Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-08-2019, 11:16   #241
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,476
Thanks: 17,395
Thanked 22,212 Times in 8,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Do kthehet prape ne origjine, po he. Meshkujt nuk ndryshojne se merzitemi ne por se merziten ata.
lol prandaj dhe ne duhet ti rikujtojm vazhdimisht
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 12:37   #242
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,247
Thanks: 1,518
Thanked 2,119 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Ku do ishe ti pa mua
🖤 (1)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 12:38   #243
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,068
Thanks: 1,852
Thanked 2,028 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Si e kam zemren?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:13   #244
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,645
Thanks: 11,402
Thanked 9,405 Times in 6,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Loqka jem....ma mira prej knej e anej gardhit me manaferra.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:18   #245
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,247
Thanks: 1,518
Thanked 2,119 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Loqka jem....ma mira prej knej e anej gardhit me manaferra.
hahahahah........
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 16:07   #246
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 829
Thanks: 40
Thanked 303 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Sipas njė kirurgu britanik qė merret me transplantime tė zemrės, zemra e derrit mund tė transplantohet nė trupin e njeriut pas tre vjetėsh.
Nderro zemren!
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 19:04   #247
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Ca duhet me i thone nji njeriu qe te nis 22 mesazhe per 5 minuta sikur ka ndodhur fundi i botes?
Kam frike ti hap se jane mesazhe vocale qe zgjasin 35-40 minuta secili qe do te thote qe neser ne mengjes nga ora 04:30 i mbaroj se degjuari...

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (3)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 19:16   #248
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,476
Thanks: 17,395
Thanked 22,212 Times in 8,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

mezi sa pres te fillosh te punosh nga shtepia cdo te merkur
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 19:21   #249
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,855
Thanks: 14,663
Thanked 8,960 Times in 5,194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

1,2,3,4,5
Lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 17:24   #250
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 857
Thanks: 0
Thanked 191 Times in 159 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Let's go straight to number one.
🖤 (1)
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 17:25   #251
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,645
Thanks: 11,402
Thanked 9,405 Times in 6,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Pa ku je maj loqk?
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 17:36   #252
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,379
Thanks: 1,876
Thanked 735 Times in 573 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

M’ka marr malli
////////////////////////////
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 19:47   #253
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,920
Thanks: 23
Thanked 2,891 Times in 1,796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Ku je ku je..........
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 19:02   #254
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

E kishim lene mbreme qe do takoheshim dhe do blija pizza per darke!
Une- i bie zyles se deres dhe i them: jam poshte dhe ndjehem i lodhur...
Ajo- schatzi, pse ndjehesh poshte dhe ndjehesh i lodhur? Nuk punon vetem ti, punojne te gjithe! Jeta nuk eshte fushe me lule per askend, ajo na rezervon edhe momente te bukura edhe momente te veshtira te cilat na bejne te ndjehemi poshte nga morali dhe te lodhur... Eshte ceshtje momentane, do kaloje gjithcka…
Ti kujton se une nuk kam momente qe ndjehem poshte dhe e lodhur?
Jeta keshtu e ka sepse....
etj blabla-bla …..
Une: o dull, hape deren e shpise sepse jam poshte shtepise dhe i kam duart e zena nga pizzat, u lodha duke i mbajtur….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 19:04   #255
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,571 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Hajde se u merzita vetem
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 19:28   #256
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

I don't need no b!tch


Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 14:08   #257
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,079
Thanks: 5,649
Thanked 11,807 Times in 4,136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Je t’aime d’une maničre inexplicable, de nature inavouable de faēon contradictoire...

Je t’aime avec mes états d’āmes qui sont nombreux, et mes changements d’humeurs continuels pour ce que tu sais déją,
Le temps, la vie, la mort…

Je t’aime…
Avec ce monde que je ne comprends pas,
Avec ces gens qui ne saisissent rien,
Avec l’ambivalence de mon āme,
Avec l’incohérence de mes actes,
Avec la fatalité du destin,
Avec la conspiration du désir,
Avec l’ambiguļté des faits.

Mźme quand je dis que je ne t’aime pas, je t’aime.
Mźme si je triche, je ne triche pas,
Dans le fond, j’exécute un plan,
Pour t’aimer encore mieux.

Je t’aime…
Sans réfléchir, inconsciemment, irresponsablement, spontanément, involontairement, instinctivement, par impulsion, irrationnellement.

En effet, je n’ai pas d’arguments logiques, mźme improvisés… pour expliquer cet amour que je ressens pour toi, qui a émergé mystérieusement de nulle part, qui magiquement n’a pas été rien, et qui miraculeusement, d’un peu, avec peu et rien a amélioré le pire qui était en moi.

Je t’aime,
Je t’aime avec un corps qui ne pense pas,
Avec un cœur qui ne raisonne pas,
Avec une tźte qui ne se coordonne pas.

Je t’aime...
Incompréhensiblement,
Sans m’étonner de pourquoi je t’aime,
Sans m’importer de pourquoi je t’aime,
Sans me questionner de pourquoi je t’aime.

Je t’aime,
tout simplement parce que je t’aime,
Mźme moi je ne sais pourquoi je t’aime…!!!

Je t’aime

~Pablo Neruda
🖤 (2)
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 14:18   #258
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,079
Thanks: 5,649
Thanked 11,807 Times in 4,136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
E kishim lene mbreme qe do takoheshim dhe do blija pizza per darke!
Une- i bie zyles se deres dhe i them: jam poshte dhe ndjehem i lodhur...
Ajo- schatzi, pse ndjehesh poshte dhe ndjehesh i lodhur? Nuk punon vetem ti, punojne te gjithe! Jeta nuk eshte fushe me lule per askend, ajo na rezervon edhe momente te bukura edhe momente te veshtira te cilat na bejne te ndjehemi poshte nga morali dhe te lodhur... Eshte ceshtje momentane, do kaloje gjithcka…
Ti kujton se une nuk kam momente qe ndjehem poshte dhe e lodhur?
Jeta keshtu e ka sepse....
etj blabla-bla …..
Une: o dull, hape deren e shpise sepse jam poshte shtepise dhe i kam duart e zena nga pizzat, u lodha duke i mbajtur….
O DULL ēa romanticiteti me lot kam qesh loool
Boh sa fliska . Rendesi ka shpirtiii po hé ishalla ecen Te Hajm dasmen .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:13   #259
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,855
Thanks: 14,663
Thanked 8,960 Times in 5,194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Do jet blondie ajo e Babes ...ose jan tgjitha jokes
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:21   #260
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,379
Thanks: 1,876
Thanked 735 Times in 573 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Do jet blondie ajo e Babes ...ose jan tgjitha jokes
leje baben po ca do mthush sonte
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur