Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-07-2018, 15:07   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht pa fjalė

Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht pa fjalė

Mbrėmė ndeshja midis Belgjikės dhe Japonisė nė Botėror ka qenė mjaft dramatike dhe emocionuese nė tė njėjtėn kohė e sidomos pėr Japonezėt. Tė dyja skuadrat bėn njė lojė mjaft dinjotoze. Japonia ishte nė avantazh 2-0 por ishte Belgjika ajo qė pėrmbysi rezultatin duke e kthyer nė 3/2 nė sekondat e fundit tė shtesės.

Sigurisht qė Japonezėt do tė mbahen mend pėr njė super lojė kėtė botėror por jo vetėm kaq. Disa foto ku tifozėt japonez po pastrojnė shkallėt e stadiumit po bėjnė xhiron e botės. Ata edhe pse nė dhimbje pėr humbjen e skuadrės sė tyre tė zemrės kanė pastruar ēdo gjė. Por kur tė shihni dhomėn e lojtarėve do tė habiteni. Ata kanė sistemuar ēdo gjė bashkė me stafin pas pėrfundimit tė ndeshjes dhe duket sikur nė atė dhomė nuk ka pasur asnjėri. Ekipi Japonez kishin lėnė edhe njė letėr nė gjuhėn ruse ku shkruhej “Faleminderit”. Po tė shihni dhomat e zhveshjes tė skuadrave tė tjera janė njė lėmsh i vėrtetė.

/Blitz.al/











__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2018, 15:12   #2
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,094 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Japonezet kane nje etike dhe moral te papame.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2018, 15:23   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Japonezet kane nje etike dhe moral te papame.
Deri para nje dekade mendoja qe populli Gjerman (shumica) kishte disipline dhe regoriozitet ne pune dhe jete por me te njohur ca Japoneze mendoj qe jane te vetmit ne glob per kulturen dhe kualitete e moralit qe kane kultivuar e kultivojne......tmerresisht te papame ...

Me habiti jo vetem gjesti dhe zgjedhja e elementeve nga tifozet qe te merreshin me pastrimin pas ndeshjes por edhe letra ne dhomat e veshjes ajo letra me nje fjale magjike "faleminderit"
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2018, 15:32   #4
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,094 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Deri para nje dekade mendoja qe populli Gjerman (shumica) kishte disipline dhe regoriozitet ne pune dhe jete por me te njohur ca Japoneze mendoj qe jane te vetmit ne glob per kulturen dhe kualitete e moralit qe kane kultivuar e kultivojne......tmerresisht te papame ...

Me habiti jo vetem gjesti dhe zgjedhja e elementeve nga tifozet qe te merreshin me pastrimin pas ndeshjes por edhe letra ne dhomat e veshjes ajo letra me nje fjale magjike "faleminderit"
Mos qofsha gabim, kam lexuar se mbas luftes se dyte boterore Japonezet kane derguar studente te tyre ne Gjermani, per te mesuar inxhinierin. Dhe mandej i kane kthyer ne vendlindje. Prej Gjermaneve e mesuan rigorizitetin e punes, por me vite e kane pervetesuar ate te tyren.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2018, 15:38   #5
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,462
Thanks: 4,132
Thanked 1,173 Times in 651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Kam nje shok te ngushte japonez/amerikan, duhet te rrahem me te kush te paguaj per pije kurdo shihemi.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-07-2018, 15:40   #6
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,638
Thanks: 7,946
Thanked 6,920 Times in 4,454 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 364
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Mos qofsha gabim, kam lexuar se mbas luftes se dyte boterore Japonezet kane derguar studente te tyre ne Gjermani, per te mesuar inxhinierin. Dhe mandej i kane kthyer ne vendlindje. Prej Gjermaneve e mesuan rigorizitetin e punes, por me vite e kane pervetesuar ate te tyren.
Edhe un e kam degjuar kete qe ju preket me siper ....por duke qene se kisha nje shok te ngushte ketu ne shkolle dhe punuam bashke per dy vjet pas shkolles, nga te thenat e tij si dhe nga menyra se si ai punonte mendoj qe e kane tradite.....ishte kenaqsi dhe habi ta shihje tek paloste nje bashkesi letrash, perpikmeri akute ne orare e premtime, perkulje e lehte e kokes pas cdo pershendetje.....me ka bere te kem kersherine e parezistueshme te shkoj ta shoh ate vend e ate popull, per te kuptuar me mire se ckane arritur te bejne edhe pse u fundosen keqas.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2018, 15:51   #7
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Jo me te degjuar, por te vertetuar, ushtria e tye ketu ka qene shembull per pasterti, uniformat i kan pasur sikur thu ti qe tani kan dal nga fabrika, dhomat e fjetjes kan qene te papame, si per regullim ashtu edhe per pasterti. E kam pas permend edhe ma heret ket fakt ne forum.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 03-07-2018, 16:16   #8
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,762
Thanks: 0
Thanked 943 Times in 715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Mos qofsha gabim, kam lexuar se mbas luftes se dyte boterore Japonezet kane derguar studente te tyre ne Gjermani, per te mesuar inxhinierin. Dhe mandej i kane kthyer ne vendlindje. Prej Gjermaneve e mesuan rigorizitetin e punes, por me vite e kane pervetesuar ate te tyren.
Jo. Nuk e kane mesuar nga Gjermanet. Kodi japonez i nderit dhe i besnikerise ka egzistuar qe kohe e kohe me pare. Kodi i Samurajve eshte nje shembull i tille.Nuk di te them ne kete moment,origjinen e filizofise dhe kultures japoneze, sepse per kinezet dihet.Perpara Konfucit ka pasur dhe te tjere te medhej. Konfuci ka rrojtur gati 500 vjet para Krishtit, kur Leonida i Spartaneve merrej me Darin e Madh ne Termopile dhe Aleksandri i madh nuk kishte dale akoma ne loje. Ne qoftese per shqipot dhe per gjermanet eshte shprehja fillimi i mbare gjysma e punes, per t'a rregulli eshte gjysma e jetes. Por besoj se dhe ata do kene nje shkolle te ngjashme me Konfucin.

Japonezet jane shembull i qarte, qe tregon cfare dallimi ka njeriu nga kafsha njeri(shqipot hyjme tek te dytet).Une pastertine e kam obsesion. Larja e pjatave, rrobave , dyshemese etj. eshte nje kulture qe e kam marre qe ne vogeli ne familjen time.

Korrektesia, premtimi, fjala e dhene jane zotllinek. Une pothuaj nuk premtoj kurre/shume rralle.Por po e bera,cdo gje ka marre fund.Nuk ka perendi te me ndaloj te mbaj fjalen. Nderkohe qe nuk prezantoj kurre/shume, shume rralle njerez.Sepse kur ata nuk plotesojne ate per te cilen une kam hyre garant.... cdo gje eshte personale per mua.Nuk e kam mbajtur fjalen une.Une bej shume kujdes me fjalen time, sepse vetem ate kam vertet timen, personale. Mbase apo shprehja ime : Une funksionoj me Bese dhe me Korrektesi ,mund t'ju duket shume veteve anakronike;por Une jam ky.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 03-07-2018 nė 16:29
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2018, 21:26   #9
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,481
Thanks: 363
Thanked 1,845 Times in 1,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

po z'beme pak lemsh c'mut meshkujsh jemi? meshkujt duhet te kene ca vese dreqi e mori...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2018, 21:37   #10
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,630
Thanks: 1,443
Thanked 1,370 Times in 882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhoma e zhveshjes sė skudrės Japoneze pas ndeshjes do t’ju lėrė thjesht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
po z'beme pak lemsh c'mut meshkujsh jemi? meshkujt duhet te kene ca vese dreqi e mori...
Cfare mentaliteti eshte ky? Meshkujt duhet te kene ca vese?

Nuk di qesh apo te qaj pas ketij komenti.

Mė mire po fle.

Naten... citim nuk dua.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur