Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-08-2018, 18:23   #101
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,611
Thanks: 11,451
Thanked 10,234 Times in 6,187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump dyfishon tarifat e celikut dhe aluminit per Turqine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nuk eshte se jam pro politikave te Erdoganit , por kto sulmet me arme sinqerisht me duken si ato filmat amerikan ku ne fund si perher del qe CIA eshte e perfshire .

Pse do i duhej nje turku ose le t'supozojme Erdoganit te organizonte nje sulm me arme ne ambasaden amerikane? Ska sens as llogjike.
Pse pak koqe ka nė Turqi?
Si puna e atyre Libanezėve, bam Izraeli me raketa, me tanke, me aviacion ja u bėri byth tė tėra shtėpitė ata bam me shkopinjė rrahin flamurin e Izraelit dhe Amerikės, i bėn tė vdekur flamurėt.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2018, 19:36   #102
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,257
Thanks: 1,624
Thanked 1,607 Times in 1,193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump dyfishon tarifat e celikut dhe aluminit per Turqine

Cfare eshte pastori?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2018, 02:54   #103
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,096
Thanks: 638
Thanked 476 Times in 335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump dyfishon tarifat e celikut dhe aluminit per Turqine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Cfare eshte pastori?
Spiun, prift protestante,ky eshte evangjelist,taliban krishter lol
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 21-08-2018, 15:07   #104
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 294 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump dyfishon tarifat e celikut dhe aluminit per Turqine

Shejtaner...
Shteti eshte si nje organizem dhe banoret jane qelizat e tij. Te gjitha qelizat jane pjestare te organizmit i cili punon per ushqimin dhe mirqenien e tyre.

Dhe ato qeliza qe punojne per interesat e organizmave te huaja jane qeliza kancerose per ate organizem. E vdesen organizmin i cili u ka dhene jete. Jane qeliza budallaqe qe punojne per hesap te tyre apo te ndonje organizme tjater dhe shkaterrojne organizmen e tyre duke marre ne qafe te gjitha qelizat e tjera qe vdesin bashke me organizmin.

Ja keshtu eshte dhe puna e shtetit mo djeme. Kur o ti kuptoni nje here gjerat. Te punosh per nje shtet tjater kushdo qofte bukuria e idealeve dhe genjeshtrave qe te ka vene ne koke eshte kancerogjenizem. Se si cdo organizem dhe shtetet jane te bukur per veten e tyre, nuk jane per te tjeret. Nuk te ushqen organizma e tjetrit dot ty, qe je qelize e e nje organizmi te huaj. Ty te ushqen organizmi jot. Prandaj duhet luftuar punuar dhe mbrojtur organizmi ne te cilin bejme pjese, per te krijuar nje organizem te fuqishem, qe te na ushqej dhe te na mbroj te gjithe neve qelizave te vogla te tij.

Biologjia duhet mesuar djema, se evolucioni eshte nje rruge e veshtire, ne te cilen kolojne te gjithe, por jo te gjithe i shkojne deri ne fund. Eshte e sigurt, qe budallenjte ngelen rruges.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur