Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-11-2018, 12:43   #321
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,479
Thanks: 15,204
Thanked 19,147 Times in 7,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
hahahahaha
ky Gazi ka shume stil te bukur propozimi “i love you a po me merr ne amerike” ce do qe si mbushet mendja Buqjes
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 08-11-2018 nė 12:46
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 08-11-2018, 12:50   #322
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,557
Thanks: 11,408
Thanked 6,323 Times in 3,961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 362
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
hahahahaha
ky Gazi ka shume stil te bukur propozimi “i love you a po me merr ne amerike” ce do qe si mbushen mendja Buqjes
Jo ajo do te kthehet ne Kosove qe te bindet qe Gazi e do me te vertet
Ky I thote cfare kosove, nuk eshte me perspective
Ndac me u knaq dashni te re Amerika eshte per ne
Gazi smart lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 08-11-2018, 12:53   #323
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,479
Thanks: 15,204
Thanked 19,147 Times in 7,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jo ajo do te kthehet ne Kosove qe te bindet qe Gazi e do me te vertet
Ky I thote cfare kosove, nuk eshte me perspective
Ndac me u knaq dashni te re Amerika eshte per ne
Gazi smart lol
hahaha Gazi e ka studiuar situaten
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:07   #324
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,924
Thanks: 1,462
Thanked 1,673 Times in 710 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jane pak a shume si shqipet, lajne shplajne gatuajne rrisin kalamajt
Flasin edhe shqip pa asnje lloj theksi. Nje kushuri i larget i yni e ka te shoqen romune- kane 10 vjet sebashku. Ato pak here qe e kemi takuar ajo fliste shqip njesoj si ai, kesaj vere (ne nje dasem) e mora vesh qe ishte romune e jo shqiptare.

Sa per temen: secili gezon te drejten te jetoje ashtu sic do. Eshte bote e lire! Ishalla mbaresi te kene.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:23   #325
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,379
Thanks: 9,256
Thanked 8,138 Times in 5,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

U bene plot e perplot 17 faqe dhe po pyes: "Vetem meshkujt Shiptare te HaaaMerikikise shkojne per tu martuar ne Shqiperi?"..." po femrat Shqipetare te HaaaMerikikise nuk shkojne ???"....
Me duket ashi qare qe tema eshte hapur me tendece te theksuar seksiste dhe catrafilon realitetin......e shof si porvokacia.
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:27   #326
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,440
Thanks: 3,580
Thanked 575 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Flasin edhe shqip pa asnje lloj theksi. Nje kushuri i larget i yni e ka te shoqen romune- kane 10 vjet sebashku. Ato pak here qe e kemi takuar ajo fliste shqip njesoj si ai, kesaj vere (ne nje dasem) e mora vesh qe ishte romune e jo shqiptare.

Sa per temen: secili gezon te drejten te jetoje ashtu sic do. Eshte bote e lire! Ishalla mbaresi te kene.

Rumani do te thote Ma Ruani!Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:27   #327
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,924
Thanks: 1,462
Thanked 1,673 Times in 710 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
U bene plot e perplot 17 faqe dhe po pyes: "Vetem meshkujt Shiptare te HaaaMerikikise shkojne per tu martuar ne Shqiperi?"..." po femrat Shqipetare te HaaaMerikikise nuk shkojne ???"....
Me duket ashi qare qe tema eshte hapur me tendece te theksuar seksiste dhe catrafilon realitetin......e shof si porvokacia.
Mund te shkosh te maresh nuse ne Shqiperi por nuk mund te shkoje nje vajze te mari burre ne Shqiperi. That’s just wrong. The guy needs to wear the trousers, come on!
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:37   #328
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,379
Thanks: 9,256
Thanked 8,138 Times in 5,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Mund te shkosh te maresh nuse ne Shqiperi por nuk mund te shkoje nje vajze te mari burre ne Shqiperi. That’s just wrong. The guy needs to wear the trousers, come on!
Me ka ardhur nje djale Shqiptar ketu ku un punoj, ka nja 6 muaj eshte i fresket dhe akoma ne gjendje shoku.....akoma i coroditur ne maksimum........ dhe eshte martuar me nje vajze po Shqiptare qe kishte ketu ne NY nja 21 vjet ne mos gabohem..ajo kish ardhur aguridhe kur te thomi me familjen e saj komplet (e kish hedhur llotarine pe Korce) .....e kjo vajza kish shkuar dhe e kish zgjedhur (me dashuri ishin marre) pikerisht ne Shiperi bashkeshortin ...doni me per Behlulin.
__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 22:55   #329
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,319
Thanks: 1,284
Thanked 7,403 Times in 3,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Shumica e femrave qe jane ne USA jane martu me americane. Femrat integrohen me shpejt dhe me lehte se meshkujt shqiptare. Keta te fundit gjithe komplekse jane. True story lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Bad_Teacher : 14-11-2018 nė 22:59
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 23:19   #330
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,784
Thanks: 152
Thanked 570 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 180
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Shumica e femrave qe jane ne USA jane martu me americane. Femrat integrohen me shpejt dhe me lehte se meshkujt shqiptare. Keta te fundit gjithe komplekse jane. True story lol.
ou, nga i bere statistikat ti? apo pergjithsimi esht nona e gjith karlluqeve
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 23:22   #331
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,941
Thanks: 6,465
Thanked 7,699 Times in 4,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Shumica e femrave qe jane ne USA jane martu me americane. Femrat integrohen me shpejt dhe me lehte se meshkujt shqiptare. Keta te fundit gjithe komplekse jane. True story lol.
edhe bythzi me qene no problem .grande amore
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2018, 23:24   #332
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,784
Thanks: 152
Thanked 570 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 180
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Mund te shkosh te maresh nuse ne Shqiperi por nuk mund te shkoje nje vajze te mari burre ne Shqiperi. That’s just wrong. The guy needs to wear the trousers, come on!
dihet mentaliteti i amerikaneve, nuk kane strong family, keta jane te gjithe te ndare pa perjashtim, nuk ka amerikan te jete rritur me prinder te bashkuar....

nese do amerikan, beji llogarite te rrish ca vjet me ate, te te leje nja tre femije, dhe caj derrasa rriti vet. that's just wrong.

me shqiptarin ndryshon puna, eshte i predispozuar te te mbaje si grua gjithe jeten.

shqiptari nuk e duron njerkun dhe njerken, pik
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2018, 23:24   #333
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 460
Thanks: 293
Thanked 246 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ou, nga i bere statistikat ti? apo pergjithsimi esht nona e gjith karlluqeve
Te drejte ka. Amerikaneve po nuk iu bere zorre e tapet, duke i lepire qe te shkrijne, nuk te marrin per martese. Femrave amerikane u lepihen meshkujt zezake dhe indiane me shume (meshkujt zezake ua kalojne meshkujve shqiptare per lepirje prapaniceje), kurse meshkujve amerikane u lepihen kinezet dhe shqiptaret. Ka kineze dhe shqiptare plot qe i lepijne meshkujt amerikane mire dhe ata i pranojne per martese.... duhet te jete ndonje sindrom komunist kjo puna e grave qe lepijne burrat e huaj me shume se burrat e vendit (se kam vene re qe kinezet, rumunet dhe shqiptaret jane te mira ne kete lloj sporti).

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 14-11-2018 nė 23:29
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 23:35   #334
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,784
Thanks: 152
Thanked 570 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 180
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Te drejte ka. Amerikaneve po nuk iu bere zorre e tapet, duke i lepire qe te shkrijne, nuk te marrin per martese. Femrave amerikane u lepihen meshkujt zezake me shume (meshkujt zezake ua kalojne meshkujve shqiptare per lepirje prapaniceje), kurse meshkujve amerikane u lepihen kinezet dhe shqiptaret. Ka kineze dhe shqiptare plot qe i lepijne meshkujt amerikane mire dhe ata i pranojne per martese.... duhet te jete ndonje sindrom komunist kjo puna e grave qe lepijne burrat e huaj me shume se burrat e vendit (se kam vene re qe kinezet, rumunet dhe shqiptaret jane te mira ne kete lloj sporti).
po supozon dhe ti shum lol.
mos them un tani qe

la supposizione č la madre di tutte le cazzate...nona e gjith karlluqeve


ku e di ti qe femrat shqiptare u bejn blow job amerikaneve????? se po ja fut ksaj bad teacherit tashi
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 23:40   #335
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,941
Thanks: 6,465
Thanked 7,699 Times in 4,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
po supozon dhe ti shum lol.
mos them un tani qe

la supposizione č la madre di tutte le cazzate...nona e gjith karlluqeve


ku e di ti qe femrat shqiptare u bejn blow job amerikaneve????? se po ja fut ksaj bad teacherit tashi
jo mer se nuk ja futi. ai jeton ne norvegji
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 23:41   #336
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,440
Thanks: 3,580
Thanked 575 Times in 457 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
dihet mentaliteti i amerikaneve, nuk kane strong family, keta jane te gjithe te ndare pa perjashtim, nuk ka amerikan te jete rritur me prinder te bashkuar....

nese do amerikan, beji llogarite te rrish ca vjet me ate, te te leje nja tre femije, dhe caj derrasa rriti vet. that's just wrong.

me shqiptarin ndryshon puna, eshte i predispozuar te te mbaje si grua gjithe jeten.

shqiptari nuk e duron njerkun dhe njerken, pik

Eshte e vertete. Por kjo lidhje e ka origjinen tek varferia.

Sa me te varfer aq me te lidhur me njeri - tjetrin. Eshte varesia tek njeri tjetri ajo qe ben qe lidhjet te jene te forta dhe respekti me i madh.

Pavaresia ekonomike e gruas dhe e burrit i ben lidhjet e dobeta. Thjeshte per arsye se nuk kane nevoje mbijetese.

Ky eshte konstatimi im.

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2018, 23:46   #337
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 460
Thanks: 293
Thanked 246 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
po supozon dhe ti shum lol.
mos them un tani qe

la supposizione č la madre di tutte le cazzate...nona e gjith karlluqeve


ku e di ti qe femrat shqiptare u bejn blow job amerikaneve????? se po ja fut ksaj bad teacherit tashi


Po ka shume me mendjen e Bad Teacherit, qe gjasme meshkujt shqiptare jane te prapambetur, te trashe, etj, edhe keto sa dalin jashte vendit i hapin syte per burra te huaj. Tani, shije jane keto pune, nuk i ve faj asnjeres se cfare burri do, por fakti eshte qe grate nga vendet ish-komuniste duhet t'u lepihen shume burrave te vendeve perendimore/veriore qe t'i arrijne. Mire a keq, burrat shqiptare dhe nga vendet me shumice myslimane besojne qe flertin me shume duhet ta beje mashkulli. Ne Evrope dhe Amerike nuk ndajne te njejtin mendim. Keshtuqe i bie qe nje femer shqiptare ketu flertohet nga pese a gjashte te huaj dhe ajo nuk ua var ketyre, por flerton vete nje amerikan qe ne fund e merr per burre. E kam njecik te veshtire ta besoj se evropianet dhe amerikanet i flertojne femrat shqiptare me shume se meshkujt nga Shqiperia dhe vendet emigruese. Perderisa e gjithe ceshtja eshte zgjedhje qe behet nga ana e femres, ma do mendja se me nja dy perjashtime, keto qe martohen me te huajt nuk jane me te integruara se meshkujt shqiptare, thjesht jane me agresive dhe flertuese se femrat e vendit. Qe te mos zgjatem, gjersa amerikanja pret me shume percapje nga amerikani, qe shume here qellon te jete nje cope druri, kinezja me shqiptaren ia kane prishur mendjen copes se drurit dhe ne fund krenohen per arritjen e radhes....

PS: ato kinezet edhe mu kane dash me me kap me zor ne Manhattan, por keto shqiptaret me dallojne nga hunda dhe balli qe jam albo dhe bejne sikur nuk me shikojne.... nejse, rrofte Mao dhe sindromat e gruas komuniste!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 14-11-2018 nė 23:53
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2018, 23:50   #338
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,941
Thanks: 6,465
Thanked 7,699 Times in 4,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Eshte e vertete. Por kjo lidhje e ka origjinen tek varferia.

Sa me te varfer aq me te lidhur me njeri - tjetrin. Eshte varesia tek njeri tjetri ajo qe ben qe lidhjet te jene te forta dhe respekti me i madh.

Pavaresia ekonomike e gruas dhe e burrit i ben lidhjet e dobeta. Thjeshte per arsye se nuk kane nevoje mbijetese.

Ky eshte konstatimi im.

Dea
pse u martove ti mi zogu? merrje me qira ndonje gigolo qe ta kenaqte pjeshken afterdark

ps se nai ka ndalur Estheri keto fruta -perimet
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 00:02   #339
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,784
Thanks: 152
Thanked 570 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 180
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin


Po ka shume me mendjen e Bad Teacherit, qe gjasme meshkujt shqiptare jane te prapambetur, te trashe, etj, edhe keto sa dalin jashte vendit i hapin syte per burra te huaj. Tani, shije jane keto pune, nuk i ve faj asnjeres se cfare burri do, por fakti eshte qe grate nga vendet ish-komuniste duhet t'u lepihen shume burrave te vendeve perendimore/veriore qe t'i arrijne. Mire a keq, burrat shqiptare dhe nga vendet me shumice myslimane besojne qe flertin me shume duhet ta beje mashkulli. Ne Evrope dhe Amerike nuk ndajne te njejtin mendim. Keshtuqe i bie qe nje femer shqiptare ketu flertohet nga pese a gjashte te huaj dhe ajo nuk ua var ketyre, por flerton vete nje amerikan qe ne fund e merr per burre. E kam njecik te veshtire ta besoj se evropianet dhe amerikanet i flertojne femrat shqiptare me shume se meshkujt nga Shqiperia dhe vendet emigruese. Perderisa e gjithe ceshtja eshte zgjedhje qe behet nga ana e femres, ma do mendja se me nja dy perjashtime, keto qe martohen me te huajt nuk jane me te integruara se meshkujt shqiptare, thjesht jane me agresive dhe flertuese se femrat e vendit. Qe te mos zgjatem, gjersa amerikanja pret me shume percapje nga amerikani, qe shume here qellon te jete nje cope druri, kinezja me shqiptaren ia kane prishur mendjen copes se drurit dhe ne fund krenohen per arritjen e radhes....

PS: ato kinezet edhe mu kane dash me me kap me zor ne Manhattan, por keto shqiptaret me dallojne nga hunda dhe balli qe jam albo dhe bejne sikur nuk me shikojne.... nejse, rrofte Mao!
nuk mendoj se je shume i sakte lol. meqenese pretendoj se di shume nga historia, patriarkalizmi ne europe eshte shume me i lashte se islami.
meshkujt shqiptare dhe pse pragmatisht pranuan ne nje pjese te madhe dikur te konvertoheshin ne islam, qofte me dhune qofte per te mos paguar xhizen(takse turke e aplikuar kunder jo muslimaneve), ruajten karakteristikat themelore te patriarkalizmit tipik shqiptar, i cili eshte shume i lashte, familje te medha me shume kurora, burri me i vjeter ishte kreu i familjes se madhe, asnjehere burrat shqiptare nuk praktikonin poligamine, dhe as martesat me kusherinj dhe kusherira te para, aq te zakonshme ne islam.
patriarkalizmi ka sunduar ne gjithe europen deri ne vitet 1960, ne itali deri ne vitet 1970( e di shume mire kete gje). Me ameriken filloi kultura e hipive ne vitin 1960, e cila i dha dermen sundimit te mashkullit. dhe qe atehere kemi fenomenet e perhapura te cuckolds(treshet, burri, gruaja dhe miku, seks te tre) dhe swingers(shkembimi i cifteve, pallojne grate e njeri tjetrit ne te njetin krevat dhe ne te njejten kohe). keto fenomene nuk jane te perhapura ne shqiperi, ke degjuar ndonjeher per albanian cuckolds apo albanian swingers??? kurre. shqiptarit mund tja dredhe gruaja, apo femres shqiptare mund tja dredhe burri, por gjithmone ne fshehtesi....

leqe nuk i dihet, se po pergjithsoj dhe une, ndoshta kan filluar ti pelqejne femrat shqiptare threesomes ketej nga ameriqia. po s'ma merr mendja pervec ndonje perjashtimi te ralle.

ps.kesaj bad teacherit ja rrase tamom tashi

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 15-11-2018 nė 00:07
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2018, 00:06   #340
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,319
Thanks: 1,284
Thanked 7,403 Times in 3,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Psh ju te dy, sado vite te kalojne me ket tru dhe si I perceptoni gjerat ne c’lexova tani, veshtire do ta keni te integroheni. Shume mbrapa jeni mer jahu.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur