Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-06-2018, 14:53   #21
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 829
Thanked 1,565 Times in 904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O ti AAO. Stadium si ai , Shqiperise nuk do i vije me. Nuk ben njeri ne bote stadiume ne mes te metropolit dhe pastaj i ve dhe ca pallate afer.Ti e gjykon problemin nga ana e shurres dhe nga amortizimi( thone ca e ca).Problemi i shurres,zgjidhet kollaj.Kush kapet duke shurruar i priten k@qet.Po te donin, mund te shembnin stadiumin Dinamo.Apo ky ishte/eshte modern ne krahasim me Qemal Stafen?Deri ca vite me pare njerezit jo vetem shurronin por dhe dhisnin tek muzeu kombetar si dhe tek tribuna e pallatit te kultures. Do ishte shume e shume me fitimprurese qe te beheshin riparimet perkatese dhe rregullimet e duhura dhe te vihej ne pune, por dhe shume e shume me ekonomike. Ai stadium kishte dhe nje piste atletike qe ky i riu me c'di une nuk e ka. Cdo bejme tani me atletiken? Do j'u bejme stadium te ri apo do ju themi shkoni vraponi tek stadiumi i s@mes?Me kete kallaballik qe ka Tirana, me makina e njerez... do behet gangrene sa here qe ka ndeshje. Nje stadium i ri behej shume mire perfireri te Tiranes, duk i dhene zhvillim dhe asaj zone. Zgjidhja me parking sic u be ne qender te Tiranes... eshte katastrofe me vete. I heq makinat nga rruga dhe i fut nen toke, por per te vajtur ne parking prap do kalosh ne rruge.
Po cjane kto muhabete nuk ben bota stadiume ne mes te metropolit amon? Me te nigjume apo pame e ke kte? Te jap une nja 50 stadiume te ndertuara se fundmi ne metropole te ndryshme te evropes. E para.

E dyta miku im, stadiume me piste nuk ka me , sidomos ne nje vend ku atletika eshte inekzistente. Pista parashikohet te ndertohet ke komplesi dinamo dhe atletika do kete vendin e tyre per stervitje.

E treta , stadiumet ne periferi per ti dhene i cik frymemarrje qytetit do ishte mire , por nuk eshte biznes fitimprures per nje vend si Shqiperia , sjell shume kosto. Shikueshmeria ne stadiumet tona eshte e ulet , diku ke 2000 veta per ndeshje. Do thush ti po bota? Bota ka tramin , ka metron , ka autobuzat ku levizjen ne nje stadium periferie ta bejne shume komode dhe pa shume stres. Ndersa ne periferite tona do perfundonte stadiumi si City park , i harruar dhe i falimentuar.

Aty ku eshte stadiumi sot eshte shume mire , sepse njerzit skane nevoje fare te marrin makina dhe kane access ne shume pjese te qytetit per ato qe e vizitojne tiranen per here te pare ose per tifoze te tjere qe vijne nga kosova ose rrethet.
Ndeshjet e kombetares ne Shkoder i sillnin qytetit rreth 1.5 milion eur xhiro ditore , pse thu ti? sepse une si tiranas shkoja ne mjes , vizitoja qytetin , haja pija blija dhe ne darke shifja neshjen. 100-200 mije lekshi avullonte.

Ky eshte mendimi im pa dash tet kundershtoj te duket sikur une kam te drejte dhe ti gabim.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 15:11   #22
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė nuk e di nėse do ndėrtohen apo jo kulla tė tjera te stadiumi, lexoje edhe njėherė postimin tim. Mendimi im ėshtė se kjo pjesė e Tiranės nuk duhej tė bastardohesh nė kėtė mėnyrė. Stadiumi duhej restauruar dhe mund tė pėrdorej pėr aktivitete tė tjera sportive dhe jo sportive. Duhej ndėrtuar njė stadium i ri diku tjetėr me gjithė kullat. Po kėshtu edhe me Teatrin, nuk duhet prishur, nuk duhen bėrė gjithė ato kulla. Reastauroje si teatėr dhe ndėrto njė tjetėr tė ri diku tjetėr, po kėshtu edhe me kullat. Nė kėtė zonė mund tė ndėrtohesh por lejet duhet tė ishin shumė tė kursyera. Na hoqėn mėndjen pėr vite me radhė me Tiranėn policentrike si pėrfundim e bėn qendrėn e Tiranės beton. E kuptove tani?
Une nuk e kam pare Teatrin nga brenda per vite e vite.Por nga ato qe shikoj ne foto, Teatri nuk krahasohej me Stadiumin si cilesi punimi apo siguri qe afronte. Gjithe keto kohe me ka bere pershtypje vetem nje inxhiniere ndertimi, pro dhe ajo me gjysem zeri. Si ne kete forum dhe artiste leshi apo politikane k@rva asnje nuk eshte specialist. Ka specialiste,qe bejne kontrolle dhe vleresojne gjendjen.S'a duhet ta rindertosh apo sa garanci afron apo sa ne perputhje me kushtet teknike te projektimit apo kodet/standartet nderkombetare dhe sa siguri ofron.Nuk po them qe ben mire Rama qe e prish se dihet sa cfare do beje: Pallate.Po flas me mend ne koke. Sa para jane investuar per t'a riparuar Teatrin ne 30 vjetet e fundit? Kush qeverisje? Asnje ?
Po sikur larg qofte Teatri te zere njeri brenda? Mos valle duhej ndonje mendje Arturo UI qe t'i vinte zjarrin Teatrit si Trusti i Lulelakres qe dogji magazen e Hukut? E imagjinoni dot kete skenar? Drejt asaj do shkoje, po u zgjat dhe nje cike debati.Na conkan per vizite ca artiste leshi dhe medioker tek stadiumi dhe na u be eveniment.Nuk kam dashur te perzihem kurre ne ca diskutime, se shumica juaj shkruan sa per: he mo ec, te kalojme kohen.Ky i famshmi stadium.... nuk kishte vend tjeter? A e di njeri ketu qe me preventiv neqoftese 1m3 beton ben XX leke > 30-40% e XX eshte cmim prishje+largim mbeturinash+depozitim i tyre diku? Flasin te gjithe per permbytje dhe harrojne, qe shqipot kane prere cdo lloj pylli dhe s'kane lene fije bari ne kembe.Ne Tirane te vjen te qash.Nuk ka me asnje lulishte pervec Parkut Rinia apo atij te shkrete pylli tek Liqeni,qe po hyn ne uje cdo dite.Te shikosh Tiranen me avjon e kupton sa e gjelber eshte Tirana apo dhe Shqiperia.Kur do riparohet gjendja? Kur te shkojne prape pyjet tek vendi sic kane qene. Per 30 vjet? Ok.Atehere s'do kete me permbytje.Bej sa te duash kanale ujitese e vaditese.Errozioni ben te veten dhe e merr dheun me vete dhe e con ne fushe.Bie shiu dhe behen permbytje, por nuk del asnje te thote qe jane mbushur liqenet me dhe dhe ka rene perqindja e konomike e shfrytezimit. Une te gjitha keto i kam postuar dhe me pare. Gjej vendin t'i ripostoj per kujtese dhe per t'ju thene te gjitheve.Arsyetoni njerez. Te me dale njeri ketu e te me beje leverdine ekonomike te nje stadiumi 60 milion Euro ne Tirane, se une e bera nje logaritje.Kush qenka ai qe investon per tregeti pambuku me fitim me 1% ne vit(te sigurta keto) ne vend qe te investoje ne nej biznes tjeter me 10-15% fitim ne vit? Sa vjet do qe t'i nxjerresh ato para, fundja edhe sikur te shesesh kullen?Po behet nami ne gjithe boten sepse ndeshjet po shikohen streaming free.Sa vete nga ju ketu do shkonin ne ne stadium per te pare ndeshjen Terbuni-Kamza,per 30 Euro bileta? Nejse... Me besimin e madh ne zot dhe tek shqiptaret,me e mira u befte.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 15:25   #23
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Po cjane kto muhabete nuk ben bota stadiume ne mes te metropolit amon? Me te nigjume apo pame e ke kte? Te jap une nja 50 stadiume te ndertuara se fundmi ne metropole te ndryshme te evropes. E para.

E dyta miku im, stadiume me piste nuk ka me , sidomos ne nje vend ku atletika eshte inekzistente. Pista parashikohet te ndertohet ke komplesi dinamo dhe atletika do kete vendin e tyre per stervitje.

E treta , stadiumet ne periferi per ti dhene i cik frymemarrje qytetit do ishte mire , por nuk eshte biznes fitimprures per nje vend si Shqiperia , sjell shume kosto. Shikueshmeria ne stadiumet tona eshte e ulet , diku ke 2000 veta per ndeshje. Do thush ti po bota? Bota ka tramin , ka metron , ka autobuzat ku levizjen ne nje stadium periferie ta bejne shume komode dhe pa shume stres. Ndersa ne periferite tona do perfundonte stadiumi si City park , i harruar dhe i falimentuar.

Aty ku eshte stadiumi sot eshte shume mire , sepse njerzit skane nevoje fare te marrin makina dhe kane access ne shume pjese te qytetit per ato qe e vizitojne tiranen per here te pare ose per tifoze te tjere qe vijne nga kosova ose rrethet.
Ndeshjet e kombetares ne Shkoder i sillnin qytetit rreth 1.5 milion eur xhiro ditore , pse thu ti? sepse une si tiranas shkoja ne mjes , vizitoja qytetin , haja pija blija dhe ne darke shifja neshjen. 100-200 mije lekshi avullonte.

Ky eshte mendimi im pa dash tet kundershtoj te duket sikur une kam te drejte dhe ti gabim.
O ti AAO. Degjo more mik. Eshte nje shprehje. Vendin tend j'a ke marre me qera femijeve te tu. Ti ke ne mend te shkosh tek bota apo te vije e te behet Bota si Shqiperia? Qenka mire Stadiumi aty, se sdo perdoresh makine? Te keqen e llogjikes.T'a prishim pisten meqe nuk kemi atletike sot? Po neser, na dalin 10 vete qe kane talent per atletike.Ku ti cojme? Tek Dinamo qe eshet cope e cike? Une kam thene nje shprehje. Te kuptosh Shqiperine duhet te jesh jashte dhe t'a jetosh duhet te jesh brenda saj. The: per City Parkun. Normal o shoku qe do falimentoje. Ne Shqiperi shiten plehra me leke. Cilesi skandaloze. Ne Shqiperi shitet me leke ajo qe ne Bote eshte falas dhe eshte falas ajo qe ne Bote kushton para. UNe nuk e marr hic per fyeje se me kundershton. Jo me kot te pyeta se cfare profesioni ke.Shqiperia eshte nje masaker urbanistike.Po shkaterrohet perdite e me shume. Po e mbulojne me beton.NUk et le njeri ne Evrope te hedhesh beton.Po e hodhe, nuk e luan me me vite.Vdes aty.Une mund te rri e debatoj me ty pafund, sic kam debatuar me te tjere apo sic debatoj dhe jashte forumit. mbase kurre as ti dhe as shume te tjere nuk do e kuptosh.
Por sic e thashe. Me besim tek zoti me e mira u befte.
Je i lire te na japesh ato 50 stadiumet ne mes te metropoleve dhe te bejme nje krahasim me Tiranen. Njerez jemi dhe gabojme ne arsyetim.... Po te qe kaq e mire Tirana dhe Shqiperia...do na merrte frymen puna dhe turistet dhe do na hapeshin mushkerite nga ajri i paster.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 15:32   #24
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,751
Thanks: 3,321
Thanked 2,604 Times in 1,760 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Si njė llaf si njėqind njėsoj ėshtė. Shkurt muhabeti, ky lloj qyteti qė ėshtė Tirana nuk duhet tė ishte mbipopulluar me ndėrtime ngjitur me njėra tjetrėn pa respektuar asnjė kriter urban. Tirana ėshtė njė qytet qė duhet tė zhvillohesh horizontalisht dhe jo vertikalisht. Ka njė ngjashmėri ndėrmjet Tiranės dhe Athinės. Gjermanėt ndėrtuan godinat dhe rrugėt kryesore tė Athinės. Atje nuk ka godina tė larta, kėtė kriter e respektuan grekėt por vazhdimi i ndėrtimit tė qytetit u bė nė mėnyrė tė shėmtuar. Qėndrėn dhe akset kryesore tė Tiranės i projektuan dhe ndėrtuan Italianėt. Kjo qė bėnė shqiptarėt kėto vite nė Tiranė por edhe nė tė gjitha qytetet e tjera ėshtė masakėr urbane. Ndėrtimet ju vėrsulėn qendrės sė qytetit dhe ky trend vazhdon edhe kėsaj dite. AAO thotė qė po tė hapet qyteti duhen trame, metro dhe autobusė, bėji.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 16:02   #25
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 829
Thanked 1,565 Times in 904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O ti AAO. Degjo more mik. Eshte nje shprehje. Vendin tend j'a ke marre me qera femijeve te tu. Ti ke ne mend te shkosh tek bota apo te vije e te behet Bota si Shqiperia? Qenka mire Stadiumi aty, se sdo perdoresh makine? Te keqen e llogjikes.T'a prishim pisten meqe nuk kemi atletike sot? Po neser, na dalin 10 vete qe kane talent per atletike.Ku ti cojme? Tek Dinamo qe eshet cope e cike? Une kam thene nje shprehje. Te kuptosh Shqiperine duhet te jesh jashte dhe t'a jetosh duhet te jesh brenda saj. The: per City Parkun. Normal o shoku qe do falimentoje. Ne Shqiperi shiten plehra me leke. Cilesi skandaloze. Ne Shqiperi shitet me leke ajo qe ne Bote eshte falas dhe eshte falas ajo qe ne Bote kushton para. UNe nuk e marr hic per fyeje se me kundershton. Jo me kot te pyeta se cfare profesioni ke.Shqiperia eshte nje masaker urbanistike.Po shkaterrohet perdite e me shume. Po e mbulojne me beton.NUk et le njeri ne Evrope te hedhesh beton.Po e hodhe, nuk e luan me me vite.Vdes aty.Une mund te rri e debatoj me ty pafund, sic kam debatuar me te tjere apo sic debatoj dhe jashte forumit. mbase kurre as ti dhe as shume te tjere nuk do e kuptosh.
Por sic e thashe. Me besim tek zoti me e mira u befte.
Je i lire te na japesh ato 50 stadiumet ne mes te metropoleve dhe te bejme nje krahasim me Tiranen. Njerez jemi dhe gabojme ne arsyetim.... Po te qe kaq e mire Tirana dhe Shqiperia...do na merrte frymen puna dhe turistet dhe do na hapeshin mushkerite nga ajri i paster.
Une fola per stadiumin , sfola as per urbanistiken as per Shqiperine. Shqiperia , plehrat dhe masakra urbanistike jane debat me vete dhe une e kam dhene mendimin tim ne dhjetera tema per ato ceshtje.

Ktu po flasim per stadiumin.

Ti thua te rikonstruktohej stadiumi qemal stafa dhe te ruhej pista sepse ndoshta (si puna asaj hallės) mbas disa vitesh do dalin 10 atlete. Ti e di sa pista tartani ka Shqiperia per momentin dhe sa kishte para 3-4 viteve qe te dhimbset kaq shume atletika?
Ta them une , para disa vitesh kishte vetem pisten e qemal stafes , ndersa sot ka 3 pista , ne Elbasan , Korce dhe Shkoder , a mjaftojne , normal qe jo duhet te behen shume me shume , cdo qytet duhet te kete pisten e vet , por nje far progresi eshte bere sado minimal.


Pastaj thua do ishte mire qe stadiumi ri te ndertohej ne periferi. Shume bukur. Kujt i thu periferi ti? Sepse stadiumi dinamo qe more shembull nuk eshte periferi , ka qene dikur. Do e ndertosh ne paskuqan , kashar apo yzberish? Kujto ti se kto te babzitmit tane nuk kane bo nje studim fizibiliteti? E kane bo ore e kane bo dhe nuk u dalin llogarite me stadium ne periferi sepse do e kishin bo me kohe , ne skemi futboll , kemi nje lige te korruptuar ku sic ta thashe shikueshmeria eshte per ibret dhe do ishte lek i hedhur dem. Nuk zhvillohen zonat periferike me politika stadiumesh. Biles njehere u mendua te behej tek bulevardi i ri , por toka ishte shume e shtrenjte , ndertimi po ashu dhe si zone e parehabilituar i sillte vetem kosto shtese koncesionarit.

Shqiptaret jane te cuditcem , ktej sduan qe stadiumi te ndertohet me buxhetin e shtetit sepse ka 1000 halle tjera dhe me te drejte , por nga krahu tjeter sduan as te ndertohet me koncesionar , duam qe te ndertohet ne periferi kur nderkohe periferia shkarkohet e gjitha ne qender mbremjeve. Paskuqanit ndertoj dhe 3 stadiume po deshe ai prap pazarin do ta bej ke myslim shyri dhe kafen do ta pi ne bllok.

Nejse , e the mire , ne mund te debatojme pa fund , nuk ndryshojme dot asgje , zoti ta beje me mire.

Ps. 50 stadiumet , nja 10 i ke ne mes te londres , ke ne france, gjermani , hollande , belgjike , hungari ..etj etj
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 16:34   #26
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,534 Times in 1,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Une fola per stadiumin , sfola as per urbanistiken as per Shqiperine. Shqiperia , plehrat dhe masakra urbanistike jane debat me vete dhe une e kam dhene mendimin tim ne dhjetera tema per ato ceshtje.

Ktu po flasim per stadiumin.

Ti thua te rikonstruktohej stadiumi qemal stafa dhe te ruhej pista sepse ndoshta (si puna asaj hallės) mbas disa vitesh do dalin 10 atlete. Ti e di sa pista tartani ka Shqiperia per momentin dhe sa kishte para 3-4 viteve qe te dhimbset kaq shume atletika?
Ta them une , para disa vitesh kishte vetem pisten e qemal stafes , ndersa sot ka 3 pista , ne Elbasan , Korce dhe Shkoder , a mjaftojne , normal qe jo duhet te behen shume me shume , cdo qytet duhet te kete pisten e vet , por nje far progresi eshte bere sado minimal.


Pastaj thua do ishte mire qe stadiumi ri te ndertohej ne periferi. Shume bukur. Kujt i thu periferi ti? Sepse stadiumi dinamo qe more shembull nuk eshte periferi , ka qene dikur. Do e ndertosh ne paskuqan , kashar apo yzberish? Kujto ti se kto te babzitmit tane nuk kane bo nje studim fizibiliteti? E kane bo ore e kane bo dhe nuk u dalin llogarite me stadium ne periferi sepse do e kishin bo me kohe , ne skemi futboll , kemi nje lige te korruptuar ku sic ta thashe shikueshmeria eshte per ibret dhe do ishte lek i hedhur dem. Nuk zhvillohen zonat periferike me politika stadiumesh. Biles njehere u mendua te behej tek bulevardi i ri , por toka ishte shume e shtrenjte , ndertimi po ashu dhe si zone e parehabilituar i sillte vetem kosto shtese koncesionarit.

Shqiptaret jane te cuditcem , ktej sduan qe stadiumi te ndertohet me buxhetin e shtetit sepse ka 1000 halle tjera dhe me te drejte , por nga krahu tjeter sduan as te ndertohet me koncesionar , duam qe te ndertohet ne periferi kur nderkohe periferia shkarkohet e gjitha ne qender mbremjeve. Paskuqanit ndertoj dhe 3 stadiume po deshe ai prap pazarin do ta bej ke myslim shyri dhe kafen do ta pi ne bllok.

Nejse , e the mire , ne mund te debatojme pa fund , nuk ndryshojme dot asgje , zoti ta beje me mire.

Ps. 50 stadiumet , nja 10 i ke ne mes te londres , ke ne france, gjermani , hollande , belgjike , hungari ..etj etj
Me lexo me me kujdes. Nuk thashe se Dinamo eshte ne periferi, por pse nuk prishen ate por prishen Qemal Stafen.Por dhe Dinamon nuk kishin pse ta prishnin.The te babeziturit.I babezituri nuk ben studim fizibiliteti.Ose e bejne studimin dhe e nxjerrin hallen me k@qe (meqe morre shembull hallen). Sa per koston e tokes.Ka ligje.O e konfiskon me cmime qe do shteti o e nxjerr toke shtetrore dhe nuk paguan asnje lek. Si na doli toka per bulevard?U paguan gje? Sa meter i gjere eshte bulevardi? Bulevardi as nuk duhej fare.Ku do e cojne bulevardin? Do ja u fusin njerezve ne shtepi? Po ai parku tek lumi per cfare duhet? Te lahen xhabat? Sa shtrenjte qenka toka? Sa Euro per m2? Vetem prishja e stadiumit sa kushtoi?Po t'ja afroje token bosh, stadiumi nuk do kushtonte aq. Meqe do bejme bulevard nja 3 apo 5 km apo ku di une sa km, e ngulje stadiumin andej dhe makinat do shkonin direkt e ne stadium.Ai qe do te shkoje en stadium vete dhe ne Shkoder sic ke vajtur ti. Te lutem... mos me perdor llogjiken e njerit ne Tirane.Duhet me tha sheshi dhe me parkim poshte.Po pse ore i thashe. Po ja me tha: Do vi une ne spital ne Tirane? E le makinen aty ne parkim dhe marr taksi per ne spital, qe te vizitohem.E kupton se me cfare llogjike duhet te perballesh ne Shqiperi?Po ku i ke kalamajte ti i thashe? Jashte me tha. Sa per stadiumet qe po me permend. Me thuaj kush po ndertohet sot. Jo cfare kane bere 30 vjet me pare. Meqe kane ndertuar ata 50 vjet me pare ne qender duhet te bejme dhe ne te njejtin gabim sot? The ...France, Gjermani, Angli. Me sill ndonje shembull nga Afrika o miku, se keto vende nuk krahasohen me Shqiperine hic. Ku Shqiperia e ku keta.Me Afriken dhe mbase do.... leqe dhe keta te Afrikes, te lene pa fjale, se po vene te gjithe ne boteror. Nejse. Jeta nja 100 vitet e para ka veshtiresi se pastaj ecen fjolle thone. Dhe Shqiptaret ecin me kete parim.Vetem nuk e kane me qejf te presin 100 vjet dhe i vene synim vetes te rrojne 10 vjet duke vjedhur,vra e pre,droge, hajdutllik,zihu, shahu,aksidentohu.marrin veten ne qafe dhe te tjeret po ashtu, korrupsion,shpik uje te ngrohet.... dhe ju fiket kandili se j'u mbaron vaji me k@rlliqe.

Eh mo shoku. C'te them me? Po mbase do behet.Ahhh... Per nje gje te jesh i sigurte. Ai qe po e nderton do i marri parate, bile shume shpejt.Ketu do jemi.Do e shohesh.Koncesionari eshte perralle per Shqipot. Ja vuri vleren Veliaj. 70 milion. Nga 40 Milion qe eshte bere oferta e ndertimit, po na thuhej se do ndertohet per 60 milion.... Veliaj do e bleje me leket e Shqipove(UEFA) per 80 milion ,pas ca vitesh.

P.S.
Shqiptaret e kane parim. Bej ..., nxirri fundin.... se c'do mbash mend nga kjo jete? Kush j'a u ka futur ne koke shqipove , se shkojne ne jeten tjeter dhe aty kujtojne ato qe kane bere ne jeten qe lane? Njerez qe nuk kuptojne, se rrohet kjo jete dhe mbahet mend ne kete jete, te mirat,qe ke bere dhe qe e ke per detyre t'i besh si qenie humane, ben gabim kur i krahason dhe me kafshen.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 29-06-2018 nė 16:40
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2018, 11:18   #27
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

ARENA KOMBĖTARE", MERR FORMĖ DITA-DITĖS IMPIANTI FANTASTIK I FUTBOLLIT SHQIPTAR


__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2018, 11:34   #28
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,425
Thanks: 6,821
Thanked 8,034 Times in 5,137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombetare!

ishalla del gjo e hajrit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2018, 15:53   #29
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

"ARENA KOMBETARE", vijon puna voluminoze ne kantierin e nje impianti modern!


__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2018, 14:35   #30
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

“Fasada nuk preket”, kryeministri tregon punimet nė Arenėn Kombėtare


Arena Kombėtare pritet qė tė pėrfundojė nė fillimin e vitit tė ardhshėm dhe me kureshtje pritet nga tė gjithė se si do tė jetė pjesa e hyrjes, ku ėshtė premtuar se fasada e vjetėr e “Qemal Stafės” nuk do tė preket.

Vetė kryeministri Edi Rama pėrmes njė postimi nė “Instagram” ka treguar se punimet po vijojnė me intensitet, duke u ndalur tek pjesa e fasadės, qė ka hapur jo pak diskutime, pasi hyrja ėshtė konsideruar si “Monument Kulture”, por premtimi se nuk do tė prishej duket se po mbahet!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 49DC3983-0EAC-45B2-8A4E-FB69687BF154.jpg (22.0 KiloByte, 78 shikimet)
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2018, 14:51   #31
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,814
Thanked 2,787 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
“Fasada nuk preket”, kryeministri tregon punimet nė Arenėn Kombėtare


Arena Kombėtare pritet qė tė pėrfundojė nė fillimin e vitit tė ardhshėm dhe me kureshtje pritet nga tė gjithė se si do tė jetė pjesa e hyrjes, ku ėshtė premtuar se fasada e vjetėr e “Qemal Stafės” nuk do tė preket.

Vetė kryeministri Edi Rama pėrmes njė postimi nė “Instagram” ka treguar se punimet po vijojnė me intensitet, duke u ndalur tek pjesa e fasadės, qė ka hapur jo pak diskutime, pasi hyrja ėshtė konsideruar si “Monument Kulture”, por premtimi se nuk do tė prishej duket se po mbahet!
Po ke muzeu ca do nxjerrim se kupa nuk kemi ne.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2018, 14:55   #32
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Pjesmarja ne Euro 2016


Kupa kemi 1, kampione Ballkani
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2018, 15:20   #33
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 829
Thanked 1,565 Times in 904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Kemi dhe nje kupe te fituar ne turneun e maltes fundi viteve 90 me 4 ekipe , mduket ka qene Gjeorgjia , Azerbajan dhe Malta
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 15:01   #34
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

DENONCIMI/ Nisin akuzat, njė tjetėr stadium me kullė nė kryeqytet?


Nė fillim tė vitit tė ardhshėm pritet qė tė ketė pėrfunduar Arena Kombėtare, por tė gjithė e presin me interes jo vetėm se do tė jetė njė stadium me parametra europian, por dhe se krah tij do tė jetė dhe njė kullė, ēka ėshtė diēka e padėgjuar.

Sė fundmi, del nė dritė njė tjetėr lajm. TIRANA MUND TĖ KETĖ NJĖ TJETĖR STADIUM ME KULLĖ! Kreu i kėshilltarėve tė PD nė Bashkinė e Tiranės Kreshnik Ēollaku, pėrmes njė postimi nė profilin e tij nė “Facebook” ka njoftuar se shumė shpejt do tė bėhet dhe prezantimi pėr projektin e ri. Sipas tij,bėhet fjalė pėr stadiumin “Selman Stėrmasi”, ose siē i referohet z. Ēollaku stadiumit “Dinamo”.


Njė Kullė e Re nė Tiranė !!!

Shumė shpejt Tirana do tė ketė njė kullė tjetėr me stadium.

Bashkia dhe Rilindja ia kanė vėnė syrin stadiumit “Dinamo”.

Do ta shembin dhe do tė ndėrtojnė njė kullė me stadium pėrreth.

Grupi i punės ,’konfidencialisht’,ka filluar punė”, thuhet mes tė tjerash nė postimin e anėtarit tė partisė Demokratike.

Mbetet pėr t’u parė nėse bėhet fjalė pėr njė projekt konkret apo jo. kujtojmė qė pėr ndėrtimin e kullės nė arenėn kombėtare ka pasur shumė reagime tė forta.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2018, 07:23   #35
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Stadiumi i Kombėtares sė Shqipėrisė merr formė


Stadiumi ku do t’i luajė ndeshjet Kombėtarja e Shqipėrisė, “Arena Kombėtare” vazhdon tė marrė formė akoma mė*shumė.

Punimet janė nė njė fazė tė avancuar dhe ritmet janė tė larta. Nga pamjet e fundit, shihet qartė se strukturat e tribunave janė pėrfunduar pothuajse plotėsisht.


Ndėrkohė, ka marrė formė edhe streha metalike e stadiumit, dhe gjithashtu edhe ajo ėshtė drejt pėrfundimit.


Nga ana tjetėr, po vijon puna pėr instalimet elektrike dhe hidraulike nė tribunėn kryesore.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2018, 11:59   #36
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

"ARENA KOMBĖTARE", MERR FORMĖ IMPIANTI I FUTBOLLIT SHQIPTAR


__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2018, 21:52   #37
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Vijojnė punimet intensive nė stadiumin "Arena Kombėtare"__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 13:42   #38
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Mbėshtetja e qeverisė pėr sportin, 3 stadiume tė reja

Federata Shqiptare e Futbollit sot pėr shkak tė mbėshtetjes sė drejtė buxhetore dhe qeverisė Rama 1 ka tre stadiume tė reja, stadiumin e Elbasanit, Shkodrės dhe kompleksin sportiv tė Tiranės”.

Kėshtu deklaroi sot ministri i Ekonomisė, Arben Ahmetaj, nė Kuvend nė interpelancėn e thirrur nga kryetari i Komisionit tė Ekonomisė, Erjon Braēe, lidhur me ligjshmėrinė dhe barazinė fiskale nė FSHF.

“Stadiumet janė ndėrtuar nė kėtė vend vetėm nė kohėn e Enverit mė 1980, qė nga ajo ditė stadiume janė ndėrtuar vetėm nė mandatin e Rama 1 dhe nė Rama 2 dhe jam i bindur qė do tė vazhdojė edhe nė Rama 3”, theksoi Ahmetaj.

Kjo, vijoi ai, e ndan kėtė maxhorancė nga opozita e sotme, maxhoranca e kaluar nė vėmendjen ndaj sportit.

“Ky ėshtė njė rast shumė i mirė pėr tė bėrė dallim midis dy qeverive asaj tė para 2012 dhe qeverisė Rama 1 dhe Rama 2 pėr atė ēa ka bėrė pėr sportin. Struktura ligjore pėrsa i pėrket sporteve dhe sidomos futbollit dhe pjesės sė pronėsisė, e cila ėshtė konfuze, pjesės sė sponsorizimeve dhe pjesės sė promovimit tė mbėshtetjes sė sportit, qė ka sjellė nė rastin mė tė mirė njė konfuzion dhe nė shumė raste edhe kaos nė klubet sportive dhe sidomos nė klubet e futbollit tė Republikės sė Shqipėrisė”, nėnvizoi Ahmetaj.

Duke iu referuar kėrkesės pėr interpelancė, Ahmetaj u shpreh se “duhet tė them se kėrkesa ka qenė e gjerė dhe pėr kėtė arsye mė jep mundėsinė tė flas gjerėsisht. Po patjetėr brenda mundėsisė pėr tė folur gjerė ka dhe detaje qė do tė hedhin dritė mbi situatėn e klubeve futbollit apo aktivitetin e Federatės Shqiptare tė Futbollit”.

“Ne kemi nė dorė ligjin e sportit, i cili ka marrė mbėshtetjen e Ministrisė sė Arsimit , njė iniciativė e drejtpėrdrejtė e Kryeministrit pėr tė qartėsuar mė nė fund situatėn e pronėsisė, tė mbėshtetjes financiare, e pėrgjegjėsive qoftė tė bashkive qoftė tė presidentėve tė klubeve dhe do tė ndihmojė transparencėn dhe formalizimin e mėtejshėm nė kėtė fushė”, theksoi Ahmetaj.

Ministri Ahmetaj u shpreh se “a ka pėr tė bėrė mė shumė pėr sportin futbolli apo shumė sporte tė tjera, si peshėngritja janė krenaria e Shqipėrisė, kemi qenė ne majtas e djathtas tė emocionuar kur ekipi kombėtar nė Francė bėri atė paraqitje spektakolare. Ishte kjo qeveri, maxhorancė, kryeministėr qė menjėherė me fitoren e asaj dite i akordoi kombėtares njė pagesė 1 milion euro pėr tė treguar vlerėsimin se edhe nėpėrmjet sportit dinjiteti kombėtar ka mundėsi tė rritet”, tha Ahmetaj.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 17:56   #39
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,229 Times in 678 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Merr forme Arena Kombetare
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 19:53   #40
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 829
Thanked 1,565 Times in 904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Po del me i bukur se ce prisja.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur