Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-05-2019, 12:45   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,952
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Human Car Wash


Shpiket “autolarja” edhe pėr njerėz!

Deri mė tani ne kemi ditur vetėm pėr autolarje pėr veturat tona. Kur ėshtė fjala pėr finlandezin Matti Paaso, situata mund tė ndryshojė tani. Ai ka reklamuar njė autolarje pėr njerėz tė ashtuquajtur “Humanwash”!
Ėshtė njė ide shumė e zgjuar e finlandezit qė mund tė ndihmojė shumė njerėz. Ideja pėr “Humanėash”, finlandezit 70-vjeēar Matti i kishte lind tre vite mė parė.

Si funksionon “Humanwash”:
Makina pėr larjen e njerėzve ėshtė njė pajisje qė ėshtė ngjitur pranė njė dushi. Pėr shkak tė dizajnit tė pajisjes nuk ėshtė i pėrshtatshėm pėr vaska ose dush kabina me vaskė, por vetėm pėr dushe me hapėsirė tė mjaftueshme. “Humanėash” pėrbėhet nga njė kolonė nė tė cilėn ėshtė bashkangjitur njė furēė e madhe me thera tė buta, lartėsia e sė cilės ėshtė e rregullueshme, informon Shtegu.com. Sipas Mattit, makina ėshtė drejtuar “nga dy motorė, njėri pėr furēė, njėri pėr lėvizjen vertikale”. Ai qė ėshtė duke u larė, duhet tė mbajė trupin kundėr furēės dhe pastrohet automatikisht. Se si funksionon kjo nė praktikė shihet qartė nė video.
_____________________________
https://www.gazetaexpress.com/shpike...he-per-njerez/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 27-05-2019 nė 12:47
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 14:20   #2
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,275
Thanks: 4,127
Thanked 6,856 Times in 2,344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Human Car Wash

Sa kot. Te besh cirk ne dush. Po pjeset intime si ti lan ky dushi
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur