Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli > Russia 2018

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Anglia apo Belgjika - Vendi i tretė
Anglia 4 36.36%
Belgjika 7 63.64%
Votues: 11. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-07-2018, 17:33   #21
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,506
Thanks: 2,821
Thanked 2,819 Times in 1,569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Une nuk e shoh askund qe shqiptaret jane duke i thene kroateve vellezer.
Ne cka bazohesh ?
Gjera si keto e kam fjalen.
E thashe me siper nuk flas per ata qe flasin e bejne tifozllik thjeshte si tifoza futbolli sepse jam vete tifoz me ekipe te huaja.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 17:59   #22
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,506
Thanks: 2,821
Thanked 2,819 Times in 1,569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Ja dikush qe ka fol tamam per kete ceshtje.
Shiko ku arrijme ne,bejme photoshop foton e presidentes se Kroacise sikur ka veshur bluzen me shqiponje dhe e shperndajme si te vertete neper portale.Kete quaj lepirje e kompleks inferioriteti ndaj shteteve te tjera e kjo nuk ndodh vetem kur behet fjale per evente sportive.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 18:25   #23
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,080
Thanks: 13,898
Thanked 8,458 Times in 4,947 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

nfakt kam degjuar qe kroatet , a polaket jan me positive ndaj Shqipeve sepse kan inat me serbet , se di sa e vertet eshte tna e konfirmoj ndokush lol
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 18:39   #24
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Shumė mirė e ka thėnė. Kanė pjerdhur nga trutė e kokės Shqiptarėt. Mirė mileti poshtė po na del edhe ministria dhe na i bėn vėllezėr Ilirė. Gjatė ekzistencės sė Jugosllavisė si shtet askush nga sllavėt e tjerė nuk tha gjysėm fjale kundėr gjenocidit tė serbėve ndaj shqiptarėve. Pėrkundrazi, boshnjakėt pėr shembull kanė qenė dhe janė mė tė poshtrit nė raport me Shqiptarėt, kėlysh tė serbėve kanė qenė. Nė rrethana tė tjera automatikisht do kisha bėrė tifozllėk pėr Kroacinė sepse ėshtė vėrtet njė histori e bukur e njė vendi tė vogėl qė guxon tė sfidojė botėn. Por gjithė ky histerizėm idiot i Shqiptarėve qė na paskan zbuluar vėllezėrit kroat mė shtyn drejt indiferentizmit nė lidhje me rezultatin e finales. Pa dyshim ka kroatė qė kanė njė qėndrim pozitiv ndaj Shqiptarėve, Mesiē qė u pėrmend kėtu padyshim ėshtė njė nga kėta kroatė dhe jo thjesht sepse bėri shėnjėn e shqiponjės. Por gjithashtu njė numėr i madh kroatėsh na shikojnė ne thjesht si myslimanė dhe e kanė bezdi faktin qė ekzistojnė disa lidhje qė prej konfliktit tė fundit nė Jugosllavi. Pastaj ėshtė edhe njė faktor tjetėr, kroatėt kanė filluar ta konsiderojnė veten si njė vend i Europės Qėndrore dhe jo si njė vend Ballkanik. Mund tė thuhen edhe shumė gjėra por po e mbyll me njė kujtesė, ne nuk kemi popuj tė tjerė qė mund ti quajmė nėnė, baba, vėlla apo motėr. Ne jemi Shqiptarė, ne kemi veten tonė nė kėtė botė dhe le tė mbajmė fort njėri tjetrin.
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 18:41   #25
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
nfakt kam degjuar qe kroatet , a polaket jan me positive ndaj Shqipeve sepse kan inat me serbet , se di sa e vertet eshte tna e konfirmoj ndokush lol
Polakėt janė filo-serbė. Ata kanė armik rusin.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:00   #26
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,495
Thanks: 6,533
Thanked 8,023 Times in 3,834 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk kam pare shume tifozllik per Kroatet me thene te drejten ketu ne Tirane pervec atyre qe kishin vene lloto.

Me shume tifozllik kam pare ne kete nforum.

Ekziston nje lloj aleance midis kroateve dhe shqiptareve ne internet dhe ka shume kosovare qe kane miqesira dhe vellazerira me ta por jo. Me shume ne kaq.

Ne duhet te jemi te ftohte ne lidhje me keto ceshje dhe te mos behemi qesharak
Une pashe si reaguan ne rrjetet sociale, foto dhe statuse pa fund!
Nejse, mua me duket sikur shumica rrine indiferent kundrejt nesh.
Jolene nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:05   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O King Baedhyl/Laberia , ti qe je me derrat angleze

Shif pak disa nga keto komentet e derrave angleze ketu ne kete artikull

https://www.theguardian.com/travel/2...makers-beaches

Mire qe disa rrejne per zjarret anesh rrugeve qe nuk jane aspak fenomen por biles nje tjeter bastard anglez thote me ironi " se duket se cfare parajse eshte Shqiperia kur patrulla policise shoqeron 2,000 turiste"

Dikush tjeter thote qe para 10 vitesh gjysma e mercedezeve ne Shqiperi ishin te vjedhur.

Vetem keta vemjet angleze kam pare une qe jane populli me i degjeneruar ne Europe, me meshkujt me derra e femrat me kurva dhe te peshtira dhe qe te kene edhe kaq pordhe njekohesisht.

Vazhdo bej tifozllik per mulatet dhe xaxat e anglise
E para ta kam thėnė disa herė dhe po ta pėrsėris pėr herė tė fundit se mė ngatėrron me dikė tjetėr.
E dyta, se me kė bėj unė tifozllėk kjo ėshtė puna ime.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:05   #28
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

@Performer

Po, e vertete eshte.


@Bardhyl

Polaket nuk jane serbofil. Keta edhepse sllave jane katolike e properendimor dhe me nje histori te gjate anti ruse e edhe anti miqeve te tyre, sic jane serbet.
🖤 (1)
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:08   #29
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,080
Thanks: 13,898
Thanked 8,458 Times in 4,947 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

flm per konfirmimin , tani e kuptova pse na dun
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:08   #30
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Bardhyl

Polaket nuk jane serbofil. Keta edhepse sllave jane katolike e properendimor dhe me nje histori te gjate anti ruse e edhe anti miqeve te tyre, sic jane serbet.
Unė kam mendimin se ata ndėrmjet ne dhe serbėve, zgjedhin serbėt. Edhe diēka tjetėr, Naēertania, ideologjia shoviniste serbe ėshtė krijesė e njė Polaku.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:14   #31
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė kam mendimin se ata ndėrmjet ne dhe serbėve, zgjedhin serbėt. Edhe diēka tjetėr, Naēertania, ideologjia shoviniste serbe ėshtė krijesė e njė Polaku.

Ke mendim te gabuar pra Bardhyl. Polonia eshte properendimore. E njohu Kosoven, e ndihmoi Naton. Zgjodhi neve e jo serbet pra. Asgje te keqe nga ta nuk kishim. Une nuk di per cilin program apo ide shoviniste serbe te ndonje polaku e ke fjalen megjithate kjo nuk rrezon qendrim pro shqiptar te Polonise.
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:16   #32
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,346
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ke mendim te gabuar pra Bardhyl. Polonia eshte properendimore. E njohu Kosoven, e ndihmoi Naton. Zgjodhi neve e jo serbet pra. Asgje te keqe nga ta nuk kishim. Une nuk di per cilin program apo ide shoviniste serbe te ndonje polaku e ke fjalen megjithate kjo nuk rrezon qendrim pro shqiptar te Polonise.
Nejse, kjo ėshtė temė futbolli.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:46   #33
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,622
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Gjithe kombet e vogla te pafuqishme kane sadopak komplekse. Kroatet qe ta dini ju kane komolekse shume me te thella se shqiptaret. Fakti qe perkrhain shqiptaret kunder serbve eshte nga kompleksi sepse duan te duken ilir dhe jo sllav, jo sepse ne daun si engjej qe jemi.
Shqiptaret jane tifoza me pasion autentik futbolli, nuk po e bejn nga kompleksi dhe servilizmi. Vet faktet e basteve me te cuditura ne bote qe ndodhin ne shqiperi gjate cdo boterori deshmon ket fakt.
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:52   #34
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

@Kurt

Kroatet perkrahin shqipetaret kunder serbeve jo nga kompleksi i asaj qe duan te jene ilire por vetem se kishin e kane nje armik te perbashket me shqipetaret por edhe jane mirenjohes ndaj kontributit luftarak shqipetar per Pavaresine e Kroacise. Nuk ka vlere e mirenjohje me te madhe se ajo ndaj derdhjes se gjakut per ty. Nje luftetar shqiptar ishte nje ushtri e tere per Kroacine ne luften kunder serbeve. E kete as populli e as shteti kroat nuk e harron.
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 19:58   #35
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,622
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Kurt

Kroatet perkrahin shqipetaret kunder serbeve jo nga kompleksi i asaj qe duan te jene ilire por vetem se kishin e kane nje armik te perbashket me shqipetaret por edhe jane mirenjohes ndaj kontributit luftarak shqipetar per Pavaresine e Kroacise. Nuk ka vlere e mirenjohje me te madhe se ajo ndaj derdhjes se gjakut per ty. Nje luftetar shqiptar ishte nje ushtri e tere per Kroacine ne luften kunder serbeve. E kete as populli e as shteti kroat nuk e harron.
Kjo qe thua ti eshte perkrahje ne nivel shteti por individualisht kroatet perkrahin shqiptarin sepse deshriojn te kene lidhje gjaku ilir me ne, dhe ky eshte kompleks i kroateve.
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:02   #36
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kjo qe thua ti eshte perkrahje ne nivel shteti por individualisht kroatet perkrahin shqiptarin sepse deshriojn te kene lidhje gjaku ilir me ne, dhe ky eshte kompleks i kroateve.
Ato teza ishin te vjetra dhe nuk qendrojne me. Te gjithe kroatet jane te vetedijshem per origjinen e tyre nga Irani. Populli kroat ashtu si shteti kane simpati ndaj shqiptareve vetem per arsyet qe permenda dhe normal qe kemi qene bashke e te shtypur nen Jugosllavine serbe.
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:14   #37
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,622
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Simpatizimi i skuadrava te tjera ska naj gjo te keqe po te lujsh menē se pse fitoi apo humi anglia, italia, kroacia etj etj ska pik kuptimi. turpin ma te madh ne shqipni e bon shkodra kur fiton gjermani. Pamje ma qesharake sem kan zan syt ne gjith kto vite jete qe kam
Haha, ok nga je ti derjans?l
Shkodra ka kulture futbolli me te fort se askush ne balkan dhe ka patur gjithmone tifoza te cmendur. Sic e thashe me siper, nuk eshte fallco apo kompleks kur bastet e cuditshme ne shkoder deshmojn pasion kulture autentike futbolli.. Njerzit kane anulluar dasma kane humb shtepia dhe parat e buken e femijeve ne baste me gjermanine. Kter as gjermant nuk e bejn, eshte thejsht pasion futbolli.
Nese do analizojm edhe me thelle, shkodra dhe malsia jane me pak qe kane emigruar ne zvicerr e gjermani ne krahasim me ju te kosoves keni gjysmen e popullsise atje.
Tifozdheku shkodran dhe malsor ndaj skuadres gjermane eshte autentik dhe mund te themi kompleks superioriteti, admirim nga distanca pa iu dyndur atyre vendeve me qindra mija rrefugjat.
Shumica e shkodranve dhe 99% e malsorve emigrojn ne USA.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:14   #38
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,382
Thanks: 20
Thanked 730 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Gjera si keto e kam fjalen.
E thashe me siper nuk flas per ata qe flasin e bejne tifozllik thjeshte si tifoza futbolli sepse jam vete tifoz me ekipe te huaja.
Gjest i bukur i kroateve.

Te shkruaj dikush "vellezerit kroat" ne nje site eshte me shume kurtoazi,por kjo nuk perben argument.Asnje shqiptar i rendomte nuk te thote qe kroatet i kemi vellezer...nuk ka logjik,sidomos ne shqiptaret qe jemi te vetmuar dhe as gjenetikisht nuk kemi vellezer ...sllavet,gjermanet,latinet po ata jane degzuar.
Eventualisht munde te flasim per popuj miq,madje edhe kjo eshte e tepert,me mire eshte te themi popuj aleat.
Nuk ka vellazeri,ka vetem interes.

Kurre nuk kam ndegjuar qe shqiptari ne nje bisede te rendomte i quan Kroatet vellezerit tane,ndersa jo rralle ndegjon cudira nga extremistet fetare islam qe arabet/turqit i quajne vellezer,gjithashtu edhe nga ortodoksit extremist shqiptar ndegjon kesi prapsira duke ja bere me sy serbeve dhe grekeve...ku jeni vellezer.
🖤 (1)
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:18   #39
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,778
Thanks: 7,634
Thanked 6,402 Times in 2,690 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

.................

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 13-07-2018 nė 20:34
Socio nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:19   #40
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,382
Thanks: 20
Thanked 730 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė kam mendimin se ata ndėrmjet ne dhe serbėve, zgjedhin serbėt.
E sakte.
Polaket jane proserb,Kosoven e kane pranuar vetem per shkak te presionit te SHBAse.Duan aleance te ngushte me SHBAne per shkak te armiqesise dhe rrezikut nga Rusija.Perndryshe kurre nuk do ta pranonin pavaresine e Kosoves.
Citim:
Edhe diēka tjetėr, Naēertania, ideologjia shoviniste serbe ėshtė krijesė e njė Polaku.
Per here te pare e ndegjoj...mundet dicka me shume.
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur