Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Zona Humoristike > Barcaleta

Barcaleta Vetėm barcaleta

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-03-2014, 02:14   #21
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 862
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nje pyetje serioze per ateistat.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
http://www.youtube.com/watch?v=Y-ijR...ature=youtu.be
Ai qe di t'i pergjigjet kesaj pyetje pa u bere zarar brinjeve, me siguri nuk eshte njeri serioz
dhe sigurisht nuk ka aftesi per ta kuptuar me seriozitet te plote pyetjen.
hahahahahahahahhahahhahhhhhahahahhaahhhhahahahhahh , ma ndreqi mbremjen
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2018, 09:08   #22
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Wink Re: Nje pyetje serioze per ateistat.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
http://www.youtube.com/watch?v=Y-ijR...ature=youtu.be
Ai qe di t'i pergjigjet kesaj pyetje pa u bere zarar brinjeve, me siguri nuk eshte njeri serioz
dhe sigurisht nuk ka aftesi per ta kuptuar me seriozitet te plote pyetjen.
Prsh; jam e sigurt qe ju e dini pergjigjen por meqe jemi seksioni barcaleta po them nje pergjigje me alternativ tjeter. le tja nisim si fillim qe nuk ka asnje ndryshim midis nje besimtari e nje ateisti, ata jan njesoj, njeri beson se ka zot e tjetri sbeson qe ka zot. qe te dy jan ne nje shkall ku sbejn dot perpara sepse besimi nuk te len te dish te verteten. sido qe te jet per mua esht ok. kush e ka ber biblen? po thras nje mjeshter tani e te shikoj kush vjen e ta kthej pergjigjen. 1 sec...... oh ok erdhi jesusi nje mjeshter kur i bera pyetjen qeshi me dhembshuri ...... te dashur bibla esht bere nga nje qenie e mrekullueshme, hyjnore, nje drit ne erresire por njeri ne toke. per ne si e mendoni esht ok, cdo gje esht ok, nese ju mendoni se ajo ekziston esht ok per ne, nese ju sbesoni edhe ajo esht ok, per ne nuk ka rendesi ju duam njesoj, nese nje liber i ber nga zoti ju gezon atehere ky esht gezimi juaj, nese nje bibel esht i bere nga njeriu e kjo ju hidheron atehere ky esht hidherimi juaj. nese informacioni ju sherben qe ju te rriteni ne vetdije me ndergjegjshmeri si njeri kjo na ben te lumtur, lumturija juaj, hidherimi juaj esht edhe ajo e jona. nese nganjehere ju lindin keto pyetje, uluni diku ne qetesi, degjoni frymen tuaj, e veni vemendjen tek zemra me ngadal, pyeteni zemren tuaj te njejten pyetje e prisni, nese zemra krijon elektrizim esht pranim por nese ajo nuk reagon a do e pranoni si pergjigje. ne duam qe ju te jeni te lumtur dhe te filloni si fillim te buzeqeshni, e pastaj qeshni me gjith zemer e luani. jeta esht nje loj i dashur, nje loj me rregulla ku nese ti i praktikon do ndihesh mire edhe po fitove e do ndihesh mire edhe po humbe... you bekojm me drit e dashuri j dhe elsa

nje tjeter alternative si pergjigje mund ta shikoni ne jeten e perditcme e ta krahasoni me te kaluaren ku paditurija forcoj fen atehere njerezit skishin shum punera e shkonin cdo weekend edhe mesuan te luteshin me syt nga qielli e te silleshin mire ndryshe shkonin ne ferr e te tjera qe shkurtimisht mbajten relixhoz njeriun me frike. po te rimendoni nje zot qe ka ber biblen tuaj e gjithesine qe nuk gjykon e fal e ju don dmth esht dashuri vertet mendoni se ai do ju coj ne ferr po te ishe hitleri? po ju a le juve ne dore......tani ne shek 101 njeriu nuk shkon per dy arsye 1. shteti i mbyti me taksa ,qirat cmime ne kup, pazari, fmija e njeriu punon pa orar e esht aq i lodhur nga puna e jeta qe ska me takat te shkoj ne kishe. shteti ne cdo 20 a 30 vjet te kthej besimtaret fut nje liber te lasht diku apo nje carcaf e dergon pa dijeni arkeolog ose shkencter qe kan emer e kjo rikthen besimin deri diku por njeriut si intereson me . kur ai nuk iku ne kish diten e par ai su ndje mire, pastaj heren e dyt ishte ok, heren e tret u mesua edhe po reflektonte cfar ishte ndryshimi si ne kish si pa kish ai prap sndiheshe i kompletuar , u ul u ndje i pafuqishem e si pa dashje ishte qetsi u njoh me trupin e tij u njoh me zemren e tij mesoj te sheroj dhimbjet e jetes fali veten fali te tjeret filloj me te vert ta donte veten e te tjeret zemra u hap e i tregoj universin shpirti i foli e cdo gje qe i ndodhi ishte brenda trupit te tij atehere kur ai njohu keto u ndje i kompletuar dhe e kuptoj qe bibla ishte ndrydhja e shpirtit te njeriut sepse i mesoi te kishte frik e te priste nga perjashta e te luteshe e tj kur ai mesoj te verteten la cdo gje e u be nje mesues shpirteror te shperndante dituri e dashuri qe asnje qenie njerezore te mos vuante me . si mendon ti? .si te thash ka plot pergjigje varet se cfar esht e pranueshme per ty cfar te ben te lumtur ty per mua esht ok cfardolloj zgjidhje mjafton te ndiheni mire. hmmmmmmmm wow ca eksperience erdhi nje grumbull i fort energjije e me tha thuaji te bej kte pyetje zotit - kush esht gezimi im? cfar mua me lumturon? cfar mund te bej un sot qe te kem nje gezim te madh? e dua ta gjej....... kaq ......
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2018, 09:21   #23
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Wink Re: Pėrgjigje e: Nje pyetje serioze per ateistat.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
E paskeni marr shume seriozisht kete pyetje, sidomos kur dihet tashme se kush e ka shkrujt Biblen.

Biblen e ka shkrujt dora vet Birisha, dhe se lun topi!!!
kam qesh me lot rofsh dita 1000
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2018, 09:24   #24
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Pėrgjigje e: Nje pyetje serioze per ateistat.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kur me pyt cuni per zotin e nxjer ne ballkon dhe i them: shef nai gjo

? Jo thote.nuk ka mer bab se jan rrena
perfekt shpjegim xxxx
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė ndezur