Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-06-2019, 23:55   #1
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,684
Thanks: 842
Thanked 1,414 Times in 1,052 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Janar:

Nėse keni lindur nė janar atėherė lule juaj ėshtė karafili. Kjo lule e bukur ju tregon se ju keni dhuratėn e bėrjes tė lumtur njerėzit qė ju rrethojnė, edhe nėse jeni duke kaluar nė njė fazė tė ndėrlikuar tė jetės. Buzėqeshja ėshtė qėllimi juaj dhe ju jeni gjithmonė tė bindur se jeta gjithmonė mund tė pėrmirėsohet. Kur lidheni me njerėz tė ngjashėm me ju, aftėsitė tuaja bėhen edhe mė intensive.

Shkurt:

Nėse muaji i lindjes suaj ėshtė shkurt, lulja juaj ėshtė irisi. Ju jeni njė person i pabesueshėm, edhe pse shumė njerėz gėzojnė duke dyshuar tek aftėsitė tuaja. Inteligjenca dhe ndjeshmėria juaj janė cilėsitė e mėdha qė ju lejojnė tė gjeni gjithmonė pėrgjigjet mė tė mira pėr problemet tuaja tė brendshme dhe t’u ofroni shumė dritė atyre qė janė rreth jush. Duke e ēliruar veten nga turpi dhe duke treguar veten nė mėnyrė autentike nė botė, ju mund tė krijoni miqėsi tė mira qė ju bėjnė mė tė lumtur dhe mė tė pėrmbushur.

Mars:

Nėse keni lindur nė Mars, lulja juaj ėshtė daffodil, qė thotė se nuk ka asgjė tė keqe tė qenit njė person introvert. Tė jesh nė njė shoqėri tė mirė me veten, ėshtė njė dhuratė e paēmueshme, duke pasur parasysh se shumica e njerėzve duket se kanė humbur lidhjen me veten e tyre tė brendshme. Disa njerėz ju kritikojnė pėr tė qenin tė vėrtetė me veten tuaj, sepse keni njė karakteristikė tė njė jete tė suksesshme: vetėdashjen. Mos harroni kurrė se ėshtė mė mirė tė jesh me veten sesa me ata qė nuk u japin asgjė.

Prill:

Nėse keni lindur nė prill, lulja juaj ėshtė margarita. Ju jeni njė person qė tėrhiqni vėmendjen kudo qė shkoni, veēanėrisht pėr personalitetin tuaj, gjithmonė shumė autentik dhe interesant. Pėrkushtimi juaj ndaj gjithēkaje qė bėni ėshtė i pabesueshme dhe njerėzit rreth jush ndihen mė tė sigurt kur jeni afėr.

Maj:

Personi i lindur nė muajin maj pėrfaqėsohet nga zambaku i luginės. Kjo do tė thotė qė gjithmonė keni njė mėnyrė shumė stimuluese pėr tė bėrė gjėra. Ju keni njė energji unike dhe pozitive, e cila ju lejon ta shihni gjithmonė jetėn me optimizėm dhe butėsi, madje edhe kur gjėrat nuk shkojnė siē dėshironi. Ju rrallė ofendoheni, sepse ju nuk ndikoheni nga ajo qė thonė tė tjerėt pėr ju. Ju gjithashtu jeni gjithmonė tė gatshėm tė pėrjetoni pėrvoja tė reja dhe stimuluese.

Qershor:

Nėse keni lindur nė qershor, lulja e muajit tuaj tė lindjes ėshtė trėndafili, qė simbolizon pasionin qė ju shoqėron nė ēdo gjė qė bėni. Ju tentoni tė vendosni shumė qėllime pėr tė shmangur standardet e urryera tė shoqėrisė moderne. Ėndrra juaj ėshtė tė jetoni njė jetė nė gjithēka dhe pėr gjithēka autentike sė bashku me njerėzit qė doni.

Korrik:

A keni lindur nė korrik? Ju pėrfaqėsoheni nga larkspur qė ju kėshillon tė jeni gjithmonė krenarė pėr atė qė jeni. Kombinimi i bukurisė sė brendshme me asaj tė jashtme nuk ėshtė kurrė i lehtė. Por ju keni njė natyrė tė veēantė qė mund ta shihni edhe nė largėsi. Ju jeni njė person qė bėn dallimin nė botė dhe njė ditė ju do tė mėsoni tė njihni cilėsitė tuaja.

Gusht:

Lulja juaj e ditėlindjes ėshtė gladioli qė pėrfaqėson menēurinė. Ju jeni njė person i cili ka tė gjithė forcėn e nevojshme pėr t’u pėrballur me gjithė atė qė jeta vendos nė rrugėn tuaj. Pėrvojat tuaja tė kaluara janė gjithmonė tė dobishme pėr t’ju udhėzuar nė rrugėn e duhur dhe pėr tė bėrė zgjedhjet e duhura. Kur ju gaboni, nuk e keni problem ta pranoni dhe angazhoheni pėr tė pėrmirėsuar veten. Ju jeni njė shembull i ekuilibrit dhe pėrulėsisė.

Shtator:

Aster ėshtė lulja juaj, e cila dėshiron t’ju zbulojė se kush jeni nė tė vėrtetė. Empatia ėshtė njė nga karakteristikat tuaja mė tė rėndėsishme. Zakonisht nuk lejoni tė kushtėzoheni nga qėndrimet negative tė tė tjerėve, sepse jeni plotėsisht tė bindur se tek ēdo person ka diēka tė mirė. Asnjėherė mos u turpėroni pėr aftėsitė tuaja, ju jeni njė thesar qė tė gjithė duhet ta njohin.

Tetor:

Calendula ėshtė lulja juaj dhe mund t’ju tregojė se kush je me tė vėrtetė. Ju jeni njė person i cili punon shumė dhe jeni vazhdimisht tė pėrkushtuar pėr t’u bėrė mė tė mirė, personalisht dhe profesionalisht. Ju jeni gjithmonė tė gatshėm tė ofroni njė dorė ndihme dhe tė kontribuoni nė zhvillimin e atyre qė janė rreth jush.

Ju shpesh pėrballeni me mosmirėnjohje dhe nuk dini se si tė merreni me tė. Jo tė gjithė i kthejnė pėrpjekjet tuaja, prandaj vetėm pėrqendrohuni nė veten tuaj dhe lėrini tė tjerėt tė kujdesen pėr pasojat e veprimeve tė tyre.

Nėntor:

Lulja juaj ėshtė krizantema. Ju jeni njė person shumė i lidhur me mendimin dhe zhvillimin e mendjes suaj. Ju jeni gjithmonė nė kėrkim tė njė aktiviteti qė ju lejon tė analizoni veten dhe sjelljen tuaj. Ju jeni vazhdimisht nė evoluim dhe duke zėvendėsuar zakonet e vjetra me ato tė reja. Disa ju gjykojnė pėr kėtė, ata nuk e kuptojnė se nuk ka asgjė tė keqe nė ndjekjen e evolucionit dhe lumturisė suaj. Pėr aq kohė sa je i vėrtetė me veten, do tė jesh nė rrugėn e duhur.

Dhjetor:

Poinsettia ėshtė lulja juaj dhe ju zbulon se kush jeni vėrtetė. Ju nuk jeni njė person qė e do turmėn. Karakteri juaj i vėrtetė del kur jeni afėr njerėzve qė me tė vėrtetė ju duan, nė kėtė rast ju tregoni gjithė kreativitetin dhe ndjenjėn tuaj tė humorit.

Gazeta Telegraf
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 00:37   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Bricjapi nuk qenka keq qofte me pjesen e dhjetorit, qofte me pjesen e janarit!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 04:48   #3
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,504
Thanks: 10,063
Thanked 9,288 Times in 4,587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin

Mars:

Nėse keni lindur nė Mars, lulja juaj ėshtė daffodil, qė thotė se nuk ka asgjė tė keqe tė qenit njė person introvert. Tė jesh nė njė shoqėri tė mirė me veten, ėshtė njė dhuratė e paēmueshme, duke pasur parasysh se shumica e njerėzve duket se kanė humbur lidhjen me veten e tyre tė brendshme. Disa njerėz ju kritikojnė pėr tė qenin tė vėrtetė me veten tuaj, sepse keni njė karakteristikė tė njė jete tė suksesshme: vetėdashjen. Mos harroni kurrė se ėshtė mė mirė tė jesh me veten sesa me ata qė nuk u japin asgjė.Gazeta Telegraf

Edhe hajde mos i beso po deshe

Ja te gjithe e dine ketu se sa e dua veten une ja faktet flasin vete
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 06:05   #4
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,496
Thanks: 7,052
Thanked 2,988 Times in 1,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Me pelqejne te gjitha lulet, po me shume se calendula me pelqen centaurea cyanus, kokoēeli.

Mblodha ca boēe medemek ti gatuaja ne sallate po sma mbajti, do ti thaj ti mbaj per bukuri

Sa per ilustrim. E ngjashme per nga forma me calendulen.
Kaq per lulen. Per llafet nuk ma ndjene hiē.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_9198.jpg (22.6 KiloByte, 40 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg IMG_9197.jpg (21.6 KiloByte, 40 shikimet)
__________________
The problem is, you think you have time.
🖤 (3)
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 06:46   #5
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,632
Thanks: 5,822
Thanked 6,192 Times in 3,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

E imja qenka Christmas star ...the flower of Xmas holy night . : )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 07:18   #6
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,921
Thanks: 23
Thanked 2,892 Times in 1,797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Ktij timit i ka dal tym nga veshet, Zambakut them
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 09:03   #7
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,476
Thanks: 17,396
Thanked 22,213 Times in 8,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

lulja e gushtit me pelqen dhe me perfaqson
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 09:38   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,844 Times in 8,082 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Nėntor:

Lulja juaj ėshtė krizantema. Ju jeni njė person shumė i lidhur me mendimin dhe zhvillimin e mendjes suaj. Ju jeni gjithmonė nė kėrkim tė njė aktiviteti qė ju lejon tė analizoni veten dhe sjelljen tuaj. Ju jeni vazhdimisht nė evoluim dhe duke zėvendėsuar zakonet e vjetra me ato tė reja. Disa ju gjykojnė pėr kėtė, ata nuk e kuptojnė se nuk ka asgjė tė keqe nė ndjekjen e evolucionit dhe lumturisė suaj. Pėr aq kohė sa je i vėrtetė me veten, do tė jesh nė rrugėn e duhur.Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 10:06   #9
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,684
Thanks: 842
Thanked 1,414 Times in 1,052 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

akrepi mpaska vjedh lulen
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 10:52   #10
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,287
Thanks: 4,135
Thanked 6,868 Times in 2,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Sikur paska te drejte.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 11:06   #11
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,483
Thanks: 1
Thanked 344 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

Mua as nuk me pelqen shume karafili, ne fakt mua ne pergjithesi as sme pelqejne lulet
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 11:11   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,684
Thanks: 842
Thanked 1,414 Times in 1,052 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Zbuloni lulen e muajit tuaj tė lindjes dhe lexoni mesazhin qė ka pėr ju

vajze qe si pelqejne lulet,hera e pare qe po shof!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur