Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-12-2018, 17:57   #61
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,517
Thanks: 15,108
Thanked 9,029 Times in 6,092 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fan Noli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Shekspirin is ai nuk e shqiperoi kush.
Po nga AJO FAQE...

NOLI ajo NATYRE qe dukej se do ta permblidhte e ta qetesonte varri pas aventures mbretpermbysese(do e quaja...MUNDIMIN qe mori)pas renies ne deshperim(duke pare se cfare RRACE e POSHTER jane flamurtaret-shenimi IM),qe here-here e sheronte,PERVEC...VJERSHAVE qe SHKRUANTE,me PERKTHIMET e ...Edgar Poes,Verlenit e Bodlerit.

PS...shkruesi e lexon KOLLAJ diasporen caubojse te danas dhe te LESHIT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2019, 17:18   #62
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,821
Thanks: 1,918
Thanked 2,720 Times in 1,510 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Fan Noli

Lapsi.al

Zbulohet dokumenti: Fan Noli nuk pranoi tė quhej turk nė SHBA

Arkivat kanė nxjerrė sė fundmi patriotizmin qė aq shumė e donte Fan Noli. Nė disa dokumente tė publikuara nė Facebook, eksperti i krimeve tė rėnda, Gjon Junēaj vė nė dukje se Noli dikur, nė vitin 1911 nuk ka pranuar tė quhej turk.

Junēaj thekson mė tej se siē paraqitet nė fotot e publikuara, shkrimtari mjaft i dashur pėr shqiptarėt ka korrigjuar gjithashtu edhe dokumentet e paraqitura nga oficeri teksa Noli po vizitonte Amerikėn.

“Nga arkivat e SHBA. Ardhja e regjistruar e Fan Nolit pėr njė vizitė nė Shtetet e Bashkuara nė daten 15-12-1911. Noli ėshtė regjistruar me kėto detaje: 32 vjeē, 165 cm i gjatė, profesion – klerik, duke vizituar Faik Bey Konitza nė Boston.

Kombėsia? – Turkey (Turqi)

Raca etnike?- Oficeri fillimisht shkrua “Turkey”.

Ky foto tregon se sigurisht Fan Noli e korrigjon dhe thotė, “Jo Turqi, ALBANIA “

“Fan Noli – Shqiptar i vėrtetė” – shkruan eksperti i krimeve.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur