Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-05-2019, 22:04   #21
Adea
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2016
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A jeni gati, ja kur fillon Ramazani 2019!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Adea, trupin e rikthej ne form sa here te dua, mos harro shpirti e mban trupin, jo trupi shpirtin.
Ti nuk e di nese je trup a shpirt.

Ti je shpirt dhe si i tille mban trupin tend qe ti nuk e sheh.

Ti nuk e di sa i madh je.

El
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 22:50   #22
uj me gaz
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Dy tre ditet e para jam si drogaxhiu kur le drogen .
Si?????

Agjerimi nxjerr ne pah varesite qe keni krijuar. Nese shkeputeni prej tyre, eshte mire per ju, jo per fene. Feja ne vetvete eshte po ashtu varesi.

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga uj me gaz : 04-05-2019 nė 22:55
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 22:59   #23
Akrepi
Anėtar

Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleonore Shiko postimin

Ti nuk e di sa i madh je.

El
Tregoja, mos e lėr nė errėsirė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 23:00   #24
Akrepi
Anėtar

Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Adea, trupin e rikthej ne form sa here te dua, mos harro shpirti e mban trupin, jo trupi shpirtin.
T'u bė fiksim Adea ty, ėshtė Eleonorė ajo qė po i pėrgjigjesh.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2019, 23:09   #25
Pirati
Aga i Lugines

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm

Po edhe une do fidhoj, ama vendosur cilin Ramazan akoma nauk
i vjetėr 05-05-2019, 01:11   #26
Adea
V.I.P

Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Tregoja, mos e lėr nė errėsirė.
Ndonjehere e mendoj veten si elefant. Kjo per arsye te nje dokumentari qe kam pare para shume vitesh. Elefantet emigrojne dhe udhetojne dite e nate ne kerkim te shpellave ku ka akumulim te madh kripe. Nevoja e trupit per kripe eshte e krahasueshme me nevojen e trupit per ajer, ushqim dhe uje. Pa te njeriu kalon ne shok. Asnjehere nuk e kam kuptuar pse kripa e humbet shijen e vet. Nuk kam hedhur sasine e duhur.

Krahasimi me elefantin behet per te bere ekuivalencen time me trupin e padukshem ose veshjen ose shtepine qe mbaj mbi vete. Kjo do te thote se une jam shpirt dhe se shpirti im i sotshem do te jete shtepia ose trupi im i perhershem. I PERHERSHEM. Eshte shpirti ai qe i jep forme trupit. Jo e kunderta.

Ajo qe ndjen trupi yt kur ne te futet nje fantazme ate ndjen edhe trupi im i jashtem kur une futem ne te. Jam une ajo qe i jap forme trupit tim fizik hyjnor.

Shoku eshte i madh dhe ndjesia eshte ajo e mbytjes ne uje ose e marrjes se frymes. Ndjesia tjeter mund te pershkruhet me: Une jam brenda teje ashtu si edhe ti je brenda meje. Ky trup eshte PURE, complet i paster dhe i pashkruar. Cfare gjendet brenda kesaj fllucke te madhe e te padukshme mund te krijoje pershtypjen e futjes se ujit ose ajrit ne te gjitha orificet (vrymat) e trupit. Mund te krahasohet me shtatezani ne kuptimin e asaj qe ti duhet te ushqehesh per dy. Nuk eshte e njejta gje. Ti duhet te ushqehesh per veten tende.

El
i vjetėr 05-05-2019, 08:22   #27
*ARiel*
E qetė 🙃

Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Si?????

Agjerimi nxjerr ne pah varesite qe keni krijuar. Nese shkeputeni prej tyre, eshte mire per ju, jo per fene. Feja ne vetvete eshte po ashtu varesi.
Kjo eshte lufta me e madhe per ne, qe te shpetojme veten
i vjetėr 05-05-2019, 08:56   #28
Smokkie
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2015
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm

Ej po si ja beni per te punuar? Dmth ndikon ne rendimentin ne pune? Pa ushqim, pa kafe?
i vjetėr 05-05-2019, 12:22   #29
Adea
V.I.P

Citim:

Shpirti eshte ai qe i jep forme trupit.

Deri tani gjigandet (njerez te shendoshe) kane qene ata qe kane mbajtur te gjitha portat hapur qe ka lejuar depertimin e shpirtrave te te vdekurve ne ta.

Shpirti i nje te vdekuri duket ne fotografi. Quhet orb dhe ka pamjen e nje fllucke te vogel sapuni. Eshte shume, shume i lehte ne peshe dhe nuk ndihet hyrja e tij.

Njerezit e dobet jane anoreksike. Ata mbajne gati te gjitha portat mbyllur deri sa hane vetveten.

Gjigandi i vertete eshte nje njeri i cili nuk lejon futjen e orb-it ne te dhe si i tille ai shnderrohet ne shpirt dhe strehoet ne trupin e vertete te se nesermes qe eshte nje orb i madh si fllucke sapuni.

Ti je ai qe do t'i japesh fytyre ketij trupi te PERHERSHEM HYJNOR.

Te te futet nje orb eshte ndryshe nga te futesh ne nje orb.

El
i vjetėr 05-05-2019, 12:47   #30
Ragnar
Real Madrid

Data e antarėsimit: Mar 2013
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
T'u bė fiksim Adea ty, ėshtė Eleonorė ajo qė po i pėrgjigjesh.
Po kjo eshte Adea
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim