Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-03-2018, 16:11   #1
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,515
Thanks: 24
Thanked 2,028 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Automobilizmi

Mendoj se dhe kjo teme duhet te kete kendin e vete ne forum.
Pergjithsisht mendoj te diskutohet per Mjetet motorrike dhe te apasionuarit ndaj ktij lloj Sporti.

Po ju sjell nje vidio te njerave nga makinat me te Shpejta ne Shqiperi ne nje event jashte Shqiperie
Eshte ajo makina qe e keni pare Vidio duke ecur ne Tunelin e Kalimashit me shpejtesi 316kmh

__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Viking : 14-03-2018 nė 16:19
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 16:16   #2
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,515
Thanks: 24
Thanked 2,028 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Automobilizmi

Kjo siper eshte 1000 kuaj fuqi kurse kjo qe vjen ne vidion posht eshte 1267 kuaj fuqi. Si makine eshte punuar nga Gogu ne Kosove.

__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 30-03-2018, 11:04   #3
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,515
Thanks: 24
Thanked 2,028 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Automobilizmi

Tesla El Truck Now in the Road.

Tashme eshte afer realizimit qe te kemi dhe kamiona elektrike dhe se fundi vjen Tesla me nje te tille i cili ka bere shfaqje ne Usa.

Ne Europe po testohet akoma Produkti i Mercedez i cili eshte vene ne trafik qe ne 2016 dhe pas nje testi 2 vjecar do te prodhohet ne mase.

Mendoni pak sa do te ishte ndotja e ambjentit nga nje Kamion me Nafte ne nje rast te tille.

__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2018, 07:11   #4
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,515
Thanks: 24
Thanked 2,028 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Automobilizmi

Rip Dan Kneen

__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 30-11-2018, 13:24   #5
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,515
Thanks: 24
Thanked 2,028 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Automobilizmi

Kamionat e fjales se fundit paisen me sistemin emergency braking (frenat e emergjences)
Volvo eshte nje nga kompanit qe ka investuar shume ne kte projekt
Me posht keni nje vidio qe eshte ber virale me kohe dhe tregon qarte funksionin e ketij Sistemi qe le te themi eshte nje nga shpikjet e kohes.
Por cdo te thote dhe si funksionon.
Me sa di une dhe sa mendoj ky sistem eshte nje bashkpunim me vete i sensorve dhe nje sistemi kompjuterik i cili ka nje autonomi nga sistemet e tjera me pak fjale ka nje tru me vete dhe ne raste se ndihet rreziku ai funksionon duke mos pyetur shoferin.

Ne rastin e me poshtem nese do te ishte shoferin qe do te frenonte do te ishte shume veshtire qe djali te shpetonte.

__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur