Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-09-2013, 09:13   #41
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,204
Thanks: 341
Thanked 2,567 Times in 1,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=rdyISvJOtFo
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2013, 16:09   #42
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=1g3ndre-Rkw

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2013, 17:37   #43
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=KiTWuabymYs

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2013, 00:43   #44
stefina
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Dec 2013
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
stefina ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Kėshilla pėr njė CV tė sukseshme

CV fletpune
Kur duhet tė pėrdoret CV-ja
Kur njė punėdhėnės kėrkon qė aplikacioni tė jetė nė njė format tė tillė
Kur njė punėdhėnės nuk e specifikon nė qfarė forme tė aplikohet
Ēfarė informacione duhet tė pėrfshihen nė njė CV Tė dhėnat personale Zakonisht nė tė dhėna personale pėrfshihen: adresa, data e lindjes (me ligjin e diskriminimit tė moshes kjo mė nuk ėshtė esenciale), numri telefonit dhe emaila.

Pėrvoja e punės

Pėrdor fjalė qė tregojnė veprim sikurse: zhvillues, planifikues, organizues.
Trego qė tė pėlqen puna ekipore, qė je durimtar dhe ke pėrvojė nė punė me klient. Nuk duhet tė tregoni apo pėrshkruani punėn rutinore qė keni bėrė.
Mundohu qė nėpėrmjet fjalėve specifike tė tregosh atė qė ti ke kryer mė parė dhe pėrbėnė bagazhin tėnd tė eksperiences.
Interesat dhe arritjet

Shkruaj sa mė shkurtė qė tė jetė e mundur
Bullets mund tė pėrdoren si ndarės tė interesave, sikurse: sport, kreativitet etj
Mos pėrdor klishe tė mėrzitshme, njėra prej tyre do tė ishte: “tip i shoqėrueshėm”
Mos shkruaj nė pasiv, nuk do tė ishte e preferueshme tė cekesh hobi tė tillė (leximi, shikimi televizorit, koleksionet e ndryshme)
Trego interesat e tua tė ndryshme, sepse klientit nuk i intereson vetėm njė interes
Hobit qė janė mė tė jashtzakonshėm mund tė ju ndihmojnė tė veqoheni nga shumica
Ēdo interes qė shkon me punėn e kėrkuar ėshtė ndihmė e madhe
Ēdo evidenc pėr lidership, qė ju e keni kryer ėshtė e rėndėsishmė tė pėrmendet p.sh: trajner i ndonjė sporti, pėrfaqėsues i ndonjė kursi, kryesues nė ndonjė organizatė humanitare
Aftėsitė

Zakonisht ceken gjuhėt, njohuritė nė kompjuter
Liqenca e vozitjes
Ēdo aftėsi tjetėr ėshtė njė plus pėr ty
Referncat

Normalisht dy referenca janė tė mjaftueshme: njė akademike dhe njė nga punėdhėnėsi juaj i kaluar
Zakonisht rendi pėrcakotohet pėr atė se ku jeni duke palikuar, p.sh Media CV, liston punen e eksperiencės nė fillim
Gjithashtu tė duhet letra motivuese
Sa e gjatė duhet tė jetė njė CV

Nuk ka rregulla absoulte, nė pėrgjithėsi, njė CV nuk duhet tė mbulojė mė shumė se dy pjesė tė fletės A4.
Nėse mund ta bėshė pėrmbledhjen nė njė faqe do tė ishte tepėr mirė. Sido qė tė jetė nuk duhet tė lėrni diqka tė rėndėsishme pa pėrmendur, vetėm qė tė mos zgjatet CV-ja. CV-tė akademike mund tė jenė mė tė gjata duke filluar nga 4-5 faqe
Fonti

TIMES NEW ROMAN ėshtė standard font
ARIAL ėshtė njė font tjetėr qė mund tė pėrdoret
Njė font tjetėr ėshtė edhe Verdana
FONT SIZE ėshtė zakonisht 12 points, pėr font normal mė tė gjėrė pėr kryetituj dhe nėntituj
Tek VERDANA tė duhet text point 10
14 point ėshtė shumė e madhe pėr font normal, hargjon hapėsirė, andaj mos e pėrdorni
8-9 points janė shumė tė vegjėl pėr tu lexuar lehtė nga qdo kush, posaqerisht nė TIMES NEW ROMAN i cili nuk duhet pėrdorur mė i vogel se 11 points
Targeti CV-se tuaj

Nėse CV-ja juaj ėshtė duke ju derguar njė punėdhėnsi tė caktuar, i cili ka kėrkuar aplikacionin nė kėtė format, duhet tė cekėsh pozitėn me kujdes. CV pėr punė tė ndryshme shkruhen ndryshe, anadaj sa herė aplikoni pėr njė punė duhet tė bėni ndryshime nė CV tuaj, sepse i referohet qdo herė njė punėdhėnėsi tjetėr, njė kompanije tjetėr pune. Edhe nėse je duke pėrdorur CV-nė e njejtė duhet tė pėrsonalizosh Letrėn Motivuese. Para se tė pėrpilosh CV-nė duhet ta mendosh kush do tė jetė ai qė do tė lexojė dhe ēfarė pėrfaqėson CV-ja juaj.

Te ngjajshme:

Ēka ėshtė njė CV (Curriculum Vitae)
Leter motivimi ose ndryshe leter profesionale
Kerko pune i pregaditur profesionalisht, duke perdorur nje nga tre formatet e rezymes
Pyetjet mė tė shpeshta gjatė njė interviste pune
Si do tė mund tė rinjt e diplomuar tė gjejnė punė
Shkruajme CV dhe korrigjojmė, bėjmė trajnim personal pėr intervistė!
Rrjetet sociale -njė mėnyrė e mirė pėr gjetjen e punės qė dėshironi
stefina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2013, 07:45   #45
Iness
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 
Avatari i Iness
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 4,620
Thanks: 9
Thanked 326 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Iness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=hsbLrZNYrCc
Iness nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2013, 09:21   #46
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,070
Thanks: 5,177
Thanked 5,645 Times in 2,806 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

- C'do vit mezi presim John Lewis X-mas advert, Beautiful-

http://www.youtube.com/watch?v=mpV-xagkTDU

http://www.youtube.com/watch?v=pSLOnR1s74o

http://www.youtube.com/watch?v=0N8axp9nHNU

so funny

__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2013, 18:45   #47
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=xwndLOKQTDs
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2013, 18:50   #48
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga stefina Shiko postimin
Kėshilla pėr njė CV tė sukseshme

CV fletpune
Kur duhet tė pėrdoret CV-ja
Kur njė punėdhėnės kėrkon qė aplikacioni tė jetė nė njė format tė tillė
Kur njė punėdhėnės nuk e specifikon nė qfarė forme tė aplikohet
Ēfarė informacione duhet tė pėrfshihen nė njė CV Tė dhėnat personale Zakonisht nė tė dhėna personale pėrfshihen: adresa, data e lindjes (me ligjin e diskriminimit tė moshes kjo mė nuk ėshtė esenciale), numri telefonit dhe emaila.

Pėrvoja e punės

Pėrdor fjalė qė tregojnė veprim sikurse: zhvillues, planifikues, organizues.
Trego qė tė pėlqen puna ekipore, qė je durimtar dhe ke pėrvojė nė punė me klient. Nuk duhet tė tregoni apo pėrshkruani punėn rutinore qė keni bėrė.
Mundohu qė nėpėrmjet fjalėve specifike tė tregosh atė qė ti ke kryer mė parė dhe pėrbėnė bagazhin tėnd tė eksperiences.
Interesat dhe arritjet

Shkruaj sa mė shkurtė qė tė jetė e mundur
Bullets mund tė pėrdoren si ndarės tė interesave, sikurse: sport, kreativitet etj
Mos pėrdor klishe tė mėrzitshme, njėra prej tyre do tė ishte: “tip i shoqėrueshėm”
Mos shkruaj nė pasiv, nuk do tė ishte e preferueshme tė cekesh hobi tė tillė (leximi, shikimi televizorit, koleksionet e ndryshme)
Trego interesat e tua tė ndryshme, sepse klientit nuk i intereson vetėm njė interes
Hobit qė janė mė tė jashtzakonshėm mund tė ju ndihmojnė tė veqoheni nga shumica
Ēdo interes qė shkon me punėn e kėrkuar ėshtė ndihmė e madhe
Ēdo evidenc pėr lidership, qė ju e keni kryer ėshtė e rėndėsishmė tė pėrmendet p.sh: trajner i ndonjė sporti, pėrfaqėsues i ndonjė kursi, kryesues nė ndonjė organizatė humanitare
Aftėsitė

Zakonisht ceken gjuhėt, njohuritė nė kompjuter
Liqenca e vozitjes
Ēdo aftėsi tjetėr ėshtė njė plus pėr ty
Referncat

Normalisht dy referenca janė tė mjaftueshme: njė akademike dhe njė nga punėdhėnėsi juaj i kaluar
Zakonisht rendi pėrcakotohet pėr atė se ku jeni duke palikuar, p.sh Media CV, liston punen e eksperiencės nė fillim
Gjithashtu tė duhet letra motivuese
Sa e gjatė duhet tė jetė njė CV

Nuk ka rregulla absoulte, nė pėrgjithėsi, njė CV nuk duhet tė mbulojė mė shumė se dy pjesė tė fletės A4.
Nėse mund ta bėshė pėrmbledhjen nė njė faqe do tė ishte tepėr mirė. Sido qė tė jetė nuk duhet tė lėrni diqka tė rėndėsishme pa pėrmendur, vetėm qė tė mos zgjatet CV-ja. CV-tė akademike mund tė jenė mė tė gjata duke filluar nga 4-5 faqe
Fonti

TIMES NEW ROMAN ėshtė standard font
ARIAL ėshtė njė font tjetėr qė mund tė pėrdoret
Njė font tjetėr ėshtė edhe Verdana
FONT SIZE ėshtė zakonisht 12 points, pėr font normal mė tė gjėrė pėr kryetituj dhe nėntituj
Tek VERDANA tė duhet text point 10
14 point ėshtė shumė e madhe pėr font normal, hargjon hapėsirė, andaj mos e pėrdorni
8-9 points janė shumė tė vegjėl pėr tu lexuar lehtė nga qdo kush, posaqerisht nė TIMES NEW ROMAN i cili nuk duhet pėrdorur mė i vogel se 11 points
Targeti CV-se tuaj

Nėse CV-ja juaj ėshtė duke ju derguar njė punėdhėnsi tė caktuar, i cili ka kėrkuar aplikacionin nė kėtė format, duhet tė cekėsh pozitėn me kujdes. CV pėr punė tė ndryshme shkruhen ndryshe, anadaj sa herė aplikoni pėr njė punė duhet tė bėni ndryshime nė CV tuaj, sepse i referohet qdo herė njė punėdhėnėsi tjetėr, njė kompanije tjetėr pune. Edhe nėse je duke pėrdorur CV-nė e njejtė duhet tė pėrsonalizosh Letrėn Motivuese. Para se tė pėrpilosh CV-nė duhet ta mendosh kush do tė jetė ai qė do tė lexojė dhe ēfarė pėrfaqėson CV-ja juaj.

Te ngjajshme:

Ēka ėshtė njė CV (Curriculum Vitae)
Leter motivimi ose ndryshe leter profesionale
Kerko pune i pregaditur profesionalisht, duke perdorur nje nga tre formatet e rezymes
Pyetjet mė tė shpeshta gjatė njė interviste pune
Si do tė mund tė rinjt e diplomuar tė gjejnė punė
Shkruajme CV dhe korrigjojmė, bėjmė trajnim personal pėr intervistė!
Rrjetet sociale -njė mėnyrė e mirė pėr gjetjen e punės qė dėshironi


Nga pike ti?
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 19:26   #49
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Kjo eshte reklama, njekohesisht edhe kamera e fshehur, me e mire qe e kam pare deri me sot.

Eshte pak e gjate por ja vlen secili sekond.

http://www.youtube.com/watch?v=0t0A7AImxVg
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 19:44   #50
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

https://www.youtube.com/watch?v=smrBoWTXbSE
__________________
Amor Vincit Omnia
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 19:49   #51
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

looool

Shume e forte Kulpra
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 19:54   #52
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
looool

Shume e forte Kulpra


Une jam pro letres ndaj shiqir qe u be nje reklame per te mbrojtur te drejtat tona!!!

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
__________________
Amor Vincit Omnia
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:00   #53
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,304
Thanks: 142
Thanked 1,221 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=21YX2RLJjwY


http://www.youtube.com/watch?v=GM6-q5EkP6A

http://www.youtube.com/watch?v=bn-USis2Q0g
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:08   #54
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
wooow

Disconnect to connect!

Ide fenomenale.

Citim:
Une jam pro letres ndaj shiqir qe u be nje reklame per te mbrojtur te drejtat tona!!!
OK Kulpra, por t'a shiqojme pak edhe anen tjeter.

Per te plotesuar nevojat globale me leter per nje vit nevojiten 8 miliarde trungje pemesh!

E frikshme
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:08   #55
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,304
Thanks: 142
Thanked 1,221 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=-gnI-7HRaNM
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:10   #56
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,304
Thanks: 142
Thanked 1,221 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=9FbQDEkn2M8
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:11   #57
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin

OK Kulpra, por t'a shiqojme pak edhe anen tjeter.

Per te plotesuar nevojat globale me leter per nje vit nevojiten 8 miliarde trungje pemesh!
E sakte, por mos harro se po 8 miliarde trungje pemesh do te nevojiten edhe per te publikuar afishet e ruajtjes se mjedissit: Mbroni pyet, mbroni ekologjine, kurseni letren
__________________
Amor Vincit Omnia
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:19   #58
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
E sakte, por mos harro se po 8 miliarde trungje pemesh do te nevojiten edhe per te publikuar afishet e ruajtjes se mjedissit: Mbroni pyet, mbroni ekologjine, kurseni letren
Edhe nese nuk mund te reduktohet perdorimi i letres une nuk e shoh si problem aq shqetesues, krahasuar me problemin i cili po i kanoset shoqerise me avancimin shume te shpejte te tekonologjise.

Reklama qe e ke sjellur ti e pasqyron kete me se miri.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2014, 20:27   #59
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Edhe nese nuk mund te reduktohet perdorimi i letres une nuk e shoh si problem aq shqetesues, krahasuar me problemin i cili po i kanoset shoqerise me avancimin shume te shpejte te tekonologjise.

Reklama qe e ke sjellur ti e pasqyron kete me se miri.
Njashtu them dhe une ...

"Ne, njerėzit, gjithmonė dimė tė shpikim armėt qė na vrasin mė shpejt se sa na kurojnė: - L. S
__________________
Amor Vincit Omnia
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2014, 20:01   #60
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Reklamat qe ja kane pelqyer me shume

http://www.youtube.com/watch?v=Iyh19A6CmBw
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur