Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-02-2014, 21:59   #1
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,514
Thanks: 182
Thanked 141 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 01-02-2019 nė 21:18
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2014, 01:11   #2
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 2,462
Thanks: 0
Thanked 205 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Nova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyerNova_Design ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

video promocioni per te ndihmuar
femijet me ngrohtesi.Kjo eshte reklame
dhe JO Realitet
E di si eshte realiteti?
Realiteti eshte keshtu
Dikush futet ne tren ne metro(subway)
I bie nje atak zemre dhe shkon per lesh vdes ne tren brenda dhe rrin i vdekur si bust dhe askush nuk e ven re qe ka vdekur.
kalojne 6ore dhe me ne fund dikush e sheh qe personi eshte si bust nuk leviz.Dhe ai qe e sheh eshte nje konduktor treni.Lajmerohet policia dergohen punonjes te bashkise ta marrin te vdekurin dhe cojne ne morg ne spital.
Yak,ja si eshte realiteti; i hidhur.A beson se ne realitet dikush do i hedhi syte dikujt aty qe merdhif????As i plas fare.
Kush ja ka ziline Norvegjise/Suedise dhe vendeve balltike
eshte idiot.Kush ka zili dhe qejf te jetoje ne frigorifer?????
Nova_Design nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2014, 01:23   #3
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
video promocioni per te ndihmuar
femijet me ngrohtesi.Kjo eshte reklame
dhe JO Realitet
E di si eshte realiteti?
Realiteti eshte keshtu
Dikush futet ne tren ne metro(subway)
I bie nje atak zemre dhe shkon per lesh vdes ne tren brenda dhe rrin i vdekur si bust dhe askush nuk e ven re qe ka vdekur.
kalojne 6ore dhe me ne fund dikush e sheh qe personi eshte si bust nuk leviz.Dhe ai qe e sheh eshte nje konduktor treni.Lajmerohet policia dergohen punonjes te bashkise ta marrin te vdekurin dhe cojne ne morg ne spital.
Yak,ja si eshte realiteti; i hidhur.A beson se ne realitet dikush do i hedhi syte dikujt aty qe merdhif????As i plas fare.
Kush ja ka ziline Norvegjise/Suedise dhe vendeve balltike
eshte idiot.Kush ka zili dhe qejf te jetoje ne frigorifer?????
nuk asht ashtu si thua ti , une kam jetu ne suedi nje vit e gjys.. e vertet asht se atje koha e ftoft ban , por njerzit nuk jan sikur koha ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2014, 01:26   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,029
Thanks: 15,588
Thanked 9,237 Times in 6,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
nuk sht ashtu si thua ti , une kam jetu ne suedi nje vit e ghys.. e vertet asht se asht koha e ftoft por njerzit nuk jan sikur koha ..
Sa paske bredhur me....
gerrqi si fillim...
i persekutuar i rregjimit <serb>
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2014, 01:41   #5
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sa paske bredhur me....
gerrqi si fillim...
i persekutuar i rregjimit <serb>
me beso se shum kam bredhur.. por tash mo nuk ka randesi .. 100 % ma i ndjekur se ai i cili ja mbush mendjen Ty edhe Zanes se asht dikushi , e ne ate kohe kur asht dasht nuk ke mujt me ja ndegjue zonin , ka qen bilbil pa ze , e tash asht papagall .. e drejta e secilit asht me besu ku te don edhe ne qka te don ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 19:22   #6
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,514
Thanks: 182
Thanked 141 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!


kjo nuk eshte reklame .
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 01-02-2019 nė 21:19
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 21:27   #7
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,065
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ABORDAZH Shiko postimin
me kete titull e bere si ajo moderatorja perse femrat e botes kane zili francezet

Nuk shikoj ndonje gje per te pasur zili keta ne video
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 22:46   #8
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Mua me vjen keq sa here kaloj tek treni dhe shoh nje lypes te verber. Ai kendon kenge dhe perpiqet te nxjerre ndonje lek. Edhe pse e di se si i verber ai normalisht duhet te kete shume ndihma nga shteti, ndoshta nje hall i madh e ka shtyre ne ate rruge. Kam pare disa njehrez se si u tallen me te nje dite dhe dyshoj se e kane vene ata per te lypur.
Anasjelltas, cdokush eshte mire te jape sikur dhe nje pjese te vogel modeste nga vetja e tij per te ndihmuar jo vetem nje femije por kedo qe mund te kete nevoje.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 23:51   #9
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,504
Thanks: 17,422
Thanked 22,232 Times in 8,634 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

jam dakort me ty kulpra..te dhimbsen njerzit e tille…me kujtohet nje femer qe po ecte rruges duke qare dhe duke mbajtur nje tabele qe kerkonte per ndihme (se di cfare thosthe sepse isha ne linjen tjeter…po kerkoja per disa coins, se spara mbaj cash, por hic…mu dhimbs
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:13   #10
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Qe te dalesh ne rruge e te lypesh duhet te jete nje arsye madhore mendoj une. Te jesh ne gjendje te punosh dhe te kerkosh lemoshe kjo eshte e pafalshme.
Njehere tek shkolla (si duket ndonje ish studente) ishte shtatzene. Ishte ulur perdhe dhe qante teksa mezi mbante nje tabele ne dore. Sa keq me ka ardhur.
Ka plot njerez te cileve fati nuk u ka ecur
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:30   #11
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
video promocioni per te ndihmuar
femijet me ngrohtesi.Kjo eshte reklame
dhe JO Realitet
E di si eshte realiteti?
Realiteti eshte keshtu
Dikush futet ne tren ne metro(subway)
I bie nje atak zemre dhe shkon per lesh vdes ne tren brenda dhe rrin i vdekur si bust dhe askush nuk e ven re qe ka vdekur.
kalojne 6ore dhe me ne fund dikush e sheh qe personi eshte si bust nuk leviz.Dhe ai qe e sheh eshte nje konduktor treni.Lajmerohet policia dergohen punonjes te bashkise ta marrin te vdekurin dhe cojne ne morg ne spital.
Yak,ja si eshte realiteti; i hidhur.A beson se ne realitet dikush do i hedhi syte dikujt aty qe merdhif????As i plas fare.
Kush ja ka ziline Norvegjise/Suedise dhe vendeve balltike
eshte idiot.Kush ka zili dhe qejf te jetoje ne frigorifer?????
Mos shiko Ameriken. Ne Amerike njerezit i ka zene tmerri te ndihmojne se hidhen ne gjyq. Para disa ditesh me rastisi qe pashe nje grua me karrocen e femijeve dhe do ulte shkallet e metrose. Nuk e ndihmonte njeri per qamet. Te gjithe turreshin te dilnin dhe perpak sa nuk e perpine. Nje t'ja mare karocen dhe e nisa poshte. Qellova me nje shok ne ate moment dhe nuk pushonte se me treguari raste se ajo qe bera mund te me fuste ne gjyq. Karroca mund te binte nga duart, ose kushedi cfare mund te ndodhte dhe ti je "liable".
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:35   #12
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Une mendoj se i kane shume te tepruara disa gjera. Kur them shume, teper fare.
Rastisa ne nje aksident. Makina ime pas makines e cila gjendej pas motorit qe rra pasi humbi kontrollin. Ndalem dhe as ia mbante kujt te levizte e njekohesisht s'ia mbante kujt ta preknim te renin sepse ne ate moment mundet t'i shkaktonim ndonje hemoragji nga menyra se si mund ta kapnim. E mira e Amerikes ne keto raste eshte se emergjencia eshte shume e shpejte. (ne pjesen me te madhe te rasteve). As 10 min ata mberriten dhe e cuan ne kembe. Edhe ca burra qe donin ta ndihmonin ate te shkret qe humbi kontrollin nga timoni nuk i linin te tjeret. Si tani me kujtohet kur i bertisnin "Ju do e vrisni keshtu".
Policia na ka mbajtur me pyetje gati 45 min vetem per te pare nese humbi kontrollin vete apo e perplasi kush nga ne.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:54   #13
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,504
Thanks: 17,422
Thanked 22,232 Times in 8,634 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Superman Shiko postimin
Mos shiko Ameriken. Ne Amerike njerezit i ka zene tmerri te ndihmojne se hidhen ne gjyq. Para disa ditesh me rastisi qe pashe nje grua me karrocen e femijeve dhe do ulte shkallet e metrose. Nuk e ndihmonte njeri per qamet. Te gjithe turreshin te dilnin dhe perpak sa nuk e perpine. Nje t'ja mare karocen dhe e nisa poshte. Qellova me nje shok ne ate moment dhe nuk pushonte se me treguari raste se ajo qe bera mund te me fuste ne gjyq. Karroca mund te binte nga duart, ose kushedi cfare mund te ndodhte dhe ti je "liable".
ke shume te drejt, ky eshte problemi ketu ne amerike, qe je "liable" per tu hedhur ne gjyq nga cdo njeri…se di sa hera na thon ne shkolle qe duhet te dokumentojm cdo gje qe thot pacienti ose bejm per pacientin sepse eshte e vetmia gje qe do na shpetoj nga ndonje law suit
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:06   #14
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Ceshtja eshte se nese ti Orianna se paku je ne sektorin mjeksor apo edukimit/sherbimit kjo eshte paksa e pakuptimte. Pa e vene ne dyshim dhe "response time" te sherbimeve qe ndoshta mund te perdoret si argument per panevojshmerine e ndihmes "vullnetare"/rastesore, me duket se kjo ndikon negativisht ne krijimin e nje mirebesimi dhe shoqerie pa komplekse, sidomos nese punon ne nje sektor ku ndjenja e njeriut eshte e nevojshme. Mirepo ne Amerike ka nje institucionalizim te cdo gjeje.

E keqja eshte se kjo e lawsuits ka dalur teresisht jashte cdo lloj kontrolli dhe qe pak njerez e dine qe industria e "lawsuits" eshte kaq e madhe saqe ekzistojne dhe fonde qe blejne "claims" ne sasi ("bulk") dhe i ripaketojne si instrumenta financiare ne "future claims". Pra e zeme se ti ke claim $100,000 ndaj nje biznesi, dhe jane dhe 30 te tjere si puna jote, une si investor vij te jap $40,000(dhe ti do i pranosh se nuk ke kohe te presesh dhe as garanci se do maresh aq plus shume kane borxhe, qira per te paguar, interesa etj) me idene se do fitoj mbrapsht minimalisht $60,000. Kaq shume "claims" ka.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2019, 12:42   #15
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,977
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nova_Design Shiko postimin
video promocioni per te ndihmuar
femijet me ngrohtesi.Kjo eshte reklame
dhe JO Realitet
E di si eshte realiteti?
Realiteti eshte keshtu
Dikush futet ne tren ne metro(subway)
I bie nje atak zemre dhe shkon per lesh vdes ne tren brenda dhe rrin i vdekur si bust dhe askush nuk e ven re qe ka vdekur.
kalojne 6ore dhe me ne fund dikush e sheh qe personi eshte si bust nuk leviz.Dhe ai qe e sheh eshte nje konduktor treni.Lajmerohet policia dergohen punonjes te bashkise ta marrin te vdekurin dhe cojne ne morg ne spital.
Yak,ja si eshte realiteti; i hidhur.A beson se ne realitet dikush do i hedhi syte dikujt aty qe merdhif????As i plas fare.
Kush ja ka ziline Norvegjise/Suedise dhe vendeve balltike
eshte idiot.Kush ka zili dhe qejf te jetoje ne frigorifer?????
e habitshme dhe e pavėrtetė!

Dikund nė shtator - tetor 2018 dola nė qytetin e Herningut. Po merrja fotografi. Ėshtė njė rrugė shėtitore. Plot njerėz. Nė njė karrige, nė shėtitore, pash kur papandehur u ndla njė plakė, hooop u ndalėn edhe disa dhe sa vinte e shtohej numri i njerėzve. Edhe unė si shqipe thashė tė shkoj tė shoh ēfarė po ngjet.
Njė njeri i shtrirė nė karrige po flinte pėr shtatė palė qejfe, ama kjo fjetje e tij ishte e dyshimtė, se nuk dallohej fare nga gjoksi nėse ishte duke marrė frymė. AJo, plaka qė shkoi e para i kapi dorėn dhe po ia mat pulsin. Puls i dyshimtė. E shkundulloi pak derisa ai u zgjua:
- Hė mo ē'kini, se lini njeriun tė fli!
- Jo ē'ke ti i tha kjo, se ne menduam mė tė keqen pėr ty!

Jo vetėm nė Danimarkė, por edhe nė Norvegji ( besoj) po edhe nė shtet tė tjera, njerėzit nuk rrinė indiferntė nė situata tė kėtilla!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2019, 09:00   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,052
Thanks: 3,499
Thanked 2,817 Times in 1,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
ke shume te drejt, ky eshte problemi ketu ne amerike, qe je "liable" per tu hedhur ne gjyq nga cdo njeri…se di sa hera na thon ne shkolle qe duhet te dokumentojm cdo gje qe thot pacienti ose bejm per pacientin sepse eshte e vetmia gje qe do na shpetoj nga ndonje law suit
Dakord jam qė pacienti mund tė hedhė nė gjyq, por tė ndihet tjetri i abuzuar dhe tė padisi pėr njė arsye si kjo te artikulli mė poshtė nuk kisha dėgjuar mė parė, lol:

https://joq.al/artikull/508605.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2019, 09:08   #17
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,082
Thanks: 13,080
Thanked 7,241 Times in 4,587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Dakord jam qė pacienti mund tė hedhė nė gjyq, por tė ndihet tjetri i abuzuar dhe tė padisi pėr njė arsye si kjo te artikulli mė poshtė nuk kisha dėgjuar mė parė, lol:

https://joq.al/artikull/508605.html
Ka dashur leka ai ti paguhet terapia etc
Ndersa doktoresha ka qene cik si shum budallacke
Tani te vuaj pasojat
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2019, 09:51   #18
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,029
Thanks: 15,588
Thanked 9,237 Times in 6,247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Aty ku ben ftoht, do levizesh apo do punosh.
Anej ka bo nroft,do llapesh ose do shullosh.

Problematika u zgjidh.

bre.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2019, 09:55   #19
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,052
Thanks: 3,499
Thanked 2,817 Times in 1,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ka dashur leka ai ti paguhet terapia etc
Ndersa doktoresha ka qene cik si shum budallacke
Tani te vuaj pasojat
Mirė e ke ti po kėtė fjalėn anglisht "lilolabe" ta fiksojmė mirė se nuk dihet se ēfarė bėn vaki.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 22:54   #20
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Ja pse Norvegjia ėshtė njė vend pėr t'u pasur zili!

Ne Oslo ka plot njerz qe flejn jashta.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur