Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-04-2014, 10:06   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
PDK e para
PDK e para, AKR mbetet nė Kuvend!


Sondazhi i muajit mars ka nxjerrė PDK-nė me 28.3, LDK-nė me 24.1, VV-nė me 13.7 , AAK-nė me 12.8 dhe AKR-nė me 5.1%. Pėr Nismėn, janė deklaruar se do tė votojnė 2.1 pėr qind e respondentėve derisa pėr Partinė e Drejtėsisė 1.2.08:00 / E enjte, 17 Prill 2014


Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr Hashim Thaēi, po ia sheh hairin angazhimit me fushatė intensive dhe krejt ndryshe nga fushatat e deritanishme nė Kosovė. Sipas njė sondazhi tė cilin e ka parė gazeta Tribuna, PDK ėshtė rikthyer nė epėrsi nė raport me LDK-nė. E njėjta organizatė qė e ka bėrė kėtė sondazh tė muajit mars, nė njė veprim tė ngjashėm nė muajin janar pati nxjerr LDK-nė si parti tė parė. Por, sondazhi i atėhershėm i publikuar nė disa media duket, se i ka dhėnė “rehati’ tė tepruar Isa Mustafės.

Ka qenė kryeministri aktual Hashim Thaēi ai qė ka “ndezur motorėt” dhe pėr dy muaj nuk ka lėnė ditė pa bėrė tre katėr veprime tė zakonshme vetėm nė kohė fushate. Sondazhi i muajit mars ka nxjerrė PDK-nė me 28.3, LDK-nė me 24.1, VV-nė me 13.7 , AAK-nė me 12.8 dhe AKR-nė me 5.1%. Pėr Nismėn, janė deklaruar se do tė votojnė 2.1 pėr qind e respondentėve derisa pėr Partinė e Drejtėsisė 1.2.

12 pėr qind e respondentėve kanė thėnė se ende nuk kanė vendosur nėse do tė votojnė dhe pėr kė, derisa ėshtė vėrejtur njė pėrqindje e madhe e respondentėve qė ndonėse nė pėrgjigjen e parė kanė dhėnė preferencėn e tyre, kur janė pyetur nėse do tė donin njė ofertė edhe mė tė mirė politike, kanė reaguar pozitivisht. Kjo dhe numri i madh i tė pavendosurve, janė elementėt qė tregojnė se gara e sivjetme do tė jetė interesante dhe se subjekti qė do tė arrijė tė ofrojė sa mė shumė alternativė tė re e ka tė garantuar suksesin
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2014, 10:07   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Thuaj jo KOMUNISTAVE

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2014, 10:07   #3
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2014, 23:42   #4
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 17:40   #5
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para


Politologu Fisnik Halimi i bashkohet PDK-sė


Dėshiroj qė sot t'i uroj mirėseardhje njė anėtari tė ri tė ekipit tonė. Mirėpres tė punojmė nė vitet nė vijim me Fisnik Halimin, njė aktivist i mėhershėm shoqėrisė civile dhe skenės politike.


Sot Fisniku ėshtė edhe ndėrmarrės i suksesshėm, por edhe ėshtė nė pėrfundim tė doktoratės nė universitetin prestigjioz tė Sorbonės nė Francė. Fisniku mė herėt ka qenė edhe gazetar pėr medie tė huaja si dhe ato vendore. Ka shėrbyer edhe si Sekretar i partisė politike “Ora”. Mė duhet tė shtoj edhe se kam njė respekt tė veēantė edhe pėr prindėrit e tij Halit Halimi, njė nga profesorėt e famshėm tė katedrės sė frėngjishtes nė Universitetin e Prishtinės si dhe tė ndjerėn shkrimtaren Hida Halimi, ndėr gratė e para romanciere tė Kosovės.


Siē e dini, nė tė kaluarėn unė dhe Fisniku i kemi takuar poleve tė ndryshme tė politikės, por tani qėndrojmė sė bashku ngase tė gjithė po e kuptojmė se koha ka ardhur t'i bashkojmė forcat qytetare pėr zhvillimet qė na presin.Unė kam pasur fatin qė tė jem nė krye tė kėtij misioni tė ri. Por, sinqerisht besoj se ēdo kosovar duhet tė na bashkohet nė kėtė drejtim. Prandaj, jam i hapur pėr ēdokėnd qė beson nė misionin e ri. Pas lirisė dhe shtet-formimit, i kemi bazat pėr ngritjen e hovshme tė kualitetit tė jetės tė tė gjithė qytetarėve tanė dhe nė kėto zhvillime kemi nevojė tė jemi sė bashku.Nė muajt e ardhshėm do ta pėrcjell kėtė porosi time tė unifikimit nė ēdo qytet tė Kosovės dhe do tė ftoj secilin tė na bashkangjitet. Ju ftoj ta nisim kėtė etapė tė re tė historisė sonė tė pėrbashkėt.Fisniku u shpreh se “Ėshtė kėnaqėsi e posaēme tė jem sot pranė jush, pėr t’i bashkuar forcat pėr tė ecur drejt njė Kosove edhe mė tė mire se ajo qė keni ndėrtuar deri mė sot. Ju faleminderit pėr punėn e deritanishme. Uroj qė sė bashku me forca tė reja tė ecim drejt fitoreve tė reja, drejt arritjes sė caqeve edhe mė tė rėndėsishme qė e presin pėrpara vendin tonė. Besoj se me shumė kolegė dhe miq nga jeta publike, nga shoqėria civile, nga ish-organizata ime politike do tė ia arrijmė tė ju ndihmojmė t’i arrijmė caqet e pėrbashkėta, nė mėnyrėn mė tė mirė”.Analisti Ardian Arifaj i bashkohet PDK-sė


Prishtinė 20 Prill 2014Kryeministri i Republikės sė Kosovės Hashim Thaēi ka pritur Ardian Arifaj, njė nga aktivistėt mė tė shquar tė shoqėrisė civile dhe mediave kosovare. Z. Arifaj nga sot i ėshtė bashkangjitur ekipit tė Kryeministrit Thaēi si njė nga zėrat eminentė tė shoqėrisė kosovare.Kryeministri Thaēi duke i dėshiruar z. Arifajt mirėseardhje, deklaroi: “Sot gėzohem qė finalizuam njė prurje tė re nė qeverinė e tashme dhe tė ardhshme tė Kosovės, njė ekspert i cili tash e shumė vite ka dhėnė kontribut nė media, nė OJQ, por ka punuar edhe nė mekanizmat mė tė rėndėsishėm ndėrkombėtarė gjatė dekadės sė fundit, pėrfshirė UNMIK dhe ICO.Ardiani ėshtė ndėr kuadrot mė me perspektivė nga gjenerata e artė e gazetarėve qė kanė themeluar gazetat si Koha Ditore ndėrsa koncepti i tij politik europian ėshtė njė vlerė tė cilėn dua t'i shtoj ekipit tim tė ardhshėm qeverisės. E falėnderoj Ardianin pėr besimin qė ma ka dhėnė mua personalisht, partisė sime dhe ekipit tim pėr fazėn e ardhshme zhvillimore dhe mandatin e ardhshėm. Unė e quaj njė mision i ri ky, mision pėr krijim tė vendeve tė reja tė punės dhe integrim tė plotė nė BE dhe NATO, dhe njohuritė e Ardianit nė kėto fusha do tė ndihmojnė shumė punėn tonė tė pėrbashkėt. Ekipi im ėshtė ekip i gjerė i ekspertėve nga tė gjitha fushat dhe besimi qė ma kanė dhėnė, ėshtė shtytje pėr fitore”.Ardian Arifaj deklaroi me kėtė rast se: “jam i kėnaqur qė kemi pasur njė seri konstruktive tė bisedave me Kryeministrin Thaēi dhe ekipin e tij dhe se mė ėshtė ofruar mundėsia qė tė vazhdoj tė kontribuoj pėr Kosovėn, por tani nga njė pozitė tjetėr. Biseda jonė ishte e sinqertė dhe e fokusuar nė punėn e pėrbashkėt. Kosova sot ka nevojė pėr njė bashkėpunim tė tė gjithėve qė vendi ynė tė shpejtojė rrugėtimin drejt BE-sė, sidomos tani kur duhet tė punohet nė MSA-nė dhe kur Kosova ėshtė dėshmuar si partner i denjė dhe konstruktiv i Brukselit dhe bashkėsisė ndėrkombėtare nė pėrgjithėsi. Me kėnaqėsi e pranoj kėtė sfidė tė re qė tė jem pjesė e ekipit qė do tė ndėrmarrė misionin e ri politik tė Kosovės tė orientuar drejt zhvillimit tė hovshėm ekonomik e shoqėror”.Ardian Arifaj ka filluar karrierėn e tij profesionale si njė nga anėtarėt themeltarė tė redaksisė sė Koha Ditore mė 1997 dhe ka raportuar nga lufta edhe pėr mediat botėrore. Mė 2003 Arifaj ka lėnė gazetarinė pėr tė punuar si ekspert analist nė Grupin Ndėrkombėtar tė Krizave. Mė vonė ka shėrbyer si kėshilltar politik nė organizma ndėrkombėtarė si UNMIK dhe ICO, ndėrsa sė fundi ka kontribuar edhe nė OJQ-tė vendore si KIPRED dhe Klubi pėr Politikė tė Jashtme.Arifaj ka diplomuar nė filozofi dhe sociologji nė UP dhe masterin nė Studime Europiane nė universitetin prestigjioz botėror LSE nė Londėr.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 18:00   #6
Talebani
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 78
Thanks: 5
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 6
Talebani ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loriku Shiko postimin
Thuaj jo KOMUNISTAVE

Ky kumunisti sipas sondazhit qenka kogja lart ne rang list...mos vlen parimi i njejt edhe per ate Udbashin i maskuar ne |petkun" e demokracis qe i prika listes.
Talebani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 20:08   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 22:55   #8
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 22:58   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraKurtan Kajtazi PDKKeshtu dukeshin dje bulevardi,,Nena Tereze"Prishtine dhe bulevardi,,Deshmoret e Kombit"Vushtrri. Dallimi ne investime eshte i pakrahasueshem (ne Vushtrri afer 800 mije euro,ndersa ne Prishtine ???) megjithate dje drenazhimi i ujrave atmosferike ne qytetin tone funksiononte shkelqyeshem.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 23:04   #10
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 18:04   #11
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraAktivistja e njohur e shoqėrisė civile, Luljeta Vuniqi i bashkangjitet Misionit tė Ri tė Kryeministrit Thaēi


Prishtinė 21 prill 2014Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, priti sot njėrėn nga aktivistet mė tė njohura tė shoqėrisė civile, zonjėn Luljeta Vuniqi, drejtoresha themeluese e Qendrės Kosovare pėr Studime Gjinore.Zonja Vuniqi, eksperte me pėrvojė mė shumė se njėzetvjeēare, sot pranoi ofertėn e Kryeministrit Thaēi pėr t’iu bashkuar ekipit tė ri tė Partisė Demokratike tė Kosovės, tė pėrbėrė nga ekspertėt eminentė.Kryeministri Thaēi me kėtė rast deklaroi: "Sot u takova me znj. Luljeta Vuniqi, me tė cilėn biseduam sinqertė dhe gjatė pėr misionin tim tė ri dhe qeverisjen e re e cila kėrkon qė tė bėhemi qė tė gjithė sė bashku rreth punės sė madhe qė po na pret nė integrimet evropiane”.“Znj. Vuniqi ka njė eksperiencė tė gjatė tė punės nė sektorin e organizatave joqeveritare dhe nė Fondacionin Soros, prandaj gėzohem qė eksperienca e saj tani do ta begatojė edhe ekipin tim. Personalitete tė pavarura dhe teknokrate nga fusha tė ndryshme dhe mbarė Kosova po na afrohen dhe unė gėzohem qė ideja ime pėr zhvillimin e Kosovės po gjen pėrkrahje edhe tek pėrfaqėsueset eminente tė shoqėrisė civile".Zonja Luljeta Vuniqi deklaroi: "Sot e pata njė bisedė me Kryeministrin Thaēi, me ē’rast i shpalosėm idetė dhe konceptet tona rreth gjendjes dhe zhvillimit tė shoqėrisė kosovare. Konsideroj se tash ėshtė koha e duhur qė kontributin tim nė shoqėrinė civile ta pėrplotėsoj edhe me njė komponentė tė re – atė tė fushės sė politikės. Jam e gatshme qė kapitalin tim profesional ta ofroj nė kėtė fazė jashtėzakonisht tė rėndėsishme zhvillimore pėr Kosovėn, qė ėshtė misioni i pėrafrimit dhe bashkėrendimit sa mė tė plotė tė proceseve me BE-nė dhe NATO-n. E ēmoj rolin e Kryeministrit Thaēi nė procesin e dialogut nė Bruksel , si dhe nė fushat e rėndėsishme shoqėrore, qė besoj se kanė krijuar njė platformė pėr ndryshime nė tė ardhmen. Kam pėrcjell edhe Samitin e PDK-sė pėr Gratė dhe mė vjen mirė qė ekspertėve dhe profesionistėve iu bėhen ftesa pėr t’u angazhuar nė politikė, pasi kjo praktikė e pasuron politikėn kosovare. Jam e kėnaqur qė tash e tutje do tė bashkėpunoj personalisht me Kryeministrin dhe me ekipin e tij tė ri me qėllim tė transformimit pozitiv dhe kualitativ tė Kosovės nė vitet nė vijim".Luljeta Vuniqi ėshtė Drejtoreshė e Qendrės Kosovare pėr Studime Gjinore, njėres nga OJQ-tė mė tė njohura rajonale pėr ēėshtjet gjinore.Mė herėt ka qenė udhėheqėse e Programit tė Gruas, Rinisė dhe Minoriteteve nė Fondacionin Soros Kosovė (KFOS). Znj. Vuniqi ka qenė e angazhuar nė tė gjitha lėvizjet e grave nė Kosovė dhe ka marrė pjesė nė dhjetėra programe dhe konferenca ndėrkombėtare, pėrfshirė Konferencėn e Kombeve tė Bashkuara pėr Gratė nė Pekin, Forumin e Zhvillimit nė Meksiko, Sesionin Special tė OKB-sė pėr tė drejtat e grave nė Nju Jork, etj. Ajo ėshtė sociologe, ėshtė e martuar, dhe ka tre fėmijė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 18:10   #12
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 756 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

ne llap ne llap si jan statistikat?

a do t'fitoj PDK edhe ne llap?
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 18:34   #13
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Kur lexoj temat e Llapit ne lidhje me PDK-ne sinqerisht e vetmja pyetje qe me vjen ndermend,edhe kureshtja e madhe eshte,,,,,,

A financohet Llapi nga PDK-ja,apo thjesht ideja e tij eshte aq e madhe sa gjithcka fillon e mbaron te PDK-ja??
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 18:40   #14
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,914
Thanks: 805
Thanked 503 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Kur lexoj temat e Llapit ne lidhje me PDK-ne sinqerisht e vetmja pyetje qe me vjen ndermend,edhe kureshtja e madhe eshte,,,,,,

A financohet Llapi nga PDK-ja,apo thjesht ideja e tij eshte aq e madhe sa gjithcka fillon e mbaron te PDK-ja??


Ky eshte shembulli me i mire i mundshem per ta kuptuar shtresen me te ulte te militantit partiak.

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:27   #15
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e paraKush mendoni se duhet tė jetė Kryeministėr i ardhshėm i Kosovės?


Hashim Thaēi 55%

Albin Kurti 15%
Ramush Haradinaj13%
Isa Mustafa11%
Fatmir Limaj 4%
Behgjet Pacolli 3%
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:48   #16
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga loriku Shiko postimin


Kush mendoni se duhet tė jetė Kryeministėr i ardhshėm i Kosovės?


Hashim Thaēi 55%

Albin Kurti 15%
Ramush Haradinaj13%
Isa Mustafa11%
Fatmir Limaj 4%
Behgjet Pacolli 3%
1. Gazetaexpress eshte gazete zyrtare e PDK-se. Kete besoj se nuk e mohon askush, as ti.
2. Ne kete sondazh mund te votosh pa kufizim, me mijera here. Jam i bindur se ti ke votuar mbi 2000 here dje dhe sot.

Pallavra.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:55   #17
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
1. Gazetaexpress eshte gazete zyrtare e PDK-se. Kete besoj se nuk e mohon askush, as ti.
2. Ne kete sondazh mund te votosh pa kufizim, me mijera here. Jam i bindur se ti ke votuar mbi 2000 here dje dhe sot.

Pallavra.
nuk eshte e vertet qe munesh me votue dy e me shum here
te nderuar antare vertetone vet
se kjo qe thot ky antar nuk eshte e vertet.

qe ku eshte linku dhe votoni vet e vertetoni se nuk ka mundesi dy here te votohet
http://www.gazetaexpress.com/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 19:56   #18
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
1. Gazetaexpress eshte gazete zyrtare e PDK-se. Kete besoj se nuk e mohon askush, as ti.
2. Ne kete sondazh mund te votosh pa kufizim, me mijera here. Jam i bindur se ti ke votuar mbi 2000 here dje dhe sot.

Pallavra.
Rex
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 20:00   #19
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para
Rrugėtim qė cdo politikan do tė dėshironte ta bėnte
-Pėrfaqėsues Politik i UCK-sė
-Fitues nė Rambuje
-Kryetar Partie i Partisė mė tė madhe nė Kosovė
-Formimi i TMK-sė
-Pjesmarrės nė bisedime tė Vjenės
-Shpallės i Pavarėsisė sė Kosovės
-Transformimi nga TMK nė FSK
-Furnizim me rrymė 24 orė
-Pranimi nė Fondin Monetar Ndėrkombėtar
-Fitues nė GJND
-Rritje Pagash nė 2010 pėr shėrbyesit civil
-Kosova me Autostradė
-Nėnshkrues i marrėveshjes pėr Stabilzim Asociim nė BE
-Ndeshja e parė e pėrfaqėsueses sė Kosovės nė Futboll
-Rritje pagash 25% pėr shėrbyesit civil
-Fillimi i Autostradės sė re Prishtinė-Shkup
-Stadium i ri pėr Kryeqytetin
E gjithė kjo nė meritė tė qytetarėve dhe tė menaxherit kryesor tė kėtyre punėve
z.HASHIM THACI.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2014, 20:02   #20
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Rex
Dhe prap vazhdon me genjy Llapiku..me falni Loriku

Llap, klikova ne link dhe votova serish pa problem. Biles edhe mu falenderuan. lol
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur