Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2012, 23:08   #21
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BigSleep Shiko postimin
Disa nuk e kuptojne qe paqja arrihet me dhune.
Peace.
Per shembull?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2012, 23:21   #22
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,096
Thanks: 15,660
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin
Per shembull?
Per shembull:
http://www.youtube.com/watch?v=1gxQa...eature=related
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 01:14   #23
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BigSleep Shiko postimin
Nuk kishe pse shkoje deri ne Irland, mund te perdorje UCK-en. Por prap ajo qe mundohesh te argumentosh eshte jasht kontekstit me ate qe une po mundohem te ve ne pah. Juve doni tia hiqni te drejten njerezve qe te besojn. A e kuptoni se sa primitive dhe c'njerzore eshte kjo qe kerkoni. Lerini njerezit te besojn ne ate qe duan. Nese besimi i tyre kalon ne ekstrem dhe shkaktojn c'ejkulibrim ne shoqeri ose cenojn kombin atehere mund te merren masat e nevojshme per ti parandaluar. Perndryshe deshira per ti kufizuar njeriut te drejat e tij personale ashtu sic eshte besimi quhet cinizem, 'diabolik' qe me kalimin e kohes po ti krijohet terreni fare kollaj mund te kaloj ne sadizem.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 01:20   #24
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,096
Thanks: 15,660
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin
Nuk kishe pse shkoje deri ne Irland, mund te perdorje UCK-en. Por prap ajo qe mundohesh te argumentosh eshte jasht kontekstit me ate qe une po mundohem te ve ne pah. Juve doni tia hiqni te drejten njerezve qe te besojn. A e kuptoni se sa primitive dhe c'njerzore eshte kjo qe kerkoni. Lerini njerezit te besojn ne ate qe duan. Nese besimi i tyre kalon ne ekstrem dhe shkaktojn c'ejkulibrim ne shoqeri ose cenojn kombin atehere mund te merren masat e nevojshme per ti parandaluar. Perndryshe deshira per ti kufizuar njeriut te drejat e tij personale ashtu sic eshte besimi quhet cinizem, 'diabolik' qe me kalimin e kohes po ti krijohet terreni fare kollaj mund te kaloj ne sadizem.
Me tipa si puna jote ka vetem nje fjale:
Asgjesohi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 09:57   #25
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin
Shoku Gurax...eshte me e leht te besh diktatorin sesa te fitosh nje arument duke arsyetuar. Prandaj Shok i dashur ti nuk duhet te jesh ne pozit per te moderuar asnji gje. Kur ti fshin postimet e mija dhe dhe ne rreagon ne kete menyre ne keto rrethana, lind pyetja cfar do te beje nese kishe nje pozit me fuqi te vertet. Le te themi President apo Kryeminister! Me sa shoh une nuk do te cuditesha nese ti do te vazhdoje ne hapat e diktatorit hoxha!

Une nuk te ve shume rendesi se ne fund te fundit, je thjesht nje moderator i nje forumi, por per hir te korrekteses desha te ve ne pah keto vecori tuat prej Pedanti dhe Pragmatiku.
Ka nje arsye Maqellarjot, pse jam une ne pozita moderuese dhe jo ti. Ne gjuhen time quhet maturi, pjekuri dhe inteligjence.
Shkrimet e tua.... mmmm... Duhet te jem i drejtperdrejte ne kete pike. Nje pjese e konsiderueshme se cfare shkruan ti jane material shume i dobet. Kjo gje eshte shprehur haptas nga nje sasi e shumte anetaresh ne kete forum per te cilet dhe cilat, une kam mjaft konsiderate. Nuk i njoh, por shkrimet e tyre jane me te verteta te faktuara dhe mbeshtetura ne logjike te vertete jashte emocioneve infektive. Kjo tregon force karakteri. Vendimin per te hedhur ne kosh te plehrave shkrimet e tua nuk e mora une, por eshte nje vendim i cili per mendimin tim u vonua shume te vinte.

Gjithashtu, ti nuk ka mundesi reale te kesh ndonje fuqi te llojit te vertete, per ty ku mund te quhet fare mire nje besim, apo wishful thinking. Te kesh fuqi te llojit te vertete kerkon e para fare qe te mos flasesh ne emer te te tjereve pa qene ne pozitat e tyre dhe te tregosh c'eshte e mire e c'eshte e keqe per shqiptaret nga krahu tjeter i botes, sic ben ti. Aryeja e dyte eshte qe logjika e induktuar ne jete tek dikush qe merret me lendet sociale dhe llafologe nuk eshte e mjaftueshme per te ndertuar, konstruktuar, ambiente te prekshme apo dicka qe do te jete pjese e jetes se nje teresie shoqerore. Keta njerez NUK DINE te ndertojne. Matematika e realitetit eshte ndryshe dhe nuk i intereson fare faktori qe A eshte me popullor apo me social se B. Per te ndertuar dicka merret nje konstruktor, nje ndertues, dikush qe punon me mjete te prekshme, jo dikush qe vetem di te jape mend, e aq me keq t'i shese keto mend dhe per te cilin ka vend te merret parasysh "forcat e errta dhe te padukshme te botes". Si mund te lihet ndertimi i dickaje ne doren e njerezve te tille?

Now really, get off my lawn.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 10:50   #26
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Ka nje arsye Maqellarjot, pse jam une ne pozita moderuese dhe jo ti. Ne gjuhen time quhet maturi, pjekuri dhe inteligjence.
Shkrimet e tua.... mmmm... Duhet te jem i drejtperdrejte ne kete pike. Nje pjese e konsiderueshme se cfare shkruan ti jane material shume i dobet. Kjo gje eshte shprehur haptas nga nje sasi e shumte anetaresh ne kete forum per te cilet dhe cilat, une kam mjaft konsiderate. Nuk i njoh, por shkrimet e tyre jane me te verteta te faktuara dhe mbeshtetura ne logjike te vertete jashte emocioneve infektive. Kjo tregon force karakteri. Vendimin per te hedhur ne kosh te plehrave shkrimet e tua nuk e mora une, por eshte nje vendim i cili per mendimin tim u vonua shume te vinte.

Gjithashtu, ti nuk ka mundesi reale te kesh ndonje fuqi te llojit te vertete, per ty ku mund te quhet fare mire nje besim, apo wishful thinking. Te kesh fuqi te llojit te vertete kerkon e para fare qe te mos flasesh ne emer te te tjereve pa qene ne pozitat e tyre dhe te tregosh c'eshte e mire e c'eshte e keqe per shqiptaret nga krahu tjeter i botes, sic ben ti. Aryeja e dyte eshte qe logjika e induktuar ne jete tek dikush qe merret me lendet sociale dhe llafologe nuk eshte e mjaftueshme per te ndertuar, konstruktuar ambiente te prekshme. Matematika e realitetit eshte ndryshe dhe nuk i intereson fare faktori qe A eshte me popullor apo me social se B. Per te ndertuar dicka merret nje konstruktor, nje ndertues, dikush qe punon me mjete te prekshme, jo dikush qe jep mend, e aq me keq t'i shese keto mend.

Now really, get off my lawn.
Tani na e mbushe mendjen ti!

Nese ka anetar ne kete forum qe nuk shet mendje per azgje jam une. Pastaj ajo qe mua me nxit te shkruaj me shume jane mentalitete si ai i joti qe edhe pse mundohen te rezervohen, jo per disiplin vetjake por sepse jane te detyruar nga pozita qe kan ne forum, prap vreri qe i qarkullon bashk me gjakun e ben te pamundur shfrenimin e plot te bishes qe fshehin perbrenda. Per mua ateistet ekstremist si puna jote jan njesoj si ata fetar. Kjo eshte gjith ajo qe une mundohem te ve ne dukje. Per sa i perket llafollogjis, me sa di une nje forum i pergjithshem ku anetarezimi nuk kerkon kritere dhe parakushte eshte vendi me tipik ku mund te ushtrosh"Llafollogjine". Nese ti kujton se po nderton dicka konkrete me shkrimet qe ti bie ketu dhe aq me teper kur lufton besimtaret dhe neutralet me talljet dhe arrogancen e nje adoleshenti inatcorr dhe tekanjoz, qe te kujton bijet e sekretareve te Partis te cilet nuk kishin si te ishin ndryshe , gabohesh rend. Perkundrazi shkrime te tilla kan nje efekt te kundert. Ne boten e lire do te hasesh ne shume lloje te ndryshme karakteresh, mentalitetesh qe kane bindje plotesisht ndryshe nga te tuat, dhe nese do te jesh pjes e nje shoqerie te civilizuar duhet te praktikosh tolerancen.Prandaj ne se ti me te vertet je aq i matur sac po na del sot, me teper me llafe sesa me bema nuk do te silleshe kaq keq me fetaret sic kam ven re te besh neper nenforumet e fes. Fetaret jane produkt i shoqerise qe perkasin, u rriten me ate frym ashtu sic ti u rrite pa te. Dhe aq me teper kur mundohesh te "ndeshkosh" neutralin i cili mundohet ti veri ne dukje te metat e te dyja paleve.

Persa i perket shkrimeve te mija, qe i nenvleresove si materjal per kosh plerash, per mua eshte vertetim se je gati te thuash cdo gje per te me degraduar. Dhe kjo gurax, ti ul vlerat ty. Nese imazhi qe kemi krijuar ne forum me shkrimet tona eshte nje dritare e vogel qe hedh pak drit mbi karakterin e individit ne rrethana te tilla ai i joti le shume per te deshiruer dhe tregoj mbi te gjitha se jo vetem qe ti nuk ke as minimumin e maturise por as minimumin e dashamiresis si individ per te ber rrolin e moderuesit.

P.S sa per korrektes...arsyeja qe une nuk jam moderator nuk eshte sepse me esht ndaluar, perkundrazi
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 10:54   #27
Altruista
Super Anėtar
 
Avatari i Altruista
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 130
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
Altruista ka njė atmosferė spektakolareAltruista ka njė atmosferė spektakolareAltruista ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Ne te mire e ne te keq secili eshte zot ne shtepi te vet
__________________
Te mesosh dicka te re, bej rrugen qe bere dje...
Altruista nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 12:59   #28
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Altruista Shiko postimin
Ne te mire e ne te keq secili eshte zot ne shtepi te vet
Shtepia/kompania i takon te zotit dhe jo "nenpunesave" te tij Deri tani i zoti i shtepis eshte treguar me se mikprites dhe i drejt. Nga nje here eproret bejn edhe gabime ne gjykim kur "punesojn" sidomos kur gjarpri ka dy koka. Keto jane gjera qe ndodhin, te pa evitueshme. Por koha zbulon gjithcka
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 13:07   #29
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BigSleep Shiko postimin
Me tipa si puna jote ka vetem nje fjale:
Asgjesohi.
Me sa kam ven re une ti ke mundesit per te arsyetuar, nuk te mungojn. Mundohu te perqendrohesh dhe permbau. Nese arrin te besh nje gje te till, mund te diskutojm rreth cdo teme qe te duash. Vetem dhe vetem nese mund te rezervohesh, pra pa shar dhe pa thene marrezina. Do te lexoja me vemendje dhe jam kurjoz te dij arsyet e tua per "tipat" si une dhe perse duhet te azgjesohen. Rradhiti nje nga nje, sepse me sa shoh une nese une duhet te azgjesohem duhette kesh shume "arsye te forta" qe te me "marresh" jeten!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 13:08   #30
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Cdo vizite e jotja dhe e te gjithe ne, ne nje menyre apo nje tjeter paguan te ardhura diku, ne formen e "interconnectivity and cross partnership advertisement hits", te ardhura qe ne fakt shkojne per te paguar mbajtjen ne ekzistence te ketij forumi. Koncepti "good cop, bad cop" duhet te jete i qarte per social clerks, they're both cops of the same team, at any rate. Mua me ka rene per hise te jem the bad cop. It's ok, nuk kam fare probleme me kete gje per sa kohe rezultati final eshte ai i deshiruari dhe dronet rrine ne rresht per nje.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 15:06   #31
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,096
Thanks: 15,660
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin
Me sa kam ven re une ti ke mundesit per te arsyetuar, nuk te mungojn. Mundohu te perqendrohesh dhe permbau. Nese arrin te besh nje gje te till, mund te diskutojm rreth cdo teme qe te duash. Vetem dhe vetem nese mund te rezervohesh, pra pa shar dhe pa thene marrezina. Do te lexoja me vemendje dhe jam kurjoz te dij arsyet e tua per "tipat" si une dhe perse duhet te azgjesohen. Rradhiti nje nga nje, sepse me sa shoh une nese une duhet te azgjesohem duhette kesh shume "arsye te forta" qe te me "marresh" jeten!
Nuk kishte kuptimin fizik te azgjesimit.
Nuk ma lejon edukata familiare,apo ambienti shoqeror ose geni.
Tipat si juve duhen azgjesuar mentalisht.
Nuk jam aq i afte qe ti rradhis gjerat me arsye te forta.
E vetmja arsye: qendro njeri!
Je djale i zgjuar,por nuk te lejon hunda e Skenderbeut.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 19:17   #32
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin
Nese ka anetar ne kete forum qe nuk shet mendje per azgje jam une.
Maqo do tė tregojė njė barsaletė.
Ishte njėri dhe kishte njė zagar qė e donte shumė, njė ditė prej ditėsh na sėmuret rėndė zagari dhe i zoti i drejtohet me shpejtėsi veterinerit pėr ta shpėtuar.
-Doktor tė lutem ma shpėto, paguaj sa tė duash.
Doktori pasi e viziton i thotė:-Nuk ėshtė sėmur, mjafton qė ta gėnjesh dhe shėrohet.
-I dashur zagar sot jemi nė vitin 2015- i thot aty pėr aty i zoti dhe zagari sakaq bėhet qiqėr.
E falenderoi dhe e pagoi doktorin dhe largohet, mbas disa kohėsh avazin zagari, sėmuret prapė dhe ky i thotė:
-I dashur zagar, Sali Berisha ėshtė demokrati mė i madh i botės.
Nė sekond zagari ngordhi dhe i zoti tepėr i revoltuar i drejtohet doktorit dhe e zė pėr fyti duke i thėnė qė e mashtroi.
-Po ēfar i the mor aman? - i thotė doktori.
Ky i tergon se ē'i kishte thėnė dhe doktori i ngrysur i thotė:
-Mos mor njėri, ti i paske dhėnė doz pėr elefant dhe jo pėr zagar.

P.s. Tė lutem Maqo ule dozėn se do na "ngordhi" Brari.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2012, 19:44   #33
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Maqo do tė tregojė njė barsaletė.
Ishte njėri dhe kishte njė zagar qė e donte shumė, njė ditė prej ditėsh na sėmuret rėndė zagari dhe i zoti i drejtohet me shpejtėsi veterinerit pėr ta shpėtuar.
-Doktor tė lutem ma shpėto, paguaj sa tė duash.
Doktori pasi e viziton i thotė:-Nuk ėshtė sėmur, mjafton qė ta gėnjesh dhe shėrohet.
-I dashur zagar sot jemi nė vitin 2015- i thot aty pėr aty i zoti dhe zagari sakaq bėhet qiqėr.
E falenderoi dhe e pagoi doktorin dhe largohet, mbas disa kohėsh avazin zagari, sėmuret prapė dhe ky i thotė:
-I dashur zagar, Sali Berisha ėshtė demokrati mė i madh i botės.
Nė sekond zagari ngordhi dhe i zoti tepėr i revoltuar i drejtohet doktorit dhe e zė pėr fyti duke i thėnė qė e mashtroi.
-Po ēfar i the mor aman? - i thotė doktori.
Ky i tergon se ē'i kishte thėnė dhe doktori i ngrysur i thotė:
-Mos mor njėri, ti i paske dhėnė doz pėr elefant dhe jo pėr zagar.

P.s. Tė lutem Maqo ule dozėn se do na "ngordhi" Brari.
E pra...ate them edhe une. Sa per Brarin ai eshte "..." i rrahur mire me pune te tilla. Se gjen gje jo
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2012, 16:36   #34
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Altruista Shiko postimin
Te falenderoj per mirekuptimin dhe per perkthimin e asaj qe kisha pikerisht ne mendje te trasmetoja .

P.S ..Habitem me disa qe kane ate manine e UNIT dhe te kundershtimit ne gjithcka ,, epo hyjne ne personat e pavarura nga asgje ose me mire ne tipat jam une dhe askush tjeter .
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BigSleep Shiko postimin
Secili ka mendimin e tij,nuk ka te beje me UNIN.
Edhe simpatite per keto tema paqeje dhe tolerance jane personale.
Altruista, pergjigjen me TE SAKTE nga te gjithe, e ke marre nga Big Sleep. Nuk ka nevoje fare per koment.

Thank you Big Sleep!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2012, 16:50   #35
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
...
Intoleranca nuk sjell paqe, keshtuqe s'mund te sillet mesazh paqeje me jotelerancė/intolerancė.


Asgje me shume, e asgje me pak.
Per cfare PAQE e ke fjalen TerraN?! (Lexo: u befsh lemsh ti dhe kush ta ka bere mendjen corape ty). Mos valle per fjalet ofenduese qe leshon nga goja jote?!


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

Kujt i mbetet hatri, si p.sh. "ateistave" (lexo: injoranteve), do t'ua formulojme nje mesazh tjeter paqeje e tolerance:

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2012, 08:42   #36
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Per cfare PAQE e ke fjalen TerraN?! (Lexo: u befsh lemsh ti dhe kush ta ka bere mendjen corape ty). Mos valle per fjalet ofenduese qe leshon nga goja jote?!
Helloooo...
How are me...

...prej ciles kohe (e deri sot) quhet ofendim e verteta: mohuesi eshte injoranti.
Edhe une, me gjase, jam mohues i dickaje...a qenkam vetofendues/autoofendues

Pastaj, s'ke pasur nevoje te ma shkoqitesh tekstin, sepse edhe ashtu ka qene mjaft i shkurter, ne menyre qe te manipulosh dhe arrijsh qellime te kunderta nga ajo cfare kam thene...


*
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2012, 10:36   #37
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Ne mencurine tende te pakufishme, ti i ben vaksinat? Si e vlereson kete gje gjithdituria juaj?
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2012, 14:27   #38
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Helloooo...
How are me...

...prej ciles kohe (e deri sot) quhet ofendim e verteta: mohuesi eshte injoranti.
Edhe une, me gjase, jam mohues i dickaje...a qenkam vetofendues/autoofendues

Pastaj, s'ke pasur nevoje te ma shkoqitesh tekstin, sepse edhe ashtu ka qene mjaft i shkurter, ne menyre qe te manipulosh dhe arrijsh qellime te kunderta nga ajo cfare kam thene...


*


Mr. 'how are "me", barra e proves nuk qendron tek Ateisti qe te hedhi poshte ekzistencen e zotit, por tek fanatiku per te vertetuar egzistencen e tij.

Ok, you said "there is god" = Ok then, prove it!

Look who's talking - Religious people who are the single-minded, uniformed mindset ; and this is equally as Ignorant and Unrealistic.

According to one estimate, atheists make up about 2.3% of the world's population, while a further 11.9% are nonreligious. According to another, rates of atheism are among the highest in Western nations, again to varying degrees: United States (4%), Italy (7%), Spain (11%), Great Britain (17%), Germany (20%), and France (32%). According to a 2009 report by the American Religious Identification Survey, people claiming to "no religion" made up 15% of the population in the US.

Sipas nje vleresimi, ateistet perbejne rreth 2.3% e popullsise se botes, ndersa vijojne 11.9% qe jane "nonreligious". Sipas nje burimi tjeter, shifrat ateizmit jane nder me te lartat ne VENDET PERENDIMORE, perseri ne shkalle te ndryshme: Amerika (4%), Italia (7%), Spanja (11%), Britania e Madhe (17%), Gjermania (20%) dhe Franca (32%). Sipas nje raporti te vitit 2009 nga studimi amerikan te Identifikimit Fetar, njerezit qe deklarojne "pa fe" perben 15% te popullsise ne SHBA.

Mmmmmm Amerika, Gjermania, Italia, Franca, Anglia, Spanja injorante ehhhhhhhhh?!

Na dalka Afrika, Arabia dhe vendet e 3-ta ne bote me te iluminuar!!!

Cudi se zoti pasurine dhe driten jua ka dhene ketyre "ignoranteve" per shperblim, dhe ka lene "te perkushtuarit e tij" ta gjejne vetveten ne erresire. Por ilustrimin me te plote do ta jepte kjo foto:


__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2012, 21:14   #39
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

Kjoft mallkue njaj shqiptar,
qe ne dhe te vet flet ne gjuhe tjera,
Apo e shifni mor te mjer
se erdh me ne fund Pranvera.
Shqiptari moj shqiptari
Zotin shqiptar, si se dike qe e ki.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2012, 22:35   #40
Lov!
Skyrim..
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 280
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Lov! do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Mesazhe paqeje dhe tolerance.

http://www.youtube.com/watch?v=e9Kcg_8gK30
__________________
Unė qep,e ti shkep,
dashuri kjo,
sy bukur, vetull hėne.
Lov! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur