Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-05-2012, 07:28   #41
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme


Shqiptari 78-vjeēar jep shpirt pasi merr shtetėsinė amerikane

Njė shqiptar 78- vjeēar ėshtė ndarė nga jeta pasi plotėsoi dėshirėn e tij tė fundit pėr tė marrė nėnshtetėsinė amerikane.Ceremonia ėshtė zhvilluar nė qendren mjekėsore St. Vincent ku 78- vjeēari, Neki Seferi, qėndronte i sėmurė rėndė.
Dėshira mė e madhe e tij kishte qenė tė bėhej njė qytetarė amerikanė, ndėrsa e gjithė familja e tij tashmė e kishte fituar tė drejtėn, pėrfshirė edhe bashkėshorten.
Pėr shkak tė pasigurisė pėr gjendjen e tij shėndetėsorė, ai nuk mundi tė merrte pjesė nė njė ceremoni zyrtare tė marrjes sė shtetėsisė, por pėr habinė e tij, dy zyrtarė amerikanė erdhėn tek ai, tha nipi i tij, Ervin Seferi.
Edhe pse i sėmurė rėndė, ai tha “Po”, duke bėrė betimin si njė qytetarė amerikan tashmė.
Avokatja e familjes shqiptare, Sharma Ashwin tha se ishte e jashtėzakonshme tė shihje gėzimin e tij nė fytyrė.
Pas shumė pėrpjekjeve, Neki Seferi kishte hequr dorė, edhe pėr shkak tė pėrkeqėsimit tė shėndetit tė tij.
Seferi ka lindur nė njė fshat nė rrethin e Durrėsit, nė vitin 1933. Ai ka punuar si shitės nė njė treg fshatarėsh, duke ndjekur nė tė njėjtėn kohė pėr dy vite njė shkollė nate. Seferi kishte dalė nė pension nė vitin 1990.
Nė vitin 2005, ai dhe gruaja e tij, Nurija, janė bashkuar me anėtarėt e tjerė tė familjes tė cilėt kishin emigruar nė Jacksonville me anė tė lotarisė amerikane. Bashkėshortja e tij ishte pajisur me pasaportė disa vite mė parė, ndėrsa pėr 78- vjeēarin procesi ishte shtyrė pėr shkak tė hetimeve mė tė thella, nė njė kohė kur kemi rritje tė terrorizmit global kjo ėshtė normale, tha avokatja e tij.
“Ai kishte udhėtuar shumė gjatė jetės sė tij, por vendi mė i mirė qė kishte parė ndonjėherė ishte Amerika”- tha nipi i tij Ervin Seferi.


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2012, 07:29   #42
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Ēifti ben seks te zhurmshem, fqinjet marrin policine: Po e perdhunon!


Nje dashuri e zjarrte, thuajse e dhunshme, por sidomos e zhurmshme. Aq sa ka terhequr edhe vemendjen e fqinjeve, te cilet duke degjuar britmat qe vinin nga nje apartament ne Karrara (Itali), kane telefonuar policine, perderisa druheshin se po ndodhte nje perdhunim. E kur agjentet mberriten ne vendngjarje, vertet qe iu tremben asaj me te keqes, pasi ne dere iu shfaq nje grua me disa shenja neper krahe.... "I pesova duke bere dashuri me partnerin tim", u ka thene paprtimas ajo agjenteve, te cileve i shpjegoi edhe se burri sapo kishte dale.

Per te qene me te sigurte se ēfare kishte ndodhur vertet, policet mund te gjenin edhe partnerin ne fjale, duke zbuluar se gjithashtu ne trupin e tij kishte shenja gervishtjeje, apo kafshimesh. "Jane pasojat e nje raporti seksual paksa te eger", u ka deklaruar ai policeve, duke qene jo pak ne siklet.


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2012, 07:49   #43
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

[Charlie Chaplin]
Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem. Kam vepruar sipas momentit dhe jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund te zhgenjehesha, por edhe une kam zhgenjyer.
Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme, kam dashuruar, me kane dashuruar, por edhe me kane refuzuar. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si t'jua kthej dashurine.
Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete nga gezimi. Kam perjetuar dashurine e kam bere premtime te perjetshme, por me eshte thyerzemra kaq e kaq here!
Kam qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime. Kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze. Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Kam besuar perseri me nostalgji dhe kam patur frike te humbas nje person shume te vecante, te cilin kam perfunduar duke e humbur... por kam mbijetuar!
Dhe jetoj akoma! Dhe jeta nuk me lodh! Dhe ti nuk duhet te lodhesh nga jeta.

JETO!
Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon...


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2012, 07:58   #44
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Meshkujt flasin pėr futboll dy herė mė shumė se pėr femrat

Sondazhi i quajtur “tė gjithė ēmenden pas futbollit”, i ka dhėnė “karton tė kuq” grave, tė cilat siē duket, nuk janė tema kryesore e meshkujve kur shoqėrohen me miqtė e tyre.

Sondazhi, i kryer nga agjencia “OnePoll”, ka pėrfshirė gati 5 300 meshkuj nga 15 vende, midis moshave 25 dhe 40 vjet. Madje edhe pėr kinezėt (94 %), futbolli ėshtė tema kryesore.Pas futbollit (88 %), meshkujt flasin mė me qejf pėr gratė (45 %), pėr punėn (34 %), paratė (24 %), automobilat (19 %), familjen (16 %), ushqimin (14 %), pushimet e filmat (10 %).Gratė nuk duhet tė brengosen. Meshkujt vazhdojnė tė flasin pėr futbollin, por mendojnė edhe pėr gratė dhe seksin.Ata mendojnė pėr seksin rreth 5 000 herė nė vit, qė i bie 13 herė nė ditė.

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2012, 10:17   #45
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 362
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

BANGLADESH
Pse u regjistruar nė kolegj, burri ja preu gishtat
Njė vajzė nga Bangladeshi, burri ja preu gishtat , sepse ajo u regjistrua nė kolegj pa lejen e tij.Ajo ishte pas njė seri tė procedurave kirurgjike mund tė rindėrtojė dorėn dhe tani do tė jetė nė gjendje per te shkruar

Hawi Akhter Jui pėrsėri do tė jetė nė gjendje per te shkruare, njė ekip i mjekėve qė ishin, ndėr tė tjera, tė pėrcaktuara njė metalike nė mes tė gishtit tė madh dhe dore kėshtu qė ajo mund tė mbajė njė laps. 21-vjeēarja nga Bangladeshi burri ja preu gishtat ,kur ajo ishte regjistruar ne fakultet, pa dijeninė e tij . Deri tani teste tė trajtohen me nga motrat e tij diktohet pėrgjigje, dhe ata pastaj do tė regjistrohen. " Fakti qė unė ende mund tė shkruaj pėrsėri tek unė shpresoj. kam filluar praktikimin, dhe kam ndėrmend tė vazhdojnė arsimimin dhe pėr tė arritur qėllimin e teme, qė njė ditė tė bėhet njė avokat" tha Hawi. Burri i saj ėshtė aktualisht nė paraburgim, dhe ajo ka nė plan tė kėrkojė njė divorc.
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2012, 16:39   #46
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Krizė nė Suaziland, mbretit i ikėn njė nga 13 gratė..

Njė nga 13 gratė e mbretit tė Suazilandit ėshtė larguar nga oborri mbretėror, duke pretenduar se ka qenė subjekt i dhunės fizike dhe emocionale.

Angela Dlamini, gruaja e gjashtė e mbretit Msuati III, 44 vjeē, braktisi pallatin pasi u tha tė afėrmeve se prej vitesh kishte duruar vuajtjet.

Msuati ėshtė monarku i fundit absolut qė ka mbetur nė Afrikė.

Lajmi pėr largimin e saj u publikua nga aktivistėt e shoqėrisė civile. Dlamini kishte njė fėmijė nėntė vjeē me mbretin.

Ajo bėhet gruaja e dytė qė largohet nga pallati. Vjet nė nėntor mbreti largoi gruan e tij tė 12-tė, Nothando Dube, 23 vjeē, pasi e tradhtoi me njė anėtar tė kabinetit.
obo bo ce paska gjetur te shkretin
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 06:26   #47
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

50 KURIOZITETET ME TE RALLA NE BOTE!

1. Femra qė ka lindur mė shumė fėmijė ėshtė njė ukrainase. Ajo ka lindur 69 fėmijė, nga tė cilėt vetėm dy i kishin vdekur gjatė lindjes.2. Fėmija mė i rėndė nė botė ėshtė lindur nė vitin 1954 nga italiania Carmelina Fdele nga Aversa. Djali i saj peshonte ditėn e lindjes 10,2 kg.3. Bethoveni para se tė kompozonte fuste kokėn nė ujė. Anjshtanji deri nė moshėn 9 vjeē nuk fliste normalisht.


4. I vetmi majmun qė ėshtė dėnuar nga njė gjykatė e vėrtetė ėshtė shimpanzeja Coco nė Florida, nė vitin 1984. Ky majmun jetonte me njė tė papunė artist, i cili jepte spektakle tė vogla. Shuma e vjedhur arrinte vlerat 200 000 USD. Ai u dėnua me burgim tė pėrjetshėm.5. Libri qė mban rekordin mė tė madh pėr shitje ėshtė ai i Hillary Klintonit, me librin autobiografi “Histori e pėrjetuar”. Nė ditėn e parė tė hedhjes nė treg tė kėtij libri, nė qershor tė vitit 2003, u shitėn nė njė ditė (rekord) 200 000 ekzemplarė tė tij.6. Mbiemri mė i shpeshtė nė botė nė rangun internacional ėshtė mbiemri Chang. Rreth 75 milionė njerėz nė Kinė kanė kėtė mbiemėr. Vendin e dytė e ka mbiemri Smith nė Angli. Rreth 800 000 veta e kanė kėtė mbiemėr.7. Kazinoja mė e madhe e botės gjendet nė MGM - HOTEL, nė metropolin e Las Vegasit. Nė njė sipėrfaqe afėrsisht 16 000 kuadrat metėr, gjenden pothuajse 3500 automate tė lojėrave tė ndryshme dhe 165 tavolina loje.8. Biblioteka mė e madhe nė botė gjendet nė kryeqytetin amerikan Uashington. Kjo bibliotekė u ndėrtua nė 24 Prill 1800. Nė tė gjenden 107 milionė shkrime tė tė gjitha arteve.9. I vetmi elefant nė botė qė flet ėshtė pjesėtar i njė cirku rus. Ky elefant mundet tė thotė deri nė 20 fjali. Elefanti ka jetuar qė nė vogėli mes njerėzve dhe ka arritur tė artikulojė tinguj njerėzish.10. Burri mė i shkurtėr nė botė ėshtė Gul Mohammed nga India. Pas matjeve tė bėra mė 19 qershor 1990 nė spitalin “Rahm Manohar” tė New Delphit (In), u arrit se ai ėshtė vetėm 57 cm dhe mban deri mė sot rekordin.11. Si gruaja mė e vogėl nė botė deri me sot ėshtė konsideruar Pauline Musters, e lindur nė 26 nėntor 1876 nė Holandė. Mbas lindjes sė saj, ajo ishte vetėm 30 cm. Nė moshėn 9-vjeēare ajo ishte 55 cm dhe peshonte vetėm 1,5 kg, ndėrsa nė moshėn 19-vjeēare ajo arriti vetėm nė 61 cm e gjatė.12. Shteti qė konsumon mė shumė bukė nė botė ėshtė Turqia. Llogaritjet tregojnė se mesatarja e ēdo personi nė pėrdorimin e bukės arrin nė 199,6 kg.13. Pijanecėt mė tė shumtė nė botė janė nė Irlandė. Ēdo personi i takon tė pijė mesatarisht 12,3 litėr pije alkoolike, verė, birrė etj.14. Duhanxhinjtė mė tė shumtė ndodhen nė Kinė. Sipas llogaritjeve tė fundit, nė Kinė janė shitur 1,69 bilionė cigare (mė shumė se nė ēdo vend tjetėr). Nė gjithė botėn janė shitur 5,5 bilionė cigare.15. Operacioni mė i gjatė nė botė ka zgjatur 96 orė gjithsej. Ka nisur nė datėn 4 deri nė datėn 8 shkurt tė vitit 1951, nė njė spital tė Ēikagos. Pacientja Getrude Lewandowski mbas operimit kishte reduktuar peshėn e saj gjatė kėtyre 96 orėve, nga 280 kg nė 140 kg.16. Rekordin pėr gjatėsi pėr gratė e mban Zeng Jinlian nga Kina. Ajo tashmė ka vdekur, por rekordi nuk ėshtė thyer akoma. Ajo ishte 2 metėr e 48 cm. (Ka vdekur mė 13 shkurt 1982).17. Rekordin pėr gratė me peshė mė tė rėndė mban amerikania Rosalie Bradford. Nė janarin e vitit 1987 ajo arriti dhe kulmin e peshės sė saj, me 544 kg.18. Doktori mė i ri nė botė ėshtė Balamurali Ambati, i lindur nė Amerikė mė 29 qershor 1977. Ai u diplomua nė Maunt Sinai SChool of Medicine nė New York City, mė 19 maj 1995, nė moshėn 17-vjeēare.19. Binjakėt mė tė rėndė nė botė janė vėllezėrit Billy Leoni, (lindur me 1946 dhe qė vdiq nė vitin 1979) me tė vėllanė Benny LLoyd, po i lindur nė vitin 1946 dhe qė vdiq nė vitin 2001. Ata peshonin pas moshės 6-vjeēare, njeri 337 kg dhe tjetri 328 kg.20. Si mamaja mė e vjetėr nė botė deri mė sot mbahet Rossana dalla Corte, e cila lindi mė 18 qershor 1994, nė moshėn 63-vjeēare, njė djalė.21. Sipas studimeve mė tė fundit, njė mashkull harxhon mesatarisht 3350 orė gjatė gjithė jetės sė tij duke u ruajtur e qethur.22. Kur thyhet njė xham disa copėza shpėrndahen me shpejtėsi 3000 milje nė orė. Ndėrkohė qė shpejtėsia e tė tjerave ėshtė shumė herė mė e vogėl.23. Ajsbergu mė i madh i matur deri mė sot ka qenė me gjatėsi 200 milje dhe gjerėsi 60 milje, ai ka pasur njė sipėrfaqe mė tė madhe se Belgjika.24. Dallga mė e madhe e regjistruar deri mė sot ka qenė nė vitin 1971 nė ishullin Ishigaki, Japoni, me lartėsi 85 m.25. Nė njė natė tė kthjellėt, sipas astrologėve amerikanė, ēdo njeri mund tė shohė jo mė pak se rreth 2000 yje me sy tė lirė.26. Vetėm mushkonjat femra pickojnė, ndėrkohė qė mushkonjat e seksit mashkull duan tė “sorrollaten” nė zona tė ndotura si kėneta, etj.27. Nė 1 kg limon ka mė tepėr sheqer se nė 1 kg luleshtrydhe. Sipas dietologėve, ėshtė mė mirė qė limoni tė konsumohet i shtrydhur nė ujė.28. Shteti me mė tepėr rrugė tė asfaltuara nė tė gjithė botėn mendohet tė jetė Franca. Madje kjo ėshtė shėnuar edhe nė rekordet Gines.29. Njė shqiponjė mund ta shohė prenė e saj qė 3000 metra larg, ndėrkohė qė kuajt mund tė qėndrojnė deri nė 1 muaj nė kėmbė.30. Ėshtė vėrtetuar qė asnjė person nuk mund tė teshtijė pa i mbyllur sytė. Shkencėtarėt kanė bėrė edhe eksperimente pėr kėtė dhe kanė arritur nė pėrfundimin se ėshtė e pamundur.31. Nga barku i vajzės 20-vjeēare nga Devoni Jugor, Angli, u nxor “topi” nga qimet e flokėve tė saj tė cilat i kishte gėlltitur. Ai ishte i rėndė 2,5 kg. Operimi u realizua nė mars 1985.32. Kompjuterat modern janė ndėrtuar duke u bazuar nė sistemin nervor, por edhe kompjuteri modern nuk i afrohet as nivelit tė njė zvarritėsi.33. Njė njeri i rritur merr frymė afėrsisht 25 000 herė nė ditė. Kurse rreth 27% e ushqimit nė vendet e zhvilluara pėrfundon nė koshat e plehrave.34. Ėshtė vėrtetuar qė mundėsia pėr tė rėnė rrufeja ėshtė 1 nė 600,000. Kur ndodh tė gjithė njerėzit nuk duhet tė kenė gjėra tė hekurta nė duar.35. Mjalti mund tė qėndrojė pa u prishur 3000 vjet dhe pėr kėtė arsye dylli i mjaltit pėrdoret pėr procesin e mumjazimit.36. Video-lojėrat i bėjnė fėmijėt e trashė dhe agresivė, ndėrkohė qė pėrdorimi i tepėr i kompjuterit orar pa orar u dėmton atyre qetėsinė nervore.37. Shtėpiaket tradhtojnė burrat virtualisht. Ato janė tė kėnaqura me aktivitetin e tyre fizik dhe kėrkojnė nga “miku” i internetit kėnaqėsi shpirtėrore.38. Rekordin e martesave e ka thyer njė 85-vjeēar, i cili ėshtė martuar plot 130 herė. Ngjarja e pazakontė ka ndodhur nė Kenia, ku Ancentus Akuku ka deklaruar se i ėshtė dashur shumė mund dhe diktaturė pėr tė pasur familje tė lumtur.39. Njė amerikan kaloi njė javė nė burg pėr arsye se tre fėmijėt e tij tė vegjėl ishin djegur nga dielli gjatė pushimeve nė plazh.40. Ndėrtimi i Shtėpisė sė Bardhė nė Amerikė filloi nė vitin 1792. Nė vitin 1800 presidenti dhe zonja John Adams ishin familja e parė qė jetuan aty.41. Lotėt ėshtė zbuluar se kanė efekt qė tė zhdukin bakteriet dhe tė mbrojnė sytė nga infeksionet.42. Nė gjuhėn e njeriut gjenden 100 lloje damarėsh pėr tė shijuar. Nė sy gjenden 130 milionė qeliza shikimi.43. Krokodili ėshtė e vetmja kafshė qė vazhdon e zgjatet deri nė ditėn e fundit tė ekzistencės, centimetrat e saj ndryshojnė nga muaji nė muaj.44. Titaniku ėshtė anija qė konsiderohet si anija e parė gjigante nė botė. Kapaciteti ka qenė 46000 tonė, me gjatėsi 268 m dhe lartėsi 53 m. Mund tė udhėtonin 1343 udhėtarė.45. Kėnga mė e gjatė nė botėn e muzikės mbahet himni sovjetik, i pėrbėrė nga 65 strofa. Nė maj tė vitit 1987, njė moderator kanadez mendoi ta shtonte himnin, i cili brenda pak javėsh rekordi arriti nė 689 strofa.46. Nga njė operacion nė tėmth qė iu bė njė pacienti nė Londėr, kirurgėt hoqėn afro 230530 gurė tė vegjėl nga tėmthi i tij me madhėsi 1,5 deri 15 milimetra.47. Truri mė i vjetėr nė botė ėshtė gjetur nga arkeologėt nė Torfmoor nė Florida. Ėshtė gjendur truri i njė 45-vjeēareje e cila kishte jetuar afėrsisht 8000 vjet mė parė.48. Poezia mė e gjatė nė botė u pėrfundua mbas 30 vitesh punė nga shkrimtari Jose“ Rumanzo nga Ecuador. “Perusia” pėrbėhet nga 7 volume, me 5000 faqe gjithsej dhe nga 230 000 rreshta.49. Syri i njė struci ėshtė mė madh se truri i tij, ndėrkohė qė nė trurin e maceve ka mė shumė se 32 muskuj.50. Ėshtė vėrtetuar qė njė ari i rritur mund tė vrapojė po aq shpejt sa njė kalė. Kurse breshka mund tė ecė me 10 km nė orė 
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 06:29   #48
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme


Njeriu mė i shėndoshė nė botė: Nisa tė ha, pas vdekjes sė nėnėsAi ėshtė njeriu mė i shėndoshė nė botė. Nuk ka dalė nga shtėpia e tij 10 vitet e fundit pėr shkak tė pamundėsisė pėr tė lėvizur.
Keith Martin tha se ai kishte dalė pėr herė tė fundit nė 11 shtator tė vitit 2001. 42-vjeēari u shpreh se gjendja e tij e kishte ēuar pranė vetvrasjes dhe tani dėshpėrimisht kėrkon tė humbė nė peshė.
Protagonisti i kėtij zhvillimi fizik thotė se njėherė e njė kohė ai hante deri nė 20 mijė kalori nė ditė, nė njė kohė qė sot ėshtė kufizuar deri nė 1500.
“Mjekėt mė kanė thėnė se nuk do tė arrij tė 50-at nėse nuk marr masa drastike. Unė duhet tė humbas mė shumė se gjysmėn e peshės”,-thotė ai, teksa kujton qė kur ishte i ri ishte i hollė dhe i shėndetshėm.
Ai tha se nisi tė hante shumė kur nėna e tij ndėrroi jetė. “Unė aty e gjeja ngushėllimin”,-u shpreh ai.

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 06:30   #49
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Ia preu i shoqi me brisk, pas 32 vjetesh e ka serish hunden


Pas 32 vjetėsh tė kaluar duke marrė frymė vetėm me gojė, mė nė fund Allah Rakhi ka sėrish njė hundė. Gruaja e kishte humbur, pėr shkak tė njė nervozizmi tė ekzagjeruar tė tė shoqit, i cili ia kishte prerė me njė brisk.

Falė impenjimit tė njė shoqate pėr mbrojtjen e grave, tani mund tė ketė sėrish njė hundė, si pasojė e njė operacioni tepėr delikat tė kryer me transplantimin e njė pjese tė brinjės dhe njė pjese tė lėkurės sė ballit.

Qė prej vitit 1980, Allah Rakhi e mbante tė mbuluar pjesėn e hundės me njė garzė, ndėrsa mė nė fund, tashmė ajo mund tė gėzojė hundėn e re, ndonėse do t’i duhen edhe dy operacione tė tjerė, pėr tė plotėsuar rindėrtimin e plotė tė njė prej organeve kryesore tė fytyrės.


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 06:32   #50
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Historia e balenės mė tė vetmuar nė botė


Ne vitin 2004 New York Times shkroi nje artikull ne lidhje me balenen me te vetmuar ne bote. Shkencetaret kane qene ne ndjekje te saj qe prej vitit 1992 dhe me ne fund ata e zbuluan problemin:

Ajo nuk eshte si ēdo balene tjeter. Ndryshe nga balenat e tjera, ajo nuk ka miq. Ajo nuk ka familje. Nuk i perket ndonje fisi apo grupi dhe nuk ka nje partner. Kenget e saj vijne ne grupe prej dy deri ne gjashte thirrjesh, qe zgjat pese deri ne gjashte sekonda secila. Por zeri i saj eshte ndryshe nga ēdo balene tjeter. Eshte unik – ndersa pjesa tjeter e llojit te saj komunikojne ndermjet 12 dhe 25hz, ajo kendon ne 52hz. Ky eshte saktesisht problemi i saj. Asnje balene tjeter nuk mund ta degjoje ate. Cdo njera prej thirrjeve te saj te deshperuara per te komunikuar mbetet pa pergjigje. Cdo vajtim i injoruar. Dhe me ēdo kenge vetmie te sajen, ajo behet me e trishte dhe thirrjet e saj humbin thelle ne deshperim tek sa vitet kalojne.

Vetem imagjinoni kete gjitar masiv duke lundruar e vetme dhe duke kenduar – shume e madhe per tu lidhur me ndojne nga qeniet qe ajo kalon, duke u ndjere paradoksialisht e vogel ne rruget e medha te oqeanit te zbrazet e te hapur.

Imagjinoni te endeni neper bote duke folur, duke thirrur, duke kenduar e peshperitur dhe te mos merni asjne pergjigje, madje te mos shkembeheni ne rruge me asnje tjeter. Thelle ne oqean jeton kjo balene me kete fat tragjik.

Qe prej shkrimit ne gazete ajo ka terhequr vemendjen e shume biologeve detare te ndryshem, ka kapur imagjinaten e kripto-zoologjisteve dhe dashurine e adhuruesve te kafsheve. Por deri tani asnje nuk ka qene ne gjendje te shpjegoje pse eshte ajo ēka eshte.

Disa mendojne se ajo eshte “nje hibrid i deformuar midis dy llojeve te ndryshem balenash” apo “anetarja e fundit e mbijetuar nga nje specie e panjohur.”


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 07:00   #51
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Populli i Bantwana-s, fėmijet e Yllit tė Kuq

Njė ditė, ndėrsa udhėtoja pėrgjatė lumit Zambezi, arrita nė njė fermė dhe bisedova nė lidhje me njerėzit qe kam takuar nė fshatra. Unė u thashe se nė territorin e kėtij fshati tė vogel, kam gjetur disa njerėz tė cilėt pohonin se paraardhėsit e tyre ishin krijesa qė kanė ardhur nga njė yll i kuq i njohur si Liitolafisi, yll i kuq ketu simbolizohet me syrin kafe te hyenave, ėshtė yll, ose mė mirė planeti, qė ne tė tokes e quajme Mars.

Unė kam kėrkuar pėr tė pėrmbushur nje ese rreth tyre dhe kur erdha nė kėtė fermė, gjeta njė koleksion me kasolle bari dhe druri, tė mbrojtur nga njė gardh druri, ku njė numėr grash dhe fėmijėsh ishin brenda afėr portės.

I buzėqesha dhe buzėqeshjet e tyre u bėnė mė tė mėdha mbasi unė iu afrova portės. Njeriu i cili ishte mė i afėrt, shkoi pak nė tė majtė per te qėne nė qendėr tė portės hapur.

Sytė e mi shkuan drejt e nė kėmbėt e tij dhe … u tmerrova nga fakti qe pashe.Tmerri im u shoqerua nga e qeshura e fortė e njė gruaje. Eca nė rrugėn me pluhur qė te ēonte tek personi tek porta,dhe i dhashe tė gjitha gjėrat e mia, qe i kisha ne nje cante. Unė isha gati te largohesa nga nje ambjent i tille, si njė majmun yndyrė, nė kėrkim tė njė strehė tė sigurtė nė shkurret me gjethe.

Nje grua qeshi e qeshi shumė dhe me lėshoi doren ​​mbi shpatullat e mia,njekohesisht unė pashė disa tė shkonin jashtė pėr tė marrė gjėrat e mia dhe ti dergonin ne fshat. Unė kurrė nuk kisha parė asnjė njeri si ajo, e cila me kishte bėrė si njė idiot.

Gruaja qė ishte nė qendėr tė portės duke me kėrkuar mua, kishte vetėm dy gishtat e mėdha nė tė dy kėmbėt. Ishte sikur tė isha duke shikuar kėmbėt e dikujt qė nuk ishte njė qenie njerėzore, por njė zog monstruoze i dale nga folklori dhe legjendat.

Turp. Unė shkova nė njė pemė dhe u ndala aty duke e dridhur nga frika, por shumė shpejt aty erdhen njė grup burrash nga fshati, qe u drejtuan tek unė duke qeshur papushim. Pothuajse tė gjithė ata kishin vetėm dy gishtėrinj nė ēdo kėmbė. Ata nuk kishin veshur kėpucė nė kete pluhur afrikan, Kėmbėt e tyre ishin me tė vėrtetė me nje pamje per t’u frikėsuar.

Ata me rrethuan me mua dhe mė thane “mos kini frikė nga ne, ne jemi njerėz si ju. Ēfarė ju ka frikėsuar aq shumė? “. Nė pamundėsi pėr t’iu pėrgjigjur, fytyra ime u skuq nga turpi dhe sikleti, hodha perseri nje veshtrim nė kėmbėt e tyre dhe ata perseri shpėrthyen nė tė qeshura.

Kjo ishtė mėnyra qė une u takova me fisin Bantwana, qė do tė thotė fėmijė / tė vegjel. Njė fis qė thotė se paraardhėsit e tij tė largėt ishin si zogj, qė erdhėn nga yjet dhe u martuan me gratė e tokės,e prodhuan krijesa me dy gishtat. Populli i Bantwana me mirėpriti mua nė fshat, dhe pėr tre muaj, dy prej me tė vjetėrve tė tyre, me mėsuan gjėra qė mė linin te ngurtėsuar nga habia ..

Bantwanasit janė njerėz te turpshėm , qė nė kohėt e lashta kane vuajtur nga persekutimi i njerėzve tė fiseve tė tjera, por kur ata krijojne besim,te bejne qe te ndjehesh shume ngrohte, ata te tregojne episode nga jeta e tyre qė tė plotėsojne njė surprizė tė madhe.

”Ata te thone se ka 24 planete tė banuara, nė hapėsirė ​​… ”

Crisitina Bassi


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 16:36   #52
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme


Policia ndalon dasmorėt dhe merr nusėn


Njė ngjarje e pazakontė ka ndodhur nė njė zonė tė thellė nė Turqinė juglindore. Policia ka ndaluar konvojin nė tė cilin gjendej nusja dhe ka marrė nusen nga “duart” e dasmorėve.

Por, ky veprimi policisė padyshim qė ka njė arsye. Policia ndaloi nusen pasi ajo ishte vetėm 13 vjeē dhe sipas ligjeve turke, martesa nė kėtė moshė nuk ėshtė e lejuar.

Pasi nusja e veshur me fustanin e bardhė dha deklaratėn nė komesariatin policor, iu dorėzua Fondacionit pėr Mbrojtjen e Fėmijėve ndėrsa dhėndrri 18 vjeēar u arrestua dhe pritet vendimi i gjykatės pėr tė pėrcaktuar fatin e tij.

Sipas mediave turke, dy tė rinjtė ishin njohur nė internet dhe pas miratimit tė familjeve kishin vendosur tė martohen por ishte policia ajo qė e pengoi realizimin e kėsaj “ėndrre”.

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 17:52   #53
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme


Mendohuni mirė kur t’ia shani ushqimin gruas suaj!


Herėn tjetėr kur tė mendoni tė shani ushqimin e gruas suaj, mendoni pėr rusin Juri Ticuic.

69 vjeēari rus do e mendojė dy herė pėrpara se tė shajė ushqimin e gruas sė tij, pasi njė grindje pėr kėtė ēėshtje pėr pak sa pėrfundoi nė mėnyrė fatale.

Ai u zu me tė shoqen pėr supėn dhe nė nerva e sipėr doli nė pyllin e ngrirė, ku humbi edhe rrugėn.

Pėr mė shumė se njė muaj ai mbijetoi nė tė ftohtė duke ngrėnė barishte dhe gjethe.

Banorėt e zonės e gjetėn nė gjendje tė rėndė shėndetėsore. Pėr shkak se kėmbėt i kishin ngrirė, ndoshta do tė duhet t’ia presin.

“Pavarėsisht se ēfarė ndodh, kjo ėshtė hera e fundit qė do e kritikoj gatimin e gruas sime. Ēdo gjė ėshtė mė mirė se barishtet,” tha ai.

Dhe ta mendosh se u ankua se supa ishte e ftohtė.

PS-po ctu desh o burr i dheut ,ctu desh
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2012, 18:48   #54
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 362
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Humbja e njė betejė me gjuminė, por akulloren nuk le nga dora?


http://www.youtube.com/watch?v=-BXLR...hannel&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2012, 11:31   #55
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Sa bukur e ka kėshilluar vajzėn e tij Muhamed Ali... (LEGJENDA E BOKSIT)

Ngjarja ndodhi kur vajza e Muhammed Aliut arriti nė shtėpi e veshur nė mėnyrė jomodeste.

Ja se si e tregon vajza e tij,kėtė ngjarje:Babai hodhi njė vėshtrim goxha tė fortė,pastaj mė mori nė prehrin e tij dhe mė tha dicka qė kurrė nuk do ta harroj.
...
Mė shikoi drejtė nė sy dhe mė tha: “Hana,cdo gjė qė Allahu e ka bėrė tė vlefshme nė kėtė botė ėshtė e mbuluar dhe e veshtirė pėr ta arritur.

Ashtu sic i gjen diamantet nė thellėsinė e tokės,tė mbuluar dhe tė mbrojtur... Ashtu sic i gjen xhevahirėt nė brendėsi tė oqeanit tė mbyllur dhe tė mbrojtur nė guaskat e bukura.

Dhe ashtu sic i gjen florinjtė thellė nė miniera tė mbuluar mė shtresa tė gurit.Kėrkohet punė dhe mund pėr ti arritur.“ Mė shikoi me njė seriozitet dhe mė tha:

Trupi yt ėshtė i shenjtė... Ti vlen shumė mė shumė se sa diamantėt dhe xhevahirėt,dhe pėr kėtė duhet tė mbulohesh.” ...

FATKEQSISHT NE DITET E SOTME,FEMRA SHIHET THJESHT SI NJE OBJEKT SEKSUAL.

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2012, 02:31   #56
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tirona re Shiko postimin
Populli i Bantwana-s, fėmijet e Yllit tė Kuq

...

”Ata te thone se ka 24 planete tė banuara, nė hapėsirė ​​… ”

Crisitina Bassi


What the hell are those?!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2012, 04:01   #57
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tirona re Shiko postimin
Sa bukur e ka kėshilluar vajzėn e tij Muhamed Ali... (LEGJENDA E BOKSIT)

Ngjarja ndodhi kur vajza e Muhammed Aliut arriti nė shtėpi e veshur nė mėnyrė jomodeste.

Ja se si e tregon vajza e tij,kėtė ngjarje:Babai hodhi njė vėshtrim goxha tė fortė,pastaj mė mori nė prehrin e tij dhe mė tha dicka qė kurrė nuk do ta harroj.
...
Mė shikoi drejtė nė sy dhe mė tha: “Hana,cdo gjė qė Allahu e ka bėrė tė vlefshme nė kėtė botė ėshtė e mbuluar dhe e veshtirė pėr ta arritur.

Ashtu sic i gjen diamantet nė thellėsinė e tokės,tė mbuluar dhe tė mbrojtur... Ashtu sic i gjen xhevahirėt nė brendėsi tė oqeanit tė mbyllur dhe tė mbrojtur nė guaskat e bukura.

Dhe ashtu sic i gjen florinjtė thellė nė miniera tė mbuluar mė shtresa tė gurit.Kėrkohet punė dhe mund pėr ti arritur.“ Mė shikoi me njė seriozitet dhe mė tha:

Trupi yt ėshtė i shenjtė... Ti vlen shumė mė shumė se sa diamantėt dhe xhevahirėt,dhe pėr kėtė duhet tė mbulohesh.” ...

FATKEQSISHT NE DITET E SOTME,FEMRA SHIHET THJESHT SI NJE OBJEKT SEKSUAL.

Vajzes se madhe i tha: Mos u zhvish! Ndersa te vogles, Lejlase i tha, ti mos ler gje pa nxjerre ne publik.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2012, 15:06   #58
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 362
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Video "monsters deti " u bė njė hit nė YouTube
Gjirim i njė "pėrbindėshi" misterioze u bė njė hit nė YouTube Video, ku ai ka mbledhur mė shumė se 1.3 milion shikime


Videon e regjistruan zhytėsit, te cilėt punonin nė njė borehole tė naftės. Pėr atė qė ne mund tė shihni nė imazh ka disa teori. Disa thonė se kjo ėshtė vetėm njė balenė placenta, ndėrsa tė tjerė besojnė se "pėrbindėsh" ėshtė nė fakt njė kandil deti, apo njė qese plastike tė zakonshėm. Megjithatė, disa besojnė se ajo ėshtė njė krijesė mitike Cthulhuu. Ekspertėt besojnė se ajo ėshtė njė kandil deti i familjes Ulmaridae.
http://www.youtube.com/watch?v=-E-8_...hannel&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2012, 20:11   #59
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 362
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Esht Gati pėr tė humbur virgjėrinė e saj, ne moshen 70 vjete tė jetės?
Virgjėresha 70 vjeē sot njoftoi se ėshtė gati pėr tė bėrė seks.
Kėngėtarja kabare Pam Shaw thotė se ajo ishte gjithmonė shumė i zėnė pėr tė gjetur burrin e saj.
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2012, 11:53   #60
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 362
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kuriozitete te ndryshme

Pėrpjekje gjithmonė paguet
Njė proverb e vjetėr thotė: "kėmbėngulje gjithmonė paguet".
Kallximi i kesaj video, ku njė djalė i vogėl prej vetėm katėr ose pesė vjet duke u pėrpjekur pėr tė "fituar" shoqen e saj. Pavarėsisht refuzimit tė saj, nė fund pėrpjekjet e tij duket e vlefshėm.

http://www.youtube.com/watch?v=NwP_a...hannel&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur