Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-05-2019, 17:31   #21
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,837
Thanks: 2,548
Thanked 2,534 Times in 1,319 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Epoka kur une si konzumator i Google, ne momentin qe gerrmoj ne internet per bilete udhetimi per filan qytet, bombardohem me reklama per hotele e restorante te atij qyteti, ne momentin qe une gerrmoj ne internet per nje hekur rrobesh dhe pas 10 minutash bombardohem me publicitet per hekura rrobesh dhe kemishash duhet te mbaroje njehere e pergjithmone.
Babe, Google-it nuk i paguajme asgje qe ja perdorim sherbimet. Platformat si Google dhe Facebook e kane biznes modelin pikerisht ketu, tek reklamat.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 17:54   #22
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,954
Thanks: 1,364
Thanked 2,251 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Babe, Google-it nuk i paguajme asgje qe ja perdorim sherbimet. Platformat si Google dhe Facebook e kane biznes modelin pikerisht ketu, tek reklamat.
Po dėgjoja njė program nė radio, fliste pėr tė rejat e teknologjisė...
Dhe sqaronte.... edhe aty ku mendoni se e keni falas, po paguani, jo me vlerė monetare por me skedim... me tė dhėnat tuaja personale, privatėsinė....
egziston njė biznes shumė i fuqishėm me tė dhėnat personale tė njerėzve
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 22:10   #23
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Kinezi eshte superfuqi me vete ... mire ka thene, jane te pergatitur per k’te situate and possibly a lot more 2come .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Zana : 26-05-2019 nė 22:13
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 23:30   #24
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Si fillim meqe as te njoh e as me njeh ben mire ta eleminosh kete rolin e nevrikut virtual perendimor.
Komunizmin e kam me te degjuar se kam qene shume i vogel.

Ajo cka kam thene une eshte pohuar edhe nga amerikane vete qe kane bere me qindra artikuj sesi NSA ka akses kudo. Lexo iher para se te fillosh propagandat politike se une nuk bera politike.
komunizmin e ke te trashiguar ne mendje ,ashtu e shihni dhe e gjykoni boten me dioptri te mbrapsht!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 26-05-2019 nė 23:32
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 02:51   #25
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,404
Thanks: 3,624
Thanked 2,922 Times in 1,979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Shikoni videon:
https://joqalbania.com/artikull/572538.html
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 06:00   #26
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,613
Thanks: 0
Thanked 1,586 Times in 1,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kam pare me pare super zoom cameras. Ja nje e tille.
Por ka dhe plot te tjera qe jane apo cilesohen si buxhet cameras qe kane cilesi shume te mira zmadhimi.

Me c'po shoh une ne internet nje Huawei P30 kushton gati 900 euro.
Me aq para robi blen telefon, camera dhe laptop. Ai qe do te beje zmadhime mund te perdore dylbi ose drone/satelite apo ku e di une.

Une kam sjelle nje liber para ca kohesh ne forum: (Cyber Spies Gordon Correra)

Kodi:
https://www.amazon.com/Cyberspies-History-Surveillance-Hacking-Espionage/dp/1681774593
E gjeni ne net for free. USA i ka problemet me Huawei prej kohesh.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 07:02   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,404
Thanks: 3,624
Thanked 2,922 Times in 1,979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kam pare me pare super zoom cameras. Ja nje e tille.
https://www.youtube.com/watch?v=qIPqMjkM-v0
Por ka dhe plot te tjera qe jane apo cilesohen si buxhet cameras qe kane cilesi shume te mira zmadhimi.

Me c'po shoh une ne internet nje Huawei P30 kushton gati 900 euro.
Me aq para robi blen telefon, camera dhe laptop. Ai qe do te beje zmadhime mund te perdore dylbi ose drone/satelite apo ku e di une.

Une kam sjelle nje liber para ca kohesh ne forum: (Cyber Spies Gordon Correra)

Kodi:
https://www.amazon.com/Cyberspies-History-Surveillance-Hacking-Espionage/dp/1681774593
E gjeni ne net for free. USA i ka problemet me Huawei prej kohesh.
E solla mė shumė si kuriozitet, prandaj shkruajta shikoni videon sepse artikulli ėshtė tjetėr gjė. Artikujt e JOQ, pėrjashtuar rastet kur janė marrė nga burime serioze ndėrkombėtare, nuk janė tė vlefshme, mė fal pėr shprehjen as nė vend tė letrės higjienike.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 13:42   #28
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

@Beaute

https://www.bloomberg.com/news/artic...rump-blacklist

PRANDAJ shkruesi i beson kinezet.

AproPO....cdo PERANDORI ka mbaruar ne apo... si HISTORI.Vazhdon apo pason nje tjeter.Mire apo keq....do kem ikur me te SHUMTIT.

Eksodi 12,pika 32.

Merrni me vete kopete e bagetive te imta dhe te trasha,sic keni thene dhe shkoni....dhe me bekoni edhe mua.

Faqja 75-te.

Sipas bibles qe kam une.

AMEN apo u krye.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 09:58   #29
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,954
Thanks: 1,364
Thanked 2,251 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Google bllokon kinezėt e Huawei

https://mobile.ilsole24ore.com/art/t...P?refresh_ce=1
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur