Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-06-2017, 17:29   #1
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 604
Thanks: 90
Thanked 310 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Hebrenjtė janė tė njohur pėr nivelin e tyre tė inteligjencės. Ata janė liderėt e kapitalizmit, dhe shpesh pėr ta ekziston ajo shpreha e njohur, “Ah ata qė dinė tė bėjnė para lehtė”

Nė nder tė Muajit tė Trashėgimisė Hebre nė Amerikė zv.presidenti Joe Biden i tregoi audiencės sė vetė se hebrenjtė ”kanė kontribuar shumė nė Amerikė. “Asnjė grup tjetėr nuk ka pasur kaq influencė” fillon njė shkrim i revistės New York. “Biden pėrgėzoi hebrenjtė, ai shkoi shumė larg: aksidentalisht bėri trillime anti-semitiste (kundėr grupit i izraelitėve)”.

Por anti-semitizmi nuk ėshtė vetėm njė fenomen amerikan. Nė njė libėr biografie tė publikuar kohėve tė fundit me titull “Koleksioni i punimeve tė shkruara gjatė kohės sė lirė” Wu Anzheng, i cili nga viti 2002 deri nė 2007 ishte zyrtari i lartė i anti-korrupsionit nė Kinė, kujton kohėn e tij nė Izrael. “Unė bleve disa libra rreth njerėzve hebre”. Njėra prej tyre ishte shkruar nga njė i quajtur Abraham. Ai kishte shkruar, “Pse hebrenjtė janė kaq inteligjent?”.

Pėr Wu-nė, ajo qė ishte mė e dukshme tek ata ėshtė se, ēifutėt “i japin rėndėsi ekstreme tė studiuarit”, dhe dijetarėt i shikojnė ata si, “si udhėheqėsit e tyre shpirtėrorė”. Dy gjera tė tjera qė Wu i dalloi, “thonė tė vėrtetėn dhe shprehin mendimin e tyre lirshėm, nuk janė frikacak”.

Kinezet janė tejet anti-semit. Vizitorėt hebrenj nė Kinė janė pėrshėndetur shpesh me banalitet, “Ah, hebrenjtė qė bėni shumė lehtė para.”

Wu gjithashtu bėri njė lidhje konvencionale tė Kinės mė judaizmin,“ ka njerėz qė thonė se pasuria e botės gjendet nė xhepat e ēifutėve“ shkruan ai, nė fakt pasuria e judejve ėshtė nė trurin e tyre.”

Libri i Wu ėshtė pritur mrekullisht nė Kinė, si nga shtypi. Vetėm javėn e parė tė publikimi shitja shkoi deri nė 300 mijė kopje. Por nuk munguan edhe kritikat nga disa media tė tjera, qė i quajtėn shkrimet e Wu pallavra.
/Time
__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2017, 17:38   #2
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,954
Thanks: 790
Thanked 3,071 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Shume e thjeshte, se tek hebrenjet nuk ka asnje shance me gjet nje llapaqen apo llapakuder.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2017, 17:41   #3
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,633 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Joe Biden zevendes presidenti i SHBA-s?
Qenka i vjeter artikulli.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2017, 17:56   #4
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 604
Thanks: 90
Thanked 310 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Shume e thjeshte, se tek hebrenjet nuk ka asnje shance me gjet nje llapaqen apo llapakuder.
Do shtoja edhe kete: Mbrojne dhe ndihmojne njeri-tjetrin pa kufi, dhe ne heshtje.
__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
🖤 (1)
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2017, 17:57   #5
Aleandro
V.I.P
 
Avatari i Aleandro
 
Data e antarėsimit: Mar 2017
Posts: 604
Thanks: 90
Thanked 310 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Aleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėmAleandro i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Joe Biden zevendes presidenti i SHBA-s?
Qenka i vjeter artikulli.
Artikulli i vjeter, por argumenti gjithmone koherent..
__________________
Jam rrezuar, jo prej aftesise e armiqve, por prej pabesise se miqve.
Aleandro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 00:02   #6
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,788
Thanks: 8,852
Thanked 2,742 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Jane njerez me te shkolluar, jo me te zgjuar. I kam njohur nga afer dhe argumenti im ka baza.

Dje isha prane nje familje me 5 femije....dhe "menQuria" e tyre nuk ja kalonte asnjerit qe ishte aty prezent.

Everything about them is OVERRATED!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 00:03   #7
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,788
Thanks: 8,852
Thanked 2,742 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aleandro Shiko postimin
Artikulli i vjeter, por argumenti gjithmone koherent..
Nope and nope
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 00:18   #8
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,633 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Jane njerez me te shkolluar, jo me te zgjuar.
Jam dakort me ty. Shume prej familjeve te tyre jane te lindur mes librave e kane kulture te gjere. Domosdo qe femijet rriten ne mje ambient stimulues e edukohen. Plus e ndihmojne njeri tjetrin te cajne.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 00:39   #9
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,788
Thanks: 8,852
Thanked 2,742 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Jam dakort me ty. Shume prej familjeve te tyre jane te lindur mes librave e kane kulture te gjere. Domosdo qe femijet rriten ne mje ambient stimulues e edukohen. Plus e ndihmojne njeri tjetrin te cajne.
Jam nga cell e nuk shkruaj dot...

Kam ēakėrritur syte dje me ate familjen (per keq). Kam shume per te shkruar. Ndoshta here tjeter nga lap top do rrefej ato qe me pane syte dhe me degjuan veshet.

Family per ata eshte TABU.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 05:49   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Hebrenjte nuk kane bri ne balle, por i kushtojne rendesi shkollimit.Gjithashtu dhe Perset apo Arianet e VJETER.
QYL ka vetem ne trojet e ???????????????????????????
LG.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 08:24   #11
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,330
Thanks: 3,997
Thanked 4,354 Times in 2,932 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

njerezit e menēur i trashegojne gjerat e menēura brezave te tjere dhe u thone ta kultivojne dhe permbahen, ndersa budallenjet ua lene mundesine "budallenjeve" te tyre qe lene mbrapa tyre ta multiplikojne sipas deshires dhe mundesise qe u vie.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 09:43   #12
Socio
.
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,764
Thanks: 7,628
Thanked 6,391 Times in 2,683 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

E kane gjenetike por edhe kulturore, me konstruktimin e tyre fillestar ne Talmudin arsimor dhe perparimtar.

Une jam mirenjohes ndaj tyre dhe u di per nder. Ma kane skalitur vajzen per 7 vite ne shkolle te tyre dhe ma kane bere 'top notch' ne arsim !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 10:08   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,096
Thanks: 5,193
Thanked 5,722 Times in 2,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

It's infested ....

Elite
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 11:29   #14
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,373
Thanks: 19
Thanked 724 Times in 463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Nuk do te thoja populli me inteligjent,por populli me i vecant ne bote gjithsesi.
Perndryshe si do te masim IQ e nje populli te tere ?!
Edhe te hebrejet ka budallenj,njerez mesatar,...por ajo qe e vecon kete popull eshte qe ka dhene gjate historise jashtezakonisht shume gjeni nga fusha te ndryshme shkencore.

Celesi i suksesit eshte i ditur : arsimimi dinjitoz (hebrejet jane te arsimur mbi mesataren krahasuar me te tjeret),edukimi i femijeve drejt mendimit analitik dhe te pavarur...shto ketu edhe rrethanat historike neper te cilen ka kaluar ky popull...hebrejet me mijera vite kane jetuar midis popujve tjere,jane diskriminur,nuk kane pasur te drejte te punojne token,ju eshte ndalur ti ushtrojne shume profesione dhe rrugedalje tjeter nuk kane pasur pervec te behen te ditur dhe te mirren me tregti.
Tregtia te ben te pasur,,hyne ne rrethet aristokrate, ke teprice parash dhe i krediton mbreterit evropian...i kerkon kamate / interes per parate e dhena,ngadal ne kete menyre je bere bankier ku te gjithe behen te varur nga ti ( jo rastesisht edhe sot bankat me te medha ne bote jane ne pronesi te hebreje ).
Rol te madh ka pasur edhe studimi sistematik i Bibles se tyre,edhe ate duke filluar nga mosha e femijerise...keshtu gjate historise ne familjet hebreje tema te bisedave mes prinderve dhe femijeve te tyre kane qene spekulime teologjike dhe filozofike,krahaso tani cfar bisedohet ne dhomat tona dhe gjithcka eshte e qarte...ne familjet tona bisedohen kryesisht tema banale... I tha,si tha,i kish pas than,...dhe mandej habitemi pse nuk kemi fjalor per te shprehur nje mendim me apstrakt.
Ka edhe milion tjera arsye pse hebrejet dallohen nga te tjeret.
🖤 (3)
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 12:04   #15
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Nuk do te thoja populli me inteligjent,por populli me i vecant ne bote gjithsesi.
Perndryshe si do te masim IQ e nje populli te tere ?!
Edhe te hebrejet ka budallenj,njerez mesatar,...por ajo qe e vecon kete popull eshte qe ka dhene gjate historise jashtezakonisht shume gjeni nga fusha te ndryshme shkencore.

Celesi i suksesit eshte i ditur : arsimimi dinjitoz (hebrejet jane te arsimur mbi mesataren krahasuar me te tjeret),edukimi i femijeve drejt mendimit analitik dhe te pavarur...shto ketu edhe rrethanat historike neper te cilen ka kaluar ky popull...hebrejet me mijera vite kane jetuar midis popujve tjere,jane diskriminur,nuk kane pasur te drejte te punojne token,ju eshte ndalur ti ushtrojne shume profesione dhe rrugedalje tjeter nuk kane pasur pervec te behen te ditur dhe te mirren me tregti.
Tregtia te ben te pasur,,hyne ne rrethet aristokrate, ke teprice parash dhe i krediton mbreterit evropian...i kerkon kamate / interes per parate e dhena,ngadal ne kete menyre je bere bankier ku te gjithe behen te varur nga ti ( jo rastesisht edhe sot bankat me te medha ne bote jane ne pronesi te hebreje ).
Rol te madh ka pasur edhe studimi sistematik i Bibles se tyre,edhe ate duke filluar nga mosha e femijerise...keshtu gjate historise ne familjet hebreje tema te bisedave mes prinderve dhe femijeve te tyre kane qene spekulime teologjike dhe filozofike,krahaso tani cfar bisedohet ne dhomat tona dhe gjithcka eshte e qarte...ne familjet tona bisedohen kryesisht tema banale... I tha,si tha,i kish pas than,...dhe mandej habitemi pse nuk kemi fjalor per te shprehur nje mendim me apstrakt.
Ka edhe milion tjera arsye pse hebrejet dallohen nga te tjeret.
U dogjen nje here....nuk ka tek here te dyte dhe harro te treten apo te verteten.

.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 13:32   #16
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,314
Thanks: 145
Thanked 1,247 Times in 927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Ashtu I beri zoti thone. Jane populli I zgjedhur thone.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 16:43   #17
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,019
Thanks: 13,798
Thanked 8,418 Times in 4,927 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Kane ne dore sistemin monetar prandaj... .
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 17:11   #18
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Kane ne dore sistemin monetar prandaj... .
Te tjeret MESOJNE dhe PUNOJNE per te ardhmen.
Metodat i dine ATA
Apropo: myslymanet bejne sherre me kristianet.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 17:26   #19
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 861 Times in 377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Ate e di saliu
__________________
Tk.
🖤 (2)
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2017, 17:32   #20
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Pse hebrenjtė janė kaq inteligjentė?

Cifutet shkruajne...1+1=1
Te tjeret 2.
Hajde gjeje ekuacionin apo zgjidhe.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur