Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-07-2018, 15:21   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,124
Thanks: 8,264
Thanked 7,178 Times in 4,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr RusiaQeveria greke ka vendosur tė dėbojė dy diplomat rusė, ndėrsa i ka ndalur hyrjen edhe dy diplomatėve tė tjerė.

Diplomatėt rusė akuzohen se kanė influencuar me metoda jashtė kuadrit tė rolit diplomatik pėrfaqėsues tė lartė tė Kishės Ortodokse, kanė blerė informacione shtetėrore nga nėpunės qeveritarė tė pushtetit lokal dhe kanė sjellje agjente.

Zėdhėnėsi i qeverisė ka folur nė kanalin televiziv ‘Skai’ pėr vendimin, duke e arsyetuar atė me shkelje tė sė drejtės ndėrkombėtare dhe shpėrdorim tė postit nga dy diplomatėt.

Pas kėtij lajmi ka reaguar ashpėr Rausia e cila ka bėrė me dije se do t’i pėrgjigjet Greqisė me tė njėjtjėn monedhė. /CNA.al
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 15:26   #2
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,377
Thanks: 5,816
Thanked 6,831 Times in 4,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Qyqja mi shege ku ta varim ploncin
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 16:07   #3
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,077
Thanks: 578
Thanked 1,036 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Cpaten vllezrit ortodoks?
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 16:16   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,124
Thanks: 8,264
Thanked 7,178 Times in 4,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Cpaten vllezrit ortodoks?
Cudi pra se si dipllomatet e urte te Rusickes shkuan te kungoheshin me perfaqsues te larte te qishes se levdueshmerise se vertete buzukiste........mos kane dashur tu heqin shpirterat e keqinj nga trupi ???
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 16:21   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,077
Thanks: 578
Thanked 1,036 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Cudi pra se si dipllomatet e urte te Rusickes shkuan te kungoheshin me perfaqsues te larte te qishes se levdueshmerise se vertete buzukiste........mos kane dashur tu heqin shpirterat e keqinj nga trupi ???
Aman vetem Janulles mos na i ndodhi gje se mezi e kemi qe e pacim sa malet e pacim

Ps.. A nuk eshte Tspiras ne Londer nderkohe qe debohen kto diplomatet rus? Apo thu jam une qe merrem me shume teori konspirative
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2018, 16:25   #6
Frank
V.I.P
 
Avatari i Frank
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Here!
Posts: 1,578
Thanks: 305
Thanked 349 Times in 236 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
Frank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Me ne fund Greket e kuptuan qe nuk kane te ardhme po ndejten pas hijes se Rusise, tani edhe Serbia u ka ngelur.
Megjithese mendoj se ka pasur shume presion nga Europa dhe Amerika per ta bere nje gje te tille.
Frank nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 16:30   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,007
Thanks: 11,697
Thanked 10,410 Times in 6,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin

Pas kėtij lajmi ka reaguar ashpėr Rausia e cila ka bėrė me dije se do t’i pėrgjigjet Greqisė me tė njėjtjėn monedhė. /CNA.al
Do i pėrgjigjet edhe Rusia me euro jo me rubla?!
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 16:35   #8
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,124
Thanks: 8,264
Thanked 7,178 Times in 4,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Aman vetem Janulles mos na i ndodhi gje se mezi e kemi qe e pacim sa malet e pacim

Ps.. A nuk eshte Tspiras ne Londer nderkohe qe debohen kto diplomatet rus? Apo thu jam une qe merrem me shume teori konspirative
Janua eshte si veshka mes temthit......e mbajne mire dhe bute si politikurvicat tane te menqur por edhe palikaret pencioniste anembane, njecke kemi njecke.

ps: Ciprasi ka shku ne Londino por toria kanspire eshte se dipllomatickat e Putos gjithmone kane pas marre avdes me bekimin e qishes perpara se te shkonin me bo plazh......nuk eshte kollaj te notosh ne dėt me peshkaqenbjonder.

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 11-07-2018 nė 16:42
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 11-07-2018, 19:05   #9
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,900
Thanks: 0
Thanked 989 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

O cuna.... ouuuu. J'u sikur keni lindur dje.J'u kujtohet ai aeroplani rus qe e hodhen ne shesh turqit se shkeli ca metra hapesiren ajrore te Turqise?E mbani mend reagimin e Putinit? Cfare ndodhi pas ca muajsh?

Kam thene une. Raca njerezore harron kollaj. Mbylle temen moderator, ose ngrije dhe t'a hapim mbas ca muajsh.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 08-08-2018, 21:58   #10
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Sulmi ndaj ish-spiunit Skripal, SHBA merr vendimin e fortė pėr Rusinė: Sanksione qė nga 22 gushti.

Takimi i dy liderėve, Donald Trump dhe Vladimir Putin, dukej njė fillim i mirė pėr uljen e tensioneve mes dy vendeve, SHBA e Rusi, por mesa duket gjėrat nuk kanė shkuar si duhet.

Shtetet e Bashkuara tė Amerikės do tė vendosin sanksione mbi Rusinė, pas arritjeve nė pėrfundimin se pėrdorėn agjent nervor kundėr Sergei dhe Yulia Skripal nė Britaninė e Madhe.

Vendimi u mor ditėn e sotme nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Ish-agjenti i dyfishtė rus Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetėn pa ndjenja mbi njė stol nė qytezėn e Salisbury tė Anglisė mė 4 mars tė kėtij viti.

Skripal dhe e bija mundėn tė shėrohen plotėsisht pas njė kohe tė gjatė rikuperimi prej javėsh tė tėra nė spital.

Akuza tė forta janė hedhur nga qeveritė e shumė vendeve ndaj Rusisė, por lideri Vladimir Putin ka hedhur poshtė tė gjitha zėrat se ai ka gisht nė kėtė ngjarje.

Shtetet e Bashkuara kanė arritur nė pėrfundimin se qeveria ruse ka pėrdore armė kimike kundėr shtetasve tė vet duke thyer ligjin ndėrkombėtar,” tha zėdhėnsja Heather Nauert nė njė deklaratė pėr shtyp. “Sanksionet do tė vihen nė zbatim rreth datės 22 gusht,” shtoi ajo.


Shenimi IM.....besoj qe u qetesuat klani kaubojs,ndersa sa i perket ruseve.............heren tjeter noviCokun DIREKT ne llape=100% sicuro qe nuk akuzon me vone.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2018, 07:42   #11
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Greqia dėbon 2 diplomatė rusė/ Reagon ashpėr Rusia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sulmi ndaj ish-spiunit Skripal, SHBA merr vendimin e fortė pėr Rusinė: Sanksione qė nga 22 gushti.

Takimi i dy liderėve, Donald Trump dhe Vladimir Putin, dukej njė fillim i mirė pėr uljen e tensioneve mes dy vendeve, SHBA e Rusi, por mesa duket gjėrat nuk kanė shkuar si duhet.

Shtetet e Bashkuara tė Amerikės do tė vendosin sanksione mbi Rusinė, pas arritjeve nė pėrfundimin se pėrdorėn agjent nervor kundėr Sergei dhe Yulia Skripal nė Britaninė e Madhe.

Vendimi u mor ditėn e sotme nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Ish-agjenti i dyfishtė rus Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetėn pa ndjenja mbi njė stol nė qytezėn e Salisbury tė Anglisė mė 4 mars tė kėtij viti.

Skripal dhe e bija mundėn tė shėrohen plotėsisht pas njė kohe tė gjatė rikuperimi prej javėsh tė tėra nė spital.

Akuza tė forta janė hedhur nga qeveritė e shumė vendeve ndaj Rusisė, por lideri Vladimir Putin ka hedhur poshtė tė gjitha zėrat se ai ka gisht nė kėtė ngjarje.

Shtetet e Bashkuara kanė arritur nė pėrfundimin se qeveria ruse ka pėrdore armė kimike kundėr shtetasve tė vet duke thyer ligjin ndėrkombėtar,” tha zėdhėnsja Heather Nauert nė njė deklaratė pėr shtyp. “Sanksionet do tė vihen nė zbatim rreth datės 22 gusht,” shtoi ajo.


Shenimi IM.....besoj qe u qetesuat klani kaubojs,ndersa sa i perket ruseve.............heren tjeter noviCokun DIREKT ne llape=100% sicuro qe nuk akuzon me vone.
Baza e sanksioneve tė reja tė SHBA ėshtė ligji pėr kontrollin e armėve kimike dhe biologjike. Ai parashikon qė Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė vendosė sanksione mbi shtetet nėse ėshtė e qartė se ata kanė pėrdorur armė tė tilla. Kėto pėrfshijnė, ndėr tė tjera, ndalimin e eksportimit tė mallrave dhe teknologjive tė caktuara atje. Cilat produkte preken saktėsisht mbetėn tė paqarta nė fillim. Dhe madje edhe mė asfiksiante.....lol: Nėse Moska nuk mund tė provojė brenda 90 ditėve pas hyrjes nė fuqi tė sanksioneve qė nuk pėrdor mė armėt kimike, sanksione shtesė mund tė vendosen. Dhe kjo nga njė shtet me te drejtat themelore te njeriut, qė ka hedhur bomba fosforike dhe ka pėrdorur municion uraniumi(ne Kosovo mbase dine me shume).

Fazit: zakonisht ėshtė detyra e akuzuesit tė provojė fajėsinė e tė pandehurit dhe jo detyra e tė akuzuarit pėr tė provuar pafajėsinė e tij,n.q-se nuk e ke kapur ne vendin e krimit me prase ne....byce,kete te akuzuarin.

Schapeau..............motla.U krye ose do banet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur