Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Enciklopedi

Enciklopedi Kėtu do ketė informacione nga mė tė ndryshmet, thjesht emri tregon risin e kėtij nėnforumi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-10-2019, 20:53   #21
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ku e bazon ti ate numer??

Ne baze te gjithe statistikave dhe shume politikaneve ne Turqi nr nuk del me shume se 6 milione, mos me thene 5 milione dhe me duket shume realist.

Nuk ka census per shqiptaret atje. Edhe ai 5 apo 6 milionshi yt eshte hamendesim. Por, e verteta eshte qe shqiptaret kane levizur me te madhe drejte Turqise qe nga shek 16. Ishim thelle ne te, me thelle se cdo popull tjeter. Levizjet shtetformuese e kombetare kryesisht nga atje i kishim.
__________________
Gentiana
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 20:54   #22
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,533
Thanks: 275
Thanked 464 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
.

Thonė se....
Kur Ataturku bėri luftėn e madhe... hoxhallarėt ishin mbledh nė xhami tė luteshin pėr fatin e luftės...
U vete dhe i pyet, po ju ēbėni kėtu.... po lutemi... pse me lutje do mė zgjidhni hall?
Po ne kėtė dimė tė bėjmė... i thonė, mirė fikni me lutje gjithė qirinjtė qė janė ndezur... e pa mundur i thonė
Atėherė nxjerr koburen dhe qėllon, nga zhvendosja e ajrit u fikėn tė gjithė...
E patė, u tha... vetėm alltia do na shpėtojė, prandaj tė gjithė jashtė merrni nga njė armė dhe opa nė front...
Ja qe na prishi pune neve me kete identitetin e ri turk qe krijoi pa mire e ke ti.

Cifitet e Perandorise Osmane te quajtur Domneh e mbshtesnin shume kete identitetin e ri te Ataturkut...

Po histori tjeter kjo dhe shume e gjate.

Mos u beso shume miteve te keijuara per Mustafa Qemalin se nuk jan te verteta.

Hoxhallaret ashtu si prifterinjte jane njerez te besimit dhe e kane te ndaluar rreptesisht te luftojn dhe derdhin gjak
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 20:56   #23
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,227
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

AtaTURKU ishte nje CENGEL...nga ...MONGOLIA.

PS...po na napi goll ai MAKEDONCI pandev,e hedh fanellen e JUVENTUSIT.

komb dhe COVJECE....HIBRIDE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 20:57   #24
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,533
Thanks: 275
Thanked 464 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Nuk ka census per shqiptaret atje. Edhe ai 5 apo 6 milionshi yt eshte hamendesim. Por, e verteta eshte qe shqiptaret kane levizur me te madhe drejte Turqise qe nga shek 16. Ishim thelle ne te.
Ata te shekullit te 16 dhe 17 u bene " Osmane" me kohe dhe evetualisht me vone Turq ( se nuk kishin ku shkonin) sic ndodhi me Qyprylinjte.

Po duhen fakte per keto qe thua ti. Interesant eshte po gjete.

Per ate pune ne me mirja mos me qindra mijra Shaiptare edhe ne Siri dhe Egjipt.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 20:58   #25
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,533
Thanks: 275
Thanked 464 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
AtaTURKU ishte nje CENGEL...nga ...MONGOLIA.

PS...po na napi goll ai MAKEDONCI pandev,e hedh fanellen e JUVENTUSIT.

komb dhe COVJECE....HIBRIDE.
Nga ishte plaku i vet, di gje ti?

Me duket se ishte dibran...
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:01   #26
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,227
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nga ishte plaku i vet, di gje ti?

Me duket se ishte dibran...
Po nuk ishte dhe nga....HENA.

Arkadash...do kqyr JUVEN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:04   #27
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ata te shekullit te 16 dhe 17 u bene " Osmane" me kohe dhe evetualisht me vone Turq ( se nuk kishin ku shkonin) sic ndodhi me Qyprylinjte.

Po duhen fakte per keto qe thua ti. Interesant eshte po gjete.

Per ate pune ne me mirja mos me qindra mijra Shaiptare edhe ne Siri dhe Egjipt.
Jo, osmane ishin te gjithe, por tanet etnikisht ishin shqiptare. Me vone shume u be Turqia. Tanet rujten vetedijen, nuk do kishim levizjet perndryshe. E ruajtem vetedijen jo vetem ne Turqi por edhe ne Egjipt, Siri e gjetiu, sepse te se njejtes Perandori edhe ato vende i takonin. Mehmet Ali pasha e dinte shume mire prej nga ishte. Vete e kishte thene:Shqiptaria nuk lindi ne Shqiperi por e kishe kudo jashte saj kudo ku kishte shqiptare. Ishte trasheguar brez pas brezi.
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 30-10-2019 nė 21:10
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:10   #28
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,533
Thanks: 275
Thanked 464 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Jo, osmane ishin te gjithe, por tanet etnikisht ishin shqiptare. Me vone shume u be Turqia. Tanet rujten vetedijen, nuk do kishim levizjet perndryshe. E ruajtem vetedijen jo vetem ne Turqi por edhe ne Egjipt, Siri e gjetiu, sepse te se njejtes Perandori edhe ato vende i takonin. Mehmet Ali pasha e dinte shume mire prej nga ishte. Vete e kishte thene:
E di kete pjese sepse e kam studiuar ne themel Perandorine Osmane dhe pikerisht kete jame duke thene ne gjithe keto postime.

Ajo qe them une eshte qe nuk besoj te kenr rujt vetdijen Shqiptaret qe kane shku ne anadoll dhe lindje te mesme qe ne vitet 1500 dhe 1600.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:11   #29
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,533
Thanks: 275
Thanked 464 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po nuk ishte dhe nga....HENA.

Arkadash...do kqyr JUVEN.
Nuk ishte cengiz pra....
Plakun e kishte dibran.

Shikoje juven komrade shikoje.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:12   #30
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,234
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Mos krijojmė iluzione.... tashmė janė turq, ashtu si dhe tė tjerė janė grekė, maqedonė, malazezė... madje edhe serbė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:17   #31
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mos krijojmė iluzione.... tashmė janė turq, ashtu si dhe tė tjerė janė grekė, maqedonė, malazezė... madje edhe serbė...
Faktet flasin ndryshe. Aty ku eshte koncentrimi i madh aty eshte edhe lidhja me e forte. Ata "turqe" te kane dalur krahe pergjate cfaredo rreziku. Atje i ke. Une kam shprese. Gjaku nuk eshte uje. Lidhjet me ta duhet te farkohen akoma me shume. Jane shqiptaret e Turqise qe te ndihmojne nder dekada, jo turqit e paster.
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 30-10-2019 nė 21:21
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:21   #32
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,851
Thanks: 4,383
Thanked 4,732 Times in 3,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Po qashtu edhe Haxhiqamilja, pat dalur edhe thoshte duam baben se na ka marre madhi te degjojme suxhuk lenguigjen sokaqeve tona:

Edhe shtrohet pitja e radhes QfAre rendesi modhe kulturoro-shkencore ka qe ka qene kjo mIs Arnautja e Türkijes ???

Jo, po hajde ti duganjer govata heren qeter, hape njo temen, per njo qashtu haremxhike Sudhtani edhe ne vijme duskutojme per rendesine modhe historike per zhvidhimat tona kombetare!
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:22   #33
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,234
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Faktet flasin ndryshe. Aty ku eshte koncentrimi i madh aty eshte edhe lidhja me e forte. Ata "turqe" te kane dalur krahe pergjate cfaredo rreziku. Atje i ke. Une kam shprese. Gjaku nuk eshte uje. Lidhjet me ta duhet te farkohen akoma me shume. Jane shqiptaret e Turqise qe te ndihmojne nder dekada, jo turqit e paster.
Sigurisht, gjaku s'bėhet ujė, po.... ashtu qoftė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 21:30   #34
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Sigurisht, gjaku s'bėhet ujė, po.... ashtu qoftė...
Fan Noli ka lindur ne Ibriktepe. Askush nuk e deboi atje. Shqiptaret i kishe gjithandej. Akoma i ke.@Pirat

Nuk kishte harema sulltani me 1936 lol !
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 30-10-2019 nė 21:38
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2019, 17:15   #35
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,225
Thanks: 0
Thanked 726 Times in 599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Pėr disa e dinim ndėrsa pėr disa tė tjerė jo, aktorėt turq qė kanė pranuar origjinėn e tyre shqiptare

Serialet e tyre janė ndėr mė tė shikuarat, jo vetėm nė Turqi por edhe nė shumė vende tė evropės.

Njė numėr i madh i aktorėve tė njohur, qė tashmė edhe tek ne njihen pėr rolet e shumta, kanė prejardhje shqiptare.

Mė poshtė mund tė shihni aktorėt turq qė kanė pranuar origjinėn shqiptare.360grade.al

https://360grade.al/305175/per-disa-...yre-shqiptare/

Ps. Ne link eshte video me aktoret turq me origjine shqiptare.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2019, 17:21   #36
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,225
Thanks: 0
Thanked 726 Times in 599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Knoquni, o femra te forumit, me aktoret qe shikoni ne ondrra tani edhe shqip..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2019, 09:31   #37
Xhenet
Amoureus <3
 
Avatari i Xhenet
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 1,020
Thanks: 1,087
Thanked 922 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Xhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėm
Re: Bukuroshja nga Ēamėria u shpall ‘Mis Turqia’ nė vitin 1936

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mos krijojmė iluzione.... tashmė janė turq, ashtu si dhe tė tjerė janė grekė, maqedonė, malazezė... madje edhe serbė...
E keni fjalen per nga nenshtetsia ?
__________________
Ne laisse pas une mauvaise période te faire croire que tu as une mauvaise vie !
Xhenet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur