Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-11-2018, 18:05   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Zyrtaret e qeverise greke jane treguar te gjithe serioze... 2 ish ministra greke bashke me nje kryetar grek ne parlamentin europian e kane cilesuar ekstremist kete kocifrozen... edhe ministria e jashtme.

Mediat greke jane treguar te qelbeta ne maksimum.

14 deputete grek ngrihen te denoncojne mediat greke per genjeshtra.

sot cfare ndodh??

futen 500 jevgjit neo grek ne token shqiptare dhe ne fshat nderohet nje terrorist,dhe ne mes te shtetit shqiptar , ngrohet nje flamur anti shqiptar, hidhen thirrje anti shqiptare ne mes te Shqiperise, duke vene thelleshsit ne pike pyetje nese ekziston Shqiperia???

As masat e duhura ne kufi, as masa gjate ceremonise, per disa ekstremiste qe pervecse jane jevgjit, nuk perfaqesojne asnje politike zyrtare greke

Edhe pse jane arrestuar dhe ndaluar 12 grek ne kufi ne mengjes, edhe pse jane bere edhe me vone arrestime, kjo ngjarje sot tregon gjendjen e mjerueshme te ketyre 30 viteve.

A eshte ceshtje frike prej shteti grek ( qe mesa di une eshte distancuar), apo indifeerence, apo diplomaci e gabuar nuk e di por di qe kjo gje nuk do kishte ndodh ne greqi.Analiza me poshte

PS: Keni edhe komentin e '' platos' me poshte, ndihmesit te ngushte te Mero Gelbazes

http://www.gazetatema.net/2018/11/08...io-epirioteve/

Citim:
'' Tė dhjerė, por tolerantė pėrballė vorio epiriotėve''

Nga Andi Bushati

''Le tė imagjinojmė pėr njė moment sikur ajo qė ngjau sot nė Bularat tė kishte ndodhur nė njė qytet sado periferik grek.

Le ta shfrenojmė fantazinė pėr njė ēast, sikur njė grupim shqiptarėsh tė thėrriste aty, se Janina n’a pėrket ne dhe se Aleksandri i madh ėshtė simboli i Republikės sė “Maqedonėsė sė Veriut”.

Le tė shkojmė nė ekstrem dhe tė pėrfytyrojnė njė ēetė ekstremistėsh veshur kuq e zi qė bėrtasin rrugėve tė Prevezės se gjaku i thėrret tė djegin grekėt.

Asnjėri prej nesh, as nė fantazitė e veta mė marroke, nuk do tė kishte fluturuar kaq larg.

Por fatkeqėsisht, ky pėrshkrim nuk ėshtė njė fantazi.

Tė gjitha kanė ndodhur, por nė sens tė kundėrt.

Pėrgjatė mesditės sė kėsaj tė enjteje disa televizione informativė transmetuan Live manifestimin e Dropullit, ku po i jepej lamtumira e fundit minoritarit grek Kostandin Kacifas tė vrarė pak ditė mė parė nga policia shqiptare.

Dhe prej andej, me dhjetra mijėra qytetarė shqiptarė kanė ndjekur nė kohė reale thirrjet se Vorio -Epiri ėshtė grek, se Maqedonia po ashtu, se shqiptarėt duhen djegur, se duhet pėrdorur zjarr kundėr qenėve,etj.

E pra kjo gjė, qė nė shtetin tonė fqinjė as nuk do tė imagjinohej, u zhvillua normalisht, ditėn pėr diell, nė teritorin shqiptar.

Askush nuk u mundua as t’i paraprijė, as t’a ndalojė, dhe as tė reagojė mė pas.

Po pse? Cili ėshtė shpjegimi?

E di se shumėkush do tė nxitojė tė ekzaltojė tolerancėn proverbiale tė shqiptarėve.

Jam i bindur se tė tjerė do tė shprehin krenarinė se ne kemi mundur ti margjinalizojmė nė shoqėrinė tonė nacionalistėt e ēmendur mė tė njėjtin profil si tė Agimit tė Artė.

Por, thellė thellė, kam frikė se kjo nuk ėshtė as ēėshtje tolerance dhe as problem emancipimi. Pėrpara se tė shihet si e tillė, ajo duhet trajtuar si zbythja e njė shteti tė reckosur dhe si njė mungesė ulėrtitėse dinjiteti.

Nėse njė ngjarje si ajo e Bularatit do tė ndodhte nė Greqi, apo nė ēdo vend perendimor me standarte shumė mė tė larta demokratike se fqinji ynė, organizatorėt dhe protagonistėt e tij do tė ndėshkoheshin rrepstėsisht. Sepse thirrjet raciste, nxitja e dhunės etnike dhe vėnia nė pikpyetje e sovranitetit, penalizohen ngado njėsoj.

Por, nė Tiranė e ndoqėn me indiferencė kėtė shfaqe, jo nga zemėrgjerėsia, por nga pafuqia.

Dhe me hidhėrim duhet thėnė se mirė bėnė. Pasi fakqeqėsisht nuk kishin rrugė tjetėr.

Arsyet pėr kėtė janė tė thjeshta.

Sepse askush nuk mund tė imagjinojė aplikimin perfekt tė ligjit pėr qytetarėt e huaj apo pėr minoritarėt, kur ai zbatohet i ēalė pėr vetė shqiptarėt.

Sepse askush nuk mund tė imagjinojė, njė vend si ky yni, kur ashtu siē bėn me skandalet shqiptare, kryeministri del e jep i pari konkluzionet (se Kostandin Kocias ishte i ēekulibruar dhe nuk kishte rrugė tjetėr veē ekzekutimit), pa thėnė as njė falė, as policia, as prokuroria dhe as gjykatat.

Kjo nuk ndodh nė asnjė shtet normal demokratik, madje as aty pak mė larg, tek komshinjtė tanė.

Sepse tė gjithė menjėherė pyesin: Mos ka njė prapavijė politike? Mos fshihet njė komplot? Ē’e detyroi tė parin e qeverisė tė bėjė edhe hetuesin edhe gjykatėsin?

Janė detaje tė tilla qė tė shtyjnė tė kuptosh se pse shtetarėt shqiptarė i kalojnė “me indiferencė”, incidente si ato tė Bularatit, pasi ata e dinė me mirė se kushdo, se ato shėrbejnė ndėrkombtarisht si njė lupė pėr tė parė problemet e brendėshme tė demokracisė shqiptare.

Kėshtu ka ndodhur disa herė nė tė shkuarėn. Kjo dramė pėrcolli edhe mandatin presidencial tė Berishės, tė cilit ekstremistėt fqinjė i shfrytėzuan pėrdhosjen e demokracisė vendase, pėr tė larė hesapet e tyre nacionaliste.

Po tė shihet me vėmendje edhe eurodeputetja kontroverse qipriote, Eleni Theocharous, sapo zbarkoi nė tokėn greke fjala e parė qė tha, nuk kishte tė bėnte me ngjarjen e Kacifas, por me faktin se kryeministri shqiptar ishte i korruptuar.

Dhe ky ėshtė nė fakt thelbi i problemit me shtetarėt shqiptarė: ata refuzojnė tė bėhen mbrojtės tė dinjitetit kombėtar, nga frika se mos kjo i kthehet nė boomerang.

Ky ėshtė dhe shpjegimi i thjeshtė i asaj qė ndodhi sot nė Bularat. Kjo tregon se pse askush nuk vuri ujin nė zjarr, as pėr shkeljet flagrante tė ligjit shqiptar dhe as pėr cėnimin e krenarisė nacionale.

Prandaj le ti japim fund miteve tė tolerancės dhe emancipimit tonė. Historia e asaj qė ngjau nė Dropull ėshtė njė njollė turpi. Njė zbythje dhe pafuqi ulėristėse.

Ajo ėshtė njėkohėsisht edhe parodia mė diskrdituese e njė teorie qė po qarkullon prej disa vitesh, se mė nė fund Shqipėria udhėhiqet me liderė qė i kanė vėnė grekut kufirin tek thana. Pasi kjo nuk bėhet as me statuse nė Facebook, se dikur Athina banohej nga bashkėkombasit tanė, as me pastime nė Instagram tė fotove tė vjetra tė Akropolit qė e shpėtuan shqiptarėt.

Ky dinjitet rimėkėmbet me zbatimin e ligjeve tė vendit, gjė qė nuk ndodhi sot nė Bularat.''
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 08:16   #2
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Lexojeni analizen e Bushatit, se ju ben mire.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:50   #3
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,244
Thanks: 4,810
Thanked 3,036 Times in 1,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Lexojeni analizen e Bushatit, se ju ben mire.
Kastriot, e paska dhjere qe ne titull. Sa hapa temen, me kundermoi keq dhe e mbylla menjehere...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 08:59   #4
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Ju lutem, mos e beni forumin THRASH me keto tema dhe me keta gazetare niper te Kapojve te Dėtit
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 09:11   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Ju lutem, mos e beni forumin THRASH me keto tema dhe me keta gazetare niper te Kapojve te Dėtit
Vemje e Rames je ti???

Cfare bastardesh jeni ju militantet???

Edhe ne raste te cenimit total te dinjitetit kombetar, do merreni me gazetaret nese jane pro apo kunder rames??

Jeni per tu vrare me sopate, se plumbat jane pak

Hajde komento pak ketu per drogaxhiun tend,qe tall trapin me shqiptaret

https://www.forum-al.com/showthread....50#post1492350
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:16   #6
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Vemje e Rames je ti???

Cfare bastardesh jeni ju militantet???

Edhe ne raste te cenimit total te dinjitetit kombetar, do merreni me gazetaret nese jane pro apo kunder rames??

Jeni per tu vrare me sopate, se plumbat jane pak

Hajde komento pak ketu per drogaxhiun tend,qe tall trapin me shqiptaret

https://www.forum-al.com/showthread....50#post1492350
verme e Rames je ti, se mua as me plas fare as per ramen e as per bashen...tani ik e pirdhu e mos na caj me trapin...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:19   #7
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
verme e Rames je ti, se mua as me plas fare as per ramen e as per bashen...tani ik e pirdhu e mos na caj me trapin...
O bythcpuar, mos me caj hajdarin mua, kupton.

Ose mos komento ketu, ose hajde dhe ballafaqohu me mua drejperdrejt po do, gati me ke.

Nese jo, mos hidh komente kot me kot, sic bere me siper dhe prije ketu ket muhabet.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:24   #8
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O bythcpuar, mos me caj hajdarin mua, kupton.

Ose mos komento ketu, ose hajde dhe ballafaqohu me mua drejperdrejt po do, gati me ke.

Nese jo, mos hidh komente kot me kot, sic bere me siper dhe prije ketu ket muhabet.
po ti je gje dashnorja e gazetarit se ty s'te ofendoi njeri qe perdor ate gjuhe
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:27   #9
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
po ti je gje dashnorja e gazetarit se ty s'te ofendoi njeri qe perdor ate gjuhe
Sepse nuk je marr me thelbin qe thote, ai, qe korrupsioni i shtetit shqiptar eshte dhe dobesia qe nuk mbron dot dinjitetin kombetar.

dhe ti neuk merresh me analizen e tij te shkelqyer, por merresh, se ka pasur nje gjysh kuadro te komunizmit.

Vetem militantet e Rames e shajne Bushatin ne ket forme, sepse e ndjek shtypin ne detaje
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:36   #10
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Sepse nuk je marr me thelbin qe thote, ai, qe korrupsioni i shtetit shqiptar eshte dhe dobesia qe nuk mbron dot dinjitetin kombetar.

dhe ti neuk merresh me analizen e tij te shkelqyer, por merresh, se ka pasur nje gjysh kuadro te komunizmit.

Vetem militantet e Rames e shajne Bushatin ne ket forme, sepse e ndjek shtypin ne detaje
une e injoroj Bushatin per ate pushtet qe humbi i gjyshi dhe tani na ben moral, por nuk i kupton dot ti keto se une kam qen brenda shume gjerave qe ti as i imagjinon dot...dhe cdo gje qe shkruan a flet mbushesi i gazetes eshte hipokrizi...sot nuk eshte vecse shteti qe la pas gjyshi i tij e asgje me teper... Asnje s'ja mban bytha te nderroje dicka se te tille sahanlepires jane ketu...mbrojne ate qe tall bythen...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:38   #11
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
une e injoroj Bushatin per ate pushtet qe humbi i gjyshi dhe tani na ben moral, por nuk i kupton dot ti keto se une kam qen brenda shume gjerave qe ti as i imagjinon dot...dhe cdo gje qe shkruan a flet mbushesi i gazetes eshte hipokrizi...sot nuk eshte vecse shteti qe la pas gjyshi i tij e asgje me teper... Asnje s'ja mban bytha te nderroje dicka se te tille sahanlepires jane ketu...mbrojne ate qe tall bythen...
Pse eshte faji i Enverit qe ne jemi ne ket gjendje???

Enveri te la 1500 tanke, 280 avione, 15,000 gryka topi dhe 400 fabrika, kanalizime dhe ujesjellsa, hidrocentrale, kuadro dhe profesore.

Mos ja fusni kot, se vetem analize nuk eshte kjo.

Pastaj cfare faji ka Bushati per gjyshin e tij??
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 09:44   #12
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Pse eshte faji i Enverit qe ne jemi ne ket gjendje???

Enveri te la 1500 tanke, 280 avione, 15,000 gryka topi dhe 400 fabrika, kanalizime dhe ujesjellsa, hidrocentrale, kuadro dhe profesore.

Mos ja fusni kot, se vetem analize nuk eshte kjo.

Pastaj cfare faji ka Bushati per gjyshin e tij??
100% i Enverit...ja c'na la pasuri, friken...na mbylli e na la idiote...gjithe elita shqiptare iku ne emigrim per faj te atij qe ty sot te duket "zgjidhja".


p.s. Bushati po qan pushtetin e humbur e asgje me teper perndryshe do ishte edhe ai ne emigrim e do cante me zotesi...apo do kish ketu biznesin e vet...nuk ka justifikim...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 10:39   #13
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
100% i Enverit...ja c'na la pasuri, friken...na mbylli e na la idiote...gjithe elita shqiptare iku ne emigrim per faj te atij qe ty sot te duket "zgjidhja".


p.s. Bushati po qan pushtetin e humbur e asgje me teper perndryshe do ishte edhe ai ne emigrim e do cante me zotesi...apo do kish ketu biznesin e vet...nuk ka justifikim...
Une kuptoj qe qenke nga ata qe ende merresh me enverin qe ka 35 vite qe ka vdekur.

Enveri nuk ka faj per vemjet qe kane 30 vite qe drejtojne shqiperine, se do i kishte vrare vet.

Nese ti mendon se keto 30 vite jane per shkak te Enverit, keni mungese te madhe ne ligjike, ta them sinqerisht, dhe pa te keq.

Bushati rri ne shqiperi dhe jeton ndershmerit, dhe nderkohe ti i thua, pse nuk ka ik ne emigrim?

Nuk e kuptoj fare kete menyre arsyetimi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 11:22   #14
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,925 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Une kuptoj qe qenke nga ata qe ende merresh me enverin qe ka 35 vite qe ka vdekur.

Enveri nuk ka faj per vemjet qe kane 30 vite qe drejtojne shqiperine, se do i kishte vrare vet.

Nese ti mendon se keto 30 vite jane per shkak te Enverit, keni mungese te madhe ne ligjike, ta them sinqerisht, dhe pa te keq.

Bushati rri ne shqiperi dhe jeton ndershmerit, dhe nderkohe ti i thua, pse nuk ka ik ne emigrim?

Nuk e kuptoj fare kete menyre arsyetimi.
kete e thua ti, se une ju pergjigja pyetjes mbi enverin, madje ta sqarova se kur iken ajka e vendit keta do mbeten idiote ne ate kohe e idiote ne kete kohe me dhe pa pushtet...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 11:25   #15
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 19,149
Thanks: 8,685
Thanked 7,155 Times in 3,716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 284
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
100% i Enverit...ja c'na la pasuri, friken...na mbylli e na la idiote...gjithe elita shqiptare iku ne emigrim per faj te atij qe ty sot te duket "zgjidhja".


p.s. Bushati po qan pushtetin e humbur e asgje me teper perndryshe do ishte edhe ai ne emigrim e do cante me zotesi...apo do kish ketu biznesin e vet...nuk ka justifikim...

Ja fiks mendja e shqiptarit.

Nuk hyri ne pushtet dhe ndaj po flet keshtu. Ok ky nuk hyri ne pushtet po per pushtetin ca mendimi ke ti?

E kupton apo jo qe Shqiperia nuk eshte shtet. Ka frike te bej lufte sepse sdine ku te cojne milionat e vjedhura.. do ngelen si peshku pa uje po bene lufte.

Ti akoma te Andi aty po behet kerdia dhe ti nuk flet dot por i ben fresk.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2018, 12:18   #16
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,046
Thanks: 313
Thanked 535 Times in 398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Ne Spanje jane duke ia trazuar eshtrat Frankos vetem e vetem se ishte diktator dhe spastroi vendin nga brigadat kominterniste, ndersa ne Shqiperi (edhe ketu ne forum) ka me bollek njerez qe qajne me lot kohen e dulles per "fitorjet pas fitorjeve" ndaj gjithe dynjase, duke na mbajtur te mbyllur me dry sigurimi, e te varfer skajerisht.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 12:26   #17
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ne Spanje jane duke ia trazuar eshtrat Frankos vetem e vetem se ishte diktator dhe spastroi vendin nga brigadat kominterniste, ndersa ne Shqiperi (edhe ketu ne forum) ka me bollek njerez qe qajne me lot kohen e dulles per "fitorjet pas fitorjeve" ndaj gjithe dynjase, duke na mbajtur te mbyllur me dry sigurimi, e te varfer skajerisht.
Plak 70 vjec je ti?

Cfare moshe ke?

Dullja, eshte e keqja me e vogel e mundshme ne krahasim me plehrat qe kane perdhos shqiptaret ne maskimum keto 30 vite .

Dhe mos na merr Spanjen per shembull, se Spanja eshte e stermbushur me emigrante dhe organizata feministe, nuk eshte ndonje shembull i mire per tu marr.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 12:32   #18
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,046
Thanks: 313
Thanked 535 Times in 398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Plak 70 vjec je ti?

Cfare moshe ke?

Dullja, eshte e keqja me e vogel e mundshme ne krahasim me plehrat qe kane perdhos shqiptaret ne maskimum keto 30 vite .

Dhe mos na merr Spanjen per shembull, se Spanja eshte e stermbushur me emigrante dhe organizata feministe, nuk eshte ndonje shembull i mire per tu marr.
Po me uren, qfar pate mer kaq? Kta plehrat qe permend ti jane te pa-riciklueshem sepse na i la dullja jot.

Sa per shembull, ec te marim Korene e Veriut, qe ta bejm qejfin tyja.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 12:35   #19
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,934
Thanks: 204
Thanked 301 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Po me uren, qfar pate mer kaq? Kta plehrat qe permend ti jane te pa-riciklueshem sepse na i la dullja jot.

Sa per shembull, ec te marim Korene e Veriut, qe ta bejm qejfin tyja.
Ore, cfare moshe ke dhe nga je?

Se dukesh qe niveli yt eshte pertok.

Ja qifsha robt qe nuk e fitoi Fyrheri luften, se i kisha drejtuar vet divizionet e SS-ve per te spastru ballkanin nga kafshet dhe nen njerezit.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2018, 12:45   #20
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,046
Thanks: 313
Thanked 535 Times in 398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shteti i Dhjere Shqiptare,, nje analize nga Bushati.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ore, cfare moshe ke dhe nga je?

Se dukesh qe niveli yt eshte pertok.

Ja qifsha robt qe nuk e fitoi Fyrheri luften, se i kisha drejtuar vet divizionet e SS-ve per te spastru ballkanin nga kafshet dhe nen njerezit.
Qfar ke me mue presonalisht, bre kaq? Te dhenat e mia jan "konfidenciale".

Nese niveli im esht pertok, i joti eshte nen-toke.

Po sikur duqja ta kish fitua luften, qfar do thojshe ti?

Permirso IQ-ne!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur