Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-01-2019, 07:19   #61
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Afati perfundimtar ishte Marsib I 2019, por mendoj qe ne qershor inagurohet, per zgjedhjet
Fusha i do nja 3 muaj qe te jete optimale.Nuk e di kur do ta mbjellin barin.Qe te jete gati ne Qershor bari duhet te mbillet qe ne Mars.Te shohim tani.Por kam frike se mos e shtyjne per Shtator.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 07:44   #62
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,429
Thanks: 708
Thanked 1,306 Times in 766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arena Kombėtare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Fusha i do nja 3 muaj qe te jete optimale.Nuk e di kur do ta mbjellin barin.Qe te jete gati ne Qershor bari duhet te mbillet qe ne Mars.Te shohim tani.Por kam frike se mos e shtyjne per Shtator.
Me mire te shtyhet 4-5 muaj dhe te behet tamam , sesa o burra ta inagurojme ne qershor alla shqiptarce dhe t'na pikoje catia.

Gjithsesi vonesat lidhen me nje nje rimbursim tvsh 2 milion eur qe shteti refuzon ti jape Fshf duke qene nje institucion i pavarur dhe qe financohet nga uefa.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2019, 19:09   #63
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,873
Thanks: 1,111
Thanked 1,211 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Arena Kombėtare"

Shqipėri-Moldavi, mė 11 qershor, luhet nė “Arena Kombėtare”


Pritjes pėr tė parė njė ndeshje nė “Arena Kombėtare” po i vjen fundi, madje ka dhe njė datė zyrtare dhe njė takim tė pėrcaktuar pėr t’u luajtur nė impiantin mė tė ri nė vend.
Nė 11 qershor, Shqipėri – Moldavi, takimi i vlefshėm pėr eliminatoret e “Evropianit 2020”, do tė luhet nė stadiumin qė tė gjithė presim.

SuperSport ka mundur tė mėsojė nga burime pranė Federatės se institucioni qeverisės i futbollit shqiptar i ėshtė pėrgjigjur duke i dhėnė emrin e stadiumit tė ri, kėrkesės sė UEFA-s, qė kėrkon paraprakisht vendin e zhvillimit tė ndeshjeve tė eliminatoreve pėr tė programuar gjithēka nė avancė.

Lajmi gjen konfirmim edhe nėse i hedh njė sy faqes sė Federatės Shqiptare tė Futbollit nė seksionin ku ndodhet kalendari i ndeshjeve tė Kombėtares dhe pikėrisht pėr ndeshjen Shqipėri – Moldavi, lexohet “Sheshi Italia”, Tiranė.
Nė kėtė mėnyrė, mund tė jepet e sigurt se maksimumi nė muajin qershor “Arena Kombėtare” do tė jetė pėrfunduar dhe funksional, gati pėr tė mik pritur evente futbollistike.

Edhe pse nuk ka ende njė njoftim zyrtar, kjo do tė thotė se me shumė mundėsi ėshtė gjetur edhe njė marrėveshje mes Federatės Shqiptare tė Futbollit dhe Ministrisė sė Financave pėr ēėshtjen e rimbursimit tė Tatimit tė Vlerės sė Shtuar sa i pėrket pjesės sė investimit nga Federata nė lidhje me stadiumin, njė ngėrē qė kėrcėnonte tė mbante peng pėrfundimin e punimeve nė “Arena Kombėtare”


__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Angel69 : 10-02-2019 nė 19:16
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 21:39   #64
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,873
Thanks: 1,111
Thanked 1,211 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Arena Kombėtare"

Armand Duka e pranon: Gabuam nė parashikim, "Arena Kombėtare" gati nė shtator

Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka ishte nė Durrės ku foli pėr Akademinė e Arbitrimit, teksa u ndal edhe te stadiumi, "Arena Kombėtare", i cili pritet tė jetė gati nė muajin shtator.

"Kuptohet qė nuk ėshtė e lehtė nga pikėpamja konstruktive, arredimi, mobilimi, prodhimi i sinjaleve televizive. Kėto gjėra tė vogla e bėjnė tė vėshtirė ndėrtimin e njė stadiumi. Ėshtė njė projekt shumė i madh, i parealizuar anjėherė nė Shqipėri. Do ishte shumė mirė qė ta kishim parashikuar saktė pėr nė qershor, por ėshtė e pamundur qė tė arrihet. Kėshtu qė uroj qė nė shtator tė mos gabojmė dhe tė jemi nė kohėn e duhur."-tha numri 1 i FSHF-sė.

Duka ftoi tė rinjtė qė tė fokusohen te arbitrimi, duke thėnė se ėshtė njė profesion.

"Fizikisht ėshtė sport por mendėrisht ėshtė mė shumė se sport sepse do japėsh drejtėsi nė fushėn e lojės dhe tė japėsh drejtėsi nė fushėn e lojės nuk ėshtė e lehtė. Sokol Jareci qė kam nė krahė, e ka filluar si ju, ka bėrė njė karrierė shumė tė mirė nė nivel kombėtar dhe atė ndėrkombėtar, kemi edhe vajza qė po promovohen ne fushėn e arbitrimit. Ne i ftojmė vajzat tė merren me kėtė sport apo profesion. E kemi filluar vjet kėtė akademi, disa vite mė parė ka qenė njė trajnim spontan. Arbitrat duhet tė edukohen shumė mirė pasi janė njė faktor shumė i rėndėsishėm pėr njė ndeshje futbolli. Nga viti i parė kemi plot 70 arbitra tė cilėt kanė kaluar testet dhe aktualisht arbitrojnė. "-pėrfundoi Duka.

Thirrjes iu bashkua edhe Koordinatori i kėtij projekti Sokol Jareci:

"Jemi pėr tė promovuar edicionin e dytė tė Akademisė sė Arbitrimit pas njė edicioni tė parė tė suksesshėm ku plot 70 djem e vajza u certifikuan. Duke parė suksesin e vitit tė parė menduam ta zhvillonim sėrisht."-pėrfundoi ish-arbitri i UEFA-s.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur