Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-06-2019, 21:23   #21
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,080
Thanks: 5,650
Thanked 11,823 Times in 4,139 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
jane disa gjera pa te cilat se imagjinon dot jeten hahaha e te ti ndaloj ajo tyyy te vjen me plas. Ha rex ca te do shpirti jot. i thash asaj me mirr te kisha dal intolerante ndaj burrit se nga djathi ahhahaha
Prap na doli dicka e perbashket. Edhe un ngordh per djath lol . Te hysh ne frigon tim gjen minimumi 6 lloqe djatherash.

Mir e the me mire pa burre .

P.p.s. Un si besoj kto gjera .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 21:25   #22
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,776
Thanks: 5,908
Thanked 6,287 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Atehere beje Rex, mos hezito ... une njoh shume njerez qe e kane bere k’te testin dhe jane very happy me rezultatin , pasi kane eliminuar ushqimin dhe pijet e keshilluara.

Vete Nuk e di se perse Nuk e kam bere .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
border=
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 21:48   #23
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,887
Thanks: 1,528
Thanked 8,712 Times in 3,851 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Une toleroj cdo ushqim, pervec injirances, lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 21:50   #24
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,987
Thanks: 14,775
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Te ka ndodhur qe te jesh alergjik ndaj dickaje , Rex ?

Megjithese sensiviteti dhe reagimi ndaj gjerave te ndryshme dhe ambientit ndryshon here pas here dhe me kalimin e kohes .

Une vjet pshm u dogja ne nje fare menyre ne plazh , qe jo vetem qe nuk me ka ndodhur ndonjehere por nuk kam pare ndonjehere ne jeten time ashtu lloj djegie ( ishte aq e rende dhe e thelle , Sa rastesisht kur Po kaloja rastisi qe me ndaloi nje doktor , dhe ma vuri ne dukje se Sa thelle isha dogjur, Nejse me dha nje krem antibiotik dhe u desh te pakten 6 muaj qe te largohen shenjat )

Ndersa k’te Vit kam qene goxha sensitive ndaj pollen , aq keq sa mbaj mend qe Te pakten 2 here me eshte dashur qe te mbyllem brenda dhe mos te dal fare e as mos te hap dritaret.

Ndersa tani qe isha me pushime , me beri dicka alergji dhe nuk e di akoma se nga ka ardhur , dje isha direkt tek doktori dhe me dha ca antistemi te forta per dy jave ( nje ne dite ) edhe po mbajme nje tip ditari tani per tani , por me tha qe nuk eshte nevoja per alergji test per momentin .. ama me keshilloi qe ti mbaj syte hapur .
Kto lloj sensitivities jan perhapur shume kohet e fundit por jane man made se me perpara nuk ezistonin ..kta te semurin me chemicals e pastaj te bejne nga kto tests ..nejse my opinion
Po kto skane ekzistuar kur kemi qene te vegjel back home
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 21:57   #25
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,776
Thanks: 5,908
Thanked 6,287 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Kto lloj sensitivities jan perhapur shume kohet e fundit por jane man made se me perpara nuk ezistonin ..kta te semurin me chemicals e pastaj te bejne nga kto tests ..nejse my opinion
Po kto skane ekzistuar kur kemi qene te vegjel back home
Nuk e di Nese Nuk kane egzistuar apo Nuk kane qene njerezit ne dijeni ? ( te edukuar)

E them k’te duke marre shkas nga nje rast , kur isha vjet ne Albania ca llafazane aty te lagjes Po i degjoja duke folur per cupen e njeres aty edhe thonin eshte e semure e shkreta , gjynah blab blah sic bejne rene e zeze mbi koke andej , Nejse I pyeta c’fare ka ? Eshte azmatike e shkreta I merret fryma , jo behet kshu jo behet ashtu .. dmth aq injorante sa Nuk mund Te kuptojne as nje diagnoze azme.


Ps.. but I agree , a lot of stuff especially In the air has changed . That’s why I was interested About the Alkline diet.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 22:02   #26
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,987
Thanks: 14,775
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Eshte e perhapur kudo ..pollen ndodh ngaqe spray lulet pemet etc ..ka shume femije qe kan peanut butter alergji wth lol kur kemi qene te vegjel ska pasur njeri kte alergji por jan chemicals qe perdorin ne to ..dhe cancer prandaj esht shtuar prej chemicals in food etc
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 22:08   #27
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Prap na doli dicka e perbashket. Edhe un ngordh per djath lol . Te hysh ne frigon tim gjen minimumi 6 lloqe djatherash.

Mir e the me mire pa burre .

P.p.s. Un si besoj kto gjera .
Ti shyqyr qė nuk e ke bėr me njė "L" se do kish dalė goxha bukur pėr tė bėr neve tė tjerėt lloqe Kavaje me djathrat e tua.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 22:21   #28
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,541
Thanks: 17,460
Thanked 22,314 Times in 8,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Testi i intolerances ushqimore

lool beaute asgje si shpeton kepos
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 22:24   #29
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

ka shku per lesh dynjoja ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 22:32   #30
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,080
Thanks: 5,650
Thanked 11,823 Times in 4,139 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ti shyqyr qė nuk e ke bėr me njė "L" se do kish dalė goxha bukur pėr tė bėr neve tė tjerėt lloqe Kavaje me djathrat e tua.
Qa lidhje kan 6 lloqet e djathit me lloqet e kavajes ??
Nuk thu shyqyr qe skam ven k ne vend Te ll se do ishte bo nami .

Xhina ky sikur ka ven alarm saher ka noj gabim ktu e kap ne Ajer lol
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 22:34   #31
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,575 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Prap na doli dicka e perbashket. Edhe un ngordh per djath lol . Te hysh ne frigon tim gjen minimumi 6 lloqe djatherash.

Mir e the me mire pa burre .

P.p.s. Un si besoj kto gjera .
Ohhhh honey what a perfect life... Me You and iur cheese
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 23:44   #32
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,706
Thanks: 846
Thanked 1,417 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

jepu me testu i qime derri ene tlejn me honger ca tdush masnej
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 12:14   #33
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,574
Thanks: 3,674
Thanked 4,229 Times in 2,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
Ohhhh honey what a perfect life... Me You and iur cheese
Patjeter duhet ta hapim nje fun club ‘adhuruesit e djathit’.

Nuk e dija qe jemi kaq shume. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 13:16   #34
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,575 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Patjeter duhet ta hapim nje fun club ‘adhuruesit e djathit’.

Nuk e dija qe jemi kaq shume. Lol
I agree gjithsesi jam kurioze kush nuk e han djathin????
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 13:30   #35
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
I agree gjithsesi jam kurioze kush nuk e han djathin????
Unė, sa ma nxjerrin para syve e zhduk se nuk e shoh dot.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 13:32   #36
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,575 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Akrep me zhgenjeve dhe une qe mendoja se ti ishe tipi im
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 13:38   #37
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,574
Thanks: 3,674
Thanked 4,229 Times in 2,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Testi i intolerances ushqimore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
I agree gjithsesi jam kurioze kush nuk e han djathin????
I njoh edhe une disa qe nuk e hane ne fakt.

Ka tjere qe e hane vetem eh.. po ju qite perpara.

Ndersa une e mys.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 13:51   #38
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,541
Thanks: 17,460
Thanked 22,314 Times in 8,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Testi i intolerances ushqimore

dhe mua me pelqen shume djathi, per cudi vajza e madhe me kerkon gjithemine mos ti jap djath lol
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur