Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-04-2014, 10:56   #1
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Le te flasim pak per shahun

Vendosa ta ndal cigaren dhe te shkruaj dicka per lojen me te bukur ,SHAHUN!
Do te me duhet ndihme nga ata qe kane mesuar dhe luajne me mire sesa une (kam zbuluar tani vone pasionin per kete loje) ja disa nga konkluzionet qe kam nxjerre:
Fusha e shahut eshte jeta,
Duhet te nisesh te levizesh dhe te studiosh me vemendje levizjet e kundershtarit,
Asnjehere nuk duhet te sulmosh pa pasur ne mendje nje strategji apo pa I pasur krahet te mbrotjur,
Nje levizje e pamenduar te ben qe lojen te ta dirigjojne te tjeret,
Ndonjehere kur je ngushte mbrojtja me e mire eshte sulmi,
Nese gabon ne fillim ke mundesi ta kthesh lojen dhe te behesh fitimtar ,
Asnjehere nuk duhet te dorezohesh gabime mund te beje dhe kundershtari,
Gezimi me I madh qe ndjej ndersa luaj eshte kur ushtari I thjeshte behet factor,
Nuk ka rendesi nese humbet nje loje tjeter fillon dhe shanset jane te barabarta per te gjithe.
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:03   #2
NosFeratu
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
NosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejtNosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Nje lojtar i mire i shahut eshte i afte te udheheqe nje ushtri te tere ne rast lufte
🖤 (1)
NosFeratu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:22   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,469
Thanks: 10,719
Thanked 5,801 Times in 2,758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga NosFeratu Shiko postimin
Nje lojtar i mire i shahut eshte i afte te udheheqe nje ushtri te tere ne rast lufte
eh!
Po, kur jepet mbretėresha pėr kali cka i thuhet kėsaj?
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:23   #4
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 465 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Vendosa ta ndal cigaren dhe te shkruaj dicka per lojen me te bukur ,SHAHUN!
Do te me duhet ndihme nga ata qe kane mesuar dhe luajne me mire sesa une (kam zbuluar tani vone pasionin per kete loje) ja disa nga konkluzionet qe kam nxjerre:
Fusha e shahut eshte jeta,
Duhet te nisesh te levizesh dhe te studiosh me vemendje levizjet e kundershtarit,
Asnjehere nuk duhet te sulmosh pa pasur ne mendje nje strategji apo pa I pasur krahet te mbrotjur,
Nje levizje e pamenduar te ben qe lojen te ta dirigjojne te tjeret,
Ndonjehere kur je ngushte mbrojtja me e mire eshte sulmi,
Nese gabon ne fillim ke mundesi ta kthesh lojen dhe te behesh fitimtar ,
Asnjehere nuk duhet te dorezohesh gabime mund te beje dhe kundershtari,
Gezimi me I madh qe ndjej ndersa luaj eshte kur ushtari I thjeshte behet factor,
Nuk ka rendesi nese humbet nje loje tjeter fillon dhe shanset jane te barabarta per te gjithe.
Kisha pas deshir te luaj nje parti shah me ju e nderuara Ane,edhe pse ka koh qe nuk kam luajtur...
PS.Shahun e luaj qe nga mosha 7-vjeqare,e kam bler shahun e par me rastin e tradites islame per meshkujt,disa dit ish i shtrir ne shtrat dhe luaja me vllaun i cili ishte mjek ne at koh dhe me kalonte koha,me von ne garat e shkollave gjithmon shampion ,kurse para disa viteve me shkaktonte nervoza per shkak te niveleve te kundershtarve dhe e lash krejt..
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
🖤 (1)
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:24   #5
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

ja nje tjeter: ne loje ka dhe kompromise ndonjehere duhet te sakrifikosh dicka per qellimin final fitoren
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:25   #6
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Po prof edhe kjo mund te behet, me siguri qe hyj te lojtaret e dobet por shansi i fillestarit mund te me ndihmoje.
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:32   #7
NosFeratu
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
NosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejtNosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ademgashi_dk Shiko postimin
eh!
Po, kur jepet mbretėresha pėr kali cka i thuhet kėsaj?
Mbreteresha per kali ipet vetem atehere kur ai kale me mundeson te bej mat 100%
🖤 (1)
NosFeratu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:38   #8
NosFeratu
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
NosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejtNosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Ka kohe qe nuk kam luajtur dhe nuk di se ku te luaj. Kush do ta provoje nje loje me mua?
🖤 (1)
NosFeratu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 11:51   #9
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

me kompjuterin Nosferatu.
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 12:01   #10
NosFeratu
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 147
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
NosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejtNosFeratu do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Nuk me luhet me kompjuterin
🖤 (1)
NosFeratu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 13:54   #11
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,096
Thanks: 5,193
Thanked 5,722 Times in 2,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga NosFeratu Shiko postimin
Ka kohe qe nuk kam luajtur dhe nuk di se ku te luaj. Kush do ta provoje nje loje me mua?
Me meso Mua, luajme bashke

Nuk e di , a konsiderohet si loja me e bukur ...eshte sport qe rralle e ndjekim..
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 13:57   #12
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

mesohet duke e luajtur ashtu si rrolin tend ne jete e kupton duke jetuar.
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 13:58   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,096
Thanks: 5,193
Thanked 5,722 Times in 2,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Na sill ndonje link , ku te mundohemi ta mesojme ..
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 14:00   #14
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Zana, shahu te meson vet ne fillim do te humbasesh ashtu si bien femijet e vegjel kur sapo fillojne ecin pastaj fillon dhe ben levizje me te gjata e keshtu me rradhe.
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 14:02   #15
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,096
Thanks: 5,193
Thanked 5,722 Times in 2,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Me ke luan ti
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 14:03   #16
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,817
Thanks: 689
Thanked 899 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

ne fillim me kompjuterin tani kam ca kolege qe kemi te njejtin pasion
🖤 (1)
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 14:19   #17
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,096
Thanks: 5,193
Thanked 5,722 Times in 2,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Nice ana, Beje noj loje me Nosferatu
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 14:32   #18
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Posts: 1,729
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Po prof edhe kjo mund te behet, me siguri qe hyj te lojtaret e dobet por shansi i fillestarit mund te me ndihmoje.
Nuk jam shume dakort me ty. Shanci hyn ne pothuajse te gjitha lojrat e botes, por eshte e veshtire ne shah...
Po e le me kaq se kam ca kujtime te hidhura me te..
🖤 (1)
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 15:08   #19
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,633 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Kur kam qene ne gjimnaz ndonjehere loznim pas mesimit me shoket.
Kam gjetur nje koleg per te lozur po ai ka norm ustai (dicka te 2200) Deri tani diku barazim jemi edhe pse gjithmon me thote sdo fitosh me loje nga une.
🖤 (1)
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2014, 17:00   #20
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 647 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le te flasim pak per shahun

Shahun per here te pare e kam luajtur ne moshen 12 vjeē, dhe besoj kur kam qene rreth te 20-ve mesova se diferencen per te fituar e ben nje ushtar i vetem, sepse mjafton te kesh nje ushtar me shume dhe nderroi figurat pa meshire sepse fundi dihet, ushtari i tepert qe ke do kthehet mbreteresha jote dominuese.
Kuptohet duhet ta ruash me fanatizem epersine e nje ushtari plus qe ke, se ndryshe gjithēka permbyset.
🖤 (1)
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur