Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-06-2019, 20:01   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,299
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Imami shqiptar e pėrsėrit:Lejohet tė falemi shqip, arabishtja s’ėshtė gjuhė e islamitImami shqiptar e pėrsėrit:Lejohet tė falemi shqip, arabishtja s’ėshtė gjuhė e islamit
02 qershor 21:30

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi, ka deklaruar pėrsėri se besimtarėve islamė i’u lejohet falja edhe nė gjuhėn shqipe.

Ai e ka pėrsėritur deklaratėn e tij, pas reagimeve ndaj tij nga hoxhė tjerė.

“Unė nuk kam thėnė qė ‘duhet tė falemi shqip’ por kam thėnė qė ‘lejohet tė falemi shqip’, dhe pėr kėtė kam pėrmendur njė delikt tė njohur nga shkolla juridike ‘hanefite’”, ka shkruar Gashi tė dielėn, nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

Imami pejan ka kėmbėngulur se falja nė shqip nuk ėshtė e ndaluar.

“Unė vazhdoj tė insistoj qė nuk ekziston argument decidiv sheriatik qė e ndalon njė gjė tė tillė, sidomos pėr ata qė nuk e njohin arabishten dhe nuk dinė ta shqiptojnė kuranin nė origjinal”, ėshtė shprehur ai./Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 20:40   #2
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Imami shqiptar e pėrsėrit:Lejohet tė falemi shqip, arabishtja s’ėshtė gj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Imami shqiptar e pėrsėrit:Lejohet tė falemi shqip, arabishtja s’ėshtė gjuhė e islamit
02 qershor 21:30

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi, ka deklaruar pėrsėri se besimtarėve islamė i’u lejohet falja edhe nė gjuhėn shqipe.

Ai e ka pėrsėritur deklaratėn e tij, pas reagimeve ndaj tij nga hoxhė tjerė.

“Unė nuk kam thėnė qė ‘duhet tė falemi shqip’ por kam thėnė qė ‘lejohet tė falemi shqip’, dhe pėr kėtė kam pėrmendur njė delikt tė njohur nga shkolla juridike ‘hanefite’”, ka shkruar Gashi tė dielėn, nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

Imami pejan ka kėmbėngulur se falja nė shqip nuk ėshtė e ndaluar.

“Unė vazhdoj tė insistoj qė nuk ekziston argument decidiv sheriatik qė e ndalon njė gjė tė tillė, sidomos pėr ata qė nuk e njohin arabishten dhe nuk dinė ta shqiptojnė kuranin nė origjinal”, ėshtė shprehur ai./Epoka e re/
Ky duhet te mesoj SHQIP.

@forumi

kush eshte pro Arbenit???Per kritika.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur