Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-03-2018, 22:30   #321
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,771
Thanks: 10,768
Thanked 9,052 Times in 5,789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
si sot nje vit , paskam qene ne Shkoder

Ke ken n'Shkoder Locen, tash i pari poetesh
me pa Hyjni Rozafen, tan gurve t'kalas njesh
tuj dhan me pi, histori e premtim te tan nji qyteti
tuj ba t'madh e t'vogel, aja vec per vedi

A e pe Drinin tan vrull, Bunen kur takon
njelmet e bahet i urt, cdo gur i zallit prej qefit i nis e i knon
jare t'bukra tuj u kenaq, e bejte shum i qet
e perkdhel me val, e rrok, neper rrjedh tuj e vet

E vet Bunen per ajrin mushun, dallnyshe e bylbyla
qe kullosin kopshtijeve t'qytetit, tuj k'nu neper zymyla
varzat me faqe t'kuqe, e djelmt mustak djesit tuj i porosit
qe jetes t'veshtir t'sodit, tamlin e Rozafs kurr per mos me korit.Colli_tuj prit n'heshtje.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2018, 07:49   #322
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,465
Thanks: 15,084
Thanked 8,918 Times in 6,017 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Nga debati kalojnė nė rrahje, shoku vret me thikė shokun nė Shkodėr.

Njė konflikt nė gjendje tė dehur mes dy miqve ka pasur nė pėrdorimin e njė thike qė i ka marrė jetėn njėrit prej tyre. Raportohet se viktima dhe autori, tė dy banues nė fshatin Hot i Ri ishin shokė me njeri-tjetrin, e ngjarja ka ndodhur teksa ndodheshin nė lokal me disa miq tė tjerė.

Mėsohet se ngjarja ka ndodhur pas mesnate nė fshatin Hot i Ri tė Shkodrės. Viktima dhe autori kanė nisur njė debat me sharje e fyerje dhe mė pas kanė dal jashtė lokalit ku konflikti banal pėr motive tė dobėta ka degjeneruar nė dhunė fizike dhe pėrdorimin e armės sė ftohtė nga ana e 27-vjeēarit Kristian Shkambi, i cili ka goditur pėr vdekje 28-vjeēarin Kole Fermosi.

Pavarėsisht ndihmės sė dhėnė duke e dėrguar menjėherė nė spital, 28-vjeēari nuk ka mundur tė shpėtojė.

Ndėrkohė autori i ngjarjes ėshtė arrestuar nė flagrancė nga policia pak minuta pasi kishte kryer krimin.

Kohanet.

Ai u nxef ne....bam.
E paska ofendue!
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2018, 09:32   #323
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,972
Thanks: 5,697
Thanked 3,521 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane


__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 18:20   #324
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,592
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Cka ka Shkodra sonte per darke?
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
🖤 (1)
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2018, 06:23   #325
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,972
Thanks: 5,697
Thanked 3,521 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Cka ka Shkodra sonte per darke?
T'baft mir naq me vones ėdhė ti

Mas kerka gja tjeter
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2018, 12:39   #326
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,194
Thanks: 341
Thanked 595 Times in 439 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
T'baft mir naq me vones ėdhė ti

Mas kerka gja tjeter
Po venen, ku e paske msheh?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2018, 13:23   #327
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,771
Thanks: 10,768
Thanked 9,052 Times in 5,789 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
T'baft mir naq me vones ėdhė ti

Mas kerka gja tjeter
U ty t'baft mir po as dy gram si shtan...njashtu ke met pjata plat, e ti me shoqe n'foto ......allahile e paske captu qikenin e paske ba per thela e i paske heth copa revaniet pasha t'madhin zattt.....edhe rrisken e buk's 30tshe e paske zhy n'burrafresku t'reshkun aaaa?
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 01-06-2018 nė 13:28
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2018, 13:45   #328
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,592
Thanks: 2,496
Thanked 2,457 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
T'baft mir naq me vones ėdhė ti

Mas kerka gja tjeter
Tu rrit nera. Mjafton kjo pjate.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 21:42   #329
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,286
Thanks: 6,347
Thanked 2,662 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

........
Korrik 2018!
Lamtumir Rozafė...


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
🖤 (2)
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 21:45   #330
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,286
Thanks: 6,347
Thanked 2,662 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

.......
Korrik 2018!

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 21:52   #331
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,286
Thanks: 6,347
Thanked 2,662 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

........
Nė kryeqytetin e kulturės shqiptare.....
Korrik 2018!__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 22:03   #332
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,286
Thanks: 6,347
Thanked 2,662 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Korrik 2018...

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
🖤 (2)
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2018, 22:32   #333
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,329
Thanks: 8,113
Thanked 6,147 Times in 2,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
........
Nė kryeqytetin e kulturės shqiptare.....
Korrik 2018!Po ky qe eshte ul tek stoli kush eshte, Gi De Masha?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (3)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2018, 16:59   #334
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 601 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Doja te pyesja shkodranet nese eshte e mundur te gjesh ende ne Shkoder qeska duhani mbi te cilat shkruhet Tarabosh persiper.

I kisha blere prej lekure te bute tim ati por ai preferonte pikerisht ato qeskat qe ia gjente halla e Shkodres. Thoshte se ishin shume te buta, te lira dhe perthyheshin mire ne xhep.

Do te doja te dija nese ekzistojne ende.

Adea
🖤 (1)
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2018, 18:04   #335
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,718
Thanked 5,771 Times in 2,741 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Po ky qe eshte ul tek stoli kush eshte, Gi De Masha?
hahahhahaha...

Zakonisht, sa herė trupoj nėpėr Shkodėr, kafe pimė kėtu, nė hyrje-dalje tė Shkodrės.

Kjo makina e kuqe ishte jona...

Por mė ka pėlqyer gjithashtu edhe njė lokal nė Bėltojė dhe njė tjetėr nė Krye Bushat.

Po dola prapė andej nga SHkodra do t'i ftoj tė gjithė shjodranėt forumistė pėr tė pirė bashkė kafe.

Respekt pėr sofrėn shkodrane!

(P.S. po deshėt mė shumė foto personale nga Shkodra, kliko kėtu
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2018, 08:41   #336
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,972
Thanks: 5,697
Thanked 3,521 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Fjalt e bukra sat jan llogje
Qe I thuren bukuris
Pash marin e sarreqit me shoqe
Tu kru betht per pem t'dashnis
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
🖤 (1)
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2018, 20:59   #337
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,972
Thanks: 5,697
Thanked 3,521 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane


__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
🖤 (1)
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur