Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2019, 21:07   #341
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para21:15 / 22.08.2019
Tahiri: PDK s`do tė lejojė nė Listė zgjedhore persona tė korruptuar

Abelard Tahiri nga Partia Demokratike e Kosovės ka thėnė se Lista zgjedhore e partisė ku ai ėshtė anėtar nuk do tė ketė njerėz tė korruptuar.

Tahiri ka folur tė enjten nė “Debat” te RTK.

“PDK nė Listėn zgjedhore nuk do tė lejojė njerėz tė korruptuar. Kushti ynė pėr partnerin e ardhshėm tė qeverisė ėshtė qė tė mos kenė njerėz qė kanė probleme me ligjin. PDK-ja ėshtė parti qė mund ta luftojė korrupsionin dhe mund ta zhvillojė vendin”, ka thėnė ai.

Tahiri ka thėnė se prioritet i PDK-sė ėshtė luftimi i korrupsionit.

Ai ka folur edhe pėr akuzat pėr korrupsion qė rėndojnė mbi PDK-nė.

“Nuk mund tė dėnohemi kolektivisht si parti nė rast se ndonjė individ abuzoi me pushtetin”, ka thėnė Tahiri. “Gjatė qeverisjes sime u fokusova kryesisht nė luftimin e korrupsionit”.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 10:35   #342
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para11:16 / 24.08.2019
Tahiri: Veseli i vendosur pėr ta pastruar Kosovėn nga korrupsioni e krimi

Ministri nė detyrė i Drejtėsisė, Abelard Tahiri, ka thėnė se PDK-ja ėshtė e vendosur mė shumė se kurrė mė parė pėr tė luftuar krimin e korrupsionin.

Pėrmes njė postimi nė Facebook, Tahiri ėshtė shprehur se besimi qė PDK-ja i dha Veselit pėr kryeministėr, ėshtė dėshmi pėr synimet e mėdha tė partisė.

Ai tha se askush nė skenėn politike aktualisht nuk ka kredenciale e vullnet mė tė flaktė politik se Veseli pėr ta luftuar korrupsionin.

Ky ėshtė postimi i plotė i Tahirit:

Partia Demokratike e Kosovės ėshtė mė e vendosur se kurrė mė parė pėr t’i ofruar vendit njė qeverisje progresive, nė luftė tė pa kompromis kundėr krimit e korrupsionit dhe nė partneritet me SHBA-tė e Bashkimin Evropian. Mbėshtetja qė Kėshilli Drejtues i partisė i dha kandidimit pėr kryeministėr tė kryetarit Kadri Veseli, ėshtė dėshmi pėr secilėn prej kėtyre synimeve tė mėdha. Aktualisht, askush nė skenėn politike vendore nuk ka kredenciale e vullnet politik mė tė flaktė se zoti Veseli pėr ta pastruar Kosovėn nga keqqeverisja, nga korrupsioni e krimi i organizuar. Kandidimi i tij, ėshtė shpresė pėr tė gjithė vendin dhe shpresė pėr ditėt qė janė para nesh.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 15:50   #343
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKryetari Veseli: Nė qeverinė time do tė ketė edhe mė shumė ministra tė rinj dhe tė pakorruptuar

Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli, i shoqėruar nga ministri i Kulturės Rinisė dhe Sportit, Kujtim Gashi, kanė takuar sot dhjetėra tė rinj qė pėrfaqėsojnė organizatet mė tė mėdha rinore tė Kosovės, pėr tė diskutuar pėr mbėshtetjen e tyre nėpėrmjet fondit tė rinisė i cili ėshtė krijuar me iniciativė tė Veselit tash e njė vit.

GJatė diskutimeve me liderin e PDK-sė i cili ėshtė edhe kandidat pėr kryeministėr tė Kosovės, tė rinjtė thanė se me formimin e fondit rinor kanė pėrfituar shumė projekte pėrmes tė cilave kanė arritur tė hapin biznese tė vogla dhe tė realizojnė idetė e tyre tė ndryshme pėr tė rinjtė e tjerė.

Ata e pyetėn liderin e PDK-sė se a do tė emėrojė edhe nė tė ardhmen ministra tė rinj sikur ai aktual i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Kujtim Gashi, i cili i ka mbėshtetur nė idetė e tyre.

"Mė pyete Resul se a do tė ketė mė shumė ministra tė rinj nė Qeverinė time. Ka me pasė mė shumė ministra si Kujtimi, por nuk do tė ketė asnjė ministėr qė ėshtė i korruptuar dhe qė ėshtė me aktakuzė, po ua jap fjalėn. Kemi arritur deri diku, duhet ta ruajmė kėtė me fanatizėm. Tė mendojmė bashkėrisht tė ecim pėrpara, me ndershmėri, me vizion, me vendosshmėri. Po kėrkoj nga ju besoni nė shtetin tonė shumė, mos lejoni tė krijohet mjegullim nė shtetin tonė. Shteti i Kosovės ėshtė shtet shqiptar dhe i gjithė qytetarėve qė jetojnė kėtu, por 92-93 pėrqind janė shqiptarė. Ta forcojmė kėtė shtet, ta forcojmė identitetin, t'i forcojmė simbolet, ta luftojmė korrupsionin, ta luftojmė nepotizmin si po na zė frymėn sepse pėr atė arsye po na ikin tė rinjtė. Tu japim perspektivė tė rinjve. Pra unė do ta bėjė kėtė, do tė ballafaqohem me ēdo sfidė kushdo qoftė", tha Veseli.

Ndėrsa ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Kujtim Gashi, tha para tė rinjve se falė mbėshtetjes sė kryetarit Kadri Veseli, ka arritur qė brenda dy viteve ta ndryshojė ligjin pėr rininė, ta formojė fondin prej 1.2 milionė euro pėr tė rinjtė si dhe ta rregullojė bazėn rregullative qė tė rinjtė qė bėjnė punė vullnetare nėpėr organizata e institucione, ajo pjesė tu njihet si pėrvojė e punės.

"Ne kemi njė kryetar i cili vėrtetė unė ndihem shumė krenar, veēanėrisht me mbėshtetjen e madhe qė mė ka dhėnė nė fushėn e rinisė. Pa kryetarin Veseli nuk do ta kishim Fondin Rinor, nuk do ta kishim Ligjin e Ri pėr Rininė, nuk do ta kishim Databazėn pėr Punėn e Vullnetarit dhe nuk do ta njihnim punėn e vullnetarėve nė terren dhe nuk do ta kishim kėtė pėrkrahje dhe kėtė fuqi. Ju thatė shumė fjalė tė mira pėr mua, ju falėnderojė sepse pėr tė gjitha kėto punė tė mėdha unė kam pasur mbėshtetjen e fuqishme tė Kryetarit tė Kuvendit , por edhe tė Kryeministrit tonė tė ardhėm Kadri Veselit", tha ministri Gashi.

Partia Demokratike e Kosovės - PDK

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 24-08-2019 nė 16:15
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 16:22   #344
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraLigjėruesi nga Kosova nė Universitetin e Vjenės i bashkohet PDK-sė

24 gusht 12:51

Profesori nga Kosovė nė Universitetin e Vjenės, Ilir Hajdini, i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK).

Lideri i kėsaj partie, Kadri Veseli, nėpėrmjet njė videoje tė publikuar nė “Facebook”, ka thėnė se vendimi i Ilirit pėr ta vėnė nė shėrbim tė atdheut ekspertizėn dhe eksperiencėn e krijuar nė perėndim ėshtė njė model qė ftoj ta ndjekin edhe tė rinjtė e tjerė tė kualifikuar nga diaspora.

“Me prurje tė reja si Ilir Hajdini nė PDK, unė jam akoma mė i sigurt pėr suksesin e luftės sime kundėr korrupsionit dhe sfidės sė krijimit tė mundėsive tė reja pėr rininė tonė. Vendimi i Ilirit pėr ta vėnė nė shėrbim tė atdheut ekspertizėn dhe eksperiencėn e krijuar nė perėndim ėshtė njė model qė ftoj ta ndjekin edhe tė rinjtė e tjerė tė kualifikuar nga diaspora. Si kryeministėr nė qeverinė e ardhshme do u jap hapėsirė maksimale tė rinjve premtues, tė kualifikuar dhe energjikė, qė tė ndėrtojnė njė tė ardhme tė ndritur pėr Kosovėn”, ka shkruar Veseli.

/Epoka e re/

Anėtarėsimi i Ilir Hajdinit


Me prurje tė reja si Ilir Hajdini nė PDK, unė jam akoma mė i sigurt pėr suksesin e luftės sime kundėr korrupsionit dhe sfidės sė krijimit tė mundėsive tė reja pėr rininė tonė. Vendimi i Ilirit pėr ta vėnė nė shėrbim tė atdheut ekspertizėn dhe eksperiencėn e krijuar nė perėndim ėshtė njė model qė ftoj ta ndjekin edhe tė rinjtė e tjerė tė kualifikuar nga diaspora. Si kryeministėr nė qeverinė e ardhshme do u jap hapėsirė maksimale tė rinjve premtues, tė kualifikuar dhe energjikė, qė tė ndėrtojnė njė tė ardhme tė ndritur pėr Kosovėn.

Gepostet von
Kadri Veseli
am Samstag, 24. August 2019
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 13:59   #345
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Aktivistėt e Vetėvendosjes nga Kēiqi i Madh nė Mitrovicė kalojnė nė PDK


Dhjetėra aktivistė tė Vetėvendosjes nga nėndega e Vetėvendosjes nė Kēiq tė Madh tė Mitrovicės, kanė aderuar tė dielėn nė PDK. Ata janė pritur nga kryetari i Degės sė PDK-sė nė Mitrovicė Bedri Hamza.

Nėpėrmjet njė statusi nė Facebook, dega e PDK-sė nė Mitrovicė ka bėrė tė ditur se shumė qytetarė nė vazhdimėsi po i bashkohen PDK-sė nė mbėshtetje tė kreut tė saj Kadri Veseli pėr kryeministėr.

“Partisė Demokratike nė Mitrovicė sot i janė bashkuar anėtarė tė kryesisė dhe kuvendit tė Vetėvendosjes nga fshati Kēiq i Madh! Nė zyrat e selisė nė Mitrovicė, kryetari i degės sė PDK-sė, Bedri Hamza, ju uroj mirėseardhje dhe i falėnderoj pėr besimin duke ju shpėrndarė edhe librezat e anėtarėsisė. Anėtarėt e rinj shprehėn respektin dhe besimin maksimal pėr kryetarin Hamza, dhe u zotuan se do tė punojnė maksimalisht pėr ta mbėshtetur kryeministrin, Kadri Veseli!”, thuhet nė postimin e Degės sė PDK-sė nė Mitrovicė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 14:02   #346
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Kryetari Veseli: Lufta kundėr korrupsionit qė e bėri Bedri Hamza ka rezultuar me 700 milionė euro mė shumė pėr Kosovėn

Kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli bashk me ministrin e Financave Bedri Hamza, kanė vizituar sot Doganat e Kosovės, ku janė njohur me sukseset qė karritur ministri Hamza nė dy vitet e fundit duke luftuar korrupsionin dhe informalitetin, qė ka ndikuar nė rritjen e 700 milionė euro pėr buxhetin e shtetit.

Veseli tha se me luftėn kundėr korrupsionit nga ministri i Financave Bedri Hamza, Kosova ka pėrfituar pėr dy vite 700 milionė euro mė shumė e tė cilat janė investuar pėr rininė e talentuar nė inovacion e ndėrmarrėsi si dhe nė shumė projekte kapitale.

“Lufta kundėr korrupsionit, nepotizmit krimit tė organziaur, ėshtė jo vetėm e drejtė por edhe e vlefshme. Ne po flasim vetėm duke iu referuar kėsaj ēka tha ministr i Financave se cili ka qenė efekti I njė ministri tė pakorruptuar dhe njė drejtori tė Doganave tė pakorruptuar, 700 milionė euro. Do tė thotė 700 milionė euro pėr dy vjet pėr buxhetin e Republikės sė Kosovės me tė cilin e kemi ruajtur stabilitetin makroekonomik. Edhe pse janė rritur investimet kapitale kemi ruajtur deficitin buxhetor, ėshtė 17.1 pėrqind nga ardhja e ministrit Bedri Hamza. Kemi rritur pagat dhe kemi mundėsi prapė me kėto 700 milionė euro, tė cilat juanė kursyer nga abuzimi dhe keqpėrdorimi nga puna jashtėzakonisht efikase nė veēanti nga Dogana, tė rrisim buxhetin tonė, ta kursejmė shtetin tė investojmė edhe nė Polici, edhe te pensionistėt. Tė investojmė nė ngritjen e pagave edhe nė sektorin shėndetėsor edhe tė arsimit dhe nė shumicėn e sektorėve tjerė”, tha Veseli.

Ministri i Financave, Bedri Hamza tha se tė gjitha reformat e bėra dhe lufta kundėr korrupsionit nė kė sektor, kanė pasur shtytjen dhe mbėshtetjen e parezervė tė kryetarit Veseli.

““Nėse i shikojmė tė dhėnat dhe i referohemi statistikave del se buxheti i Kosovės nė raport me vitin 2017, pjesėn e ekzekutimit tė vitit 2017 dhe pjesėn e planifikimit tė vitit aktual kemi njė rritje prej 700 milionė euro, e kjo ėshtė bėrė si rezultat i punės sė jashtėzakonshme tė kėtyre zonjave dhe zotėrinjve qė punojnė nė Dogana. Prandaj kjo ėshtė rritje e formalitetit, ėshtė luftim i dukurive negative, Dogana ėshtė njė institucion jashtėzakonisht mirė i ndėrtuar dhe ėshtė model edhe pėr vendet tjera dhe unė jam I sigurt qė pėrkrahja e institucioneve do tė vazhdojė dhe sukseset pozitive tė Doganės do tė vazhdojnė”, tha Hamza.

Edhe drejtori i Doganave, Bahri Berisha e ka falėnderuar kryetarin Veseli pėr mbėshtetjen e vazhdueshme pėr punėtorėt e Doganave si nė rritjen e pagave po ashtu edhe nė forcim tė legjislacionit kundėr korrupsionit.

“Ne si Dogana e njoftuam kryetarin Veseli pėr tė arriturat e Doganės gjatė kėtij viti, qoftė nė aspektin e tė hyrave qoftė nė aspketin e luftimit tė krimit transkufitar, ekonomisė informale, por edhe aspektin e dukurive negative qė janė nė dėm tė interesave financiare apo sigurisė nė Kosovė. E gjithė kjo punė dhe gjithė kėto suksese tė Doganės janė arritur falė pėrkrahje qė kemi nga institucionet e Republikės sė Kosovės nga Parlamenti sepse fillimisht duhet tė krijohet baza ligjore pėr operim tė institucioneve por edhe pėr pėrkahje”, tha Berisha.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 20:08   #347
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraBujar Cakolli
Njė lider ėshtė shumė mė tepėr se udhėheqės! Ėshtė burim i shpresės dhe veprave faktike. Kadri Veseli i ka vendosur prioritetet pėr Kosovėn, luftėn e pakompromis ndaj nepotizmit dhe korrupsionit.
Kadri Veseli ėshtė krah i ēdo qytetari, i gatshėm pėr ndryshime dhe pėrmirėsime tė prekshme e reale!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 20:56   #348
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Veseli: PDK u ka dhėnė gjithmonė hapėsirė dhe mundėsi tė rinjve

Nol Krasniqi, asistent-profesor nė Fakultetin e Shkencave tė Jetės dhe Mjedisit nė Universitetin “Ukshin Hoti”, nė Prizren iu bashkua PDK-sė.

Lajmin e bėri tė ditur kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, pėrmes njė postimi nė 'Facebook', i cili tha se PDK-ja u ka dhėnė gjithmonė hapėsirė dhe mundėsi tė rinjve, tė cilėt me entuziazmin dhe energjinė e tyre kanė bėrė vazhdimisht punė tė shkėlqyeshme.

Postimi i plotė i Veselit:

Mirėseardhje nė PDK i urova edhe Nol Krasniqit, i cili ėshtė asistent-profesor nė Fakultetin e Shkencave tė Jetės dhe Mjedisit nė Universitetin “Ukshin Hoti”, nė Prizren.

Ai studimet master i ka pėrfunduar nė Hungari, kurse studimet e doktoraturės tani po i vazhdon nė Francė.

PDK-ja u ka dhėnė gjithmonė hapėsirė dhe mundėsi tė rinjve, tė cilėt me entuziazmin dhe energjinė e tyre kanė bėrė vazhdimisht punė tė shkėlqyeshme.

Nė kėtė mandat qeverisės, me tė rinj premtues ne do ta bėjmė edhe luftėn kundėr korrupsionit dhe nepotizmit.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 10:28   #349
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraAktivisti e sipėrmarrėsi Nexhmedin Muqiqi i bashkohet PDK-sė

28 gusht 11:04

Aktivisti i hershėm i ēėshtjes kombėtare dhe biznesmeni, Nexhmedin Muqiqi i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK).

Nėpėrmjet njė statusi nė llogarinė e vet nė “Facebook”, lideri i PDK-sė Kadri Veseli, ka thėnė se kjo parti ėshtė e pėrkushtuar qė tė punojė pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė rinjtė dhe kontributi i Nexhmedinit si aktivist dhe ēdo qytetari ėshtė i mirėseardhur.

“Nexhmedin Muqiqi ėshtė anėtari mė i ri i Partisė Demokratike tė Kosovės. Ai ėshtė aktivist i hershėm i ēėshtjes kombėtare dhe biznesmen i suksesshėm. Partia Demokratike e Kosovės ėshtė e pėrkushtuar qė tė punojė pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė rinjtė tanė dhe kontributi i Nexhmedinit si aktivist dhe ēdo qytetari ėshtė i mirėseardhur!”, ka shkruar Veseli.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 10:33   #350
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraShqiptari, djali i Adem Demaēit i bashkohet Kadri Veselit nė PDK.

Ne jemi krenarė qė jetuam nė epokėn e Adem Demaēit. Ne jemi krenarė qė Shqiptar Demaēi, profesionist dhe personalitet shumė i respektuar, u bashkua me ne.

Partia Demokratike e Kosovės - PDK

Shqiptari, djali i Adem Demaēit i bashkohet Kadri Veselit nė PDK

Doktori Shqiptar Demaēi, djali i simbolit tė rezistencės kombėtare, Adem Demaēit, i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės, nė mbėshtetje tė Kadri Veselit pėr kryeministėr tė ardhshėm tė vendit.

Kreu i PDK-sė, Kadri Veseli, nėpėrmjet njė statusi nė Facebook, shkruar se ndihet krenarė pėr bashkimin e Shqiptar Demaēit si profesionist nė PDK.

Statusi i plotė i Kadri Veselit:

Adem Demaēi nuk u mposht asnjėherė. Ishte frymėzuesi mė i madh pėr ne, brez pas brezi, nė idealin e lirisė dhe rrugėn e ēlirimit. Bashkimin e shqiptarėve e kishte ideal jetėsor, saqė edhe djalit ia kishte lėnė emrin Shqiptar.

Shqiptar Demaēi, djali i simbolit tė rezistencės sonė kombėtare, njė prej kirurgėve mė tė shquar, prej sot ėshtė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės.

Shqiptari ėshtė i pėrkushtuar qė energjinė e tij ta drejtojė nė shėndetėsi dhe ambient.

Ne jemi krenarė qė jetuam nė epokėn e Adem Demaēit. Ne jemi krenarė qė Shqiptar Demaēi, profesionist i dhe personalitet shumė i respektuar, u bashkua me ne.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 11:53   #351
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraAsamblisti Munib Durguti aderon nė PDK

27 gusht 15:57

Sot Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) i bashkohet juristi dhe asamblisti i Kuvendit Komunal nė Rahovec, Munib Durguti, i cili rrjedh nga njė familje e mirė, e shquar dhe atdhetare.

Kryetari i PDK-sė nė Rahovec, Idriz Vehapi, ia ka uruar mirėseardhje nė familjen mė tė madhe politike nė komunė dhe nė mbarė vendin.

“Munib Durguti ėshtė njė figurė e vlefshme pėr PDK-nė dhe komunėn e Rahovecit, pasi vetėm me njerėz tė ndershėm dhe punėtorė, mund t’i kontribuojnė tė mirės sė pėrgjithshme”, ėshtė thėnė nė njoftimin e PDK-sė nė Rahovec.


/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 17:25   #352
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraVeseli: Ministrat e PDK-sė kanė dhėnė shembuj nė luftėn kundėr korrupsionit
28 gusht 16:46

Lideri i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Kadri Veseli, ka thėnė se ministrat e kėsaj partie kanė dhėnė shembuj pėr luftimin e korrupsionit nė institucionet publike.

Veseli ka thėnė ka thėnė se duke e luftuar korrupsionin, siē e ka luftuar ministri i Financave, Bedri Hamza, mund ta ndėrtojnė njė ekonomi mė tė ndershme e konkurruese.

“Ka shumė shembuj qė ministrat e PDK-sė i kanė ndėrmarrė reformat mė tė thella kundėr korrupsionit, duke kursyer para dhe investuar nė mundėsi tė reja pėr tė rinjtė tanė, pėr qytetarėt tanė. Edhe Administrata Tatimore e Kosovės e dėshmon kėtė, me masa konkrete qė kanė pasur ndikim tė matshėm dhe tė prekshėm. Duke e luftuar korrupsionin, siē e ka luftuar ministri Bedri Hamza, ne mund ta ndėrtojmė njė ekonomi mė tė ndershme e konkurruese, me tė zhvilluar dhe me mundėsi mė tė mėdha pėr ndėrmarrėsit tanė”, ka shkruar Veseli nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

Pėrpos Hamzės, nė Qeverinė Haradinaj nga radhėt e PDK-sė kanė qenė edhe kėta ministra:, Uran Ismaili, ministėr i Shėndetėsisė Kujtim Gashi, ministėr i Kulturės, Abelard Tahiri, ministėr i Drejtėsisė, Dhurata Hoxha, ministre e Integrimit Evropian, Besim Beqaj e Muzafer Shala, ministra tė Inovacionit dhe Ndėrmarrėsisė.

/Epoka e re/

Vizita nė ATK

Ka shumė shembuj qė ministrat e PDK-sė i kanė ndėrmarrė reformat mė tė thella kundėr korrupsionit, duke kursyer para dhe investuar nė mundėsi tė reja pėr tė rinjtė tanė, pėr qytetarėt tanė.Edhe Administrata Tatimore e Kosovės e dėshmon kėtė, me masa konkrete qė kanė pasur ndikim tė matshėm dhe tė prekshėm. Duke e luftuar korrupsionin, siē e ka luftuar ministri Bedri Hamza, ne mund ta ndėrtojmė njė ekonomi mė tė ndershme e konkurruese, me tė zhvilluar dhe me mundėsi mė tė mėdha pėr ndėrmarrėsit tanė.
Epoka e Re
E mėrkurė, 28 gusht 2019
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 17:49   #353
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para“PDK-ja e para, LDK-ja dhe VV-ja s’po guxojnė tė shkojnė nė zgjedhje si tė ndara”


Uran Ismaili ėshtė i bindur se Lidhja Demokratike e Kosovės dhe Vetėvendosje kanė frikė tė shkojnė tė vetme nė zgjedhje, sepse, sipas tij, janė tė vetėdijshme se do tė humbin pėrballė PDK-sė.

Nėnkryetari i PDK-sė thotė se pėrpjekja e madhe e kėtyre dy partive qė tė lidhin njė koalicion parazgjedhor tregon qartė ankthin qė i ka pėrfshirė ato pėr ditėn kur qytetarėt do ta thonė fjalėn e tyre se kush do ta drejtojė vendin nė katėr vjetėt e ardhshėm.

“Tentimi i tyre qė me ēdo kusht ta ndėrtojnė njė koalicion parazgjedhor flet pėr pasigurinė e tyre pėr t’u pėrballur me elektoratin si tė ndara, sepse i frikėsohen mbėshtetjes popullore qė po merr PDK. E dinė qė jemi tė parėt. LDK dhe VV nuk po guxojnė tė shkojnė nė zgjedhje si tė ndara. Pėr pushtet, ato po shkelin ēdo parim dhe po i kėrkojnė ndihmė njėra-tjetrės, edhe pse deri vonė LDK e quante VV-nė tė dhunshme, ndėrsa VV e quante LDK-nė tė korruptuar”, ka deklaruar Uran Ismaili pėr Indeksonline.

Ismaili, po ashtu, ka thėnė se dallimi mes PDK-sė dhe LDK-sė e VV-sė ėshtė se Kadri Veseli po flet pėr plane konkrete pėr ta ndėrtuar tė ardhmen e Kosovės, duke e luftuar korrupsionin e nepotizmin dhe duke krijuar mundėsi tė barabarta, nė mėnyrė qė tė fuqizohet ekonomia dhe qė rinia tė mbetet kėtu, ndėrsa Isa Mustafa e Albin Kurti janė tė fokusuar ekskluzivisht nė problemet e tyre.

“Ju e shihni qė preokupim i vetėm i LDK-sė dhe VV-sė, gjatė javėve tė fundit, janė postet. Ndėrkohė qė, PDK dhe Kadri Veseli gjithė vėmendjen e kanė pėr qytetarėt. Kjo flet mjaftueshėm, besoj”, ka deklaruar ai.

LDK dhe VV kanė intensifikuar takimet e tyre pėr mundėsinė e arritjes sė njė koalicioni parazgjedhor, por ende nuk kanė mund ta finalizojnė atė, pėr shkak se po i ndan posti i Kryeministrit tė Kosovės.

Isa Mustafa ka pėrsėritur sot qėndrimin se mbetet i pėrkushtuar pėr ta arritur kėtė koalicion, mirėpo pėrgjigjet nga kampi i Vetėvendosjes duket se po e thellojnė edhe mė tutje pėrēarjen mes tyre.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 21:42   #354
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraArta Nitaj aderon nė PDK, tregon se kush e bindi qė ta marrė kėtė hap


Aktorja dhe moderatorja kosovare, Arta Nitaj ėshtė bėrė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės. Kėtė e ka konfirmuar vetė Nitaj pėrmes njė postimi nė rrjete sociale.

“Nga sot fillova rrugetimin tim tė ri nė fushėn e politikės, nė Dekaden e Re tė Partisė Demokratike tė Kosovės”, ka shkruar ajo.

Nitaj ndėr tė tjera tregoi kush ishte frymėzim qė ajo tė merrte kėtė vendim.

“Frymėzim pėr mua ishte Ariana Musliu Shoshi, anėtarja me vlerat mė tė larta njerėzore dhe intelektuale”, ka shkruar Nitaj.

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 01:56   #355
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
“PDK-ja vazhdon tė mbetet forca e parė politike nė vend”, kėshtu po thuhet pėrmes njė shkrimi tė kėsaj partie nė Facebook.

Nga kjo parti shprehen se Kosovės i duhet njė Kryeministėr qė ShBA-ja dhe vendet e tjera mike e duan dhe pėrkrahin fuqishėm nė krye me Kadri Veselin.

Postimi i plotė:

PDK-ja vazhdon tė mbetet forca e parė politike nė vend.
Qytetari i beson PDK-sė sepse PDK-ja gjithmon i ka besuar atyre dhe bashkė me ta ka lėvizur procese tė mėdha qė disa as nė ėndėrr nuk kanė guxuar ti mendonin.
PDK-ja kurrė nuk i ėshtė friguar zgjedhjeve sepse gjithmon i ka besuar elektoratit tė saj tė vendosur duke qenė gjithmon me tė dhe pranė tij.
Kosovės i duhet njė Kryeministėr qė SHBA-tė dhe vendet e tjera mike e duan dhe pėrkrahin fuqishėm e kėnd mė shumė e mė mirė se sa Kadri Veselin e donė dhe ēmonė SHBA-ja.
PDK-ja hynė nė zgjedhje nė koalicion me qytetarin duke i besuar fuqishėm atij e duke marrur besimin prei tij pėr ta udhėhequr Kosovėn nė 4 vitet e ardhshme.
Kadri Veseli ėshtė i vendosur pėr ndryshime dhe ashtu si ka ditur ti prijė Kosovės nė rrugėn pėr liri e pavarėsi do dijė ti prijė nė rrugėn e zhvillimit ekonomik.
Besoni PDK-sė pėr tė fituar Kosova.
#KadriVeseliKryeministėr
#PDK
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 14:36   #356
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraYll Maliqi i bashkohet PDK-sė

29 gusht 11:08

Kampioni i katėrfishtė i botės nė Kickbox, Yll Maliqi, i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK).

Me kėtė rast, kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli ka thėnė se sportistet janė ambasadorėt mė tė mirė tė Kosovės.

“Ylli ėshtė fituesi i parė i medaljes sė artė botėrore nė Kosovėn e pavarur. Ne u kemi dhėnė gjithmonė hapėsirė tė rinjve tė talentuar nė parti dhe qeverisje. Sportistėt dhe artistėt janė ambasadorėt mė tė mirė tė Republikės sė Kosovės dhe mbėshtetja pėr ta ėshtė mbėshtetje pėr tė ardhmen e vendit”, ka shkruar Veseli nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 20:59   #357
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraHalil Kastrati aderon nė PDK, do ta pėrkrah Kadri Veselin pėr kryeminister

HUMANISTI HALIL KASTRATI PĖRKRAH KADRI VESELIN PĖR KRYEMINISTĖR

Humanisti respektivisht Hoxhė Halil Kastrati ėshtē shprehur i gatshėm qė t’i ndihmoj dhe mbėshtes fuēishėm z.Kadri Veseli pēr tė ardhė nė krye tė qeverisė.
Kastrati u shpreh se deri mė tani bashkėpunimi me Veselin ishte korrekt dhe tek ai pashė shpirtin human i cili me ēdo formė mundohet t’a pėrmirėsoj gjendjen sociale ne vend dhe preokupohet shumė pėr popullin!
Pasqyra e jetes se Kadri Veselit qe nga mosha e tij e njomė ka kontribuar per shtetin tonė!
Kosovės i nevojitet njeriu i duhur ne kohėn e duhur pėr tė permiresuar jeten e secilit!

Zoti e bekoftė Kadri Veselin dhe popullin atdhedashės!
#Kadriakryeminister
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 01:07   #358
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPDK-ja, rruga nga duhet nisur

29 gusht 16:46

Shkruan: Izmi Zeka

Bazuar nė kushtetutėn dhe legjislacionin tonė, qytetari i Republikės sė Kosovės ka tė drejtė tė jetė anėtar i partive politike. E drejta, ndėr tė tjera nuk guxon t’ju cenohet tė tė qenurit pėrkrahės dhe votues. Po ashtu, partitė politike kanė tė drejtėn qė tė lidhin koalicione nė bazė tė parimeve dhe platformave politike pėr mėnyrėn dhe formėn se si do tė qeveriset vendi pėr periudhėn e caktuar.
Shantazhi, presioni dhe format tjera tė ndikimit janė totalisht tė papranuar nė demokraci, e them kėtė pėr faktin se qe njė kohė tė gjatė nė raport me PDK-nė kanė filluar tė pėrhapin racizėm politik dhe disa vija tė kuqe…!?
Duhet tė pėrmend edhe njė fakt se, elektorati ka lėviz nė drejtime tė ndryshme nė aspektin e rreshtimit politik, por nė tė njėjtėn kohė besoj se PDK-ja ėshtė e vetmja parti e cila ėshtė nė gjendje dhe ka kapacitet intelektual dhe moral pėr tė avancuar dhe pėr tė ēuar procese tė rėndėsishme dhe procese komplekse kapitale siē ėshtė lufta kundėr korrupsionit, dialogu me Serbinė, forcimi i shtetit nė aspektin ekonomik etj.

Dihet se oponentėt politik kanė pas kohė qė tė krijojnė shpifje dhe trillime, gjithashtu disa media dhe rrjete sociale pėrmes fake news dhe tė tjerėt qė ju kanė besuar, dhe kjo realisht ka ndikuar nė votuesin tone.
Por, ėshtė me rendėsi qė ne si parti dhe si shoqėri mos tė kultivojmė arrogance politike dhe se gara politike tė kėtė kufijtė e saj.
Pushtete janė tė ndara dhe se nuk duhet qė partitė politike tė bėjnė gjyqin askujt e aq me pak llojit tė vet (pra partisė tjetėr politike), sepse kjo krijon standard tė cilin do ta vuajmė nė tė ardhme. Faza nė tė cilėn gjendemi si shtet ėshtė mė se e nevojshme pėr qytetarin qė tė ketė zėrin e vet drejtpėrdrejt me qeverisjen e PDK-sė. Ne si parti kemi qene tė pėrkushtuar nė shtet ndėrtim, dhe te tjerėt nė tė kundėrtėn (jo tė gjithė), dhe se ka krijuar mundėsi qė qytetari tė mos ketė nė kohe reale informatėn e drejt dhe reale.

PDK-ja, nė tėrėsinė e vet ka shtrirje nė tė gjithė territorin e republikės sė Kosovės si dhe ka funksionale te gjitha degėt dhe strukturėn, dhe se njė komunikim me qytetarin do tė marrim impute tė nevojshme.
Tash ne vetėm se jemi nė faze pėrgatitore tė zgjedhjeve dhe besoj te njė mobilizim elektoral dhe do te ketė njė reflektim real nga qytetari. Ėshtė fakt i njohur se nė PDK-ja gjithmonė ka pasur njerėz qė me kontributin e vete kane dėshmuar, tani jemi nė njė faze ku kemi krijuar struktura partiake me njerėz dhe kuadro te reja dhe po ashtu pritet tė reflektohen edhe ne listėn pėr deputet te Kuvendit te Kosovės.

Z. Veseli ėshtė kandidatura mė kredibile pėr kryeministėr me njė kontribut dhe bagazh tė paarritshėm shtetformues… Dekada e Re, si njė koncept dhe vizion politik i PDK -sė, nė vete ngėrthen garanci nė avancimin e shtetit tė sė drejtės, nė luftėn kundėr korrupsionit dhe nepotizmit….ky ėshtė realiteti qė shoqėria jonė vuan.
Dikur Kosova kishte nevoje pėr shkolla dhe rruge, kjo ėshtė punė e kryer. Tash jemi nė fazėn me tė cilėn Kosovės dhe qytetarit tė saj i duhet zhvillim ekonomik, luftim tė dukurive negative….kjo arrihet me Kadri Veselin kryeministėr dhe me PDK-nė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 01:22   #359
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,235
Thanks: 16,501
Thanked 9,752 Times in 6,598 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Rezultatet treguan QARTE se..... derrat qė jetonin nė njė mjedis mė pak tė kėndshėm ishin mė pesimistė . Ata VERTETOJNE se= dykembeshit nuk janė tė vetmit ku personaliteti dhe gjendja shpirtėrore luajnė njė rol nė marrjen e vendimeve.

Llaku noc.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 12:33   #360
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para


Njė doktor i inxhinierisė mekanike bėhet pjesė e PDK-sė

13:24, 30 Gusht 2019

Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Kadri Veseli, thotė se Riad Ramadani ėshtė anėtari mė i ri i kėsaj partie.

“Ai ka doktoruar nė Inxhinieri Mekanike dhe punon si asistent nė Universitetin e Prishtinės”.

“Riadi, bashkė me gjeneratat e reja, me anėtarėt e rinj tė Partisė Demokratike tė Kosovės, i kanė hyrė politikės pėr tė krijuar mė shumė mundėsi pėr tė rinjtė, pėr ta luftuar korrupsionin, nepotizmin dhe ēdo dukuri negative nė shoqėrinė tonė, duke i jetėsuar pritjet e qytetarėve dhe ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė”, ka shkruar Veseli nė Facebook.

Riad Ramadani ėshtė anėtari mė i ri i Partisė Demokratike tė Kosovės. Ai ka doktoruar nė Inxhinieri Mekanike dhe punon si asistent nė Universitetin e Prishtinės.Riadi, bashkė me gjeneratat e reja, me anėtarėt e rinj tė Partisė Demokratike tė Kosovės, i kanė hyrė politikės pėr tė krijuar mė shumė mundėsi pėr tė rinjtė, pėr ta luftuar korrupsionin, nepotizmin dhe ēdo dukuri negative nė shoqėrinė tonė, duke i jetėsuar pritjet e qytetarėve dhe ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė!

Publiée par Kadri Veseli sur Vendredi 30 aoūt 2019
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur