Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-09-2018, 08:26   #81
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,631
Thanks: 1,352
Thanked 1,140 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Leje ti Turqine, Erdogani eshte nje lider teper i mire shume larg nga Ataturku qe ishte nje mason ne themel. Turqia nuk ka nevoje as per Ameriken as per Evropen, Turqia eshte nje superfuqi boterore me nje ushtri me te mire se te Frances apo te Britanise se madhe.

Shqiptaret bejne mire mos i prishin marrdhenjet me Turqine se per ndryshe shkojm per lesh ekonomikisht, ndoshta mbesim edhe pa buke.

Amerika krijon luftra imagjinare, dhe ju i besoni. hahaha
Ataturku ėshtė njė nga personalitetet mė tė mėdha nė rang botėror tė shek. XX-tė. Ėshtė njeriu qė organizoi dhe udhėhoqi ēlirimin e vendit tė tij nga pushtuesit e huaj. Rrėzoi sistemin feudal tė pėrfaqėsuar nga Otomanėt dhe futi vendin e tij nė proēesin e modernizimit duke e orientuar Turqinė drejt civilizimit Perėndimor. Tė rrallė janė njerėzit qė nė Historinė e Botės kanė bėrė kaq shumė pėr vendin e tyre dhe nė njė periudhė kaq tė shkurtėr kohore. Ėshtė njeri qė respektohet nė gjithė botėn.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 08:35   #82
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Posts: 411
Thanks: 11
Thanked 35 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ataturku ėshtė njė nga personalitetet mė tė mėdha nė rang botėror tė shek. XX-tė. Ėshtė njeriu qė organizoi dhe udhėhoqi ēlirimin e vendit tė tij nga pushtuesit e huaj. Rrėzoi sistemin feudal tė pėrfaqėsuar nga Otomanėt dhe futi vendin e tij nė proēesin e modernizimit duke e orientuar Turqinė drejt civilizimit Perėndimor. Tė rrallė janė njerėzit qė nė Historinė e Botės kanė bėrė kaq shumė pėr vendin e tyre dhe nė njė periudhė kaq tė shkurtėr kohore. Ėshtė njeri qė respektohet nė gjithė botėn.
E di shume mire se kush ka qene Ataturku dhe kush e ka futur ne krye per ti dhen fund perendorise osmane dhe per ti larguar sa me shume njerzit nga besimin ne Zot.

Por sot e sot turqit nuk jan dele sic jan shqiptaret dhe kur u bo puci ne 2016 te gjith dulen ne mbeshtetje te Erdoganit edhe pse me shume se gjysma e popullit jan kunder ideologjin e tij por ne kete raste kur behet fjale per atdheun turqit e din shume mire se kaj tja mbajne.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 08:56   #83
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,631
Thanks: 1,352
Thanked 1,140 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
E di shume mire se kush ka qene Ataturku dhe kush e ka futur ne krye per ti dhen fund perendorise osmane dhe per ti larguar sa me shume njerzit nga besimin ne Zot.

Por sot e sot turqit nuk jan dele sic jan shqiptaret dhe kur u bo puci ne 2016 te gjith dulen ne mbeshtetje te Erdoganit edhe pse me shume se gjysma e popullit jan kunder ideologjin e tij por ne kete raste kur behet fjale per atdheun turqit e din shume mire se kaj tja mbajne.
Jo, ti nuk di. Ti nuk e di qė Perandoria Otomane kishte pjerdhur qė pas vdekjes sė Sulejmanit tė Madhėrishėm, sepse qė nga ai moment Perandoria vazhdoi tė sundohesh nė vazhdimėsi nga njė numėr i madh sulltanėsh me tė meta mendore dhe ishte njė derė Vezirėsh tė Mėdhenj me origjinė Shqiptare, Qyprilinjtė qė e shpėtuan kėtė Perandori nga shkatėrrimi i pashmangshėm, ata e shpėtuan. Perandoria kishte qė prej njė shekulli pėrpara se tė dilte Ataturku nė skenė qė quhesh i sėmuri i Bosforit, sepse kishte marrė fund. Ē'punė ka Ataturku nė kėtė histori kaq tė gjatė nė shekuj? Ataturku pėrzuri Sulltanin e fundit sepse ai e shiti Turqinė te tė huajt, njėsoj si Esat Pasha kėtu te ne. Edhe kur iku nga Turqia Sulltani, veprimi i ikjes ishte njė veprim politik nė vetvete dhe ishte njė turp.
Pėr sa i pėrket fesė, Ataturku e bėri tė detyruar pėrdorimin e turqishtes si gjuhė tė fesė Islame nė Turqi, duke e zėvendėsuar arabishten. Ataturku ka qenė njė njeri i jashtėzakonshėm. Dale tė shohim se si do ti vejė filli Erdoganit, pastaj tė themi nėse ishte burrė i zoti apo jo. Ėshtė shumė larg pėr ta krahasuar me Ataturkun.
Pjesėn e dytė tė postimit nuk po e komentoj sepse nuk ka lidhje me postimin tim.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur