Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-07-2019, 08:38   #781
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Nje pyetje nga salla keshtu per muhabet ky deep state me filozofi sorrosiane kur i ka fillesat ne shqiperi?!
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 09:47   #782
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,537
Thanks: 15,108
Thanked 9,033 Times in 6,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 390
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Kshu me qe ra muhabeti....diaspora serbe ne usa ka bo noi proteste kundra....otpor????

Dhe me sa di une,keta e kane si parrulle...U KRYE.

PS: futini tash goole per organizaten,qe bene revolucione me paqe.Dhe cudiresht kane perfunduar me=DHUNE.

PS...po ishet qut mas 00.00 si sat,dua tju vrej kryet apo qfar e....keni mrena.

Qiao.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 10:09   #783
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Nderkohe ne Shqiperi:


__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 10:22   #784
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,823
Thanks: 1,919
Thanked 2,725 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Zgjedhjet e 30 qershorit: Njė poshtėrsi pėr qeverinė shqiptare, njė dėshtim pėr opozitėn, njė turp pėr ndėrkombėtarėt dhe njė fatkeqėsi pėr kombin shqiptar!
Lapsi.al
Ja erdhi dhe shkoi edhe 30 qershori i “votimeve” tė Edi Ramės, sepse zgjedhje kėto nuk mund tė quhen, bazuar nė asnjė standard ndėrkombėtar. Gjatė viteve, nėpėrmjet shkrimeve modeste, jam pėrpjekur tė shpreh mendimet e mia modeste – pėr mirė e pėr keq – mbi zhvillimet politike tė kėtyre 3-dekadave post-komunizėm nė Shqipėri, nė Kosovė dhe anė e mbanė trojeve shqiptare. Prandaj, kėsaj radhe, nuk dua tė pėrsėris zhgėnjimet e mia tė njohura, nė lidhje me klasėn aktuale politike dhe mungesėn e zhvillimeve tė njė demokracie tė vėrtetė nė trojet tona shumė tė vuajtura. Sepse po tė bėja njė gjė tė tillė, do tė mėrzisja, jo vetėm lexuesin por edhe veten time. Prandaj, me kėtė rast, dua tė shpreh, shkurtimisht, zhgėnjimin tim personal mbi votimet e fundit nė Shqipėri – nė pėrputhje, pak a shumė me reagimet e shprehura nė media nga disa kolegė tė mi tė nderuar nga Amerika, si Profesor Sami Repishti, Profesor Nikolla Pano dhe Dejvid Filips. Nė qoftė se kėto fjalė tė mia mund t’iu duken pakėz si tė ashpra, iu kėrkoj falje, por dalin nga zemra e njė shqiptaro-amerikani, i cili e do Kombin e vet, dhe qė mendon dhe beson, se Kombi shqiptar – pas njėrės prej diktaturave mė tė egra komuniste nė botė – meriton shumė mė mirė se kaq. Nė tė vėrtetė unė jam zhgėnjyer edhe nga mos reagimet e diasporės e, sidomos komunitetit shqiptaro-amerikan nė lidhje me gjendjen e krijuar nė Shqipėri. U garantoj se po tė ishte imponuar kjo gjendje sot nga tė huajt – nga sllavi, greku, turku ose italiani – shqiptarėt e Amerikės do i shikoje me pllakata nė protesta para Kongresit tė Shteteve tė Bashkuara dhe Shtėpisė sė Bardhė. Por ē’tė bėjmė tani, tė protestojmė para botės, shqiptari kundėr shqiptarit?!

Si mund tė quhen zgjedhje, votimet me njė pjesėmarrje prej mė pak se 20% e shqiptarėve qė kanė tė drejtė vote, ndėrkohė qė nė shumicėn e rasteve, kandidatėt socialistė ishin pa asnjė kundėrshtar?
Ēfarė qeverie, kudo qoftė, do tė ndihej krenare pėr organizimin e njė spektakli tė tillė tė shėmtuar?
Organizimi i tyre ishte i turpshėm dhe mbrojta e atij procesi, nga nivelet mė tė larta tė qeverisė dhe tė partisė nė pushtet, ėshtė njė ofendim i inteligjencės sė shqiptarėve por edhe i ndėrkombėtarėve, pėr tė mos thėnė poshtėrsi pėr vetė procesin.

Ky ishte njė ushtrim i kotė politik, krejtėsisht pa asnjė vlerė. Njė humbje e madhe pėr qeverinė dhe kryeministrin e saj! As opozita tė mos festojė, se nuk ishte fitore as pėr opozitėn e bashkuar. Mos mendoni se shumicėn e 80% tė shqiptarėve qė nuk votuan tė dielėn qė kaloi, i kini me vete, sepse unė e di dhe ju e dini mirė se nuk janė as me ju. Duhet ta dini gjithashtu se populli shqiptar ėshtė lodhur me tė gjithė ju. Fatkeqėsisht, me kėto votime, kjo klasė politike i mbetet besnik trashėgimisė sė saj edhe pas 30-vjet post-komunizėm: e “fikur dhe e koritur”, para Kombit dhe para botės.

Ē’tė them pėr ndėrkombėtarėt dhe reagimin e tyre me kėtė rast, pėrfshirė atė tė OSBE/ODIHR-it?

Unė dua tė rrėfej se qė nga viti 1989 e kėtej, si pjesė e punės kam ndjekur me kujdes dhe pėr nga afėr misionet e OSBE-sė anė e mbanė botės ish-komuniste dhe kam pasur gjithmonė respektin mė tė madh pėr punėn e tyre. Kam pasur fatin, madje, tė jem edhe disa herė anėtar i delegacioneve pėr mbikėqyrjen e zgjedhjeve nė vendet ish-komuniste, pėrfshirė edhe delegacionin e parė tė Departamentit Amerikan tė Shtetit nė zgjedhjet e para pluraliste nė mars/prill 1991 nė Shqipėri. Megjithėse me shumė tė meta dhe mungesa serioze standardesh, me keqardhje mė duhet tė them se organizimi i atyre zgjedhjeve nga regjimi i Ramiz Alisė, pothuaj 30-vjet mė parė, i plotėsonte mė shumė standardet e zgjedhjeve tė pėrcaktuara nga OSBE-ja, nė krahasim me votimet e organizuara nga qeveria Rama tė dielėn qė kaloi – tre dekada pas shembjes sė komunizmit.

Prandaj, deklarata e delegacionit tė OSBE-sė tė hėnėn qė kaloi ishte zhgėnjyese, nė krahasim me ato qė vėrtetė duhej tė thoshin pėr votimet vendore nė Shqipėri. Konstatuat se ishin tė qeta! Ėshtė ky njė prej standardeve, por tė qeta ishin zgjedhjet edhe nė kohėn e komunizmit, por a mund tė thoni se kėto ishin tė lira, tė drejta dhe demokratike – standardet kryesore pėr cilėsimin e zgjedhjeve nė njė vend qė e quan veten demokratik dhe anėtar i NATO-s?! Unė nuk dua t’ju mėsoj ju tė nderuar Zonja e Zotėri, se cili duhej tė kishte qenė raporti i juaj paraprak pėr kėto zgjidhje, sepse ju jeni ekspertėt ndėrkombėtarė.

Por dua t’ju pyes:

Nė cilin vend tjetėr tė Evropės do e pranonin procesin e zhvillimit tė votimeve si ky qė u mbajt nė Shqipėri fund javėn qė kaloi,
me njė pjesėmarrje mė pak se 20% dhe
nė shumicėn e rasteve vetėm me paraqitjen e kandidatit tė Partisė Socialiste – pa kundėrshtar?
Demokratike ishin kėto?!
Unė si shtetas amerikan prej pothuaj gjysmė shekulli dhe si njė shqiptaro-amerikan qė, pėr arsye tė ish-detyrės, kam pasur fatin tė bashkėpunoj gjatė karrierės sime me shumė diplomatė amerikanė, jo vetėm nė Shqipėri, por anė e mbanė botės dhe pėr tė cilėt kam zhvilluar dhe ruaj gjithnjė respektin mė tė madh pėr punėn e tyre nė rrethana shpesh tė vėshtira – mė habiti edhe reagimi i Ambasadės Amerikane nė Tiranė pėr kėto votime, ashtu siē ka habitur edhe shumė shqiptaro-amerikanė me tė cilėt kam biseduar kohėt e fundit, e tė cilėt janė shumė tė shqetėsuar me zhvillimet e fundit atje, e sidomos me reagimet/mosregaimet ndėrkombėtare ndaj atyre zhvillimeve.

“Zėri i Amerikės” nė gjuhėn shqipe, citon deklaratėn e Ambasadės Amerikane nė Tiranė, sipas tė cilės, “Shtetet e Bashkuara mirėpresin pėrfundimet e misionit vėzhgues tė ODIHR-it, sipas tė cilave votimet bashkiake tė 30 qershorit u zhvilluan, pėrgjithėsisht nė mėnyrė tė qetė dhe tė rregullt, si dhe dhanė njė vlerėsim tė pėrgjithshėm pozitiv pėr numėrimin e votave”, thekson deklarata e cituar nga VOA shqip. “Ne pranojmė, megjithatė, ashtu siē e vuri nė dukje edhe misioni i ODIHR-it, se ngėrēi dhe polarizimi politik kontribuan pėr zgjedhje nė tė cilat votuesit nuk kishin njė zgjedhje kuptimplotė. Pavarėsisht pengesave, populli shqiptar – qoftė ata qė morėn pjesė nė zgjedhje, ashtu edhe ata qė abstenuan – ushtruan tė drejtėn e tyre demokratike nė mėnyrė paqėsore dhe ne i pėrgėzojmė pėr kėtė”. Deklarata e Ambasadės dakordėsohet gjithashtu me OSBE/ODIHR-in se, “Ata qė dėshirojnė tė sfidojnė rezultatin e zgjedhjeve”, duhet tė presin njė ent juridik qė, sot pėr sot, nuk ekziston, “Gjykatėn Kushtetuese, e cila shpresojmė se do tė ngrihet sė shpejti, me gjykatės tė cilėt kanė kaluar njė proces rigoroz vetingu”, thuhet nė atė deklaratė.

Reagimet e ndėrkombėtarėve ndaj votimeve tė sė dielės nė Shqipėri po konsiderohen nga shumė ekspertė brenda dhe jashtė Shqipėrisė si mbėshtetje prej tyre e njė procesi ilegal dhe jashtė standardeve ndėrkombėtare. Njė mik i imi kėtu nė Amerikė mė solli ndėr mend kohėn e fashizmit kur Italia dėrgonte nė Shqipėri njerėz gjysmakė, sidomos nė fushėn e mjekėsisė, duke i arsyetuar si, “e buono per Albania”.

A mendojnė ndėrkombėtarėt se qeveria qė kanė shqiptarėt, “e buono pėr Albania”, sepse kaq meritojnė shqiptarėt?
Pse deklaratat e juaja mbi aktualitetin politik nuk pasqyrojnė tė vėrtetėn e zhvillimeve nė atė vend, pėrfshirė korrupsionin nė tė gjitha nivelet?
Thoni tė vėrtetėn!
Kaq presin shqiptarėt prej jush.
Unė nuk e kuptoj, se pse duhet tė pritet dy muaj qė OSBE/ODIHR tė lėshojė njė raport mbi kėto votime, kur ėshtė tejet e qartė se ēfarė ndodhi, jo vetėm nė sytė e ndėrkombėtarėve, por mbi tė gjitha, populli shqiptar e sheh mirė se ē’po ndodh nė vendin e tij dhe janė duke votuar mė kėmbė, duke u larguar vazhdimisht nga trojet e veta mijėravjeēare.

Nė qoftė se ndėrkombėtarėt nuk mund tė ndihmojnė gjendjen, atėherė do i kėshilloja qė tė pakėn mos ta ndėrlikojnė edhe mė keq se ē’ėshtė, me deklaratat e tyre ose gjysmė deklarata, tė cilat nuk pasqyrojnė realitetin e gjendjes nė Shqipėri! Mė mirė heshtni fare! Sepse nė fund tė fundit, ėshtė kjo njė gjendje e krijuar nga vetė klasa aktuale politike dhe ėshtė detyrė dhe pėrgjegjėsi morale dhe atdhetare e saj, qė sa mė shpejt – nėpėrmjet dialogut politik dhe me pjesėmarrje tė gjerė edhe tė shoqėrisė – tė dalė nga ky qorrsokak politik, para se tė bėhet vonė – me qėllim tė mėnjanimit tė njė fatkeqėsie kombėtare, pėrballė tė cilės gjendet sot Kombi Shqiptar – falė papėrgjegjėsisė sė saj politike dhe kombėtare.

Klasa politike shqiptare duhet qė sa mė shpejt tė marrė pėrgjegjėsitė e veta pėr gjendjen e krijuar nė vend dhe, ndėrkombėtarėt duhet gjithashtu tė reflektojnė thellė pėr rolin e tyre gjatė kėtyre dekadave – ashtu qė i vetmi fitues tė jetė Kombi Shqiptar nė marrėdhėnie tė ngushta dhe tė pėrhershme me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe me aleatėt e tjerė atlantiko-veriorė.

Koha ėshtė tani, jo nesėr, jo pas nesėr, jo dy muaj pas sodit, nė pritje tė njė raporti tė OSBE-sė, jo kur tė krijohet ky ose ai ent juridik ose politik!

Shqiptarėt kanė pritur mjaft dhe janė tė lodhur. Por shqiptarėt presin njė fillim tė ri. Nė qoftė se jeni shqiptarė, dialogu gjithėpėrfshirės pėr njė fillim tė ri duhej tė kishte filluar dje – nė interesin madhor tė KOMBIT!

Nga Frank Shkreli, ish-Drejtor i VOA-s pėr Euroazinė
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 11:01   #785
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,506
Thanks: 2,821
Thanked 2,819 Times in 1,569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nderkohe ne Shqiperi:


Eshte gjynaf qe te tilla ngjarje te behen shkaqe per politike e sulme ndaj qeverise.
Nuk eshte faji Rames and co se disa spurdhjaker nga 20 vjec bejne lufte ne mes te rruges e i ngja vetja si Toni Montana.
Lereni te prehet i qete ate fatkeqin qe doli per te blere buke e humbi jeten kot.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 11:09   #786
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,656
Thanks: 14,626
Thanked 12,567 Times in 7,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Zgjedhjet e 30 qershorit: Njė poshtėrsi pėr qeverinė shqiptare, njė dėshtim pėr opozitėn, njė turp pėr ndėrkombėtarėt dhe njė fatkeqėsi pėr kombin shqiptar!
Lapsi.al

Si mund tė quhen zgjedhje, votimet me njė pjesėmarrje prej mė pak se 20% e shqiptarėve qė kanė tė drejtė vote, ndėrkohė qė nė shumicėn e rasteve, kandidatėt socialistė ishin pa asnjė kundėrshtar?
Ēfarė qeverie, kudo qoftė, do tė ndihej krenare pėr organizimin e njė spektakli tė tillė tė shėmtuar?

Nga Frank Shkreli, ish-Drejtor i VOA-s pėr Euroazinė
Pyete pak Shkrelin dhe nipin e Hisni Kapos tė Karandashi.al se sa ishte pėrqindja e atyre qė morėn pjesė nė votime nė vendoret e 2015 dhe nė tė pėrgjithshmet e 2017 dhe pastaj bėni hesapin sa kan votuar kėsaj rradhe.
Bėjnė llogari tė bukura kėta, mbi 55%-57% e zgjedhėsve asnjėherė nuk marrin pjesė nė votime dhe Lulushka me Monėn e Mutėn i llogarisin si tė tyret.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:02   #787
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Eshte gjynaf qe te tilla ngjarje te behen shkaqe per politike e sulme ndaj qeverise.
Nuk eshte faji Rames and co se disa spurdhjaker nga 20 vjec bejne lufte ne mes te rruges e i ngja vetja si Toni Montana.
Lereni te prehet i qete ate fatkeqin qe doli per te blere buke e humbi jeten kot.
Ke tė drejtė Venom sepse Kumandari nuk ka kohė qė tė merret me "banalitete" tė tilla sepse ėshtė i zėnur me punėra tė mėdhaja:
https://lapsi.al/2019/07/05/skandali...-e-euraliusit/
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:06   #788
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pyete pak Shkrelin dhe nipin e Hisni Kapos tė Karandashi.al se sa ishte pėrqindja e atyre qė morėn pjesė nė votime nė vendoret e 2015 dhe nė tė pėrgjithshmet e 2017 dhe pastaj bėni hesapin sa kan votuar kėsaj rradhe.
Bėjnė llogari tė bukura kėta, mbi 55%-57% e zgjedhėsve asnjėherė nuk marrin pjesė nė votime dhe Lulushka me Monėn e Mutėn i llogarisin si tė tyret.
Sido qė ta rrotullosh nuk tė del hesapi o Kepo.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:10   #789
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,656
Thanks: 14,626
Thanked 12,567 Times in 7,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Sido qė ta rrotullosh nuk tė del hesapi o Kepo.
Si del hesapi qė 72-73% janė me Lulen dhe Monėn?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:15   #790
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Si del hesapi qė 72-73% janė me Lulen dhe Monėn?
nuk u lodhe me ket refrenin?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:17   #791
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,656
Thanks: 14,626
Thanked 12,567 Times in 7,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nuk u lodhe me ket refrenin?
Kur s'lodheni ju me disinformime pse tė lodhem unė qė them tė drejtėn?
Ik bėj pshesh tani kur thotė derjansi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:17   #792
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Si del hesapi qė 72-73% janė me Lulen dhe Monėn?
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pyete pak Shkrelin dhe nipin e Hisni Kapos tė Karandashi.al se sa ishte pėrqindja e atyre qė morėn pjesė nė votime nė vendoret e 2015 dhe nė tė pėrgjithshmet e 2017 dhe pastaj bėni hesapin sa kan votuar kėsaj rradhe.
Bėjnė llogari tė bukura kėta, mbi 55%-57% e zgjedhėsve asnjėherė nuk marrin pjesė nė votime dhe Lulushka me Monėn e Mutėn i llogarisin si tė tyret.
Po ta lehtėsoj dhe po them jo 55-57% por 60% nuk marrin pjesė nė zgjedhje. Mbetet njė 40% nga i cili nuk morrėt as 15%, 25% i mbetet tjetrit.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:22   #793
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,656
Thanks: 14,626
Thanked 12,567 Times in 7,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po ta lehtėsoj dhe po them jo 55-57% por 60% nuk marrin pjesė nė zgjedhje. Mbetet njė 40% nga i cili nuk morrėt as 15%, 25% i mbetet tjetrit.
Ashtu???
Po pse s'ja mbajti bytha tė hynte nė zgjedhje kur qėnkan shumicė?
Sa i takojnė tjetrit e tregon sa merr dhe jo sa i do trapi tė ketė.
Kush tė tha ty se ai kusuri do votonte? Apo ashtu ta do qefi.
Po sikur tė them unė qė shumė nuk vajtėn nga frika e veprimeve terroriste tė PD dhe LSI qė terrorizuan dynjanė se do bėnin namin?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:22   #794
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,445
Thanks: 6,839
Thanked 8,105 Times in 5,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Cfare perfituan shqiptaret qe votun sal berishen , tos nanon dhe ket shalgjatin?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:24   #795
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ashtu???
Po pse s'ja mbajti bytha tė hynte nė zgjedhje kur qėnkan shumicė?
Sa i takojnė tjetrit e tregon sa merr dhe jo sa i do trapi tė ketė.
Kush tė tha ty se ai kusuri do votonte? Apo ashtu ta do qefi.
Po sikur tė them unė qė shumė nuk vajtėn nga frika e veprimeve terroriste tė PD dhe LSI qė terrorizuan dynjanė se do bėnin namin?
Po kujt ja mban qė tė merret me Imerin o Akrep?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 12:24   #796
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Cfare perfituan shqiptaret qe votun sal berishen , tos nanon dhe ket shalgjatin?
Tė gjatin.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 13:16   #797
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Me njė dedikim special pėr Kepin:
https://vidnews.net/video/1562326410...ign=top-videos
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 13:40   #798
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,656
Thanks: 14,626
Thanked 12,567 Times in 7,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Me njė dedikim special pėr Kepin:
https://vidnews.net/video/1562326410...ign=top-videos
O King boll u lodhėt duke prurė budallallėqe me thes nė forum.
Kush ja ndaloi komisionerit qė tė votojė ti apo nipi i Hisni Kapos?
Ai komisioner ėshtė edhe zgjedhės nė atė qėndėr votimi por dhe sikur tė mos jetė komisionerėt po tė duan votojnė atje ku janė komisioner, ka njė regjistėr tė posaēėm pėr atė punė.
Dhe mė nė fund, PD-nė dhe LSI-nė nuk i shpėton dot ti, bashkė me Ilir Mutėn kanė marrė kum te bova.
Mos u lodhni mė mirė se do u vej mundimi kot.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 13:59   #799
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O King boll u lodhėt duke prurė budallallėqe me thes nė forum.
Kush ja ndaloi komisionerit qė tė votojė ti apo nipi i Hisni Kapos?
Ai komisioner ėshtė edhe zgjedhės nė atė qėndėr votimi por dhe sikur tė mos jetė komisionerėt po tė duan votojnė atje ku janė komisioner, ka njė regjistėr tė posaēėm pėr atė punė.
Dhe mė nė fund, PD-nė dhe LSI-nė nuk i shpėton dot ti, bashkė me Ilir Mutėn kanė marrė kum te bova.
Mos u lodhni mė mirė se do u vej mundimi kot.
Akrep, boll fole budallėqe dhe banalitete kėtu nė forum.
Nga e more vesh ti qė ai komisioneri po voton pėr veten e tij dhe nuk po mbush kutinė?
Nuk mė intereson PD dhe LSI, ata e kanė mbushur kupėn me kohė dhe veē kėsaj janė nė opozitė dhe kėshtu qė nuk ėshtė e vėshtirė qė ti arrestojnė dhe ti fusin edhe nė burg. Unė jam kurioz, Gjiknurin pėr shembull, po pėrmend njė emėr, do ta arrestojnė? Po Ramėn do ta fusin brenda nė burg?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 14:11   #800
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,656
Thanks: 14,626
Thanked 12,567 Times in 7,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 684
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zgjedhjet lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Akrep, boll fole budallėqe dhe banalitete kėtu nė forum.
Nga e more vesh ti qė ai komisioneri po voton pėr veten e tij dhe nuk po mbush kutinė?
Nuk mė intereson PD dhe LSI, ata e kanė mbushur kupėn me kohė dhe veē kėsaj janė nė opozitė dhe kėshtu qė nuk ėshtė e vėshtirė qė ti arrestojnė dhe ti fusin edhe nė burg. Unė jam kurioz, Gjiknurin pėr shembull, po pėrmend njė emėr, do ta arrestojnė? Po Ramėn do ta fusin brenda nė burg?
Ore buēko ku e pe banalitetin ti apo t'u errėn sytė?
Po ti nga e more vesh qė po voton pėr tjetėr ai apo tė tha partia?
Pėr atė pyetjen e fundit qė e ke zakon pėr t'i devijuar muhabetit vetėm nė kohėn e idhujve tė tu Enverit dhe Saliut tė arrestonte partia, nė demokraci tė dėnon gjykata, mėsohuni me demokracinė boll ndenjėt tė zhytur nė diktaturė (me tru e kam fjalėn)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur