Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-08-2019, 20:22   #361
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para20:32 / 30.08.2019
Tahiri: PDK nuk bėn koalicione tė minutave tė fundit

Ministri i Drejtėsisė nė detyrė dhe anėtari i Kryesisė sė PDK-sė, Abelard Tahiri ka thėnė se edhe nė tė kaluarėn sondazhet PDK-nė e kanė vendosur tė tretėn apo katėrtėn.

Tahiri, ka thėnė se PDK nuk do tė jep mė vota pėr ndonjė kandidatė tjetėr pos Kadri Veselit dhe sipas tij zhvillimet nė partitė tjera nuk pėrbėjnė ndonjė interes.

“Ne nuk udhėhiqemi nga ajo qė mund ndodh mes LDK-sė dhe Vetėvendosjes. Ne kemi pėrcaktimin tonė dhe nuk na bėjnė pėrshtypje ato qė ndodhin mes tyre”, tha ai.

“I siguroj tė gjithė qytetarėt se PDK nuk do tė bėj koalicione me partitė qė janė nė Parlament”, tha Tahiri nė RTV Dukagjini

Ai ka thėnė se nėse LDK dhe VV tė ishin tė sigurta se do tė fitonin tė vetme pėrballė PDK-sė, pse do tė ishte e nevojshme bashkimi nė njė koalicion.

Tahiri thotė se pikėrisht PDK-ja ka bėrė reformė kundėr korrupsionit dhe ka luftuar skemat korruptive nė shėndetėsi.

Anėtari i Kryesisė sė PDK-sė ka thėnė se tė gjithė ata qė kanė probleme me ligjin nuk do tė mund tė futen nė listėn e PDK-sė pėr deputetė.

“Madje edhe me partitė qė do tė bėjmė koalicion pas zgjedhjeve, do t’ua refuzojmė personat qė kanė probleme me ligjin qė tė futen nė qeveri”.

Tahiri thotė se me partitė parlamentare qė ishin nė legjislaturėn e fundit nuk do tė bėjnė koalicion por janė tė hapur pėr koalicione me partitė qė kanė qenė jashtė kuvendit si Lėvizja pėr Bashkim apo Partia e Drejtėsisė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 20:29   #362
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Ky shpihuni Bislim Zyrapi, a asht ne PDK a jo?
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 20:51   #363
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Ky shpihuni Bislim Zyrapi, a asht ne PDK a jo?
se di per kan e kie fjalen
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 20:56   #364
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraSondazh i T7: 76 pėrqind votojnė pėr Kadri Veselin kryeministėr


Sonte nė T7, ishin prezentė nė debat dy zyrtarė tė lartė tė PDK-sė, z. Memli Krasniqi dhe z. Uran Ismaii, pėrball analistėve ku diskutuan pėr zgjedhjet e reja parlamentare dhe vizionin e PDK-sė pėr Qeverinė e ardhshme me Kadri Veselin kryeministėr.

Nė kėtė emision, u lansua njė sondazh jo pėrmes rrjeteve sociale por nėpėrmjet votimit ditlrekt, pėrmes qytetarėve nėpėrmjet telefonatės nė numrin zyrtar tė vendosur nga televizioni.

Sipas rezultateve finale qė i prezantoi gjatė gjithė emisionit, moderatori Leonard Kėrquki, nga dhjetėra mijėra qytetarė qė kanė votuar, 76 pėrqind kishin votuar pėr Kadri Veselin kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 21:03   #365
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
se di per kan e kie fjalen
Per Bislim Zyrapin,shpihunin, qe nji kohe ka qene keshilltar i Hashim Thaqit.
Ky Bislim shpihuni ka deshmue ne gjygjin ushtarak ne APJ kunder oficerit shqiptar Agim Mehmetit.Agimi ka qene ligjerues i landes "Taktika e Pergjithshme" ne shkollen e larte ushtarake dhe ne fakultetin e shkencave politike ne Sarajeve.Me at rast , nga deshmia e rrejshme e Bislim shpihunit u denue me 3 vjet burg.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 21:08   #366
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,131
Thanks: 8,144
Thanked 3,732 Times in 1,986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Per Bislim Zyrapin,shpihunin, qe nji kohe ka qene keshilltar i Hashim Thaqit.
Ky Bislim shpihuni ka deshmue ne gjygjin ushtarak ne APJ kunder oficerit shqiptar Agim Mehmetit.Agimi ka qene ligjerues i landes "Taktika e Pergjithshme" ne shkollen e larte ushtarake dhe ne fakultetin e shkencave politike ne Sarajeve.Me at rast , nga deshmia e rrejshme e Bislim shpihunit u denue me 3 vjet burg.
Gjysma e pdk-se jane shpijune te devotshem te serbise.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 21:17   #367
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,752
Thanks: 7,064
Thanked 8,315 Times in 5,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Gjysma e pdk-se jane shpijune te devotshem te serbise.
prit se qitash po vjen llapi me fline e pdk-s
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 22:05   #368
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Per Bislim Zyrapin,shpihunin, qe nji kohe ka qene keshilltar i Hashim Thaqit.
Ky Bislim shpihuni ka deshmue ne gjygjin ushtarak ne APJ kunder oficerit shqiptar Agim Mehmetit.Agimi ka qene ligjerues i landes "Taktika e Pergjithshme" ne shkollen e larte ushtarake dhe ne fakultetin e shkencave politike ne Sarajeve.Me at rast , nga deshmia e rrejshme e Bislim shpihunit u denue me 3 vjet burg.
ket far meselje per her te pare po e degjoi
nja e di sigurt qe shumica e oficirve te FARKUT kan qen spiuj te KOSIT e OZNAS Jugosllave e per Bislimin tash po ndegjoi prej teje
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 22:06   #369
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Gjysma e pdk-se jane shpijune te devotshem te serbise.
jo gjysma po krejt a i ke boll hahaha
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 22:55   #370
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Orėt e fundit tė koalicioneve, ja ku shfaqet Kadri Veseli

Mė: 30 gusht 2019 Nė ora: 22:05
Kadri Veseli

Teksa liderėt e AAK-sė, PSD-sė, Nismės apo partive tė tjera kanė lajmėruar sot pėr koalicionet e regjistruara nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, ėshtė shfaqur nė stadiumin “Fadil Vokrri”.

Veseli ėshtė fotografuar nė ndeshjen qė po zhvillohet nė kategorinė e femrave pėr kualifikim nė Euro 2021 nė mes tė Kosovės dhe Turqisė.

PDK ende nuk e ka paraqitur nė KQZ listėn e kandidatėve, e pėr kėtė kanė afat deri sot nė ora 24:00.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 10:53   #371
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,425
Thanks: 79
Thanked 333 Times in 231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Gjysma e pdk-se jane shpijune te devotshem te serbise.
Qe cka tha oficeri Agim Mehmeti per rastin :
„…me 19.9.1986 u burgosa dhe u denova me burg te rende….edhepse procesi gjyqesor ishte teresisht i montuar, UDB-ja nuk ia kishte arritur qellimit final,ndonese une, ne baze te deshmive te rrejshme u denova me 3 vjet e 9 muaj burg, gjegjesisht me 3 vjet burg nga shkalla e dyte (e gjygjit ushtarak,vrejtja jeme) dhe ne kete menyre, ne baze te ligjeve ushtarake te drejtesise, nuk e humba statusin e ushtarakut.
Sqarim : Ligji ushtarak kishte pesuar nje ndryshim ne vitin 1985 ne lidhje me statusin e ushtarakut.
…..Me 03.02.1989 u lirova nga burgu me kusht dhe u ktheva prape ne kazermen „Marshal Tito“ ne Sarajeve.
Diten e dyte te punes, me 07.02.1989, ne mengjes, gjate rivistes ushtarake qe iu behej kadeteve ne oborrin (pisten) e kazermes , verejta ish kadetin tim, Bislim Zyrapin , i cili ne cilesine e deshmitarit kishte deshmuar rrejshem per mua dhe te tjeret dhe per deshmite e rrejshme te tij kunder meje ne procesin e lartpermendur si „dhurate“ per ate deshmi dhe bashkepunimin me organet e UDB-se dhe ato te sigurimit ushtarak, Bislimin dhe disa te tjere i kishin regjistruar ne akademi njevjecare…..“

(Agim Mehmeti : „E Verteta Per FARK-un“, Faik Konica, Prishtine 2017)
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 13:39   #372
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,814
Thanks: 4,366
Thanked 4,713 Times in 3,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Analfabetizėm i madh nė PDK: Nė njė postim prej tri fjalish, ka 30 gabime drejtshkrimore pėrfshirė edhe titullin e faqes. Ptuuuuu dhakumiade analfabetash ne shekdhin XXI.


Njė njoftim me mal gabimesh drejtshkrimore ka bėrė dega e Partisė Demokratike nė Klinė.

Postimi nė nivel tė analfabetizmit funksional, shpėrfaq nivelin e tmerrshėm tė njohurive nga gjuha amtare, i cili ka kapur majat e partive politike nė nivel lokal e qendror.


https://www.botasot.info/aktuale-laj...ullin-e-faqes/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 13:59   #373
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,914
Thanks: 805
Thanked 503 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

*

Osht partia e parė pėr high nee

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 18:32   #374
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraEkonomisti Lulzim Berisha i bashkohet PDK-sė

31 gusht 12:26

Ekonomisti me pėrvojė shumėvjeēare nė fushėn e kontabilitetit dhe auditimit, Lulzim Berisha, iu bashkua Partisė Demokratike tė Kosovės.

“Lulzimi ka dhėnė kontribut tė vazhdueshėm qė nga viti 2007 nė sektorin publik dhe privat, nė Ministrinė e Financave, nė Odėn Ekonomike tė Kosovės, nė Shoqatėn e Kontabilistėve tė ēertifikuar dhe auditorėve tė Kosovės. Nė tė kaluarėn ka qenė edhe Kryetar i Komisionit pėr Licencim tė Firmave dhe Auditorėve Ligjor, si dhe Anėtar i Komisionit pėr Kontroll tė Kualitetit”, ka shkruar Veseli nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

Veseli ka thėnė se si ekspert ekonomie dhe si pjesė e PDK-sė, Berisha do tė vazhdojė ta japė kontributin e tij nė ndėrtimin e tė ardhmes sė Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 18:34   #375
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraStavileci: Me Kadri Veselin kryeministėr, vendoset njė standard i ri etik

31 gusht 10:18

Blerand Stavileci thotė se misioni i Kadri Veselit dhe PDK-sė ėshtė vendosja e njė standardi tė ri etik, duke e luftuar korrupsionin dhe nepotizmin.

Stavileci ka shkruar nė profilin e tij nė “Facebook” se PDK-ja do ta ndėrtojė njė ekonomi tė fuqishme dhe do ta mbajė rininė nė Kosovė.

“E vetmja mėnyrė pėr ta ndėrtuar tė ardhmen pėr Kosovėn ėshtė vendosja e njė standardi tė ri etik, duke e luftuar korrupsionin dhe nepotizmin. Kėshtu, ne do ta ndėrtojmė njė ekonomi tė fuqishme, do ta mbajmė rininė kėtu dhe do t’u krijojmė atyre shanse tė barabarta. Ky ėshtė misioni i Kadri Veselit dhe PDK-sė”, ka shkruar Blerand Stavileci.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 20:31   #376
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para


Agim Agushi u bashkua Partisė Demokratike tė Kosovės


Kam pasur njė takim tė kėndshėm me zhongluesin e mirėnjohur Agim Agushi nga Vitia, i cili muajin e kaluar theu rekordin e katėrt Guinness. Nė njė hapėsirė prej 1 metėr katror, ai veshi dhe zhveshi maicėn 152 herė, pėr 1 orė, 2 minuta e 56 sekonda, ndėrkohė qė mbajti topin nė ajėr duke e goditur me kokė.

Me mjeshtėrinė e tij tė rrallė ai ka tėrhequr vėmendjen e mediave ndėrkombėtare duke promovuar kėshtu njėherazi edhe emrin e Kosovės. Sportistė si Agimi dhe shumė tė tjerė tė talentuar qė i ka Kosova, janė ndėr ambasadorėt mė tė mirė tė imazhit tė vendit tonė. Prandaj do vazhdojmė t’iu japim pėrkrahje edhe mė tė madhe nė tė ardhmen.
Kadri Veseli
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 31-08-2019 nė 20:35
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 20:59   #377
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Kadri Veseli nė Llap: Qindra qytetarė i bashkohen PDK-sė

31/08/2019


Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Kadri Veseli sot ka qėndruar nė fshatin Llapashticė tė Podujevės, njofton Llapi.info.

Mė kėtė rast, Veseli ka theksuar se burra, gra dhe tė rinj i janė bashkuar kėsaj partie.

Sipas Veselit, kjo mbėshtetje e madhe ėshtė garanci pėr luftimin e korrupsionit dhe nepotizmit.
Image may contain: 2 people, wedding and crowd

“Falėnderoj Llapashticėn e Podujevės pėr mikpritjen e pėrzemėrt dhe tubimin masiv e plot entuziazėm qė organizuan gjatė mbrėmjes sė sotshme. Djali i njohur i kėsaj treve, Nexhmi Muēiqi, si dhe shumė burra, gra, tė rinj e tė reja i janė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr Kosovėn”, ka thėnė Veseli.

“Mbėshtetja e madhe e tyre nuk ėshtė thjeshtė njė shtysė pėr PDK-nė por garanci pėr arritjen e suksesit nė luftėn kundėr korrupsionit dhe nepotizmit. Vetėm nėpėrmjet kėsaj lufte do mund ti japim fund emigrimit tė tė rinjve tanė duke zhbllokuar mundėsitė qė ata kėrkojnė”, ka pėrfunduar Veseli./Llapi.info
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 21:22   #378
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Kadri Veseli: Me ndihmėn e Zotit dhe mbėshtetjen e qytetarėve, do tė jem Kryeministėr i Kosovės
31/08/2019Kadri Veseli, kreu i PDK-sė, ka thėnė sonte se ėshtė i bindur se do tė jenė fitues tė zgjedhjeve tė 6 tetorit, falė reformave tė bėra dhe mbėshtetjes sė madhe qytetare pėr tė dhe pėr PDK-nė.

“Ne do tė jemi fitues tė padiskutueshėm dhe unė do tė jem kryeministėr i Kosovės, me mbėshtetjen e zotit dhe qytetarėve tė Kosovės”, ka thėnė Veseli.

Sipas tij, partitė tjera kot lodhėn qė po bėhen bashkė.

“Kot po lodhėn qė po bėhen bashkė… Me u bo bashkė pasha besėn kom me i mujt edhe ma rond”, ka thėnė Veseli nė emisionin N’Konak qė u transmetua nė Tv Dukagjini.

Ai po ashtu nė kėtė emision ka folur edhe pėr “vijat e kuqe”, duke thėnė se ai ka vija tė kuqe vetėm pėr Serbisė dhe korrupsionin, por jo pėr shqiptarėt.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 22:18   #379
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,814
Thanks: 4,366
Thanked 4,713 Times in 3,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Po edhe Moni, po thote nenen e partise se zhonglaverave

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 21:04   #380
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraTahiri: Pesė javė na ndajnė nga fitorja e madhe e PDK-sė
01 shtator 14:52

Ministri nė detyrė i Drejtėsisė dhe zyrtari i lartė i PDK-sė, Abelard Tahiri, ka thėnė se edhe pesė javė i ndajnė nga fitorja e madhe tė kėsaj partie.

Tahiri nė llogarinė E vet nė “Facebook” ka shkruar se do tė punojnė pėr integritet tė institucioneve, pėr luftė tė pakompromis kundėr korrupsionit, nepotizmit dhe abuzimit.

“Do ta vendosim edhe gjykimin nė mungesė si alternativė qė askush tė mos mund t’i shmanget as t’i ikė drejtėsisė. Me gjykatė tė re komerciale, do ulim rrezikun e korrupsionit dhe pabarazisė nė mes bizneseve”, ka shkruar Tahiri.

Postimi i plotė i Tahirit:

Nga dita e sotshme, na ndajnė pesė javė prej zgjedhjeve dhe fitores sė madhe tė PDK-sė. Kam pasur nderin qė pėr dy vite tė iu shėrbej si Ministėr i Drejtėsisė. Bashkė kemi nisur e pėrfunduar shumė reforma vitale pėr fuqizimin e sundimit tė ligjit dhe luftėn kundėr korrupsionit e krimit tė organizuar. Pėr dy vite, kemi reformuar drejtėsinė penale, tė drejtat pronėsore, strukturėn e gjyqėsorit dhe prokurorisė si dhe qasjen nė drejtėsi. Kemi marrė kredenciale tė plota brenda dhe jashtė vendit pėr qeverisjen e mirėfilltė, transparente dhe tė drejtuar mbi parimet mė tė rėndėsishme tė shtetit ligjor.

Kemi arritur tė pėrmbyllim projektet kapitale nė luftė kundėr korrupsionit, si rritjen e dėnimeve me Kod Penal, parandalimin e konfliktit tė interesit, mbrojtjen e sinjalizuesve, si dhe konfiskimin e pasurisė sė fituar me krim e korrupsion. Kemi nisur edhe shumė projekte kapitale kombėtare nė fushėn e drejtėsisė, si Rishikimin Funksional tė Sektorit tė Sundimit tė Ligjit, Agjendėn “Drejtėsia 2020”, Kodin Civil e tė ngjashme. Siē kam punuar me pėrkushtim deri mė tani, kam forcė dhe vullnet pėr ta pėrfunduar atė qė kemi nisur. Angazhimi im politik edhe mė tej do ta ketė nė fokus sundimin e rendit dhe ligjit.

Do punojmė pėr integritet tė institucioneve, pėr luftė tė pa kompromis kundėr korrupsionit, nepotizmit dhe abuzimit. Do angazhohem pėr suspendim tė secilit zyrtar kushdo qoftė ai, nė momentin qė ka aktakuzė pėr korrupsion. Do zgjerojmė listėn e deklaruesve tė pasurisė pėr secilėn pozitė qė ka potencial pėr korrupsion. Do ta zgjasim afatin e hetimeve qė organet e zbatimit tė ligjit tė kenė mė shumė kohė pėr tė vėnė para pėrgjegjėsisė penale ēdo person tė dyshuar pėr korrupsion.

Do ta vendosim edhe gjykimin nė mungesė si alternativė qė askush tė mos mund t’i shmanget as t’i ikė drejtėsisė. Me gjykatė tė re komerciale, do ulim rrezikun e korrupsionit dhe pabarazisė nė mes bizneseve. Do t’i kushtojmė rendėsi zbatimit tė ligjit, nė secilėn pikė e secilin nen, nė ēdo rast, ndaj kujtdo dhe mbi tė gjithė. Emrin e Republikės tonė dhe institucioneve tė saj do ta shkėpusim njė herė e pėrgjithmonė nga kultura e abuzimit. Pėr rend dhe ligj, jam e do jem edhe mė tej, aleati juaj i pa kompromis.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur