Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-08-2019, 11:19   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,812
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

... dhe ndalimin e copėtimit tė Kosovės, servilėve udha e mbarė


Sekretari amerikan i mbrojtjes, James Norman Mattis dhe Kryeministri i Republikes se Kosoves, Ramush Hradinaj

Kryeministri i dorėhequr i Kosovės, Ramush Haradinaj, pa pėrmendur emra, u ka dėrguar njė mesazh “servilėve”, derisa thekson se pėr tė dhe partinė e tij AAK-nė, miqėsia me miqtė ndėrkombėtarė ėshtė shumė e shenjtė.

“Udha e mbarė” u thotė, derisa thekson se ai dhe AAK-ja, me sinqeritet e jo servilizim, kanė arritur tė ndalin copėtimin e Kosovės.
“Miqėsia me aleatėt perėndimor, pėr mua dhe AAK-nė ėshtė e pėrhershme dhe e shenjtė. Raportet tona me partnerėt kanė pėr bazė sinqeritetin, jo servilizmin. Falė njė marrėdhėnie tė kėtillė, Kosovės iu besua krijimi i Ushtrisė, u ndalua copėtimi i Kosovės, u finalizua pronėsia mbi Trepēėn 100 % Kosovės, si dhe tema tė tjera. Servilėve, udha e mbarė!”, ka shkruar ai.
___________________________________
https://www.koha.net/arberi/179171/h...-udha-e-mbare/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 15:01   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,034
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

sa per rambon kurr sdo te kishe pa ushtrin e Kosoves por fal punes se Hashimit e Kadris e oficrve te kesaj ushtrie me ndihmen e miqve tan Amerikan e kemi sot ushtrin
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 16:22   #3
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,034
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...Kadri Veseli po shkon nė Amerikė pėr furnizimin me armė tė Ushtrisė sė Kosovės

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tė mėrkurėn udhėton drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Nė kėtė vizitė zyrtare Veseli pritet tė ketė takime me zyrtarė tė lartė tė SHBA-ve pėrderisa do tė vizitojė enkas edhe shtetin e Ioėas nė tė cilin Kosova ka marrėdhėnie tė mira, njofton Klan Kosova.

Nė kėtė qėndrim disa ditor nė SHBA, Veseli do tė vizitojė edhe Pentagonin si dhe FBI-nė kurse njė nga temat kyēe do tė jetė themelimi i Ushtrisė sė Kosovės mė saktėsisht dhėnia e misionit ushtarak tė FSK-sė.

Pėr kėtė ēėshtje nė takimet e Veselit do tė flitet direkt edhe pėr mundėsinė e furnizimit me armatim tė Ushtrisė sė Kosovės si dhe ngritjen e kapaciteteve tė pėrgjithshme ushtarake tė FSK-sė me mandatin tė cilin pėrfundimisht e merr mė 14 dhjetor ku pritet tė votohen nė lexim tė dytė projektligjet pėr transformimin e FSK-sė nė Forcė tė Armatosur.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 16:37   #4
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
sa per rambon kurr sdo te kishe pa ushtrin e Kosoves por fal punes se Hashimit e Kadris e oficrve te kesaj ushtrie me ndihmen e miqve tan Amerikan e kemi sot ushtrin
Sa per Gadri Feselin, as qent nuk te kishin hanger, po ti qe merr rrog prej tij, e ki me pune me livdu dhe sa ma shum livdoje se ta ndal rrogen, veq nese vjen Vetvendosja ne pozit, ti me marr rrog kurr ma, po ki me hanger burg qe je ushqy me korrupcion dhe prej parave te pista.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 17:15   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

Hoxhaj: Mirėpres qėndrimin e Pompeo pėr dialogun Kosovė-Serbi.

Zėvendėskryeministri nė detyrė i Kosovės, Enver Hoxhaj, ka mirėpritur qėndrimin e Sekretarit tė Shtetit tė SHBA-sė, Mike Pompeo rreth dialogut nė mes tė Kosovės dhe Serbisė.

“Marrėveshja pėrfundimtare duhet tė orientohet nė njohje tė ndėrsjellė si mėnyra e vetme qė tė dy vendet tė prosperojnė dhe tė pėr pėrshpejtojnė nė rrugėn e integrimit evropian”, ka shkruar Hoxhaj nė Twitter, transmeton Klan Kosova.

Pas takimit me presidentin serb, Aleksandėr Vuēiq, Pompeo ka thėnė se normalizimi i marrėdhėnieve nė mes tė Kosovės dhe Serbisė do ta forcojė stabilitetin nė Ballkanin Perėndimor.

16:27, 21 Gusht 2019.

ps....ah LARVA me flamur.

@qirimtareve.

Kam nje ide te qmendur qe asht....lufte frontale me Serbine.Kat herna..o i mujme,o na e........................... rrasin APET.

Ku Beno??????????????????

Ne culo....SystemA.

Shuj bre...shkine
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 17:32   #6
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

Sekretari Pompeo takoi tė martėn nė New York, presidentin e Serbisė, Aleksandėr Vuēiē, nė njė drekė pune nė tė cilėn diskutuan pėr bisedimet ndėrmjet Serbisė dhe Kosovės dhe anėtarėsimin e Serbisė nė Bashkimin Evropian.

Presidenti serb shkroi nė rrjetet sociale se e ka lutur Sekretarin Pompeo qė “administrata amerikane tė pėrpiqet, ndonėse kėtė e ka bėrė edhe deri mė tani, mė fuqishėm qė tė ndikojė mbi shqiptarėt e Kosovės qė tė heqin tarifat” ndaj mallrave serbe dhe “pėr kėtė nuk ka dyshim qė e kemi mbėshtetjen amerikane, sepse edhe ata mendojnė qė ėshtė me rėndėsi tė vazhdojnė bisedimet ndarjet Beogradit dhe Prishtinės”.

Kėto bisedime janė bllokuar qė nga nėntori i vitit tė kaluar kur qeveria e Kosovės vendosi tarifa prej 100 pėr qind ndaj mallrave serbe nė shenje kundėrshtimi ndaj, siē ėshtė thėnė, qasjes agresive tė Beogradit ndaj shtetėsisė sė Kosovės. Beogradi kushtėzon rifillimin e bisedimeve me heqjen e tarifave.

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kanė bėrė thirrje qeverisė sė Kosovės qė tė pezullojė tarifat pėr t’u hapur rrugėn bisedimeve. Por qeveria e Kosovės i ka rezistuar trysnisė ndėrkombėtare.

Aktualisht Kosova ka njė qeveri nė dorėheqje, pasi qė mė 19 Korrik Kryeministri Ramush Haradinaj paraqiti dorėheqjen e pakthyeshme meqė u thirr pėr t’u marrė nė pyetje nga Prokuroria e Posaēme pėr krime lufte me seli nė Hagė. /VOA

Publikuar nė : 22:12 - 20/08/19 |.

PS.... e di si o puna juve trimat matane kufirit te Shqiperise!!!

Qe shkruesi nuk ka lindur DEBILLNA qe ti bej rezistence trysnive te qakajve.
Kaq kuracDERR sjom veda.

Hajde...tungi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 23:47   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,034
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Sa per Gadri Feselin, as qent nuk te kishin hanger, po ti qe merr rrog prej tij, e ki me pune me livdu dhe sa ma shum livdoje se ta ndal rrogen, veq nese vjen Vetvendosja ne pozit, ti me marr rrog kurr ma, po ki me hanger burg qe je ushqy me korrupcion dhe prej parave te pista.
e dim more e dim qe me ardh partia qe serbet e themeluan dhe e finabcuen vetfundosja neve qe ja kthyem pushken serbit ata do te deshironin te na burgosin e vrain e qka jo nese munden por at filum veq ne kohen e okupimit serb ke mujt me pa se ma per jet e mote ski me pa kot shpreson per nji burgosje ton populli vendos siq ka vendos qe 20 vite o jaran ska ma me votue sy mbyllur jo
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 14:46   #8
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
e dim more e dim qe me ardh partia qe serbet e themeluan dhe e finabcuen vetfundosja neve qe ja kthyem pushken serbit ata do te deshironin te na burgosin e vrain e qka jo nese munden por at filum veq ne kohen e okupimit serb ke mujt me pa se ma per jet e mote ski me pa kot shpreson per nji burgosje ton populli vendos siq ka vendos qe 20 vite o jaran ska ma me votue sy mbyllur jo
A je te pa qe krejt katunart selak qe jeni, pra nuk eshte katunar qe jeton dikush ne fshat, po katunar me stil e me veshje e me jetes, krejt katunart jeni PDK, qysh i shkaterrut qytetet duke uzurpu e duke plaqkit cdo gje, qysh naj shkaterrut cdo gje qe ishte e mire, po ju nuk keni pike karakteri e pranoni diqka qe nuk eshte e juaja, qysh nuk frikesoheni qe i ushqeni femijet e juaj me haram, duke ja vjedh kafshaten e bukes popullit qe me djers paguan tatime. Harami ka me ju dal dikund qe s’keni me pa dit me sy ma.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 09:14   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,034
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Haradinaj: Sinqeriteti im me ndėrkombėtarėt mundėsoi krijimin e Ushtrisė...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
A je te pa qe krejt katunart selak qe jeni, pra nuk eshte katunar qe jeton dikush ne fshat, po katunar me stil e me veshje e me jetes, krejt katunart jeni PDK, qysh i shkaterrut qytetet duke uzurpu e duke plaqkit cdo gje, qysh naj shkaterrut cdo gje qe ishte e mire, po ju nuk keni pike karakteri e pranoni diqka qe nuk eshte e juaja, qysh nuk frikesoheni qe i ushqeni femijet e juaj me haram, duke ja vjedh kafshaten e bukes popullit qe me djers paguan tatime. Harami ka me ju dal dikund qe s’keni me pa dit me sy ma.
po ti nuk po e ofendon ni parti por po e ofendon nji popull te ter sepse kesaj partie populli po ja jap besimin qe nga formimi i saj ketu nuk eshte diqka ne rregull ose je terbue nga inati qe keta per keta Ēlirimtaret se ky popull po i don e po i voton ose sipas teje krejt ky popull qenkan budalla
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur