Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-08-2019, 17:05   #41
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
mos ja fut kot SystemA, se kjo nuk ka te beje as me hamerikant e as me ruset, eshte gje dhe detyre elementare e ēdo shteti dhe shoqerie.
1-Berufs*unfähigkeits*versicherung und Erwerbs*unfähigkeits*versicherung.
2-Kinder*invaliditäts*versicherung.
3-Risiko*lebens*versicherung, Rest*schuld*versicherung

UND....

Ster*begeld*versicherung.

Dhe kjo e fundit eshte apo i BIE=qe varrin do ta paguaje siguracioni qe mos ti ngelet FAMILIES...barra.

Pastaj ndermarrjet,firmat,bossat ZHULAMANE me parfume te shtrenjta,panet e rinj apo DARAT ANTISHQIPTARE,duhen te sigurojne PUNONJESIT e TYRE ne sindikaten apo siguracionin perkates.Sa per sindikatat me SHKERDHATA qe ka pare bota,pra ato EGERSIRA demokratike e kryen misionin qe ishte=shembja e kamunizmit.

PS....ju te tjeret nrofuni ne diell....tek lulkuqet mbi mure.

FAZIT: te gjitha ato pikat me siper....KUSHTOJNE.

Por falas ke vetem ajrin...AKOMA.

Thui ne atina ujit qe ka mrena gas.

Shnet pirato.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 17:07   #42
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,554
Thanks: 6,927
Thanked 8,185 Times in 5,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
1-Berufs*unfähigkeits*versicherung und Erwerbs*unfähigkeits*versicherung.
2-Kinder*invaliditäts*versicherung.
3-Risiko*lebens*versicherung, Rest*schuld*versicherung

UND....

Ster*begeld*versicherung.

Dhe kjo e fundit eshte apo i BIE=qe varrin do ta paguaje siguracioni qe mos ti ngelet FAMILIES...barra.

Pastaj ndermarrjet,firmat,bossat ZHULAMANE me parfume te shtrenjta,panet e rinj apo DARAT ANTISHQIPTARE,duhen te sigurojne PUNONJESIT e TYRE ne sindikaten apo siguracionin perkates.Sa per sindikatat me SHKERDHATA qe ka pare bota,pra ato EGERSIRA demokratike e kryen misionin qe ishte=shembja e kamunizmit.

PS....ju te tjeret nrofuni ne diell....tek lulkuqet mbi mure.

FAZIT: te gjitha ato pikat me siper....KUSHTOJNE.

Por falas ke vetem ajrin...AKOMA.

Thui ne atina ujit qe ka mrena gas.

Shnet pirato.
googlo sa te dush nuk te del hesapi
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 17:10   #43
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,387
Thanks: 17
Thanked 176 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ishin tė siguruar o Pjer mos ja fut pordhės kot.
Por edhe tė pa siguruar po tė ishin e ngarkon gjykata firmėn t'u paguaj dėmshpėrblim viktimave.
si mund ta detyroje gjykata nese puntori eshte i paregjistruar dhe i pasiguruar.
pronari, fare mire mund ti thote se dy puntoret ;
1- ishin ne kohe prove
2- nuk i kisha pranuar ne pune, ata ishin pa leje aty,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 17:17   #44
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
googlo sa te dush nuk te del hesapi
Sme del hesapi i llogarise apo kam ...SHUME te DREJTE.Se varet si e ke bo ....hulumtimin.Po qe e para NATYRISHT qe sma kellcet per te gjitha.SHYQYR qe heren e funit,ma pagoje rrogen 100% siguracioni ku ben pjese nderrmarja ime,per aksident ne pune dhe FAT qe jam akoma gjalle.Bona i gabim kur me pyeti policja gjermane....do beni ankese apo akuze per plagosje pa dashje.Ne e ke lexu(besoj)si ju pergjigja....nuk shpijunoi kolegun e punes apo SHKERDHATEN(se eshte i TILLE),kom mentalitet tjeter.Dhe KJO drague,ishte IDIOTI nga ana e IME.Ma do menja se e kupto.

KAQ....se me myllet shetitorja ne duhet me ble cinare.

LG.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 17:44   #45
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
si mund ta detyroje gjykata nese puntori eshte i paregjistruar dhe i pasiguruar.
pronari, fare mire mund ti thote se dy puntoret ;
1- ishin ne kohe prove
2- nuk i kisha pranuar ne pune, ata ishin pa leje aty,
Ohuuuuu ti dhe pretendon se ke bėr njė libėr se i jep zgjidhje tė gjitha pyetjeve qė mund tė lindin.
E ke idenė se ēa tė ndodh po tė vdiq nga aksidenti nė punė nė biznesin tėnd njė punėtor i pa siguruar?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 17:57   #46
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Lule pėr spanjollėt, heshtje pėr shqiptarėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ohuuuuu ti dhe pretendon se ke bėr njė libėr se i jep zgjidhje tė gjitha pyetjeve qė mund tė lindin.
E ke idenė se ēa tė ndodh po tė vdiq nga aksidenti nė punė nė biznesin tėnd njė punėtor i pa siguruar?
lene se punoka ne te zeze....pjeter i tomajve....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur