Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-03-2011, 18:05   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Rregulla per permbajtjen dhe pjesemarrjen.

Pershendetje te nderuar anetar. Ketu ne kete forum do te keni mundesi te gjeni informacione te mrekullueshme nga anetare te ndryshem dhe mund te diskutoni per c'do gje qe keni deshire.

Madje kerkohet dhe jeni te ftuar te gjithe qe te merrni pjese ne kete nenforum qe te jepni secili opinionin dhe kontributin tuaj per te pasuruar kete nenforum me tema interesante dhe qe te bejne te mendosh .


Ju lutem para se te merrni pjese ne kete nenforum merrni ne konsiderate rregullat qe duhen respektuar ne kete nenforum.

Keto jane rregullat:

1. Te zbatohet e gjithe rregullorja e Forum-Al.com
http://http://www.forum-al.com/showthread.php?t=978


2. Temat duhet te kene lidhje me nenforumin.


3. Nuk lejohen ofendimet ndaj asnje lloj personi qofte ky publik, juridik, fetar, politik, etj. Nuk lejohet ne asnje menyre ofendimi ndaj anetareve te ketij forumi. Nuk lejohet ne asnje menyre ofendimet ndaj cdo lloj institucioni fetar apo laik.Nuk lejohen postimet me permbajtje te pamoralshme .


4. Ata persona qe nuk i respektojne keto regulla do tu fshihen postimet pa paralajmerim.

Por nqs do te shkelen rregullat ne menyre te vazhdueshme do tu jepet nje paraljmerim ne PM dhe nqs do te vazhdojne perseri te shkelin rregulloren atehere do te kerkohet mase duke u keshilluar me Adminet.


Le te jemi pra shembull i tolerances dhe mirekuptimit per te gjithe ata qe na vezhgojne .

Kalofshi nje pjesemarje sa me te kendeshme.

Me respekt Moderatori i ketij nenforumi.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2011, 17:50   #2
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rregulla per permbajtjen dhe pjesemarrjen.

Pershendetje , duke pare disa tema me debate brenda te cilat po shkojne ngadale drejt ofendimit , ju kerkoje te gjitheve qe te kini kujdes me postimet ofenduese.

Nuk duhet te jemi ofendues ndaj askujt , c'fare do lloj besimi te kete.

edhe ne lidhje me shtetet ju lutem evitoni ofendimet .
Lum ai qe debaton me kulture dhe me repsekt per tjetrin.

Kalofshi mire.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur