Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-01-2018, 10:56   #1
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Filmi i fundit qe e keni pare?

Po e rihapi temen.

Mbreme e pash kete. Ka te bej me periudhen e diteve te fundit te luftes se ftohte dhe dyndjen e sherbimeve sekrete ne te dy anet e Berlinit. Kisha lexu qe charlize theron i kishte thyer dy dhembe gjate realizimit te disa skenave te ketij filmi. Vetem kur e pash e kuptova arsyen pse.

Film shume i mire per ata qe e pelqejne zhanrin aksion.

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rex : 05-01-2018 nė 10:59
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2018, 11:04   #2
Poshnja
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 69
Thanks: 5
Thanked 17 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Poshnja ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

the mountain between us shume filmi bukur.
Poshnja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2018, 12:59   #3
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,556
Thanks: 2,640
Thanked 2,492 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Daddy's home
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 15:25   #4
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 361
Thanks: 50
Thanked 105 Times in 82 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Genius, mbi jeten e Maxwell Perkins dhe njohjen e raportin e tij me Thommas Wolfe.
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 15:34   #5
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,867
Thanks: 2,468
Thanked 4,429 Times in 2,849 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Nje link per te pare filma online s'na dha dikush...me titra shqip mundesisht!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 15:37   #6
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Nje link per te pare filma online s'na dha dikush...me titra shqip mundesisht!
Ketu i ke me titra shqip Anita

http://www.filma24.tv

Ndersa ketu pa titra, megjithate i pasur me filma te ri:

http://gomovies123.org

Shikim te kendshem

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 06-01-2018 nė 15:43
🖤 (1)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 15:42   #7
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,060
Thanks: 13,863
Thanked 8,449 Times in 4,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 244
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 15:50   #8
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,867
Thanks: 2,468
Thanked 4,429 Times in 2,849 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Flm Socio.... Edhe dicka,kur postoni filma qe keni pare mundesisht bejeni nje pershkrim te vogel se cfare mbresash ju la,dhe nese ja vlen si film ta shohin e te tjeret...!

Kush ka deshiren e vullnetin e mire gjithmone!
Flm per mirekuptimin paraprakisht!
🖤 (1)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 15:58   #9
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 361
Thanks: 50
Thanked 105 Times in 82 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Flm Socio.... Edhe dicka,kur postoni filma qe keni pare mundesisht bejeni nje pershkrim te vogel se cfare mbresash ju la,dhe nese ja vlen si film ta shohin e te tjeret...!

Kush ka deshiren e vullnetin e mire gjithmone!
Flm per mirekuptimin paraprakisht!
Ne fakt e mendova e une kete, te kete nje teme Movie club, ku do diskutohen filmat qe kane pare anetaret dhe vleresimet e tyre.
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 16:28   #10
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,867
Thanks: 2,468
Thanked 4,429 Times in 2,849 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Aki hape nje teme ose perdorim kete ...si ta shohesh/shihni ju me mire!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 16:49   #11
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Me mire te perdoret kjo qe te mos hapen shume tema te peraferta. Mund ti ndryshohet vetem titulli ne ‘movie club’, ide e mire.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 16:53   #12
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 361
Thanks: 50
Thanked 105 Times in 82 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me mire te perdoret kjo qe te mos hapen shume tema te peraferta. Mund ti ndryshohet vetem titulli ne ‘movie club’, ide e mire.
Po une mendova keshtu: dmth perderisa ketu tregohen filmat e fundit qe kemi pare, ne movie club psh diskutojme e filma te tjere qe i kemi pare me pare, ose dikush mund te pyese hej kam ndermend ta shoh kte film si thoni a ia vlen, etj etj...behet a sbehet?
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 16:58   #13
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,060
Thanks: 13,863
Thanked 8,449 Times in 4,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 244
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po fol lirshem se ste thot gje njeri lol

Btw e ka pare njeri kete filmin? E kam pare disa here e me ka bere pershtypje dhe se kam kuptuar dot mire ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 17:07   #14
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aki Shiko postimin
Po une mendova keshtu: dmth perderisa ketu tregohen filmat e fundit qe kemi pare, ne movie club psh diskutojme e filma te tjere qe i kemi pare me pare, ose dikush mund te pyese hej kam ndermend ta shoh kte film si thoni a ia vlen, etj etj...behet a sbehet?
E kapa idene dhe me pelqen. Mund ta behet edhe ne kete teme se nuk ka shume rendesi titulli.. edhe po nuk u ndryshua.

—-

Performer, nuk e kam pare por duket film i mire ne trailer.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (2)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 17:19   #15
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,277
Thanks: 4,658
Thanked 4,730 Times in 1,434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 17:41   #16
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,383
Thanks: 76
Thanked 308 Times in 212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Filmi ma brutal qe e kam pa,po asht fort interesant.
Ngjarje e vertete.
Nuk asht me kqyre me familje,ka skena te forta erotike.


[YOUTUBE]_mXDsb0Isz8[/YOUTUBE]
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 19:13   #17
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,458
Thanks: 1,825
Thanked 1,689 Times in 1,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Filmat me hebrej jane gjithmone terheqes ne optiken time.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
🖤 (1)
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 19:18   #18
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,702
Thanks: 23
Thanked 2,577 Times in 1,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Histori e Vertet
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2018, 23:04   #19
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,961 Times in 1,326 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

E bukura dhe Bisha


p.s. versioni me njerez
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2018, 20:34   #20
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Sapo e pash. Bejani vetes nje nder, shikojeni.

Vleresimi ne IMDb 7.7/10

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (2)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur