Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-05-2019, 21:55   #21
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,992
Thanks: 0
Thanked 1,713 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Julian Assange kundėrshton ekstradimin nė SHBA.

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, tha para njė gjykate nė Londėr se me punėn e tij ka mbrojtur shumė njerėz. Ai e kundėrshtoi ekstradimin nė Shtetet e Bashkuara ku akuzohet pėr komplot dhe publikim tė sekreteve qeveritare.

Assange mund tė dėnohet me pesė vjet burgim nėse shpallet fajtor. “Unė nuk dua tė dorėzohem pėr ekstradim. Kam fituar shumė ēmime dhe kam mbrojtur shumė njerėz”, tha Assange para trupit gjykues. Ai paraqitjen nė Gjykatė e bėri pėrmes njė video-lidhje nga njė burg britanik. Njė gjykatė britanike e ka dėnuar mė 1 maj, Julian Assange me 50 javė burgim, pėr shkak tė shkeljes sė rregullave tė lirimit me kusht. Assange ka qėndruar si refugjat nė Ambasadėn e Ekuadorit nė Londėr qė nga viti 2012, pėr t’i ikur ekstradimit nė Suedi, ku pritej tė pėrballej me dyshimet pėr sulme seksuale dhe dhunime. Faqja Wikileaks ka publikuar mijėra dokumente tė klasifikuara duke u nisur nga industria e filmit deri te siguria kombėtare dhe lufta. Kjo, llogaritet tė jetė rrjedhja mė e madhe e dokumenteve tė fshehta nė historinė e SHBA-sė.

Maj 02, 2019 20:59 Europe

PS....juve shqiptaret ne France.

Per cfare akuzohen keta...Geoffrey Livolsi, Mathias Destal dhe Benoit Collombat!!!!!!

Sipas ketyre....eshte ne interes tė madh per publikun dhe qytetarėt, te jene nė dijeni tė atyre ndodhive,qe qeveria i fsheh.

@dujso

Ma vrej icik konventen e Gjeneves me 1949-te,neni 6 paragrafi 3.

Kshu tina,qe na evolon jaziken.

Naten e mire ka Beni.

Ju dua te tanve.

THE GENEVA
CONVENTIONS
OF 12 AUGUST 1949

https://www.icrc.org/en/doc/assets/f...c-002-0173.pdf
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2019, 11:54   #22
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,088
Thanks: 16,418
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Unhappy Pėrgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Akuza tė reja shtohen nė dosjen e Julian Assange.

Autoritetet e Shteteve tė Bashkuara paraqitėn akuza tė reja penale kundėr themeluesit tė Wikileaks Julian Assange, duke e akuzuar atė pėr shkaktimin e dėmit tė madh ndaj Shteteve tė Bashkuara duke publikuar mijėra dokumente tė klasifikuara.

Aktakuza e re me 18 pika, ėshtė ngritur nėn Aktin e Spiunazhit, duke akuzuar Assange pėr udhėzimin e njė analisti tė zbulimit tė Ushtrisė sė SHBA-sė pėr tė nxjerr materiale tė fshehta.

Rrjedhja e materialeve ishte njė nga komprometimet mė tė mėdha tė informacionit tė fshehtė nė historinė e SHBA-sė.

Aktualisht Assange ėshtė nė paraburgim nė Londėr pasi u arrestua nė muajin prill nė Ambasadėn e Ekuadorit, ku ai ishte fshehur pėr disa vjet.

Shtetet e Bashkuara po kėrkojnė ekstradimin e tij.

"Asnjė aktor i pėrgjegjshėm, gazetar apo tjetėr, nuk do tė publikonte me qėllim emrat e individėve qė ai ose ajo e dinte tė ishin burime konfidenciale, duke i ekspozuar ato ndaj rreziqeve tė mėdha", tha nė njė deklaratė Ndihmės Prokurori i Pėrgjithshėm John Demers.

Akuzat e reja nė bazė tė ligjit tė spiunazhit shkojnė pėrtej akuzės fillestare tė bėrė publike muajin e kaluar. Ajo e akuzoi atė pėr komplot me analisten e ushtrisė, Chelsea Manning.

Materialet e klasifikuara, tė publikuara nga Wikileaks, pėrfshinin emrat e njerėzve qė ndihmuan forcat amerikane nė Irak dhe Afganistan dhe diplomatė tė SHBA.

Maj 24, 2019 12:04 Europe

Shenimi i BENIT per JULIANIN....sdo e shofi me driten e diellit(FATKEQESISHT),pasiqe ne baze te akuzave merr....175 VJET BURG.

Tashti ky <shpijuni> ka marre KETO.....

2008, The Economist New Media Award
2009, Amnesty International UK Media Awards
2010, Time Person of the Year, Reader's Choice
2010, Sam Adams Award
2010, Le Monde Readers' Choice Award for Person of the Year
2011, Free Dacia Award
2011, Sydney Peace Foundation Gold Medal
2011, Martha Gellhorn Prize for Journalism
2011, Voltaire Award for Free Speech
2012, Big Brother Award Italy 2012 "Hero of Privacy"
2013, Global Exchange Human Rights Award, People's Choice
2013, Yoko Ono Lennon Courage Award for the Arts
2013, New York Festivals World's Best TV & Films Silver World Medal
2014, Union of Journalists in Kazakhstan Top Prize
2019, GUE/NGL Galizia prize

QMIME.

AproPO per SHKERDHATEN trump...


Ndersa per BACILET nga trojet,LEXONI.


The war on Julian Assange is now a war on all. Eighteen absurd charges including espionage send a burning message to every journalist, every publisher. The target today is Assange. Tomorrow it will be you on the New York Times, you on the BBC. Modern fascism is breaking cover.

KY bo FILMA dhe kuptohet.....NESER ju PLEHRA gazetaruce SHKERDHAPATARUCE ka trojet, e keni rradhen JUVE.

PS....cmu desh qe e kqyra kete lajm.

Diten e mire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur