Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-06-2018, 19:14   #1
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Me hapjen e temes se re per kombetaren tone ishalla shohim dhe ndryshimet e reja per ngritjen e nivelit. Panuēi dhe sa ndeshje duhet te humbe qe te vije dhe shkarkimi per te? De Biazi duhet te rikthehet perseri?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 19:21   #2
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,909
Thanks: 1,111
Thanked 1,230 Times in 679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Mediat italiane: Panucci rrezikon shkarkimin

Kombėtarja shqiptare nėn drejtimin e Christian Panuccit ka bėrė serish hapa prapa pas prezantimit tė dobėt nė humbje 3-0 kundėr Kosovės tė martėn, duke marrė njė tjetėr rezultat zhgėnjyes nė miqėsoren e zhvilluar nė Evian tė Zvicrės kundėr Ukrainės.


Sot nuk arriti tė ringrihej, duke dalė e humbur 4-1 nė ndeshjen kundėr Ukrainė, shkruan Calciomercato, duke theksuar se kjo u shtohet ndeshjeve negative tė luajtura sė fundmi nga kombėtarja shqiptare.
Trajneri italian, shkruan Calciomercato, duket se po rrezikon shkarkimin, pasi rezultatet pozitive qė ai ka arritur janė tė pakta.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 19:36   #3
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,815
Thanked 2,809 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Qekur ka firmos kam qene i sigurt qe do ishte deshtim.E kaluara e tij si trajner fliste vete.

Vendos lojtaret ne fushe kot me kot e jashte rolit qe realisht kane.

Per shkak te arrogances qe ka me duket sikur ka prishur edhe harmonine dhe frymen e grupit qe kishim si ekip.Ishte arma me e forte e jona duke e dit sa cilesi kemi si kombetare po ti marrin lojtaret nje nga nje.

Duhet larguar sa me pare por duke e ditur se sa mundesi ekonomike ka federata jone qe te marre e te paguaj edhe nje trajner tjeter me duket e pamundur,ishalla po iken vete.

Hasi do ishte nje zgjedhje shume e mire.
🖤 (1)
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 19:40   #4
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Kush do e shkarkoje , Duka?
Duka e solli dhe nuk mund tja lejoje egos se tij te smure qe prurja e tij te rezultoje deshtim , as qe behet fjale.

Panuci do vazhdoje , dhe ne do vuajme

Sa per de biazin une nuk e shoh si zgjidhje. Besnik Hasi eshte i papune dhe shume mire mund tja besojne atij kombetaren me nje projekt 2-3 vjecar.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:00   #5
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,808
Thanks: 1,914
Thanked 2,704 Times in 1,502 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Pazaret e Dukes jane te thella, nuk eshte cudi qe udhezimet e humbjeve I ka dhene per te bere ca milarda andej nga Tajlanda apo Singapori.
Shqiperia nuk ka humb me rezultat te tille ka me shume se nje dekade.
Te fusesh ne loje kater qendermbrojtes per te mbrojtur rezultatin 0-3 eshte pa sens.
Gjithesesi nuk pritet qe kombetarja e Shqiperise te kete te ardhme te mire per shkak se shqiptaret e trojeve qe e ngriten nje stad me lart do rrallohen per shkak te Kosoves dhe ndonje hatermbetje ndaj federates por edhe tekat e ndonje lojtari per shkak te mos perzgjedhjes per te qene ne fushe.
Shqiperia nuk prodhon lojtare te nivelit te larte per shkak te korrupsionit dhe mungeses se terreneve sportive.
Shpresoj te mos rikthehemi tek vazoja e fundit me Malten dhe Ishujt Faroe!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:14   #6
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,756
Thanks: 5,335
Thanked 11,417 Times in 3,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Me hapjen e temes se re per kombetaren tone ishalla shohim dhe ndryshimet e reja per ngritjen e nivelit. Panuēi dhe sa ndeshje duhet te humbe qe te vije dhe shkarkimi per te? De Biazi duhet te rikthehet perseri?
Mendon vertet se do kthehet ganiu ??
Un sbesoj.
Uroj vetem te iki ky debili sa me shpejt nga ekipi yne .....
🖤 (1)
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:22   #7
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,426
Thanks: 6,825
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:23   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,426
Thanks: 6,825
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

O.....Panucci nuk mund te vazhdoje te jete dot me Trajneri i Kombetares Shqiptare...

Shqiperi - Ukraine 1 - 4 ...serisht humbje , madje e treta radhazi dhe e dyta me shifra aspak te pranueshme per cfaredolloj ekipi kombetar..

E pra ne 8 ndeshje te tij ne krye te pankines Kuq e Zi..tekniku llafollog italian ka regjistruar 5 humbje, dy fitore e 1 barazim dhe nen drejtimin e tij ekipi yne ka shenuar 6 gola e ka pesuar 15 ..bilanc me negativ nuk mund te kete me...e me shifra te tilla alarmante e te frikeshme qe e cojne futbollin shqiptar shume vite prapa ne ditet me te erreta te tij ...do te duhet ta cojne zgupthi ne alarm e ne kembe krejt Federaten shqiptare te futbollit dhe do te duhet me te drejte qe profesionalisht specialistet, tekniket, analistet, gazetaret , opinionistet e te gjithe njerezit e futbollit te kerkojne menjehere largimin e ketij lloj trajneri ''eksperimental'' nga kreu i Kombetares sone...

E pra o Panucc ...Shqiperia nuk pesonte 5 humbje edhe kur ne grupin e saj eliminator te europianit u perball me kundershtare te frikshem si Portugalia, Danimarka e Serbia... plus Armenine ne perberje te grupit...

Ajo nuk pesonte 15 gola edhe kur ne grupin e saj eliminator te boterorit u ndesh me te medhenjte e futbollit planetar Spanjen e Italine por edhe me 6 ndeshje te tjera ndaj Izraelit ,Maqedonise e Lihtenshtejnit.......

Shqiperi - Ukraine nuk ishte gje tjeter vecse nje vazhdim i shemtuar prej skuadres sone ...i ndeshjes Shqiperi - Kosove.

Edhe pse vete Panucci premtoi reflektim te menjehershem ,
korigjime te nevojshme, kerkoi falje, mori persiper pergjegjesite e skandalit ndaj Kosoves.. tha se skuadra do ti pergjigjej ne menyren me te mire te mundeshme duke bere autokritiken e duhur... etj etj ...si dhe ai e futbollistet e grumbulluar prej tij premtuan kthesen e domosdoshme sidomos per sa i perket menyres , konceptit e mentalitetit te lojes ...asgje e asnjera prej ketyre nuk ndodhi..per te mos thene se cdo gje shkoi keq e me keq ...

Nje trajner aventurier pa koncepte te qarta, pa ide funksionale taktike, qe ka prishur boshtin e nje Kombetareje, ...nje trajner qe eksperimenton pa fund pa e ditur edhe vete pse dhe cfare kerkon permes eksperimenteve te tilla totalisht te deshtuara.. kurresesi nuk mund te vazhdoje te qendroje me ne krye te Kombtares sone ...jo...kesisoj JO...

Ne mbrojtje probleme te shumta e gabime amatoreske prej te gjitheve ...ku Mavraj , Veseli e Gjimshiti jane ne gare se cili eshte me i keqi prej tyre ...

Nje Hysaj i vetem eshte fare pak ne mbrojtjen tone me kaq shume gabime e gafa qe po na kushtojne kaq shtrenjte nga ndeshja ne ndeshje...

Krahu i majte qe pas lenies jashte te ''veteranit'' Agolli eshte krejtesisht bosh...dhe nder pikat me te dobta te mbrojtjes sone...

Ne mesfushe pervec S.Lilajt qe per aq sa luajti mendoj se ishte me i sakti ne fushe per tanet...as Ramadani e as Ndoi [ qe jo per faj te tij ishte vendosur ne nje pozicion aspak te pershtatshem per te ] por as edhe Lenjani e deri diku edhe Roshi ..per asnje moment nuk i sherbyen ekipit e per rjedhoje as mbrojtjes e as sulmit...

Ne sulm Rei Manaj duket sikur luante me veten e vet ...pasi ishte ku e ku me ate c'ka kerkohej prej tij.. dhe mbetet shume larg te pretenduarit per te qene titullar ne formacionin baze...ndersa Lenjanin se ishte se nuk ishte ne fushe ekipi pothuajse nuk e ndjeu fare...

Edhe Qaka, apo Memolla, Balaj, Cikalleshi, e Ajeti qe u aktivizuan gjate kesaj ndeshje nuk ndryshuan asgje ne konceptin, mentalitetin e ngjyren e lojes sone qe vazhdon te mbetet anemike, pa seder e grinte e mbi te gjitha pa taban e pa bosht...dhe krejtesisht e coroditur...

Nuk eshte puna thjesht se humbem nje ndeshje apo disa te tilla ...sepse ne futboll mund te humbasesh por ama luan mire vertet ...por problemi shtrohet ne ate qe ne nuk po luajme me futboll..ne na eshte shkaterruar edhe ai pak skelet kombetareje qe mezi arritem ta ndertojme me aq shume mund, pune e djerse...ne jemi drejt nje regresi e prapa - krthehu vertet te frikshem..sidomos ne konceptin e lojes, ne mentalitet e ne taktike...

Panucci e nisi ndeshjen me 4-1-4-1 ...me pas e vazhdoj me 3-5-2 ..dhe e perfundoi me 6 mbrojtes...2 mesfushore e dy sulmues...

E pra cfare kerkonte te ruante ..humbjen 3 - 0 deri ne ato caste [e 88 minute ...derisa Ndoi shenoi golin e nderit ] ...e ku me pas ukrainasit na shenuan edhe nje gol te katert ?

Tre gola pesuar lehtesisht qe ne pjesen e pare...zorr se i pranon edhe Andora, San Marino, Malta e Lihtejnshtejni e jo me ti marre kesisoj nje ekip si i yni qe vetem dy vjet me pare ishte ne Finalet e nje Europiani...

Taktikisht ne ''eren Panucci'' jemi skandal...me loje e me rezultate, jemi ku therret qameti e per te vene duart ne koke... fizikisht jemi per te qare hallin sa me s'ka...profesionalisht kemi zbritur nja 100 shkalle me poshte , vrapojme e lodhemi kot kuturu e pa qartesi e pa ide..duke shfaqur pasiguri te theksuara ne cdo repart..

Sic thyhemi lehtesisht ne mbrojtje e sfumohemi deri ne mos - egzistence ne mesfushe po aq edhe sulmi yne qorr ..as qe e njeh me befassine, shpejtesine e agresivitetin ... pa lere me Golin...

Kjo skuader me kete trajner eshte e frikeshme vertet...te ben te vesh duart ne koke por edhe tu biesh fort kembanave te alarmit..ne tre ndeshjet e fundit 8 gola te pesuar...e vetem nje gol te shenuar...c'presim me ...ka me keq se kaq?

Jemi rrezuar e shkaterruar kaq keq perballe kundershtaresh pothuajse te niveliit tone e madje edhe poshte nesh...se pari me menyren e lojes e pastaj me rezultatet...dhe Shtatori i ndeshjeve zyrtare ja tek eshte...ndaj stop nje ore e me pare vazhdimit kesisoj ''alla Panucci''...

Pavaresisht ndonje lloj zeri justifikues per mungesa te shumta ne perberjen tone..asnje lloj justifikimi nuk mund te qendroje dot me ne kembe...pikesepari per menyren e lojes sone...per eksperimentet pa buke, per mentalitetin skandaloz te te luajturit, etj etj...e me pas edhe me keto rrezultate qe askush tashme ne futbollin bashkekohor nuk do te mund ti pranonte e ti kaperdinte dot...

Se fundi..qarte, shkurt e sakte...pyetja shtrohet ..a duhet te vazhdoje me Shqiperia te mbaje ne krye te Pankines se saj nje teoricien e llafollog si Panucci qe po e con nga deshtimi ne deshtim e po i shhkaterron edhe ate pak kornize loje e karakteri qe me aq mund e vuri ne terezi para ardhesi i tij De Biazi...e natyrisht edhe me vete meriten e shume prej djemve kuq e zi ...apo duhet te vere dore nje sahat e me pare pa u rrukullisur ende poshte e me poshte drejt gremines e ne menyre te pa ndaleshme e te pa riparueshme dot me...gjithcka te mire qe kishim krijuar ???

Une personalisht..pare nga cdo lloj kendveshtrimi e gjykuar nga cdo lloj sensi me qetesi, objektivitet, me mend ne koke e kembe ne toke ...nga ajo c'ka Panucci deri tani na ka dhene te drejten ta gjykojme e analizojme qetesisht punen e dijen e tij ne futboll...mendoj se ai duhet te ike prej Kreut te Pankines Kuq e Zi ..nje ore e me pare...per te miren tone e te futbollit tone se pari e ndoshta edhe per te miren e tij..e ne kerkim te nje fati tjeter ...sepse keshtu nuk mund te vazhdohet dot me duke eksperimentuar pa fund e turperisht me nje Kombetare qe per ne shqiptaret ka kohe qe me te drejte po konsiderohet si e shenjte dhe e vetmja krenari kombetare e jona ne gjithe kete mori hallesh e problemesh pa fund qe kemi si Komb e si popull...

Ndaj Panucci me mire larguhu vete se sa te largojne shqiptaret sic dijne vetem ata...alla shqiptarce...

A.R.DOSTI
🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:27   #9
Beaute
.
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,756
Thanks: 5,335
Thanked 11,417 Times in 3,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 346
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Po ti pse qesh Ledio ??
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:29   #10
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,426
Thanks: 6,825
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Po ti pse qesh Ledio ??
eshte edhe per te qare. shyqyr qe isha ne pune.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:30   #11
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,815
Thanked 2,809 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
O.....Panucci nuk mund te vazhdoje te jete dot me Trajneri i Kombetares Shqiptare...

Shqiperi - Ukraine 1 - 4 ...serisht humbje , madje e treta radhazi dhe e dyta me shifra aspak te pranueshme per cfaredolloj ekipi kombetar..

E pra ne 8 ndeshje te tij ne krye te pankines Kuq e Zi..tekniku llafollog italian ka regjistruar 5 humbje, dy fitore e 1 barazim dhe nen drejtimin e tij ekipi yne ka shenuar 6 gola e ka pesuar 15 ..bilanc me negativ nuk mund te kete me...e me shifra te tilla alarmante e te frikeshme qe e cojne futbollin shqiptar shume vite prapa ne ditet me te erreta te tij ...do te duhet ta cojne zgupthi ne alarm e ne kembe krejt Federaten shqiptare te futbollit dhe do te duhet me te drejte qe profesionalisht specialistet, tekniket, analistet, gazetaret , opinionistet e te gjithe njerezit e futbollit te kerkojne menjehere largimin e ketij lloj trajneri ''eksperimental'' nga kreu i Kombetares sone...

E pra o Panucc ...Shqiperia nuk pesonte 5 humbje edhe kur ne grupin e saj eliminator te europianit u perball me kundershtare te frikshem si Portugalia, Danimarka e Serbia... plus Armenine ne perberje te grupit...

Ajo nuk pesonte 15 gola edhe kur ne grupin e saj eliminator te boterorit u ndesh me te medhenjte e futbollit planetar Spanjen e Italine por edhe me 6 ndeshje te tjera ndaj Izraelit ,Maqedonise e Lihtenshtejnit.......

Shqiperi - Ukraine nuk ishte gje tjeter vecse nje vazhdim i shemtuar prej skuadres sone ...i ndeshjes Shqiperi - Kosove.

Edhe pse vete Panucci premtoi reflektim te menjehershem ,
korigjime te nevojshme, kerkoi falje, mori persiper pergjegjesite e skandalit ndaj Kosoves.. tha se skuadra do ti pergjigjej ne menyren me te mire te mundeshme duke bere autokritiken e duhur... etj etj ...si dhe ai e futbollistet e grumbulluar prej tij premtuan kthesen e domosdoshme sidomos per sa i perket menyres , konceptit e mentalitetit te lojes ...asgje e asnjera prej ketyre nuk ndodhi..per te mos thene se cdo gje shkoi keq e me keq ...

Nje trajner aventurier pa koncepte te qarta, pa ide funksionale taktike, qe ka prishur boshtin e nje Kombetareje, ...nje trajner qe eksperimenton pa fund pa e ditur edhe vete pse dhe cfare kerkon permes eksperimenteve te tilla totalisht te deshtuara.. kurresesi nuk mund te vazhdoje te qendroje me ne krye te Kombtares sone ...jo...kesisoj JO...

Ne mbrojtje probleme te shumta e gabime amatoreske prej te gjitheve ...ku Mavraj , Veseli e Gjimshiti jane ne gare se cili eshte me i keqi prej tyre ...

Nje Hysaj i vetem eshte fare pak ne mbrojtjen tone me kaq shume gabime e gafa qe po na kushtojne kaq shtrenjte nga ndeshja ne ndeshje...

Krahu i majte qe pas lenies jashte te ''veteranit'' Agolli eshte krejtesisht bosh...dhe nder pikat me te dobta te mbrojtjes sone...

Ne mesfushe pervec S.Lilajt qe per aq sa luajti mendoj se ishte me i sakti ne fushe per tanet...as Ramadani e as Ndoi [ qe jo per faj te tij ishte vendosur ne nje pozicion aspak te pershtatshem per te ] por as edhe Lenjani e deri diku edhe Roshi ..per asnje moment nuk i sherbyen ekipit e per rjedhoje as mbrojtjes e as sulmit...

Ne sulm Rei Manaj duket sikur luante me veten e vet ...pasi ishte ku e ku me ate c'ka kerkohej prej tij.. dhe mbetet shume larg te pretenduarit per te qene titullar ne formacionin baze...ndersa Lenjanin se ishte se nuk ishte ne fushe ekipi pothuajse nuk e ndjeu fare...

Edhe Qaka, apo Memolla, Balaj, Cikalleshi, e Ajeti qe u aktivizuan gjate kesaj ndeshje nuk ndryshuan asgje ne konceptin, mentalitetin e ngjyren e lojes sone qe vazhdon te mbetet anemike, pa seder e grinte e mbi te gjitha pa taban e pa bosht...dhe krejtesisht e coroditur...

Nuk eshte puna thjesht se humbem nje ndeshje apo disa te tilla ...sepse ne futboll mund te humbasesh por ama luan mire vertet ...por problemi shtrohet ne ate qe ne nuk po luajme me futboll..ne na eshte shkaterruar edhe ai pak skelet kombetareje qe mezi arritem ta ndertojme me aq shume mund, pune e djerse...ne jemi drejt nje regresi e prapa - krthehu vertet te frikshem..sidomos ne konceptin e lojes, ne mentalitet e ne taktike...

Panucci e nisi ndeshjen me 4-1-4-1 ...me pas e vazhdoj me 3-5-2 ..dhe e perfundoi me 6 mbrojtes...2 mesfushore e dy sulmues...

E pra cfare kerkonte te ruante ..humbjen 3 - 0 deri ne ato caste [e 88 minute ...derisa Ndoi shenoi golin e nderit ] ...e ku me pas ukrainasit na shenuan edhe nje gol te katert ?

Tre gola pesuar lehtesisht qe ne pjesen e pare...zorr se i pranon edhe Andora, San Marino, Malta e Lihtejnshtejni e jo me ti marre kesisoj nje ekip si i yni qe vetem dy vjet me pare ishte ne Finalet e nje Europiani...

Taktikisht ne ''eren Panucci'' jemi skandal...me loje e me rezultate, jemi ku therret qameti e per te vene duart ne koke... fizikisht jemi per te qare hallin sa me s'ka...profesionalisht kemi zbritur nja 100 shkalle me poshte , vrapojme e lodhemi kot kuturu e pa qartesi e pa ide..duke shfaqur pasiguri te theksuara ne cdo repart..

Sic thyhemi lehtesisht ne mbrojtje e sfumohemi deri ne mos - egzistence ne mesfushe po aq edhe sulmi yne qorr ..as qe e njeh me befassine, shpejtesine e agresivitetin ... pa lere me Golin...

Kjo skuader me kete trajner eshte e frikeshme vertet...te ben te vesh duart ne koke por edhe tu biesh fort kembanave te alarmit..ne tre ndeshjet e fundit 8 gola te pesuar...e vetem nje gol te shenuar...c'presim me ...ka me keq se kaq?

Jemi rrezuar e shkaterruar kaq keq perballe kundershtaresh pothuajse te niveliit tone e madje edhe poshte nesh...se pari me menyren e lojes e pastaj me rezultatet...dhe Shtatori i ndeshjeve zyrtare ja tek eshte...ndaj stop nje ore e me pare vazhdimit kesisoj ''alla Panucci''...

Pavaresisht ndonje lloj zeri justifikues per mungesa te shumta ne perberjen tone..asnje lloj justifikimi nuk mund te qendroje dot me ne kembe...pikesepari per menyren e lojes sone...per eksperimentet pa buke, per mentalitetin skandaloz te te luajturit, etj etj...e me pas edhe me keto rrezultate qe askush tashme ne futbollin bashkekohor nuk do te mund ti pranonte e ti kaperdinte dot...

Se fundi..qarte, shkurt e sakte...pyetja shtrohet ..a duhet te vazhdoje me Shqiperia te mbaje ne krye te Pankines se saj nje teoricien e llafollog si Panucci qe po e con nga deshtimi ne deshtim e po i shhkaterron edhe ate pak kornize loje e karakteri qe me aq mund e vuri ne terezi para ardhesi i tij De Biazi...e natyrisht edhe me vete meriten e shume prej djemve kuq e zi ...apo duhet te vere dore nje sahat e me pare pa u rrukullisur ende poshte e me poshte drejt gremines e ne menyre te pa ndaleshme e te pa riparueshme dot me...gjithcka te mire qe kishim krijuar ???

Une personalisht..pare nga cdo lloj kendveshtrimi e gjykuar nga cdo lloj sensi me qetesi, objektivitet, me mend ne koke e kembe ne toke ...nga ajo c'ka Panucci deri tani na ka dhene te drejten ta gjykojme e analizojme qetesisht punen e dijen e tij ne futboll...mendoj se ai duhet te ike prej Kreut te Pankines Kuq e Zi ..nje ore e me pare...per te miren tone e te futbollit tone se pari e ndoshta edhe per te miren e tij..e ne kerkim te nje fati tjeter ...sepse keshtu nuk mund te vazhdohet dot me duke eksperimentuar pa fund e turperisht me nje Kombetare qe per ne shqiptaret ka kohe qe me te drejte po konsiderohet si e shenjte dhe e vetmja krenari kombetare e jona ne gjithe kete mori hallesh e problemesh pa fund qe kemi si Komb e si popull...

Ndaj Panucci me mire larguhu vete se sa te largojne shqiptaret sic dijne vetem ata...alla shqiptarce...

A.R.DOSTI
Ne shqiptaret mire qe dime me bo p0rdhe tu shkrujt nga facebooku si ky tipi qe ka bo ket shkrimin.Pa lidhje,edhe kur flitet per futboll duhet me i fut ndonje rrjesht krenarie fake sic ishte ajo "Te largojme sic dijme ne shqipetaret".
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:37   #12
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,426
Thanks: 6,825
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Ne shqiptaret mire qe dime me bo p0rdhe tu shkrujt nga facebooku si ky tipi qe ka bo ket shkrimin.Pa lidhje,edhe kur flitet per futboll duhet me i fut ndonje rrjesht krenarie fake sic ishte ajo "Te largojme sic dijme ne shqipetaret".
ai tipi qe thu ti shoku ka punu 30 vjet gazetar sporti mer pak vesh me shume se une e ti.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:41   #13
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,815
Thanked 2,809 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ai tipi qe thu ti shoku ka punu 30 vjet gazetar sporti mer pak vesh me shume se une e ti.
Se kisha per analizen ne pergjithesi por thjesht per kto..shtesat qe i fusin a thua se ca bejme ne shqipetaret.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:42   #14
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Ne shqiptaret mire qe dime me bo p0rdhe tu shkrujt nga facebooku si ky tipi qe ka bo ket shkrimin.Pa lidhje,edhe kur flitet per futboll duhet me i fut ndonje rrjesht krenarie fake sic ishte ajo "Te largojme sic dijme ne shqipetaret".
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:45   #15
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,815
Thanked 2,809 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.
Nese lexon ca kam shkru me siper ne lidhje me kete teme e kupto qe kam te njejtin mendim me te ne lidhje me panuccin.

Sme pelqejne deklaratat e tipit..ik vete pa te hequr sic dim ne shqipetaret..e per kete e kisha.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:47   #16
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,426
Thanks: 6,825
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.
shyqyr eshte Kosova ne forme te mire se u lodhem tu bo tifo per imperialistet
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:49   #17
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,490
Thanks: 2,815
Thanked 2,809 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
shyqyr eshte Kosova ne forme te mire se u lodhem tu bo tifo per imperialistet
Kosova ne nje te ardhme jo shume larg ka me pas kombetare shume here me te mire se shqiperia.lojtaret kosovare qe do dalin ne vazhdim nuk besoj se do zgjedh ndonje shqiperine.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2018, 20:59   #18
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,119 Times in 2,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Nese lexon ca kam shkru me siper ne lidhje me kete teme e kupto qe kam te njejtin mendim me te ne lidhje me panuccin.

Sme pelqejne deklaratat e tipit..ik vete pa te hequr sic dim ne shqipetaret..e per kete e kisha.
Eshte deklarate nga zemra e plaste pra, apo nuk na boni veremin ky panucci i leshit. Thjesht shprehje e mllefit ne platforma sociale.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2018, 13:54   #19
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.
Leje Rex pash at zot,Luzerave nuk ju ndihmon as guardiolla po te ishte.
Shikoj Ekipin e pare humbin 4:1(ka mund te jet 5,6,7, per Ukrainasit)Shikoj U21 humbin nga boshnjaket 2:0!! LUZERA!!
BTW,dje theva filxhanin tu pi kaffe nga nervoza,shava si gabel!!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2018, 14:34   #20
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!

Ne jemi destinuar te deshtojme , ne cdo fushe te jetes , jo vetem ne sporte
Mire e tha ai komentatori supersportit , kam frike se po tu japesh fanellat e kombetares lojtarve te Kosoves do kthehen ne kllouna qe sdo dine te lidhin 2 pasime lol
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur