Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-05-2013, 14:06   #81
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,706
Thanks: 846
Thanked 1,417 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
ndal..kush kalon..
jam seferi me bidon..

saure..

po si te kam o buzkarajfile..
unė..nuku ta kam ..me hile..

lol
si ja the...buzkarajfile...kompliment me origjinal nuk mund te kishte
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 14:12   #82
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Varet nga gustot Admiral. Mua nuk me pelqeu aq sa prisja. Ndoshta edhe nga nervozizmi i dy ore e gjysem rradhe per te hyre. Dmth nuk ja vlejti pritja per ate qe pashe ...
faleminderit. do e gjykoj nese ia vlene t'a vizitoj.
pranoj qe ma prishe disi qejfin, pasi isha mjaft entuziast ta vizitoja.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 14:23   #83
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,218
Thanks: 350
Thanked 2,579 Times in 1,488 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

dy ore e gjysem radhe s'jane asgje. aq presim per te bere nje loje ne gardaland jo me per te hyre ne muze
kam pritur me ore te tera per te hyre ne uffizi ne firenze, por ne fund ia vlejti. sa shpejt qe nervozoheni dhe ju
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 14:27   #84
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cherry blossoms Shiko postimin
dy ore e gjysem radhe s'jane asgje. aq presim per te bere nje loje ne gardaland jo me per te hyre ne muze
kam pritur me ore te tera per te hyre ne uffizi ne firenze, por ne fund ia vlejti. sa shpejt qe nervozoheni dhe ju
2 ore e gjysem per te hyre ne nje loje ne gardaland? hahah.
3 here kam qene ne gardaland dhe kurr nuk kam pritur me shume se 15 minuta ne rradhe.
patjeter keni bere ate qe nuk eshte e keshillueshme. dmth keni shkuar ne fundjave, apo dite feste.

edhe per te hyre ne uffizi ke pritur me ore te tera ne rradhe?!?! po te pelqekan rradhet ty, apo si e ke hallin?
duhet te kishe prenotuar.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 14:31   #85
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,218
Thanks: 350
Thanked 2,579 Times in 1,488 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

lere mos e ve me shume gishtin ne plage, apo nuk filloi edhe shiu ate dite...duhet te kisha prenotuar, ke te drejte.

sa per gardaland, provo beje fuga da atlantide ne mes te gushtit njehere edhe pastaj eja ketu me trego sa ke pritur ne radhe
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 14:40   #86
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
si ja the...buzkarajfile...kompliment me origjinal nuk mund te kishte
Si shume po me lakoni poshte e larte ju mua
Brari mi ben me rime komplimentet
talenti eshte talent ...
studio sa te dush po nuk pate talent
nuku bitis asgje
Tani natyrisht qe te vjen dhe muza
kur sheh buze ...
Mire e thash mo lol
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 16:54   #87
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,840 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Vendet te cilate me kan pelqye me se shumti.

Lubjana
Frankfurti
Abu Dhabi vetem Qyteti
Malidiven vetem bregdeti perrallore
Praga
Bratisllava
Istambulli
Ne zvicerre Lugano dhe Davos
Budapest
Wiena
Venezia edhe Rimini plot Russinka e Ukrainka
Zagrebi-Dubrovniki edhe Poreci
etj.

Vendet te cilat me kan zhgenjyer.

Parisi
Londra
Tirana
Sofia
Podgorica
etj.
Po Frankfurti ca te ofroi qe te paska pelqyer aq shume?

Sa per temen: me ka zhgenjyer kalaja e Krujes, e imagjinoja me madheshtore (sipas te thenave), ndersa me ka mahnitur Butrinti.
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 18:21   #88
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Ditet "feriale", jane dite pune teorikisht. Praktikisht vetem fundjavat apo festivitetet mbeten per te bere pak turizem.

M'habit fakti si ja bo ti me leviz aq shume !!! Apo punon tek "Poste Italiane" ???
e di qe eshte e veshtire te gjehet koha dhe mundesia me e madhe per te udhetuar mbeten ditet e festave dhe fundjavat.
prandaj atraksionet ne dite te tilla jane te tejmbushura dhe biletat e avjoneve jane me te shtrenjta (e marte, e merkure dhe e enjte jane ne pergjethsi ditet kur biletat kushtojne me lire).

hahaha. jo jo. nuk punoj ne poste
por e pranoj qe jam pak me fat per sa i perket menyres se si i fitoj parate. nuk punoj me ato oraret klasike 40 ore ne jave nga mengjesi deri ne darke dhe nga e hena deri ne te premte.
prandaj kam kundesi t'i hipi avjonit disa here ne vit
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 18:28   #89
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
e di qe eshte e veshtire te gjehet koha dhe mundesia me e madhe per te udhetuar mbeten ditet e festave dhe fundjavat.
prandaj atraksionet ne dite te tilla jane te tejmbushura dhe biletat e avjoneve jane me te shtrenjta (e marte, e merkure dhe e enjte jane ne pergjethsi ditet kur biletat kushtojne me lire).

hahaha. jo jo. nuk punoj ne poste
por e pranoj qe jam pak me fat per sa i perket menyres se si i fitoj parate. nuk punoj me ato oraret klasike 40 ore ne jave nga mengjesi deri ne darke dhe nga e hena deri ne te premte.
prandaj kam kundesi t'i hipi avjonit disa here ne vitNigjo, kur t'keni mungese personeli, me ki parasysh. Do te boj dhurate 3 udhetime ne Evrope. Destinacionet zgjidhi vete ...
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 18:44   #90
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin


Nigjo, kur t'keni mungese personeli, me ki parasysh. Do te boj dhurate 3 udhetime ne Evrope. Destinacionet zgjidhi vete ...
ok. vende skandinave ose balltike, sepse nuk kam pare asnje nga keto. haha.
p.s. vertete keq qe nuk po hyn asnje kompani e madhe low cost ne shqiperi.
milano - shkup, po shikoja para ca kohesh, 30-40€ vajtje/ardhje me wizz air.
edhe ne kosove eshte futur easyjet. ne shqiperi zero.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 18:59   #91
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
ok. vende skandinave ose balltike, sepse nuk kam pare asnje nga keto. haha.
p.s. vertete keq qe nuk po hyn asnje kompani e madhe low cost ne shqiperi.
milano - shkup, po shikoja para ca kohesh, 30-40€ vajtje/ardhje me wizz air.
edhe ne kosove eshte futur easyjet. ne shqiperi zero.

Lene politiken jasht kesaj teme ...
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 20:17   #92
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
me ka mahnitur Butrinti.
Ca gure mbledhur aty...ēfare ka per t'u mahnitur?
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur