Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti nėpėr botė

Sporti nėpėr botė Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-03-2018, 21:14   #1
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,569
Thanks: 2,890
Thanked 3,299 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Box: Joshua vs Parker

Sonte eshte super dueli Joshua vs Parker.

Dy te pamposhtur deri me sot. Joshua konsiderohet favorit por nuk do ta kete aq te lehte perballe shpejtesise se Parker.

Fituesi i ketij dueli do te ndeshet me shkaterruesin Wilder, poashtu i pamposhtur deri sot.

Statistikat:Dhe tash po dal te qellimi qe e hapa temen. Po e patet naj link te mire ndajeni me miq e dashamire. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 21:31   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,569
Thanks: 2,890
Thanked 3,299 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Sonte duel shume i mire.

Ndoshta kundershtari me i forte i Joshuas deri me tani, me perjashtim te Klitschkos.

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 21:38   #3
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,141
Thanks: 795
Thanked 432 Times in 269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Su mbanka ky Xhoshua
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 22:54   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,569
Thanks: 2,890
Thanked 3,299 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Fitoi Joshua ne rundin e 7-te.

Tani e pret fituesin e duelit Wilders - Fury. Edhe keta dy pa asnje humbje deri me tani.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 23:02   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,990
Thanks: 553
Thanked 961 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Fitoi AJ.
Rusi u duk mire 3-4 raundet e para por qe humbi shume energji duke shkarku grushte ku shumica smerrnin asnje pike. Megjithate si nje 38 vjecar luftoi mire.

AJ personalisht akoma s'bind per aq kohe sa po rref 38 dhe 41 vjecar. Akoma ska ra n'hunlesh thote nje shprehje . Kisha qef nje duel me ate Wilder por mesa shof AJ po pret sa te kape dhe ai 35-36 vjec qe te ndeshet . U bon 2 vjet qe Wilder e fton publikisht per nje ndeshje boksi , por qe Joshua i shmanget. Fituesi Wilder vs Fury ndoshta do na e jap kte kenaqesi te shohim AJ vs Wilder.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 23:07   #6
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,569
Thanks: 2,890
Thanked 3,299 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Joshua nuk i shmanget por nuk dakordohen per kushtet e kontrates. Menaxherat e wilders kerkojne shume me shume se qe vlene wilders realisht. E ka vetem nje brez.

I parafundit qe e rrahu Joshua ishte 26 vjecar, ai ne fillim te temes. Ishte pa asnje humbje.

Megjithate dueli Joshua - Wilders do te ndodhe shpejt, nese Wilders e kalon Furyn fillimisht sepse aty nuk ka asgje te sigurte.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 23:15   #7
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,990
Thanks: 553
Thanked 961 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Joshua nuk i shmanget por nuk dakordohen per kushtet e kontrates. Menaxherat e wilders kerkojne shume me shume se qe vlene wilders realisht. E ka vetem nje brez.

I parafundit qe e rrahu Joshua ishte 26 vjecar, ai ne fillim te temes. Ishte pa asnje humbje.

Megjithate dueli Joshua - Wilders do te ndodhe shpejt, nese Wilders e kalon Furyn fillimisht sepse aty nuk ka asgje te sigurte.
Qe AJ eshte super boksjer ajo shihet qarte , por po te shohesh 22 ndeshjet e Joshua nuk gjen kundershtar qe t'kene lene ndonje gjurme pervec Klitchkos. Mbetet akoma per tu pare sa i forte eshte realisht AJ. Megjithate me stamina ka bo progres , nuk lodhet si dikur mbas 6-7 raundesh , sjam shume i sigurte per mjekren nese mban apo jo grushta , por kjo mbetet per tu pare sepse deri tani mesa di une vetem Klitchko e ka rrezu ne tapet askush tjeter.

Ps..Perpos gjithe ktyre qe thashe tek AJ me pelqen dicka qe shume boksjer tjere nuk e kane , respektin qe tregon per kundershtaret, pa trash talk , aspak arrogant , thjesht hyn ne ring dhe ben punen e tij. I heq kapelen.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 08:08   #8
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,435
Thanks: 1,111
Thanked 914 Times in 506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Anthony Joshua thyen rusin


Nė 3 raundet e para ishte Alexander Povetkin, ai qė dominoi madje nė njė moment e lėkundi seriozisht nė ring britanikun, por mė pas gjithēka ndryshoi dhe nė raundin e tetė pati buzėqeshje tė stafi i Joshua, i cili mbrojti titujt e tij nė Wembley-n e tejmbushur.
Kundėrshtari i radhės pėr Joshuan mund tė jetė Deontay Wilder, i cili ėshtė kampion i WBC-sė, titulli i vetėm qė i mungon Joshuas. Por, amerikani aktualisht duhet tė mendojė se si ta fitojė pėrballjen me Tyson Fury me 1 dhjetor 2018.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2018, 15:31   #9
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,569
Thanks: 2,890
Thanked 3,299 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Box: Joshua vs Parker

Matja e pare zyrtare mes Wilder dhe Fury.

Secili me psycho se tjetri, do te bohen cop ne ring.

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur