Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-09-2019, 22:04   #381
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Veseli: Me qeverisjen time, rinia do ta gjejnė perspektivėn nė Kosovė

01 shtator 22:45

Kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, ka qėndruar tė dielėn pasdite nė Brod tė Dragashit ku bashkė me shumė tė rinj ka diskutuar pėr vizionin e qeverisjes sė tij dhe mbėshtetjen qė ka nė vizion pėr rininė.

Nėpėrmjet njė statusi nė llogarinė e vet nė “Facebook”, kandidati pėr kryeministėr, Kadri Veseli ka thėnė se do tė punojė dhe krijojė mundėsi punėsimi pėr tė rinjtė qė ata tė punojnė dhe tė krijojnė familjet e tyre nė Kosovė.

“Njė ditė e bukur sot, nė hijeshinė e bjeshkėve tė Sharrit dhe nė shoqėrinė e kėndshme tė tė rinjve nė kampin veror nė Brod tė Dragashit. Nė qeverisjen time, djemtė dhe vajzat e reja do ta gjejnė perspektivėn nė Kosovė, do tė kenė punė kėtu, do ta krijojnė familjen kėtu dhe do t’i rrisin fėmijėt e tyre kėtu, nė shtetin qė meritojnė”, ka shkruar Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 01-09-2019 nė 22:07
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 22:44   #382
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,814
Thanks: 4,366
Thanked 4,713 Times in 3,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

ketyre vec pashoshat mundet te ja beje gati te dalin deri ne Merdare, askund me larg edhe te ikin dikund ne azyl me ja zyle
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:22   #383
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKadri Veseli


Pėr mua ėshtė njė kėnaqėsi dhe krenari qė profesionistė tė shquar si Dr. Fakir Spahiu i bashkohen Partisė Demokratike tė Kosovės. Kjo gjė dėshmon se partia jonė ka jo vetėm vizionin e duhur pėr Kosovėn por edhe ka kuadrot mė tė mirė pėr ta vėnė nė jetė kėtė vizion.

Dr. Spahiu ėshtė njė doktor me shumė pėrvojė dhe reputacion. Ai i ka parė nga afėr reformat qė ministri ynė i shėndetėsisė ka ndėrmarrė pėr ti prerė udhėn abuzimeve dhe pėr tė pėrmirėsuar shėrbimet ndaj pacientėve. Prandaj ai beson nė vendosmėrinė e Partisė Demokratike tė Kosovės pėr tė luftuar korrupsionin dhe pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme mė tė mirė pėr Kosovėn.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 20:35   #384
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 21:39   #385
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPDK-ja dhe Lėvizja pėr Bashkim nėnshkruajnė marrėveshje koalicioni

02 shtator 16:38

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) dhe Lėvizja pėr Bashkim (LB) kanė nėnshkruar sot marrėveshje Koalicioni pėr zgjedhjet nacionale qė do tė mbahen mė 6 tetor 2019.

Sipas kėsaj marrėveshje, kandidatėt pėr deputetė nga Lėvizja pėr Bashkim (LB) do tė jenė pjesė e pėrbashkėt e njė liste me kandidatėt pėr deputetė tė Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK).

Kjo marrėveshje ėshtė rezultat i njė bashkėpunimi tradicional nė mes tė dy subjekteve politike.

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) ka vlerėsuar lartė kontributin qė Lėvizja pėr Bashkim (LB) ka dhėnė nė tė kaluarėn nė Kuvendin e Republikės sė Kosovės, nė Qeverinė e Kosovės por edhe nė institucione tė tjera qendrore dhe lokale.

“Nė Qeverinė e ardhshme tė udhėhequr nga Kryeministri Kadri Veseli, Partia Demokratike e Kosovės dhe Lėvizja pėr Bashkim do tė jenė partnerė nė luftėn kundėr korrupsionit dhe nė angazhimet e tjera pėr tė ardhmen e Kosovės”, ėshtė thėnė nė njoftimin e PDK-sė.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 00:57   #386
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraShukri Buja rikthehet nė PDK
02 shtator 23:17

Shukri Buja ėshtė rikthyer pėrsėri nė Partinė Demokratike tė Kosovės.

Ai dikur ishte kryetar i degės sė PDK-sė nė Lipjan.

Pas disa vitesh mungesė, Buja tashmė po e ndihmon PDK-nė pėr zgjedhjet e 6 tetorit.

Buja pas largimit nga PDK-ja, ishte antarėsuar nė Nismėn e Fatmir Limajt.

Por siē ka deklaruar Buja, tėrheqja nga Nisma ėshtė bėrė pėr arsye se vėllai i tij Ramė Buja, tashmė edhe ai ėshtė rikthyer nė PDK.

Pėr Tv Dukagjini ka deklaruar se nuk do tė jetė pjesė e listave pėr deputet pėr arsye se ende mbi tė qėndron njė aktakuzė, dhe sipas tij, deri nė pafajėsi ai vetėm do tė jetė njė anėtar i thjeshtė i PDK-sė por shumė aktiv.

Buja ka marrė pjesė sot nė njė tubim qė ėshtė mbajtur pikėrisht nė vendlindjen e tij, fshatin Bujan tė Lipjanit.

Shukri Buja nė tė kaluarėn kishte udhėhequr me komunėn e Lipjanit pėr dy mandate.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 20:38   #387
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Profesoresha dhe aktivistja e njohur, Besa Ismaili i bashkohet PDK-sė

03 shtator 19:03

Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Kadri Veseli ka mirėpritur nga tė martėn nė radhėt e PDK-sė, profesoreshėn dhe aktivisten e njohur, Besa Ismaili.

Nėpėrmjet njė postimi nė llogarinė e vet nė “Facebook”, Veseli ka vlerėsuar lart punėn dhe personalitetin e Ismailit.

Ai ka thėnė se Ismaili do tė punojė bashkė me ekipin e PDK-sė nė luftėn kundėr korrupsionit dhe ndėrtimin e njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė gjithė qytetarėt.

“Sot i urova mirėseardhjen nė Partinė Demokratike tė Kosovės, Besa Ismailit, profesoreshės sė Fakultetit tė Studimeve Islame. Lajm shumė shpresėdhėnės qė edhe ajo iu bashkua luftės time kundėr korrupsionit dhe nepotizmit pėr tė krijuar mundėsi pėr gjeneratat e reja. Zonja Ismaili ėshtė njė zė i njohur nė shoqėrinė kosovare dhe jetėn akademike tė Kosovės, duke qenė e angazhuar pėr mė shumė se dy dekada nė promovimin e rolit tė gruas dhe lirive fetare nė shoqėri dhe nė pėrkujdesje pėr grupet e margjinalizuara tė shoqėrisė. Ajo ka dhėnė njė kontribut tė ēmuar nė ndėrtimin e paqes dhe nė promovimin e dialogut ndėrkulturor e ndėr-fetar dhe prandaj ėshtė laureate e shumė ēmimeve ndėrkombėtare”.

“Unė jam i gėzuar qė ajo e ka gjetur veten tek Partia Demokratike e Kosovės e cila ėshtė njė parti konservatore e qendrės sė djathtė qė mbėshtet vlerat tradicionale tė shoqėrisė sonė dhe ka vizionin e duhur pėr tė ardhmen e vendit tonė. Ne do tė punojmė sė bashku, dhe do t’ia dalim qė tė ndėrtojmė njė Kosovė tė zhvilluar”, ka shkruar Veseli.

Ndėrsa, profesoresha Ismaili, ka thėnė se ėshtė falėnderuese pėr pritjen dhe mundėsinė e dhėnė pėr angazhim nė misionin e Dekadės sė Re.

“I falėnderoj tė gjithė ata tė cilėt mė kanė hapur rrugėn dhe do bashkėveprojmė, do punojmė bashkėrisht pėr realizimin e tė gjitha synimeve tė Dekadės sė re”, ka thėnė ajo.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 20:58   #388
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Haradinaj: Du me ia ba njė argat Kadrisė
Nga GAZETA EVROPA 2 Shtator, 2019

Kadriun po e sulmojnė nga tė gjitha anėt, andaj du me ia bė njė argat. Edhe nėse nuk jam nė listė do e ndihmoj si anėtar i thjeshtė. S’ka kurrgjė tė fshehtė kėtu! Kėshtu tha sot nė Prishtinė, Nasim Haradinaj, njė kafe rasti me shokė lufte.

“E di qė kam me humb drejtorinė, kam me u prish me shumė, me familje, me shoqata, por kam vendos me ia bėrė njė argat PDK-sė”, citohet tė kėtė thėnė Nasim Haradinaj.

Sipas burimit tė Kosova.info, ai ka thėnė se, mė mirė deputet i PDK-sė e nė opozitė, sesa ministėr i Ramushit. “Pavarėsisht a i vyej, a jo, argatin prej meje e ka”, ka thėnė Haradinaj.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 21:14   #389
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Nėnkryetari i AAK-sė i bashkohet PDK-sė


Gazeta Express
3 Shtator 2019 9:07


Nga partia e AAK-sė dega nė Vushtrri tėrhiqen 5 nėndegė Strofc, Bequk, Gllavotin, Bivolak dhe Zhilivodė, dhe jemi nė pritje tė largimit edhe disa nėndegė tjera. Me respekt Rrahim Tahiri!

Nėnkryetari i degės sė AAK-sė dega nė Vushtrri, Rrahim Tahiri ka dhėnė dorėheqje nga tė gjitha funksionet e partisė. Kėtė e ka bėrė tė ditur vetė ai duke ka thėnė se i ėshtė bashkuar PDK-sė. ”

Nga sot, nuk jam anėtar dhe simpatizant i AAK-sė. Por, me tėrė fuqinė time do ta mbėshtes Partinė Demokratike tė Kosovės PDK, partia e cila ka vlera dhe premton tė ardhme tė ndritshme pėr vendin, popullin e mbi tė gjitha pėr fėmijėt tanė!”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotė: Tė nderuar qytetarė tė Vushtrrisė!

Sot, me datė 03.09.2019, pėr shkaqe objektive dhe mospėrputhjes sė interesave tė qytetarėve vushtrrias me atė tė partisė sė AAK-sė, jap dorėheqje tė parevokueshme nga detyra e nėnkryetariit tė AAK-sė, dega nė Vushtrri.

Nga sot, nuk jam anėtar dhe simpatizant i AAK-sė. Por, me tėrė fuqinė time do ta mbėshtes Partinė Demokratike tė Kosovės PDK, partia e cila ka vlera dhe premton tė ardhme tė ndritshme pėr vendin, popullin e mbi tė gjitha pėr fėmijėt tanė!

Nga partia e AAK-sė dega nė Vushtrri tėrhiqen 5 nėndegė Strofc, Bequk, Gllavotin, Bivolak dhe Zhilivodė, dhe jemi nė pritje tė largimit edhe disa nėndegė tjera. Me respekt Rrahim Tahiri!
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 17:29   #390
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Migjen Kelmendi i bashkohet PDK-sė

Realiteti
September 4, 2019


Publicisti Migjen Kelmendi i ėshtė bashkuar ekipit tė ri tė Partisė Demokratike tė Kosovės.

Lideri i rock bendit “Gjurmėt” gjatė ceremonisė sė bashkimit tė tij me PDK-nė ėshtė pritur nga disa tė rinj tė PDK-sė nė Parkun e Gėrmisė nė Prishtinė, tė cilėt i dėshiruan mirėseardhje.

Lideri i PDK-sė, Kadri Veseli, nėpėrmjet faqes sė tij nė Facebook, e ka cilėsuar Migjen Kelmendin si njė prej ikonave tė Prishtinės dhe njė prej djemve mė tė mirė tė saj.

“Tė gjitha rrugėt ēojnė nė PDK. 🙂

Migjen Kelmendi ka lėnė shenjat e tij nė historinė e Kosovės, me art, me publicistikė, me angazhim intelektual nė luftė dhe nė paqe.

Gjurmėt e tij tani do t’i shohim edhe nė ndėrtimin e sė ardhmes sė shtetit tonė.

PDK ėshtė e nderuar qė ekipit tė saj tė ri prej sot i ėshtė bashkuar njė prej ikonave tė Prishtinės, njė prej djemėve mė tė mirė tė saj. Mirė se erdhe, Migjen!”, ka shkruar Veseli nė faqen e tij nė Facebook.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 19:00   #391
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Tė gjitha rrugėt tė qojnė vetėm nė njė vend, PDK


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 19:26   #392
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para20:14 / 04.09.2019
Familja e atdhetarit Mehė Uka i bashkohen Kadri Veselit nė PDK

Familja e atdhetarit tė njohur Mehė Uka, i ėshtė bashkuar kandidatit tė PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm, Kadri Veselit nė PDK.

Bashkė me familjen Uka, nė PDK kanė aderuar edhe shumė qytetarė nga rajoni i Shalės.

Veseli e ka vlerėsuar lart angazhimin e familjes Uka pėr lirinė e vendit, ndėrsa ka theksuar pėrmes njė shkrimi nė faqen e tij nė Facebook se bashkė me mijėra tė rinj, tė reja dhe qytetarė tė shumtė qė po i bashkohen PDK-sė, do ta fitojė betejėn pėr luftėn kundėr korrupsionit.

Statusi i plotė i Kadri Veselit:

Familja e nderuar e heroit Mehė Uka dhe atdhetarė tė tjerė nga rajoni i Shalės, sot iu bashkuan Partisė Demokratike tė Kosovės. Njė jetė tė tėrė, pa u ndalur asnjėherė, Mehė Uka punoi pėr lirinė dhe kombin tonė. Ishte njeri i fjalės dhe besės, i pathyeshėm dhe vizionar. Por, kėto virtyte nuk ishin vetėm tė tij, mirėpo tė shumė familjeve shaljane me traditė atdhetare. Ashtu siē ishim bashkė nė pėrpjekjet tona pėr liri e pavarėsi, ashtu jemi bashkė edhe tani nė luftėn kundėr korrupsionit. Emri i Mehė Ukės ishte krenaria e Brigadės 141 tė UĒK-sė nė Zonėn Operative tė Shalės. Tash nė paqe, ngadhėnjimi ynė nė kėtė luftė tė pėrbashkėt kundėr korrupsionit, do tė jetė krenaria e tė gjithė qytetarėve!

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 21:21   #393
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraHoxhaj: PDK me platformė tė mirėfilltė nė pėrmbylljen e marrėveshjes pėrfundimtare Kosovė-Serbi

nga:Gazeta Blic

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovės, ka thėnė se subjekti qė ai pėrfaqėson duhet udhėhequr fazėn pėrfundimtare tė dialogut mes Kosovės e Serbisė.

Hoxhaj nė Zonėn Zgjedhore nė Klan Kosova, deklaroi se PDK ėshtė partia me elektoratin mė tė madh dhe nuk e ka pėr herė tė parė t’ju prijė proceseve tė rėndėsishme pėr vendin, njofton Klan Kosova.

”Nėse flasim pėr tė arriturat, ka arsye pėr kritikė. Nėse flasim nė njė rrafsh parimor, kjo nuk ka qenė temė qė ėshtė iniciuar nga PDK por ėshtė ēėshtje qė ėshtė iniciuar nga Kėshilli i Sigurimit nė Asamblenė e Pėrgjithshme rezolutė e arritur nė shtator tė vitit 2010”.

”Partia Demokratike e Kosovės do ta pėrmbyll shtetėsinė e Kosovės, e kur ėshtė dialogu temė, kjo do trajtim serioz. Tash e tutje njohja e ndėrsjellė, anėtarėsimi i Kosovės nė OKB dhe njė listė e gjatė e ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me tė kaluarėn e raporteve Kosovė –Serbi, ēėshtjet qė lidhet me tė pagjeturit, krimet qė ka bėrė Serbia nė Kosovė, dhunėn seksuale qė ka bėrė Serbia ndaj grave nė Kosovė, ēėshtjet qė kanė tė bėjnė me dėmshpėrblimin material, kemi listė, qė do t’i shtrojmė kur tė nis procesi i dialogut por ēėshtja kryesore ėshtė anėtarėsimi i Kosovės nė OKB”.

”Me vet faktin qė Matthew Palmer ėshtė emėruar i deleguar pėr Ballkan, do tė thotė se nuk duhet humbur kohė. Por me tu arritur kjo marrėveshje, Kuvendi e ratifikon, e mė pas ajo do tė vendoset tek qytetarėt nė njė referendum”.

Enver Hoxhaj shtoi se ėshtė kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr, ai i cili duhet prirė dialogut Kosovė –Serbi dhe mund ta pėrmbyllė njė proces tė tillė, njofton Klan Kosova.

”Partitė e mėdha mund t’i prijnė kėtij procesi. PDK e ka madhėsinė elektorale, por mbi gjithė atė, kandidati ynė Kadri Veseli, nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme, di ta vlerėsojė dhe ta pėrmbyll njė proces tė tillė. Ne kemi votuar nė tė kaluarėn pėr tema tė vėshtira. PDK nė procese tė tilla ėshtė e disiplinuar dhe shtyn pėrpara tema tė tilla. Njohim temat me diēka tė tillė. Elektorati, qytetarėt e Kosovės i besojnė PDK-sė pėr kėtė punė dhe PDK iu beson qytetarėve tė vet”.

”Duhet tė ketė transparencė edhe mė shumė por do tė ketė nevojė edhe pėr lobim ndėrkombėtar por zbatimi i marrėveshjes do tė varet nga zbatimi i Asamblesė sė Pėrgjithshme qė do tė votohet pėr njė proces tė tillė. Vetėm njė subjekt i madh si PDK-ja mund tė krijojė njė platformė tė mirėfilltė edhe nė zbatimin e marrėveshjes. U pa qė ėshtė e mundur njė Qeveri e mirė parlamentare”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 21:54   #394
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Dy Ēlirimtaret se bashku ne UĒK edhe tash ne PDK


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 19:42   #395
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKampionia Botėrore Geta Beqa i bashkohet PDK-sė


Kampionia Botėrore nė “World Well Fitness” dhe “Victory Overall Wellness in the World”, Geta Beqa, nga sot ėshtė anėtare e PDK-sė duke i dhėnė mbėshtetje Kadri Veselit pėr kryeministėr tė ardhshėm.

Kreu i PDK-sė e ka falėnderuar Beqėn pėr angazhimin dhe besimin nė vizionin e tij nė mbėshtetje tė rinisė dhe gruas.

“Kampionia Botėrore nė “World Well Fitness” dhe “Victory Overall Wellness in the World”, Geta Beqa, nga sot ėshtė anėtare e PDK-sė. Geta dhe PDK s’i kanė problem peshat e rėnda”, ka shkruar Veseli nė faqen e tij nė Facebook.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 19:46   #396
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKadri Veselit i bashkohen nė PDK edhe tetė kuadro universitarė


Kandidatit tė PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm, Kadri Veselit i janė bashkuar sot edhe tetė asistentė tė fakulteteve tė ndryshme, aktualisht kandidatė tė doktoraturės nė Universitete Evropiane.

“Ne jemi besim dhe shpresė pėr ēdo tė ri, sepse gjithmonė u japim hapėsirė tė rinjve.
Besimi nė Partinė Demokratike tė Kosovės ėshtė gjithėpopullor dhe i tillė ėshtė edhe angazhimi ynė pėr njė Kosovė tė drejtė dhe tė dinjitetshme, pa korrupsion dhe nepotizėm, tė zhvilluar dhe me mundėsi tė reja pėr rininė tonė. Donjeta Morina, Besfort Ahmeti, Edona Draga, Shkėlqesa Smajli, Fisnik Morina, Zijad Šabotić, Elvis Elezaj dhe Valdrin Misiri, mirė se erdhėt nė Partinė Demokratike tė Kosovės”, ka shkruar Veseli nė faqen e tij nė Facebook.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 01:03   #397
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraRamiz Kelmendi ėshtė takuar me Veselin, pritet tė kthehet nė PDK

05 shtator 23:08

Njė burim i afėrt i kryetarit tė PDK-sė, Kadri Veseli, ka thėnė pėr “Epokėn e re” se Ramiz Kelmendi do tė rikthehet nė PDK.

“Kadri Veseli ėshtė takuar disa herė me z. Kelmendi. Jemi afėr qė ai tė kthehet nė PDK”, ka thėnė ky burim.

Sipas kėtij burimi, Kelmendi do tė jetė pjesė e qeverisė sė drejtuar nga Kadri Veseli nėse PDK-ja i fiton zgjedhjet e 6 tetorit.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 11:42   #398
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraJanuz Salihaj i bashkohet PDK-sė

06 shtator 09:10

Eksperti i arsimit nė vendin tonė, i cili para disa kohėsh ėshtė larguar nga AAK-ja tashme ėshtė bėrė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK).

“Rrugėt me PDK-nė i bashkoi edhe ish-ministri Januz Salihaj, ekspert i arsimit nė vendin tonė. Si familje e madhe politike dimė t’i ēmojmė njerėzit e guximshėm e parimorė dhe ta vlerėsojmė mendimin ndryshe”.

“Januzi i kishte kundėrshtuar gjithmonė pėrpjekjet politike pėr tė sistemuar njerėz mbi bazėn e nepotizmit nė Komunėn e Prishtinės. Jemi tė lumtur qė ai tani do ta japė kontributin e tij si pjesė e PDK-sė nė luftėn tonė tė pakompromis kundėr korrupsionit dhe nepotizmit”, ka thėnė Veseli pas aderimit tė Januz Salihajt nė PDK.

/Epoka e re
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 12:28   #399
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,131
Thanks: 8,144
Thanked 3,732 Times in 1,986 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Ramiz Kelmendi ėshtė takuar me Veselin, pritet tė kthehet nė PDK

05 shtator 23:08

Njė burim i afėrt i kryetarit tė PDK-sė, Kadri Veseli, ka thėnė pėr “Epokėn e re” se Ramiz Kelmendi do tė rikthehet nė PDK.

“Kadri Veseli ėshtė takuar disa herė me z. Kelmendi. Jemi afėr qė ai tė kthehet nė PDK”, ka thėnė ky burim.

Sipas kėtij burimi, Kelmendi do tė jetė pjesė e qeverisė sė drejtuar nga Kadri Veseli nėse PDK-ja i fiton zgjedhjet e 6 tetorit.

/Epoka e re/
Kjo ndytesire shet miell me krimba te serbise ne Kosove dhe Shqiperi.Tamam te gatri fezeli e ka vendin ...
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 12:41   #400
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,083
Thanks: 16,417
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Politika e parasė.


Rreth 220 milionė euro i kanė pėrfituar financuesit e partive politike nga tenderėt publikė pėrgjatė njė periudhe kohore gusht 2007 - maj 2014. Hulumtimi tregon se financuesit e PDK-sė prinė pėr sa i pėrket vlerės totale tė parave qė i kanė pėrfituar nga tenderėt publikė.

Pėrgjatė shtatė viteve (gusht 2007- maj 2014), del se disa nga financuesit e partive politike - bizneset dhe pronarė tė bizneseve - kanė pėrfituar rreth 220 milionė euro tenderė publikė. Hulumtimi tregon se financuesit e Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), qė pėr shtatė vite drejtoi Qeverinė e Kosovės, janė nė krye tė listės sė pėrfituesve nga tenderėt publikė.

Nė total..... financuesit e PDK-sė kanė pėrfituar mbi 160 milionė euro.

PS...nuk ka hulumtime apo shkruesi nuk i di per 2014-2018-en.

Ne usa KESHTU funksionon...DERRA me flamur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur