Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar > Punimet e Anėtarve

Punimet e Anėtarve Punime tė ndryshme Artistike.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2010, 21:25   #1
KILI MERTURI
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 86
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 9
KILI MERTURI do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Vjersha revolte!

Hymni mbi tradhtarėt!

Jan mbledh horra , e jan mbledh morra,
Ėshtė bashkura hasė govna me lahpera e lakej,
Kan msy kto hije tė zeza , kan msy,
Kosven me shit , e mi bo kombit sherr!

Nuk ėshtė i pari i sojit tradhta
Hasė govna me shokė proletarė,
Po toka shqiptare ka dit , pėr ditė e mot,
Ti denoi kėta klysh tradhėtarė.


Kili Rock
KILI MERTURI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2010, 03:28   #2
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,854
Thanks: 365
Thanked 1,153 Times in 312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha revolte!

VRULL - ZEF SEREMBE


Zogj tė bukur kėndojnė me hare,
Po zėmra do mė plasė mua nė gji.
I helmuar e shkoj jetėn te ky dhe:
Mėrzitem nė katund, nė vetėmi.

Tėrė shkėlqim m’hapet pėrpara deti,
Qė zgjon te trutė e mi mendime shumė,
Zėmra m’u shqerr nga tmerri mua tė shkretit,
Aq sa vetėm pushoj kur bje nė gjumė.

Arbria matanė detit, na kujton
Se ne tė huaj jemi te ky dhe!
Sa vjet shkuan! E zėmra nuk harron
Qė ne turku na la pa Mėmėdhe...

Hakmarrja na jep shpresė e na ndriēon,
Por fryn era dhe akulli me zė,
Se ē'ka qenė Arbėreshi po harron:
Dhe s'i vjen turp aspak, po rri e fle.
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2011, 13:37   #3
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha revolte!

Pritja nė parkun e qytetit

Nė parkun e qytetit , naten vonė
syt' e sajė shendrisin nė erėsirė
nata , ėshtė koha ma e mirė tė jesh me dikėnd qė e donė
ku me miliona kandila tė ndezur shėndrisin ...

shkėlqim i rrejshėm...

E qka bėhet me atė
qė shkon shumė larg , pret shumė gjatė
dhe vuan me gjith zemėr ?

Kur rrezet e para tė diellit e shkatrojnė terrin
ajo i shkund nga fustani pluhurin edhe gjethet
ngadalė e nė qetsi largohet
si ta shikosh nje shkėndije e cila shėndrohet nė hije
dhe tretet nė erėsirė...

Dikund ma larg , ndėgjohet muzika
e cila e pėrcjell kufomėn e ushtarit
nė drejtim tė varresave
grumbulli i njerzve me flamura nė gjysmė shtizė
shkojnė tek vendi ku
nga njeriu mbetet vetem pluhuri edhe hija e tij
e cila do tė bredhė
netėve tė errta
nė parkun e qytetit...
__________________

Busavata ( 2010 )
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur