Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-11-2019, 21:52   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,046
Thanks: 416
Thanked 1,653 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Pyetja mė e rėndėsishme qė duhet t’ia bėni vetes ėshtė se a mendoni qė jeni tė mėrzitshėm apo bajat?

Nėse po, atėherė kjo nėnkupton se duhet tė bėni ndryshime nė personalitet dhe nė jetė, transmeton Telegrafi.

Por, fillimisht duhet t’i identifikoni trajtat e njerėzve tė mėrzitshėm dhe ta kuptoni se a i keni ato apo jo.

Mė poshtė i keni disa trajta specifike tė njerėzve bajat:

Dėshtojnė tė gjejnė ritėm nė biseda

Ekspertėt tregojnė se njerėzit e mėrzitshėm dėshtojnė ta gjejnė njė ritėm mes dėgjimit e tė folurit. Ata ose vetėm dėgjojnė dhe nuk flasin, ose veē flasin e nuk dėgjojnė fare.

Njė bisedė e balancuar ėshtė e domosdoshme, por kėtė duket se personat e mėrzitshėm nuk e kuptojnė.

Nuk mund t’i bėjnė tjerėt tė qeshin

Fleksibiliteti kognitiv qė ėshtė aftėsia pėr ta vlerėsuar njė ide apo rrethanė nga perspektiva tė ndryshme vjen nga humori. Personave tė mėrzitshėm iu mungon kjo aftėsi dhe e kanė shumė tė vėshtirė t’i bėjnė tjerėt tė qeshin.

E pėrsėrisin tė njėjtėn gjė

Dikush konsiderohet si person i mėrzitshėm edhe nėse e bėn njė jetė rutinore. Individi ka personalitet interesant nėse ka eksperienca tė ndryshme dhe nuk e jeton jetėn vetėm nė njė mėnyrė.

Nuk kanė mendim tė tyrin

Personat bajat nuk e kanė mendimin e tyre pėr shumė gjėra tė ndryshme. Ata dėshtojnė tė shohin pėrtej gjėrave qė ua kanė mėsuar dhe nuk kanė mendime pėr tė ofruar nė shumė tema.

Nuk mund ta tregojnė as njė histori tė mirė

Ėshtė shumė e vėshtirė pėr njerėzit bajat ta tregojnė njė histori interesante pėr tjerėt.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:14   #2
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,489
Thanks: 6,004
Thanked 12,402 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Nje njeri me kujtōjne kto 5 pika lol sidomos ajo e treta.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:20   #3
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,065
Thanks: 2,693
Thanked 4,947 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Flm ....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:44   #4
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,489
Thanks: 6,004
Thanked 12,402 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Se kisha me ty mi dreq ske pse flm. Lol
Je shum larg e Te qenit bajat . apo se kishnje me mu ?
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:47   #5
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,065
Thanks: 2,693
Thanked 4,947 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

E kisha me Onyx ne fakt qe hap tema te tilla ... me konfirmoi thjesht bindjen qe kisha per veten lol ncnc
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:51   #6
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,489
Thanks: 6,004
Thanked 12,402 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”Je shum larg madje ske lidhje hiē me kte term lol
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:53   #7
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,786
Thanks: 7,081
Thanked 8,325 Times in 5,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Teme leshi
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:55   #8
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,065
Thanks: 2,693
Thanked 4,947 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Pervec 2-3 pikave ,tjerat ashtu mizerje jam e mos me keq lol
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 23:01   #9
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,046
Thanks: 416
Thanked 1,653 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Teme leshi
He mo? Gjete veten ne 5 pikat dhe te duket teme leshi lol?
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 23:04   #10
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,256
Thanks: 16,508
Thanked 9,754 Times in 6,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Teme leshi
Une jam PRO me piken e 4-er.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 23:06   #11
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,786
Thanks: 7,081
Thanked 8,325 Times in 5,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
He mo? Gjete veten ne 5 pikat dhe te duket teme leshi lol?
Njeriu behet i bezdishem jo bajat se nuk eshte fruta perime
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 23:10   #12
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,256
Thanks: 16,508
Thanked 9,754 Times in 6,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Pesė karakteristikat e njerėzve “bajat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Njeriu behet i bezdishem jo bajat se nuk eshte fruta perime

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur