Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2018, 17:10   #61
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te JuventusiĖshtė klubi mbretėror i Real Madridit ai qė e ka bėrė zyrtare largimin e lojtarit drejt Juventusit.

Ata kanė lėshuar njė komunikatė pėr media ku kanė falėnderuar lojtarin qė ka thyer shumė rekorde.

“Real Madrid CF njofton se bazuar nė vullnetin dhe me kėrkesėn e shprehur nga lojtari Cristiano Ronaldo ka rėnė dakord pėr transferimin e tij nė Juventus FC”.
“Sot Real Madrid dėshiron t’i shpreh mirėnjohje lojtarit i cili u tregua si mė i miri nė botė duke shkruar faqe tė ndritshme tė historisė sė klubit tonė”.

“Cristiano Ronaldo ka qenė njė shembull i pėrkushtimit, punės, pėrgjegjėsisė, talentit dhe pėrmirėsimit”.

Ronaldo ėshtė bėrė golashėnuesi mė i mirė nė historinė e Real Madridit me 451 gola nė 438 ndeshje.

Ai ka fituar 16 tituj, duke pėrfshirė 4 Liga tė Kampionėve, tri prej tyre me radhė.

Klubi nuk e ka bėrė tė ditur shumė e transferimit, por mėsohet se janė paguar 105 milionė euro.

Lojtari do tė fitojė 30 milionė euro nė histori. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 17:11   #62
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,084
Thanks: 128
Thanked 570 Times in 456 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

ishalla u hyp inati ekipeve te tjera ne itali e blejn lojtare qe te kthehet seria A aty ku i tako te jet
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 18:01   #63
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Letra e Cristiano Ronaldos pėr Real MadridinCristiano Ronaldo nuk do tė jetė mė pjesė e Real Madridit. Nga sezoni i ardhshėm, superylli portugez do tė luajė te Juventusi.

Pas zyrtarizimit nga Los Blancos pėr largimin e CR7, nė faqen e klubit madrilen ėshtė publikuar letra e 33-vjeēarit dedikuar klubit, bashkėlojtarėve dhe tifozėve tė Realit.Letra e plotė e Ronaldos

Kėto vite te Real Madridi dhe nė qytetin e Madridit, kanė qenė ndoshta mė tė lumturit nė jetėn time.

Kam vetėm ndjenja falėnderimi tė madh pėr kėtė klub, pėr kėtė pasion dhe pėr kėtė qytet. Dua t’i falėnderoj tė gjithė ata pėr dashurinė e madhe qė kam marrė.

Megjithatė, besoj se ka ardhur koha pėr tė hapur njė kapitull tė ri nė jetėn time, prandaj kam kėrkuar nga klubi tė pranojė transferimin tim. Ndihem ashtu dhe kėrkoj nga tė gjithė, sidomos nga tifozėt qė tė mė kuptojnė.

Ata kanė qenė tė mrekullueshėm pėr nėntė vite. Kanė qenė nėntė vite unike. Ka qenė njė periudhė gėzimi pėr mua, me plot konsideratė, por njėherėsh e vėshtirė, sepse kėrkesa ėshtė shumė e madhe te Real Madridi, por e di shumė mirė se nuk do tė harroj kurrė se e kam shijuar futbollin nė njė mėnyrė unike.Kam pasur bashkėlojtarė fantastike nė fushė dhe nė zhveshtore, e kam ndier afėrsinė e njė grupi mahnitės dhe sė bashku i kemi fituar tre Liga tė Kampionėve radhazi dhe katėr brenda pesė vitesh. Dhe me ta kam fituar edhe nė nivel individual, jam i kėnaqur qė kam fituar katėr Topa tė Artė dhe tri Kėpucė tė Arta. Tė gjitha gjatė kohės sime nė kėtė klub tė jashtėzakonshėm.

Real Madridi ma ka pushtuar zemrėn time dhe atė tė familjes time, prandaj dua t’ju falėnderoj mė shumė se gjithēka: klubin, presidentin, drejtorėt, kolegėt, teknikėt, mjekėt, fizioterapistėt dhe punonjėsit e mrekullueshėm qė e kanė bėrė gjithēka tė funksionojė dhe qė merren me secilin detaj nė mėnyre tė palodhshme.

Faleminderit pakufi edhe njė herė pėr tifozėt tanė dhe faleminderit futbollit spanjoll. Gjatė kėtyre nėntė viteve fantastike, kam pasur lojtarė tė shkėlqyer para meje. Respekt pėr tė gjithė ata.

Kam menduar shumė dhe e di se ka ardhur koha pėr njė cikėl tė ri. Po largohem, por kjo fanellė, kėtė mburojė dhe Santiago Bernabeu, do tė vazhdoj t’i ndjej si tė mitė kudo qė jam.

Faleminderit tė gjithėve dhe natyrisht, siē kam thėnė pėr herė tė parė nė stadiumin tonė para nėnte vitesh: Hala Madrid!
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 18:41   #64
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 807
Thanks: 189
Thanked 215 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
B.E.V ėshtė njė gur i ēmuarB.E.V ėshtė njė gur i ēmuarB.E.V ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

30 milion jane shume dreqi ta haje. Ca biznesi eshte bere ky sport.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 22:28   #65
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,094 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Real mund te interesohet per Hazard si zevendesim per Ronaldon.

http://m.livesoccertv.com/news/26877...is-not-neymar/
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 13:16   #66
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Arsenal transferon Guendouzin, ai merr numrin 29 tė Granit XhakėsLondinezėt kanė kompletuar transferimin e mesfushorit 19-vjeēar Matteo Guendouzit.

Ky i fundit deri nė ditėn e djeshme ka djersitur fanellėn e klubit tė ligės sė dytė franceze, Lorient.

“Ėshtė diēka qė jam jashtėzakonisht krenar. Arsenali ka qenė gjithmonė ekipi mė i afėrt me zemrėn time dhe njė klub qė gjithmonė kam dashur t’i bashkohem kur isha fėmijė. Mė jep krenari tė madhe – ėshtė e pabesueshme. Shpresoj se mund tė bėj gjėra tė mėdha kėtu. Nuk ka asgjė mė tė mirė se tė vijė nė njė klub si ky, me kaq shumė histori, si Arsenali. Unė jam jashtėzakonisht krenar”, ka thėnė francezi pėr ueb-faqen zyrtare tė klubit anglez.

Futbollisti karrierėn e filloi te kampioni i ligės elitare franceze, Paris Saint-Germaini, para se tė kalonte te akademia e Lorientit nė vitin 2014.

Lojtari debutoi me ekipin e parė dy vite mė parė gjersa gjatė sezonit tė kaluar ka pasur 30 paraqitje.

Ai do tė bartė fanellėn me numrin 29, tė cilėn e mbajti Granit Xhaka sezonin e kaluar. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 13:18   #67
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Mahrez nėnshkruan pėr CitynManchester City e ka kompletuar transferimin e Riyad Mahrezit nga Leicester City pėr 60 milionė funte (68 milionė euro) .

Anėsori 27-vjeēar i ėshtė bashkuar kampionit tė Anglisė duke nėnshkruar kontratė pesėvjeēare.


“Jam shumė i kėnaqur qė i jam bashkuar Cityt, njė skuadėr qė bėn futboll tė shkėlqyer nėn drejtimin e Pep Guardiolas”.

“Ka qenė kėnaqėsi t’i shohėsh nga larg. Pep ėshtė i pėrkushtuar pėr tė bėrė futboll sulmues, gjė qė mė pėrshtatet mua, ndėrsa paraqitjet e Cityt nė sezonin e kaluar ishin tė jashtėzakonshme”.

“Ata po e ridefinojnė futbollin anglez dhe unė desha tė jem pjesė tij”.

“Mendoj se mund tė jem i suksesshėm nė vitet nė vijim dhe besoj se loja ime mund tė zhvillohet nėn drejtimin e Pep”, ka deklaruar Mahrez pėr faqen zyrtare tė Cityt. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2018, 13:20   #68
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Milani nuk ėshtė mė nė duart e kinezėve, Elliott Management merr drejtimin e klubitElliott Management e ka marr drejtimin e klubit AC Milan pasi pronari Yonghong Li nuk ka arritur t’i shlyej obligimet prej 50 milionė euro.

Yonghong Li nuk arriti tė paguajė fillimisht 32 milion euro pėr tė rritur kapitalin muajin e kaluar dhe pastaj humbi edhe afatin pėr ta shlyer kredinė te Elliott Management.

Pas kėsaj nė bazė tė marrėveshjeve qė kishin, Elliott Management ka marr drejtimin e klubit dhe asetet e tij.“Pronėsia dhe kontrolli i holding (kompanisė) qė zotėronte shumicėn e kapitaleve sociale tė AC Milanit janė transferuar te fondi i administruar nga Elliott Advisors (UK) Limited (“Elliott”)”.

“Ky transferim ka ndodhur nė pėrfundim tė afatit rė shlyerjes sė detyrimeve financiare tė pronarit paraardhės tė Milanit kundrejt Elliott, qė sipas klauzolės dhe kontratave, ka marrė garanci pikėrisht klubin”.

Kompania ia ka vėnė pėr qėllim vetės qė ta kthejė Milanin nė krye.

“Elliott ėshtė plotėsisht i vetėdijshėm pėr sfidėn dhe angazhimin qė vjen pėr tė qenė pronarė tė institucionit kaq tė rėndėsishėm. Elliott nuk ėshtė vetėm e nderuar qė tė mbėshtesė klubin gjatė kėtij momenti tė vėshtirė, por edhe pėr sfidėn e arritjes sė objektivave ambiciozė nė tė ardhmen, nėpėrmjet suksesit nė fushė nga ana e trajnerit Gatusso dhe lojtarėve”.

Menjėherė kompania Elliott ka menduar qė tė ndajė 50 milionė euro pėr ta rritur buxhetin

Paul Singer, themeluesi i Elliott Management Corporation, thotė se sė shpejti do ta kthejnė Milanin nė elitė tė klubeve, aty ku e ka vendin.Elliott Management Corporation drejton dy fonde qė vlejnė diku 35 miliardė euro. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 14:55   #69
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Barcelona nėnshkruan me Lenglet, i vendos klauzolė tė lartėClement Lenglet ėshtė lojtari mė i ri i gjigantit spanjoll, Barcelona, i cili vjen nga Sevilla.

Pas zyrtarizimit tė mesfushorit brazilian, Arthur Melo nga Gremio, Barcelona ka vazhduar me pėrforcime tjera.

Ėshtė mbrojtėsi francez, Lenglet, i cili ėshtė zyrtarizuar nga Barcelona si lojtari i tyre mė i ri.

Barcelona ka njoftuar se ka paguar klauzolėn e lojtarit, teksa ka nėnshkruar kontratė tė vlefshme pėr pesė vite.

Klubi i madh spanjoll gjithashtu i ka vendosur Lengletit njė klauzolė tė lartė prej plot 300 milionė eurosh.

�� All the details about the new @FCBarcelona player, @clement_lenglet
⚽️ #EnjoyLenglet
�� #EnjoyBarēahttps://t.co/qb55fIVloT

— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 12, 2018

“Barcelona ka paguar klauzolėn e largimit tė mbrojtėsit Clement Lenglet, i cili nuk ėshtė mė lojtar i Sevillas”.

“Klauzola e paguar ishte 35.9 milionė euro”.

“Lojtari ka nėnshkruar kontratė me klubin pėr pesė vitet e ardhshme deri mė 30 qershor 2023, teksa ka njė klauzolė largimi prej 300 milionė eurosh”, njofton Barcelona. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 14:59   #70
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,628
Thanks: 1,351
Thanked 1,137 Times in 761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Me sa duket Ronaldo po kėrkon nga drejtuesit e Juventusit transferimin e Marselos.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 21:22   #71
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,525
Thanks: 1,551
Thanked 1,621 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Ka disa rumors se Juvja do shesi Alex Sandron dhe do tentoj te marre Marcelon.Peesonalisht e mendoj te pamundur...
Gjithashtu flitet dhe per nje rikthim te Poul Pogba te Juventus...
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2018, 12:29   #72
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Chelsea konfirmon shkarkimin e ContesKlubi anglez dhe trajneri Conte kanė ndarė tashmė rrugėt pas dy sezoneve tė kaluara sė bashku.

Ėshtė vet Chelsea qė ka njoftuar shkarkimin e Contes me anė tė njė postimi nė faqen e tyre zyrtare.

Chelsea Football Club and Antonio Conte have parted company. https://t.co/JOpsPD4dmN

— Chelsea FC (@ChelseaFC) July 13, 2018

“Chelsea Football Club dhe Antonio Conte kanė ndarė rrugėt”, thuhet nė fillimin e njoftimit tė klubit anglez.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2018, 12:40   #73
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,525
Thanks: 1,551
Thanked 1,621 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Dihej kjo puna e Conte.Chelsea do marre si trajner Sarri-n.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2018, 23:46   #74
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,182
Thanks: 13
Thanked 595 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Xherdan Shaqiri ne Liverpool


Xh.Shaqiri
Stoke - Liverpool
Tr. 13 mil. euro
Kontrate pese vjecare,do te mbaje nr.23
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 05:51   #75
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 06:27   #76
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,628
Thanks: 1,351
Thanked 1,137 Times in 761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Ky e solli Gjerdanin te Liverpuli. Mbas ndeshjes me Serbine, Klop e kishte fiksim qe ta merrte Shaqirin.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 11:27   #77
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare: Sarri trajner i ri i ChelseatChelsea ka emėruar Maurizio Sarrin nė pozitėn e trajnerit tė klubit.

Klubi londinez e ka konfirmuar transferimin vetėm pak ditė pasi shkėputi bashkėpunimin me Antonio Conten.

Ndodhi kjo vetėm pasi besohet se Napoli lejoi shkėputjen e kontratės me Sarrin nė njė marrėveshje tė dyfishtė me Jorginhon nė vlerė prej 57 milionė eurosh.

Sarri ka nėnshkruar kontratė trivjeēare me Chelsean.

“Jam i lumtur qė po vij te Chelesa nė Ligėn Premier. Jam i entuziazmuar pėr periudhėn e re tė karrierės time”.

“Mezi pres tė filloj punėn dhe tė takoj lojtarėt tė hėnėn para udhėtimit nė Australi, ku unė do tė njoh skuadrėn dhe ku ne do tė fillojmė aksionin”.

Maurizio Sarri is the new Chelsea head coach!

Full story: https://t.co/qQwb5xZT3f#WelcomeSarri pic.twitter.com/DCNfoVCoz6

— Chelsea FC (@ChelseaFC) July 14, 2018

“Shpresoj se mund tė bėj futboll argėtues pėr tifozėt tanė dhe ne do tė luftojmė pėr trofe nė fund tė sezonit, gjė qė klubi e meriton”, u shpreh Sarri pėr faqen zyrtare tė klubit londinez.

Nė faqen zyrtare tė Chelseat vlerėsohet lart loja atraktive e Sarrit e instaluar te Napoli, qė besohet se ka qenė njė prej arsyeve tė angazhimit tė tij.
/Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 12:33   #78
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Bomba e rradhes, Eden Hazard shume afer trasnferimit ne Real Madrid.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 12:37   #79
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,239 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Zyrtare Jorginho nga Napoli, i bashkohet Chelsea-t.

__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2018, 20:32   #80
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,525
Thanks: 1,551
Thanked 1,621 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

CR7 Zbarkon Ne Torino!
Neser do te kryeje testet mjekesore e me pas do te firmosi kontraten e tij me Juventusin.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur