Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-05-2019, 01:22   #141
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,475
Thanks: 3,590
Thanked 583 Times in 462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Mos u trembni nga kjo qe po ju them:

Ok, go ahead dhe trembuni.


Ne jemi aktualisht ne nje black hole.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 01:25   #142
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,238
Thanks: 15
Thanked 622 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
...materja e nje universi tjeter bie ne black hole, aty koha ndalon totalisht, kjo materie kalon ne worm hole, dhe prej aty ne white hole, dhe kemi shperthimin e madh duke filluar perseri koha dhe duke na dhene universin tone....
Termi "shperrthim" nuk qendron...shperrtheu Bing Bangu...
Ne te vertet nuk ka shperrthyer asgje,por ne nje moment prej nje pike idiotesisht e vogel fillon te krijohet kohe-hapsira,te fryhet...dhe per cudi ende eshte duke u fryer edhe ate gjithnje e me shpejtesi me te madhe !
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 18:02   #143
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,811
Thanks: 153
Thanked 575 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Nje pyetje serioze.

Sa zgjat e tashmja?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 20:54   #144
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,811
Thanks: 153
Thanked 575 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Pyetja tjeter, ekziston e tashmja kur jemi ne gjume?
Akoma pyetje tjeter, cfar eshte e tashmja kur shohim enderr?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:02   #145
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,811
Thanks: 153
Thanked 575 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Meqenese nuk pergjigjet askush, pergjigjem vete.
Disa fizikane thone se, e tashmja zgjat sa konstantja e Plankut, dmth koha qe i duhet fotonit te beje dicka. Kurse te tjere thon se e tashmja zgjat bazuar ne aktivitetin elektrokimik te trurit dhe eshte afersisht 200 milisekonda. Kush ka te drejte?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 21-05-2019 nė 21:15
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:05   #146
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,811
Thanks: 153
Thanked 575 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Termi "shperrthim" nuk qendron...shperrtheu Bing Bangu...
Ne te vertet nuk ka shperrthyer asgje,por ne nje moment prej nje pike idiotesisht e vogel fillon te krijohet kohe-hapsira,te fryhet...dhe per cudi ende eshte duke u fryer edhe ate gjithnje e me shpejtesi me te madhe !
Nese ve re une thjesht perktheva, big bang ne shperthim i madh.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:06   #147
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,811
Thanks: 153
Thanked 575 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Mos u trembni nga kjo qe po ju them:

Ok, go ahead dhe trembuni.


Ne jemi aktualisht ne nje black hole.


Adea
Si e provon kte qe thua?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:06   #148
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,138
Thanks: 2,322
Thanked 1,865 Times in 1,254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Meqenese nuk pergjigjet askush, pergjigjem vete.
Disa fizikane those, e tashmja zgjat sa konstantja e Plankut, dmth koha qe i duhet fotonit te beje dicka. Kurse te tjerere thon se e tashmja zgjat bazuar ne aktivitetin elektrokimik te trurit dhe eshte afersisht 200 milisekonda. Kush ka te drejte?
Nga gang bangu kalove te doriana?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:14   #149
magnus
©
 
Avatari i magnus
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 8,811
Thanks: 153
Thanked 575 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nga gang bangu kalove te doriana?
Ja te vij Zana, le te jet tem mix, gang bang, big bang. Holle holle sexi esht nje mister i madh i universit, fizika nuk jep pergjigje, filozofia spekullon.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 21-05-2019, 21:17   #150
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,138
Thanks: 2,322
Thanked 1,865 Times in 1,254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Ja te vij Zana, le te jet tem mix, gang bang, big bang. Holle holle sexi esht nje mister i madh i universit, fizika nuk jep pergjigje, filozofia spekullon.
Prit te mbaroj pune une njehere.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:34   #151
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,956
Thanks: 3,977
Thanked 4,737 Times in 2,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Prit te mbaroj pune une njehere.
Wtf

Bardhyl , mos I jep shume gojes se ti del jashte shinave lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:36   #152
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,956
Thanks: 3,977
Thanked 4,737 Times in 2,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Ja te vij Zana, le te jet tem mix, gang bang, big bang. Holle holle sexi esht nje mister i madh i universit, fizika nuk jep pergjigje, filozofia spekullon.
Lere se u lag Bardhyli .. kaq e ka ky . Loool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:39   #153
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,138
Thanks: 2,322
Thanked 1,865 Times in 1,254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Lere se u lag Bardhyli .. kaq e ka ky . Loool
Tė kam shumė xhan se ma qan hallin. BTW, nga tė dy krahėt edhe te kjo temė edhe te ajo tjetra?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:40   #154
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,967
Thanks: 6,471
Thanked 7,712 Times in 4,936 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Wtf

Bardhyl , mos I jep shume gojes se ti del jashte shinave lool
mund te jete seksi. nix foto
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:46   #155
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,956
Thanks: 3,977
Thanked 4,737 Times in 2,295 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mund te jete seksi. nix foto
Qenka acarues fare .. lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 21:50   #156
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,475
Thanks: 3,590
Thanked 583 Times in 462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mund te jete seksi. nix foto

Gruaja eshte e shendoshe. Ai eshte i dobet dhe i vogel!

A mban tespie ne dore?Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur