Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2011, 02:19   #41
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,103 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Fillove nga filozofia,sa her bje muabeti per Bire kalon ne filozofi...E ke birren burim frymezimi.
Tani qe ta morim vesh,se je besimtar,o i pa fe (siē mendoj un)
Kush e ka bo birren,Njeriu,apo Zoti ?.
haha mos po e tepron me pytje Serafim .. kush e boni kta e kush ata .. lexoje libern e tani i din te gjitha .. haha
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2011, 02:23   #42
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
haha mos po e tepron me pytje Serafim .. kush e boni kta e kush ata .. lexoje libern e tani i din te gjitha .. haha
E shef,ju ateistet as me pyt nuk te lini.As tek pyetja nuk besoni.
Per vete e kom lexu librin,edhe osht shkrujt qe birra eshte nje mbrekulli...Po deshe si fetar qe jam,ta shpegoj se kush i bo mbrekullit.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2011, 02:30   #43
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,103 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
E shef,ju ateistet as me pyt nuk te lini.As tek pyetja nuk besoni.
Per vete e kom lexu librin,edhe osht shkrujt qe birra eshte nje mbrekulli...Po deshe si fetar qe jam,ta shpegoj se kush i bo mbrekullit.
Albert Gjermani e ka zbulue haha haaa
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2011, 04:14   #44
Vlonjati
Super Anėtar
 
Avatari i Vlonjati
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 146
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Vlonjati ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

-Shume thjeshte :____ Do ndryshoja Nenin 10 te kushtetutes qe thote se --Feja eshte e ndare nga shhteti --
-
---Kjo eshte gabim fatal qe e ka bere ai Godo sy topja per tu bere qejfin grekeve

-----Do e beja Nenin e fese keshtu :

-- Drejtuesit e insittucioneve fetare zgjidhen ne krye te tyre , vetem pasi miratohen me 75% te votave nga Parlamenti shqiptar..---


-Ne kete menyre do vendoseshin gjithmone ne krye te ketyre institucioneve njerez patriote shqiptare
dhe keta kuptohet qe do vinin interesat kombetare mbi ato fetare, keshtu qe do sigurohej automatikisht harmonia fetare

Pra ne kete menyre feja do i sherbente kombit shqiptar , jo kombi ti sherbeje fese, sic eshte sot , sepse ashtu prishte kombi ,
Vlonjati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2011, 11:32   #45
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,961
Thanks: 15,506
Thanked 9,217 Times in 6,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Vlonjati Shiko postimin
-Shume thjeshte :____ Do ndryshoja Nenin 10 te kushtetutes qe thote se --Feja eshte e ndare nga shhteti --
-
---Kjo eshte gabim fatal qe e ka bere ai Godo sy topja per tu bere qejfin grekeve

-----Do e beja Nenin e fese keshtu :

-- Drejtuesit e insittucioneve fetare zgjidhen ne krye te tyre , vetem pasi miratohen me 75% te votave nga Parlamenti shqiptar..---


-Ne kete menyre do vendoseshin gjithmone ne krye te ketyre institucioneve njerez patriote shqiptare
dhe keta kuptohet qe do vinin interesat kombetare mbi ato fetare, keshtu qe do sigurohej automatikisht harmonia fetare

Pra ne kete menyre feja do i sherbente kombit shqiptar , jo kombi ti sherbeje fese, sic eshte sot , sepse ashtu prishte kombi ,
JO.
Parlamentin do e shperbeja,dhe do vendosja nenin:
Kush flet arabisht arrestohet,dhe denohet ne baze te ligjit Shqiptar!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2011, 12:18   #46
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Vlonjati Shiko postimin
-Shume thjeshte :____ Do ndryshoja Nenin 10 te kushtetutes qe thote se --Feja eshte e ndare nga shhteti --
-
---Kjo eshte gabim fatal qe e ka bere ai Godo sy topja per tu bere qejfin grekeve

-----Do e beja Nenin e fese keshtu :

-- Drejtuesit e insittucioneve fetare zgjidhen ne krye te tyre , vetem pasi miratohen me 75% te votave nga Parlamenti shqiptar..---


-Ne kete menyre do vendoseshin gjithmone ne krye te ketyre institucioneve njerez patriote shqiptare
dhe keta kuptohet qe do vinin interesat kombetare mbi ato fetare, keshtu qe do sigurohej automatikisht harmonia fetare

Pra ne kete menyre feja do i sherbente kombit shqiptar , jo kombi ti sherbeje fese, sic eshte sot , sepse ashtu prishte kombi ,
Feja nuk mund ti sherbeje kombit,ose mund ti sherbeje vetem per nje kohe te shkurter.Kombi kerkon ligje qe modenizohen e qe i pershtaten kohes,ndersa feja ka ligjet e saja mijravjeēare qe nuk mund te ndryshohen,jane te detyruar te rine ne praprambetje.

Idea qe kryefetaret shqiptar te zgjidhen nga parlamenti,nuk me duket nje ide interesante;e para,nje lider shpirteror nuk mund te percaktohet edhe nga parlamentar qe mund te kene fe tjeter ose mund te jene ateist.E dyta, duke ditur se si zgjedhin liderat e tyre politikan eshte mire qe te mos zgjedhin as rojen e spitalit psiqiatrik.

Nje ligj qe mbase,edhe, mund te sherbeje,mund te jete;"Ndalohet shprehja publike e perkatesis fetare,si e deklaruar ashtu dhe e shfaqur.Personat qe thyejne kete "ligj" nuk kane te drejte te marin pjese ne administratat shteterore o te punesohen nga shteti.
(Edhe roja e spitalit publik nuk duhet te shpalli fene e tije).
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2011, 23:20   #47
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,833
Thanks: 151
Thanked 4,632 Times in 2,600 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Vlonjati Shiko postimin
-Shume thjeshte :____ Do ndryshoja Nenin 10 te kushtetutes qe thote se --Feja eshte e ndare nga shhteti --
-
---Kjo eshte gabim fatal qe e ka bere ai Godo sy topja per tu bere qejfin grekeve

-----Do e beja Nenin e fese keshtu :

-- Drejtuesit e insittucioneve fetare zgjidhen ne krye te tyre , vetem pasi miratohen me 75% te votave nga Parlamenti shqiptar..---


-Ne kete menyre do vendoseshin gjithmone ne krye te ketyre institucioneve njerez patriote shqiptare
dhe keta kuptohet qe do vinin interesat kombetare mbi ato fetare, keshtu qe do sigurohej automatikisht harmonia fetare

Pra ne kete menyre feja do i sherbente kombit shqiptar , jo kombi ti sherbeje fese, sic eshte sot , sepse ashtu prishte kombi ,
Si fillim "ēfare kontributi...." shkruhet pa apostrof sepse eshte nje peremer pyetes i plote, pra jo i shkurtuar.

Se dyti, t'i thuash Godos, nje prej kostitucionalisteve me te medhenj ne Shqiperi, sy tope, me duket absurde. Shteti eshte i ndare nga feja. Nuk mund te jete ndryshe. Nuk mund kurresesi nje shtet te zgjedh kryetaret e istitucioneve fetare. Nese kombi nuk do t'i sherbeje fese atehere duhet te nise secili nga vetja, te mos shitet per nje cope buke siē po bejne "greket" e zbuluar kohet e fundit ne Shqiperi.
Pastaj me beri pershtyje ajo fjalia e fundit. Nuk duhet t'i sherbeje feja kombit shqiptar! Feja eshte diēka personale qe secili nga ne eshte i lire ta praktikoje konform ligjeve dhe ambientit ku jeton. Kombit shqiptar i nevojitet VETEDIJA e te qenurit i tille.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2013, 17:40   #48
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Mendoj se do tu tregoja per dashurine e Zotit tim Jezus Krisht qe dha jeten e Tij per gjithe boten me vepra dhe me fjale.
Paqa e Zotit mbi ju te gjithe
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2013, 21:01   #49
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Indiference.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2015, 23:59   #50
Prishtinase
Medituese
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: London
Posts: 400
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Prishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Toleranca fetare nenkupton, menjanimin e shtypjes dhe diskriminimit. Kontributi i vetem eshte te respektuarit e besimeve dhe ritualeve te te tjereve. Cdo njeri posedon te drejten e tij te manifestoj besimin e tij. Kjo e drejte eksluzive eshte e garantuar me kushtetute Hyjnore.

Krijuesi im dhe i juaji thote:

“S’ka dhune ne ceshtjen e fese” - (El-Bekare 2:257)
“Kush te doje, le te besoje, e kush te doje, le te mohoje.” - (El-Kehf 18:30)

Te promovosh tolerance do te thote te promovosh vlere, unitet. Pavaresisht laramanise fetare, njerezit duhet te jetojne si nje bashkesi. Uniteti eshte celesi por ky unitet nuk arrihet pa kontribut tolerance.

Personalisht, njof njerez me besime te larmishme. Shpesh dikustojme per fet monoteiste, por edhe ateizmin e kemi si subjekt bisede. Pavaresisht qe kemi mendime te kunderta, secili respektojme mendimin e tjetrit. Asnjehere nuk me ka ndodhur te kem inat apo hidherim me ndonjerin por as anasjelltas. Jetoj me edukimin Islam, ku Zoti urdheron prerazi qe nuk ka epersi i bardhi mbi te ziun, i pasuri mbi te varferine, arabi mbi joarabin, shqiptari mbi joshqiptarin etc. Te gjithe jemi brum i nje krijimi. Zoti eshte Nje per te gjithe. Ne zemren e muslimanit nuk guxon te ket urrejtje per tjetrin qe eshte i ndryshem nga ai ne fe, gjuhe, race etc.

ILUSTRIM: Pejgamberi (alejhi selam) komshiken e pare e kishte nje grua jehudike, e moshuar dhe e semure. Ai e vizitonte kur ishte e semure, e respektonte dhe perkujdesej per te.
Muhammedi alejhi selam thote: “ Urdheroheni te silleni mire me fqiun tuaj dhe te kujdeseni per te.” Qe aludon, pavaresisht cilit besim i perket, fqiu duhet respektuar dhe cmuar. Apo maksima tjeter profetike thote: “ Mjere per ate i cili bie ne gjume i ngopur ndersa fqiu i tij s’ka per te ngrene.”

C’thuhet pas ketyre argumenteve!?

Muslimani gjithmone ka promovua paqe, tolerance por mjerisht gjithmone jane sulmua, luftuar sic dhe ndodh n’te sotmen.

Respekt per njeriun modest dhe me njerzillek. (edukate)..
Prishtinase nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 00:28   #51
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,961
Thanks: 15,506
Thanked 9,217 Times in 6,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Do i ftoja ne sketerre te jetonin me djallin,por sdo ju pelqente pejgamerit apo ati me mjekerr!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 03:28   #52
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinase Shiko postimin

Krijuesi im dhe i juaji thote:

“S’ka dhune ne ceshtjen e fese” - (El-Bekare 2:257)
...
Muslimani gjithmone ka promovua paqe, tolerance por mjerisht gjithmone jane sulmua, luftuar sic dhe ndodh n’te sotmen.
Feja myslimane qeka paqesore?!...e plot, e plot video pa mbarim.. Ma do mendja se nuk jane aktore Hollivudi. Are real life stories.

I swear that you are NOT a Woman. I cut my head off, you are a man and you're just pretending to be a woman!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 14:11   #53
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Do ta filloja keshtu.

Janaza - Burn The Pages Of Quran
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 17:15   #54
Prishtinase
Medituese
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: London
Posts: 400
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Prishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Feja myslimane qeka paqesore?!

https://www.youtube.com/watch?v=tuP-xJL0j0w

https://www.youtube.com/watch?v=JWyaRm_CDiM

...e plot, e plot video pa mbarim.. Ma do mendja se nuk jane aktore Hollivudi. Are real life stories.

I swear that you are NOT a Woman. I cut my head off, you are a man and you're just pretending to be a woman!

Ti moj vajze, duket ne horizont qe ke urrejtje patologjike ndaj muslimaneve dhe Islamit. Kjo urrejtja jote nuk ia ul as ngrit vleren Islamit, thjeshte demton veten tende.

Shkeput nje insert apo fraze dhe Islamin e bene gjitheperfshires, kanibal, te padobishem etc. Si thua ti, nese flasim per realitetin e erret te shqiptareve te sotem; perdhunime, kidnapime, prostitucion, vrasje etc, te i fus ne nje kallep gjithe shqiptaret sic bene ti!? Kam frike se po veproj keshtu me logjiken tende, cdo shqiptar do me rezultonte vrases, kanibal!

Sa per informacion, Islami eshte fe e paqes. Gjyko vepren e individit e jo te teresise. Matematike ekzakte per njerez qe kane logjike te shendoshe.
Prishtinase nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 17:20   #55
Prishtinase
Medituese
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: London
Posts: 400
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Prishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Do i ftoja ne sketerre te jetonin me djallin,por sdo ju pelqente pejgamerit apo ati me mjekerr!

Ji me pragmatik kur jep nje mendim. Apo me sakte, trego seriozitet e maturi ne te folur. Banalizimet e ofendimet, jane arme e njeriut te dobet.

Jam muslimane dhe asnjehere nuk adresova fryme ofenduese apo urrejtjeje ndaj njeriu pavaresisht ofendimeve qe beni. Tani kush na qenka tolerant mesin tone, muslimani apo jomuslimani!

Ah, kujt i ka ngel te flet per fryme tolerance, mjere mileti.
Sic thote Twan: n'te sotmen kane ndryshua pozicionet; e mira shahet, e keqja lavderohet.
Prishtinase nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 17:21   #56
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,743 Times in 3,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

http://www.balkanweb.com/site/kruje-...-largohu-kaur/

Ne Shqiperi po i vjen era
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 17:27   #57
Prishtinase
Medituese
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: London
Posts: 400
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Prishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Do ta filloja keshtu.

Janaza - Burn The Pages Of Quran
https://www.youtube.com/watch?v=NS73YZgqGx0


Kur'ani eshte libri i vetem i ruajtur nga Krijuesi. Pavaresisht qe mund te digjni nje liber, s'do arrini kurre t'a shuani ate. Kot lodheni dhe e luftoni. Ruajtja e saj eshte e garantuar perjetesisht.

Me se paku juve ateisteve e urrejtesve te virtytit te tolerance ju ka hije te flisni per tolerance. E gjithe keqesia e botes eshte pjelle e juaja.

Vetem per tolerance mos flisni se s'merrni arome nga tokeranca.

shnet gjakatar
Prishtinase nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 17:35   #58
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinase Shiko postimin
shnet gjakatar
love you too..
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 22:32   #59
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,961
Thanks: 15,506
Thanked 9,217 Times in 6,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinase Shiko postimin
Ji me pragmatik kur jep nje mendim. Apo me sakte, trego seriozitet e maturi ne te folur. Banalizimet e ofendimet, jane arme e njeriut te dobet.

Jam muslimane dhe asnjehere nuk adresova fryme ofenduese apo urrejtjeje ndaj njeriu pavaresisht ofendimeve qe beni. Tani kush na qenka tolerant mesin tone, muslimani apo jomuslimani!

Ah, kujt i ka ngel te flet per fryme tolerance, mjere mileti.
Sic thote Twan: n'te sotmen kane ndryshua pozicionet; e mira shahet, e keqja lavderohet.
Ku e pe ofezen time ne ato qe kam shkruar???Apo banalitetin????
BANALE eshte te JUSTIFIKOSH pedofiline!
E pra me tere mend kujt i ka ngelur....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2015, 22:53   #60
Prishtinase
Medituese
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: London
Posts: 400
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Prishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolarePrishtinase ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: C'fare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ku e pe ofezen time ne ato qe kam shkruar???Apo banalitetin????
BANALE eshte te JUSTIFIKOSH pedofiline!
E pra me tere mend kujt i ka ngelur....

Kujdes kur permend emrin e Pejgamberit. Mos u tall me emer te tij.
Ushqim e kishe gjuhen vulgare... cdo rubrike qe hapi per lexim, e pamundur mos te shof nje shkrim vulgar nga ti adresuar debateve ne forum.
S'ke faj ti por adminat qe s'ta cenzurojne gjuhen vulgare!

T'a perseris, mos u tall me emer te Pejgamberit, asnjehere!
Me ofendo mua nese me aq afsh e ke ofendimin por jo emrin e tij, besoj u kuptuam!

Zoti te ndihmofte..
Prishtinase nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur