Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-07-2019, 17:27   #21
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,861
Thanks: 151
Thanked 4,642 Times in 2,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Vetem qe nuk jam dakord kur permend te '' keqijat'' e botes perendimore.

Duhet te kesh parasysh se cifutet kane pas Perandorine Brotanike nen kontroll dhe Perandorine Afrikane franceze.... ku kontrollonin edhe monopolin e dimanteve.

Kompanite e para te sklleverve ne i kishin cifutet, ka plot fakte per kete gje.

Por edhe sikur europianet te kshin faje masive.... europianet nuk kolonizuan lindjes e mesme.... dhe sollen civilizm ne afrike ku kishte ende kanibalizem.


Mos bjer ne kurthin e asaj qe quhet '' white guilt'' qe ka 80 vite qe propagandohet ne perendim.
Dmth faji eshte i sionisteve dhe jo evropianeve?

Une mendoj se gjeneza e menyres sesi funksionon jeta ne pergjithesi dhe organizimi politik ne vecanti qendron ne vete zanafillen e njeriut dhe nevojen e tij per zbuluar, eksploruar dhe pushtuar.
Nuk e di nese kjo eshte e dokumentuar me pare por po ben te pakten 2500 vite, tek Dialogu i Meleve, ku thuhet se i forti mbizoteron te dobetin. Keshtu atehere, e keshtu tani.

Pervec kesaj, une nuk i besoj vlerave universale dhe aq me pak atyre te imponueshme. Evropianet ēuan civilizim ne Afrike por ishin po ata qe shfarosen indigjenet e Amerikes.

Por ne kete pike po devijojme, eshte e veshtire te mbash brenda binaresh nje teme.
__________________
Festina lente!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mistrece : 31-07-2019 nė 18:00
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 18:56   #22
Kastrioti1443
Banned
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 426 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ska mbet njeri atje pa bere anal-istin. Konspiraci e gjalle. Eh mer Savash, Savash.
Per cfare vjen komenton ne kete teme? qe te marresh sharje kot me kot?

Ke deshire te shahesh dhe ofendohesh?

Jo per kete teme qe ti nuk ke nivel, por ti je teper e ulet qe te komentosh ne cfarde do lloj teme tjeter.

Ne krahasim me ty cdo kush eshte analist, edhe gabeli qe merr plehrat.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:00   #23
Kastrioti1443
Banned
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 426 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Mbete duke e bo cop cionizmin - e ke obsession, sigurisht. Esht si puna e dhelpres me rrusht. Hallakatesh si voji n'lakna.

Nji gje te sugjeroj ne lidhje me cionizmin: nese ka ndonje gje qe te hyn ne pun nga ata, merre - ato qe nuk te hyjn ne pun, hidhi.

Influenca shqiptare ne bote e deri Europe eshte nji hiē. Siguria, mbarvajtja dhe interesi kombtar Shqiptar duhet pa ngusht ne Ballkan, Adriatik, duke mbajtur te fort bashkpunimin e aleancen euro-atlantike. Plus faktori diaspore.
Nuk ke cfare sugjeron ti o xhaj, pervecse si luhet dominoja apo tavlla.

Sugjerimi yt ( ashtu sic pritej) per kete teme eshte idiotesk, sepse aq di.

Mosha e 3te sic je ti, jane simbol i padijes ne Shqiperi, sepse vetme gazeta pordhi lesh keni lexu gjithe jeten.

Per shembull, ti shpreson tek sorosi dhe tek '' reforma ne drejtesi'', cfare analize mund te presesh prej teje?


Qe tek mendimi dhe perceptimi qe ke ti per perendimin, sorosin dhe '' reformat'' qe keto klika bejne, i mbyllet kapaku ketij muhabeti.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:05   #24
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,851
Thanks: 1,519
Thanked 8,656 Times in 3,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Per cfare vjen komenton ne kete teme? qe te marresh sharje kot me kot?

Ke deshire te shahesh dhe ofendohesh?

Jo per kete teme qe ti nuk ke nivel, por ti je teper e ulet qe te komentosh ne cfarde do lloj teme tjeter.

Ne krahasim me ty cdo kush eshte analist, edhe gabeli qe merr plehrat.
Frustrimi I nje te virgjeri, ncncnc.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 20:50   #25
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk ke cfare sugjeron ti o xhaj, pervecse si luhet dominoja apo tavlla.

Sugjerimi yt ( ashtu sic pritej) per kete teme eshte idiotesk, sepse aq di.

Mosha e 3te sic je ti, jane simbol i padijes ne Shqiperi, sepse vetme gazeta pordhi lesh keni lexu gjithe jeten.

Per shembull, ti shpreson tek sorosi dhe tek '' reforma ne drejtesi'', cfare analize mund te presesh prej teje.

Qe tek mendimi dhe perceptimi qe ke ti per perendimin, sorosin dhe '' reformat'' qe keto klika bejne, i mbyllet kapaku ketij muhabeti.
Nji finale te vockel me ty, nuk jam i sigurt se ia vlen.

Je altoparlant i nji influence/presence anti-shqiptare ketu ne forum. Kur nuk ke argument, drejtohesh me ofendime e sharje vetjake.

Un shpresoj ne Shqiptari, dhe jo ne ndonji "mrekulli" lehjesh anti-cioniste qe ben ti, si altoparlant i ekstremizmit/radikalizmit fodull bizantino/islamik. Je aq i verbuar ne fanatizmin tend, sa nuk mund te njohesh as fillim, as vijim, e as "kapak" muhabeti.

Un do te rri i vjeter, ne mosh te trembdhjet - ti duhet te rritesh jo pak qe te afrohesh me mua menderisht, psikikisht, intelektualisht, e shpirterisht.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Duaje Siveten : 31-07-2019 nė 20:52
🖤 (3)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:26   #26
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Zionizmi dhe Interesat e veta ne trojet Shqiptare dhe Ballkan

Po nuk e shpetuan zionistet boten do e marre lumi. Ata po i mundon zoti gjermani i qiellit dhe vetem se kane nje penis te vogel dhe kashe shume te madhe syri. Hitleri i tyre zoti nuk eshte nje akrep qe shkaterron veten por nje krye demon i klasit te pare.
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur