Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika

Informatika Nėse keni nevojė pėr ndihmė apo keni informacione rreth botės sė larmishme tė informatikės dhe internetit, ju ftojmė t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-10-2017, 22:12   #221
Kenzou
V.I.P
 
Avatari i Kenzou
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: NYC
Posts: 364
Thanks: 84
Thanked 77 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Kodi

Faleminderit inxhinier.
Kenzou nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2018, 15:47   #222
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,484
Thanks: 6,277
Thanked 7,376 Times in 4,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Po kanalet shqiptare ne Kodi ? DigitAlb etj.?
i do pa leka?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 07:14   #223
pspooja256
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2018
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
pspooja256 ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kodi

Nėse po pėrdorni Kodi nė Firestick dhe marrja e kėtij gabimi atėherė mund tė jetė e mundur qė IP-ja juaj tė bllokohet. Unė ju rekomandoj qė tė merrni njė VPN dhe tė lidheni me vendndodhjen nė det tė hapur- https://firestickhelp.com/best-vpn-kodi/
pspooja256 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 12:32   #224
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,497
Thanks: 2,315
Thanked 2,206 Times in 1,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Me aq sa di une addons me kanale Shqipetare nuk ka me pa pagese.

Te huaj ka plot per te pare ndeshje e filma.

Kodi mund te instalohet edhe ne Android Boxes te cilat i lidh me tv nepermjet HDMI cable dhe shikon cdo gje.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 12:39   #225
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

asnje kanal shqiptar nuk ja vlen me...jane kot te gjitha...le qe ka dale ne mode TVSH-ja e dikurshme
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 15:56   #226
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,497
Thanks: 2,315
Thanked 2,206 Times in 1,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Sport addons me te mire per KODI....

https://www.wirelesshack.org/top-spo...-for-kodi.html
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 16:55   #227
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,484
Thanks: 6,277
Thanked 7,376 Times in 4,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Sport addons me te mire per KODI....

https://www.wirelesshack.org/top-spo...-for-kodi.html
https://www.vavoo.tv/software
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 18:19   #228
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,644
Thanks: 896
Thanked 1,518 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Si funksionon kjo Drago...?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 18:28   #229
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,484
Thanks: 6,277
Thanked 7,376 Times in 4,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Si funksionon kjo Drago...?
si pa pare qe eshte jo keq
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 18:49   #230
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,764
Thanks: 0
Thanked 1,271 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Une nuk di se cfare doni te shikoni. Une kam nje abonim digitalb ne Shqiperi dhe kur ke abonim 1 vjetor te japin dhe nje kod qe te mund t'a perdoresh ne nje pajisje android(ka qene dy).Si funksionon? Shkoarkoni Digitalb Kudo dhe me user dhe password hapeni ne android. Do ju duhet veten qe te beni Cast Screen te android ne TV.Keni fisha ne pazar dhe ne ebay.Dhe kesshtu ajo qe shikoni ne android (smartphone apo tablet) do ju shfaqet ne TV.I thoni ndonjerit ne Shqiperi qe ka abonim vjetor dhe nuk e perdor ne android. Ne android tek google store eshte nje aplikim per te pare TVSH.Ky eshte falas dhe me pelqeu me shume se Digitalb Kudo.
Ju doni ndeshjet? Ok.Ne laptop instaloni acestream ose softcast dhe kerkoni per torrent link te ketyre programeve.Ka plot site.Une keshtu pashe nje pjese te boterorit.Ose e shikoni ndeshjen ne laptop ose e lidhni laptop me TV. Nje version tjeter eshte blerja e nje Rapsberry qe kushtojne shume pak.Ketyre ju instalohet KODI dhe jepini drejtim.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 06-10-2018, 20:47   #231
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,640
Thanks: 2,014
Thanked 1,655 Times in 1,099 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Une nuk di se cfare doni te shikoni. Une kam nje abonim digitalb ne Shqiperi dhe kur ke abonim 1 vjetor te japin dhe nje kod qe te mund t'a perdoresh ne nje pajisje android(ka qene dy).Si funksionon? Shkoarkoni Digitalb Kudo dhe me user dhe password hapeni ne android. Do ju duhet veten qe te beni Cast Screen te android ne TV.Keni fisha ne pazar dhe ne ebay.Dhe kesshtu ajo qe shikoni ne android (smartphone apo tablet) do ju shfaqet ne TV.I thoni ndonjerit ne Shqiperi qe ka abonim vjetor dhe nuk e perdor ne android. Ne android tek google store eshte nje aplikim per te pare TVSH.Ky eshte falas dhe me pelqeu me shume se Digitalb Kudo.
Ju doni ndeshjet? Ok.Ne laptop instaloni acestream ose softcast dhe kerkoni per torrent link te ketyre programeve.Ka plot site.Une keshtu pashe nje pjese te boterorit.Ose e shikoni ndeshjen ne laptop ose e lidhni laptop me TV. Nje version tjeter eshte blerja e nje Rapsberry qe kushtojne shume pak.Ketyre ju instalohet KODI dhe jepini drejtim.
Une dua te shikoj Champions League, e instalova acestream ne PC. Ku mund ti gjej ID per te pare Champions?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2018, 21:06   #232
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,644
Thanks: 896
Thanked 1,518 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
si pa pare qe eshte jo keq
Kam instaluar iptv-shqip, tė lodh me reklama po hajt mo si pa lekė..
URL pėr atė qė solle ti, ku ?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 07:44   #233
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,764
Thanks: 0
Thanked 1,271 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Une dua te shikoj Champions League, e instalova acestream ne PC. Ku mund ti gjej ID per te pare Champions?
po ja ca ..

Kodi:
http://livetv.sx/allupcomingsports/1/
Kodi:
https://www.livefootballol.me/channels/
Nje kerkim i shpejte duhet dhe mjafton.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 07-10-2018 nė 07:47
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 07-10-2018, 13:53   #234
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,744
Thanks: 13,754
Thanked 8,185 Times in 5,450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kodi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
po ja ca ..

Kodi:
http://livetv.sx/allupcomingsports/1/
Kodi:
https://www.livefootballol.me/channels/
Nje kerkim i shpejte duhet dhe mjafton.
Kjo e dyta.................oтлично работает и...... Cпасибо.

E para....nuk shkruj se plas lufta.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 14:33   #235
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 4,497
Thanks: 2,315
Thanked 2,206 Times in 1,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Spo instalova per prove Saturns World Kodi Addon tek Android Boxi im.

Po i hedh nje sy e paska goxha kanale nga gjithe bota perfshi edhe Shqipetare.

Paska gjithashtu shume kanale sportive dhe kualiteti duket i mire.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 14:34   #236
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,644
Thanks: 896
Thanked 1,518 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi

Qenke mirė me rusishten ti.... megjithse e kam harru mė ėshtė bėrė truri pjatė nga ajo anė, ti mora vesh ato dy fjalė, mė habise me veten time..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur