Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2018, 14:04   #621
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,492
Thanks: 7,508
Thanked 5,924 Times in 3,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

fierake e dashur,

100 tu befte burri!

kur them une qe gaforret meshkuj jane me te miret asnje sme beson
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2018, 06:37   #622
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,866
Thanks: 1,818
Thanked 2,037 Times in 1,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Borush flm!!!! Un te besoj.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2018, 06:39   #623
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,866
Thanks: 1,818
Thanked 2,037 Times in 1,288 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Faleminderit Akrepi .( Edhe per receten e hasudes).

Eda gāteau au chocolat .
E bere vet? Te lumcin duart!
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2018, 09:23   #624
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,079
Thanks: 3,323
Thanked 8,549 Times in 2,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 221
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Dora vete Eda! Faleminderit.
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2018, 09:25   #625
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,079
Thanks: 3,323
Thanked 8,549 Times in 2,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 221
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
fierake e dashur,

100 tu befte burri!

kur them une qe gaforret meshkuj jane me te miret asnje sme beson
Mos i lavdero aq se na i bone me zemer Akrepet .
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2018, 10:41   #626
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,280
Thanks: 582
Thanked 930 Times in 513 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Revani i themi edhe ne (dmth nga jugu thuhet revani) hasude i thot shqipėria e mesme.
Asude ėshtė topa topa... Revani ėshtė thela thela dhe piqet nė saē... po tė mundesh
edlin nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2018, 10:58   #627
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,762
Thanks: 0
Thanked 943 Times in 715 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Asude ėshtė topa topa... Revani ėshtė thela thela dhe piqet nė saē... po tė mundesh
Kjo qe ka dhene edamame si recete eshte e hasudes. Ne zonen e Fierit e pjekin(zona e fshatrave rreth Kurjanit,Roskovecit).Me ka qelluar te provoj nga kjo nga punetoret e asaj zone ne vitin 2007 dhe nuk kishte shume sheqer. Ata a e quanin revani.Pra si me then, hasude e pjekur ne fure,por mendoj qe ka pasur me shume niseshte se kjo qe behet hasude.Me ka qelluar njehere te shoh se si beheshin llokumet ne shtepi dhe receta qe e ngjashme me hasudene por me me shume sheqer dhe perzihej per nje kohe te gjate me uje ne tenxhere, derisa avullonte.Nderkohe ... prej vitesh si revani kemi quajtur nje si tip keku( pra brume i zene me shume kos dhe veze ) dhe mbasi ftohet pervelohet me sherbet.Fakti qe e ze me shume kos e ben ate shume te bute krahasuar me kekun e zakonshem. Keku i zakonshem qe zihet o me kos(jo shume) o me sode mbasi pervelohet me sherbet quhet pandispanje(ne mos gaboj).
Nderkohe qe eshte dhe shendetlija e zones se Beratit qe ka arra, mjalte qe i bashkohen brumit, qe zihet relativisht i forte.Mbas pjekjes pervelohet me sherbet.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 05-07-2018 nė 11:05
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2018, 11:09   #628
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,280
Thanks: 582
Thanked 930 Times in 513 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Si ėshtė ajo shprehja....
Derė e zanat, fshat e tabijat.....?
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-07-2018, 12:31   #629
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,462
Thanks: 4,132
Thanked 1,173 Times in 651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Sonte ne oren 3 te nates sec mu fiksua ta lej lojen dhe te gatuaj/grill nje steak, apo dy,lol

Kurt nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 05-07-2018, 23:17   #630
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,824
Thanks: 1,315
Thanked 1,545 Times in 647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

U be gati nje muaj qe s’gatuaj tamam - vetem supe e sallate. Sot ishte sup me domate e sallate jeshile.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-07-2018, 10:30   #631
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,481
Thanks: 363
Thanked 1,845 Times in 1,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Veze te zier, rigon, kripe, kaq.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 22:19   #632
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,954
Thanks: 1,097
Thanked 6,338 Times in 2,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 208
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Sa bera nje sallate me panxhar t’kuq, lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 14-07-2018, 22:23   #633
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,280
Thanks: 582
Thanked 930 Times in 513 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Tuj ba makarona me tono sot.... po n'vend ti hudhja piper t'kuq, me kapi dora kanellen....... I hėngra, nuk ishin dhe aq tė kėqija
edlin nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2018, 08:10   #634
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,462
Thanks: 4,132
Thanked 1,173 Times in 651 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Per disa gjera specifike pa egzagjerim un noshta thyej rrekorde boterore; kosumim mishi, marijuana, scotch, duhan, mumer oresh ne krevat dhe numer oresh neper tavolina pokeri, plus music and whatnot.


Kurt nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2018, 08:22   #635
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 807
Thanks: 189
Thanked 215 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
B.E.V ėshtė njė gur i ēmuarB.E.V ėshtė njė gur i ēmuarB.E.V ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Per disa gjera specifike pa egzagjerim un noshta thyej rrekorde boterore; kosumim mishi, marijuana, scotch, duhan, mumer oresh ne krevat dhe numer oresh neper tavolina pokeri, plus music and whatnot.


https://www.youtube.com/watch?v=6zbp...&feature=share
E te dhimset ujti per me shqim gacat
B.E.V nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i B.E.V pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2018, 10:55   #636
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,368
Thanks: 2,249
Thanked 1,354 Times in 684 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Revani i themi edhe ne (dmth nga jugu thuhet revani) hasude i thot shqipėria e mesme.
Revani e syve te tu! Ne jug e sidomos Fieri e fshatrat perreth revania eshte e pjekur ne tepsi dhe lezetin e ka sidomos kur e bejne ne sac. Hasude eshte ajo qe behet ne tigan/tenxhere. Ime me psh e mbush dhe me arra. Do nje cope revani meqe ra fjala se me sollen nga Shqiperia.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Esther pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2018, 10:58   #637
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 4,896
Thanks: 0
Thanked 598 Times in 522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
uj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyeruj me gaz ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Sot po bej kacurrel fasulesh.
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i uj me gaz pėlqehet nga
i vjetėr 15-07-2018, 11:36   #638
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,613
Thanks: 2,436
Thanked 4,473 Times in 1,510 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Pėshk dėti dhe karkaleca, por me vone se po bej plazh nashi
Prudence nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-07-2018, 11:49   #639
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,525
Thanks: 1,551
Thanked 1,621 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Keto makaronat me ton i kam gatu vete.

Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
i vjetėr 25-07-2018, 18:50   #640
Meri
-------->
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,569
Thanks: 1,425
Thanked 1,570 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare po gatuajme sot.

Leaf, Ku je se mbeta pa ngrene.... ?!
Meri nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur