Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2019, 10:44   #21
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,959
Thanks: 12,990
Thanked 7,954 Times in 4,651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Nuk esht mire te luajm me natyren .
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 07-07-2019, 17:59   #22
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 324
Thanks: 19
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

I vure kapak,s'ka dale ndonje farmak ta sheroje vdekjen,na mbylle temen.
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Njazi pėlqehet nga
i vjetėr 07-07-2019, 19:21   #23
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 162
Thanks: 220
Thanked 55 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

...dhe s'ikur tė bėhej njeriu i pėrjetshėm, ku do tė mbetej kuptimi i jetės?
Ai/Ajo qė ka krijuar lindjen, plakjen dhe vdekjen ka shumė mė tepėr logjikė
dhe kuptim se sa pėrjetshmėria. Duke pasur parasysh ēfarė
kemi arrijtur ne si krijesa, dhe qė t'i bėjmė konkurencė nėnės natyrė
jemi jo larg sa toka me qiellin, por me skajin e universit.
Ne, mbi tė gjitha nuk kemi arrijtur tė civilizohemi e kėrkojmė tė bėhemi
Zot tė Universit!

Zakonisht, gjėrat e mėdha fillojnė me hapa tė vogla. Si psh. ta shėrojmė
sė pari gripin e ca sėmundje tė tjera, e pastaj tė bėjmė ca kėrkesa
tė tjera...
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 20:59   #24
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,340
Thanks: 3,504
Thanked 3,976 Times in 2,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Kam pa nje film se maj mend titullin ku nje doktor beri komplet antaret e familjes qe humbi ne aksident me makine per 30 dite

Le punen kolosale qe do klonimi por ai u merrte dhe me azhendat e ktyre qe mos te vihej rre mungesa e tyre !!!!

Kjo tema eshte per Pruden se ajo eshte bere e ndjeshme nga faktori vdekje jete kto kohet e fundit.
Ky filmi eshte me Keanu Reeves.

Filmi me palidhje qe e kam shiku sivjet.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 22:28   #25
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,165
Thanks: 126
Thanked 4,213 Times in 2,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Nuk e di pse kam pershtypjen qe edhe sikur te mundeshim, jane ata qe nuk do duan te kthehen me.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 07-07-2019, 22:38   #26
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,911
Thanks: 120
Thanked 1,120 Times in 830 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Ne parim mendoj se njeriu mund te arrije cdo gje qe i thote mendja. Arritja e cdo gjeje eshte vetem ceshtje kohe.
Per momentin ringjallja eshte shume shume large.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 01:21   #27
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 413
Thanks: 71
Thanked 62 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Po mo, si trup fizik vec, se i njejti shpirt ska shans te hyj tek i njejti fizik.
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 08:06   #28
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,694
Thanks: 3,792
Thanked 6,436 Times in 2,170 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Do do. Por ce do. Ne se kemi ate shonc.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 08:09   #29
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 3,646
Thanks: 768
Thanked 3,047 Times in 1,112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Kur te vdes jam.shume e sigurt qe nuk do dua te me ringjallin. Kshu qe larg meje ju qe doni te ringjallni
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur