Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-10-2019, 13:46   #501
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,083
Thanks: 16,417
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

300 EURO PĖR PDK.FLASIN PERSONAT QĖ ‘DUAN’ TA SHESIN VOTĖN.

Nga 20 deri nė 300 euro po llogaritet vota e njė personi nė rrjetet sociale.

Shumė platforma tė shit – blerjes, janė kthyer nė vendet ideale pėr ta publikuar ēmimin e votės sė njė individi nė Kosovė.

REL, ka telefonuar personat qė kanė publikuar ēmimin e votės sė tyre, mirėpo shumica nga ta e kanė mohuar qė kanė publikuar shpallje.

Jo valla jo, s’di gja, ka thėnė njėri.

Kumedit ndonjė shok ka bo hajgare kumedit, ka pohuar njė person tjetėr.

AGJENTI I BIA-S,ka pagė 406 euro bruto. Ai ishte arrestuar nė vitin 2009, bashkė me ish-kėshilltarin e presidentit Hashim Thaēi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 00:19   #502
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraKėta janė dy zyrtarėt Nismės qė iu bashkuan PDK-sė

03 tetor 19:10

Kandidati pėr deputet nga PDK-ja Bajrush Xhemaili, sė bashku me kandidatin pėr deputet dhe kryetarin e degės sė PDK-sė nė Fushė Kosovė, Rrahim Tėrnava, anėtarin e kėshillit drejtues tė PDK-sė, Valon Eshrefi, dhe me anėtarin e kryesisė sė PDK-sė nė Ferizaj, Ilir Orllati, kanė mirėpritur kthimin e dy zyrtarėve tė Nismės Socialdemokrate nė PDK.

“Agim Orllati, anėtar i kryesisė sė degės sė Nismės Socialdemokrate e kryetar i nėndegės nė Vragoli tė Fushė Kosovės, dhe Naser Krasniqi, po ashtu anėtar i kryesisė sė degės e kryetar i nėndegės nė Sllatinė tė madhe tė Fushė Kosovės, aderuan nė Partinė Demokratike tė Kosovės. Pas njė kontributi tė gjatė nė subjektin paraprak, ata rikthehen nė Partinė Demokratike, aty ku edhe kanė rrėnjėt e tyre, pėr tė vazhduar kontributin e mėhershėm nė kėtė shtėpi tė madhe e cila po mbushet ēdo ditė e mė shumė. Nė Partinė Demokratike po rikthehen strukturat e larguara dhe po vijnė anėtarė tė rinj pėr t’u bashkuar nė fitoren e madhe mė 6 tetor!”, ka shkruar Xhemaili.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 11:23   #503
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraRama e Thaēi prezantojnė disa tė rinj qė i janė bashkuar PDK-sė
03 tetor 23:23

Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) i janė bashkuar disa anėtarė tė Nismės Socialdemokrate.

Prezantimin e kėtyre anėtarėve e kanė bėrė kandidatėt pėr deputetė, Rafet Rama dhe Evgjeni Thaēi.

“Ish-kryetari i Rinisė sė Nismės Socialdemokrate nė Prishtinė, Endrit Hoxha, me shokė e shoqe, tė rinj e tė reja nga Prishtina, sonte ju bashkuan familjes tonė politike mė tė madhe nė vend, PDK-sė. Kishim kėnaqėsinė qė nė emėr tė kryetarit Kadri Veseli, sė bashku me deputeten znj. Evgjeni Thaēi – Dragusha, tė mirėpresim dhe tė ju dėshirojmė mirėseardhje nė Partinė Demokratike tė Kosovės”, ka shkruar Rama nė llogarinė e vet nė “Facebook”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 11:36   #504
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraVeseli thotė se edhe tri ditė i ndajnė nga fitorja e PDK-sė nė Llap dhe gjithė Kosovėn

03 tetor 18:35

Kandidati nga PDK-ja pėr kryeministėr tė Kosovės, Kadri Veseli, nė tubimin e sotėm me qytetarė tė Podujevės, ka theksuar se vetėm edhe tri ditė i ndajnė nga fitoja e kėsaj partie.

Veseli ka theksuar se orientimi i tij ėshtė nė drejtim tė fuqizimit tė shtetit tė pavarur dhe sovran, si dhe mbėshtetje pėr rininė, fermerėt, ndėrmarrėsit, ku nuk do tė ketė tatime tė reja, pėrveē ulje tė taksave.

Ai ka thėnė se ka pėr qėllim qė pėrmes fuqizimit tė ekonomisė, ta fuqizojnė shtetin e pavarur dhe sovran.

Po ashtu, Veseli ka premtuar mbėshtetje pėr kategoritė e dala tė luftės dhe rritje tė pensioneve 80 pėr qind.

Pėr kėtė platformė, Veseli ka kėrkuar nga llapjanėt qė mė 6 tetor ta votojnė PDK-nė dhe ta fuqizojnė Kosovėn dhe perspektivėn e tyre.

“Orientimi ynė do tė jetė nė drejtim tė fuqizimit tė shtetit tonė tė pavarur dhe sovran. Qėllimi im si kryeministėr ka vetėm njė qėllim. T’i pėrkrahim rininė, sektorin e teknologjisė sė re, tė gjithė fermerėt, do tė pėrkrah ndėrmarrėsit dhe nuk do tė ketė asnjė tatim pėr ta. Po ashtu ndėrtimet pa leje do tė legalizohen. Pra, qėllimi ėshtė qė pėrmes fuqizimit tė ekonomisė forcojmė shtetin tonė tė pavarur dhe sovran”, ka thėnė Veseli.

Ndėrsa kandidati pėr deputet nga Dega e PDK-sė nė Podujevė, Rrustem Mustafa, ėshtė i bindur pėr fitoren e PDK-sė nė kėto zgjedhje, sepse sipas tij, kjo parti ka platformėn pėr luftimin e korrupsionit dhe ruajtjen e miqėsisė sė Kosovės me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Ish-komandanti i UĒK-sė pėr zonėn e Llapit, ka thėnė se vetėm me Kadri Veselin kryeministėr mund tė ketė zhvillim ekonomik dhe mirėqenie pėr qytetarėt e vendit.

Nė anėn tjetėr, kryetari i Degės sė PDK nė Podujevė, Naim Fetahu, ka thėnė se fitorja e PDK ėshtė e rėndėsishme, sepse askush nuk di mė mirė t’iu prijė proceseve nėpėr tė cilat kalon Kosova, se sa Kadri Veseli kryeministėr.

Kandidatėt pėr deputetė nga radhėt e PDK-sė nga Komuna e Podujevės janė: Rrustem Mustafa, Fahri Osmani, Floretė Zejnullahu, Shqiptar Demaēi, Ismet Abdullahu, Nexhmi Muēiqi dhe Naim Fetahu.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 21:36   #505
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPartia Demokratike tė Kosovės (PDK) ka pėrmbyllur fushatėn elektorale pėr zgjedhjet e 6 tetorit nė sheshin “Zahir Pajaziti” nė Prishtinė.


Me kėtė rast, lideri i kėsaj partie dhe kandidati pėr kryeministėr, Kadri Veseli, ka falėnderuar qytetarėt pėr mbėshtetjen gjatė fushatės.

Ai ka ftuar qytetarėt qė ta votojnė PDK-nė mė 6 tetor.

“FALEMNDERIT, KOSOVĖ! Falemnderit tė gjithėve pėr mbėshtetjen dhe besimin. I kam dėgjuar qytetarėt dhe e di ēfarė i duhet Kosovės. Sė bashku, do ta ndėrtojmė tė ardhmen, pėr ty dhe shtetin. Mė 6 tetor, votoni pėr Partinė Demokratike tė Kosovės dhe bėhuni pjesė e fitores! #PDK112”, ka shkruar Veseli nė llogarinė e vet nė “Facebook”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 16:36   #506
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraVeseli takon kryetarėt e degėve dhe shtabeve zgjedhore tė PDK-sė
09 tetor 15:47

Nė kėtė takim, kryetarėt e degėve nė menyrė unanime kanė mbėshtetur qėndrimin e kryetarit Veseli qė PDK-ja tė jetė opozitė.


Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarėt e degėve tė PDK-sė dhe shefat e shtabeve zgjedhore, pėr tė diskutuar pėr procesin e zgjedhjeve parlamentare tė 6 tetorit.

Kryetari Veseli gjatė kėtij takimi ka vlerėsuar lart angazhimet dhe performancėn e degėve dhe aktivistėve qė kontribuan nė fushatė zgjedhore.

Ai ka falėnderuar qytetarėt pėr pėrkrahjen qė i kanė dhėnė PDK-sė mė 6 tetor.

Nė kėtė takim, kryetarėt e degėve nė menyrė unanime kanė mbėshtetur qėndrimin e kryetarit Veseli qė PDK-ja tė jetė opozitė.

Me kėtė rast, tė gjithė kanė theksuar se me angazhimin e mirėfillt, PDK-ja do tė jetė opozitė e fuqishme.

Procesi i reformave tė brendeshme tė Partisė do tė vazhdojė nė mėnyrė edhe mė intensive nėpėr tė gjitha degėt dhe nėndegėt e Partisė Demokratike tė Kosovės.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 00:07   #507
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,593
Thanks: 40
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur